آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

استیو جابز موسس شرکت افسانه ای اپل است، شخصی که با شخصیت گیرا و انرژی نامحدود خود جزو یکی از مدیران منحصربه فرد و جذاب به نظر می رسد. او دارای استعداد سخنوری بسیار عالی می باشد و بسیار زیرکانه سخن می گوید. استیو جابز یکی از برترین مدیران آی تی در سال های اخیر بوده است. بنابراین می توان از زندگی و شخصیت چنین فردی، درس های بسیاری آموخت. اگر می خواهید راز موفقیت شرکت اپل را بدانید، با ما همراه باشید.

موفقیت شرکت اپل - ثبت یکتا

راز موفقیت شرکت اپل

  • سادگی: استیو جابز برای اینکه محصولاتش تنها نیازهای مشتری را برطرف کند، ایده های بسیاری را رد کرده است. این مورد را به سادگی می توان در محصولات شرکت اپل دید. طبق نظر مقاله نویسان مجله فورچون، جابز از آری گفتن به همه چیز متنفر بوده و ترجیح می دهد از افرادی صادق در تیم خود استفاده کند تا اینکه از ایده های نامناسب استقبال کند.

 

  • نگه داشتن ذهن به صورت ذهن افراد مبتدی: استیو جابز تاکید زیادی بر این داشته است که تمامی مسائل را با ذهنی باز بررسی کرده و به گونه ای تجربه کنید که انگار اولین بار است آن را می بینید و ذهن خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید.

 

 

  •  انتظار تعالی از خود: استیو جابز معیار کیفیت را یکی از معیار های مهم برای موفقیت شرکت اپل و تعالی افراد دانست. بهتر است بدانید موفقیت شرکت اپل تنها به این خاطر بوده است که جابز به غیر از کمال و موفقیت چیزی را قبول نمی کرد. این ویژگی باعث شده که برخی اورا دیکتاتور سازمان بنامند.

 

  • کشف و پرورش استعداد: شرکت اپل هرساله گردهمایی بزرگی با حضور رهبران و کارمندان برترش برگزار می کند. کارمندانی که دارای ایده های عالی و مهارت های قوی هستند. این شرکت به جهان نشان داد که کشف و پرورش استعداد از ساختار های سازمانی مصنوعی مهم تر است!

 

  • ایمان به پروژه های عجیب: جابز پس از اینکه شرکت اپل را ترک کرد، با پرداخت پنج میلیون دلار افرادی متخصص و زبده در زمینه گرافیک کامپیوتری را در قالب استودیوی پیکسار خریداری کرد و آن را در سال 2006 با قیمت 7.4 میلیارد دلار به والت دیزنی فروخت و جزو سهامداران بزرگ دیزنی گردید.

 

  • نترسیدن از تفاوت: جابز با نگاه متفاوت خود و سرمایه گذاری روی تفاوت ها، به موفقیت بزرگ خود و شرکت اپل دست پیدا کرد. استیو جابز بین رهبر و پیرو وجه تمایز قرار داد و این را نوآوری خود دانست.

 

  • داشتن عشق و علاقه به انجام کار: برای اینکه بتوانید کارهای بزرگ انجام دهید، باید واقعا آن را دوست داشته باشید و از انجام آن کار لذت ببرید. اگر به کاری علاقه و اشتیاق ندارید، نمی توانید در آن نوآوری ایجاد کنید.

 

هم چنین بخوانید:

راز موفقیت شرکت های بزرگ چیست؟

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۲ آذر ۰۷:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط