اهمیت ثبت شرکت ها و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما

یک ایده خوب می تواند موجب راه اندازی یک کسب و کار شود. ایده ای که موجب در آمدزایی و ایجاد شغل می شود. همگی می دانیم که کارگروهی نتیجه بخش است و در آینده می تواند بروز اتفاق های خوب را شاهد باشد. نکته ی جالب در اینجا این است که شخصیت حقوقی مانند شرکت ها نسبت به شخصیت حقیقی در ایران دارای اعتبار بیشتری می باشد. طبیعی است که مردم برای دوری از دردسر و سهولت پیگیری قراردادهایشان تلاش می کنند با افراد حقوقی معامله کنند. با ثبت شرکت می توانید در قالب یک شخص حقوقی فعالیت های تجاری خود را آغاز کنید و نگران هیچ مشکلی در آینده نباشید زیرا تحت حمایت قانون قرار می گیرید. شاید اکثر افراد از اهمیت ثبت شرکت ها برای کار خود آگاه نباشند. ما در این مطلب به اهمیت این موضوع میپردازیم.

ثبت یکتا - اهمیت ثبت شرکت ها

بهتر است بدانید زمانی یک شرکت تجاری را می توان معتبر دانست که به ثبت رسیده و از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته شود. به بیان دیگر، ثبت شرکت موجب کنترل قوانین شرکت های تجاری توسط دولت می شود و به این ترتیب فعالیت شرکت ها طبق قانون و با حمایت آن صورت می گیرد.

مواردی از اهمیت ثبت شرکت ها برای کسب و کار

افراد با ثبت شرکت، همکاری های بیشتری از سوی ارگان ها، مراکز و حتی مردم دریافت می کنند. اگر بخواهیم اثراتی را که ثبت شرکت به شرکت می دهد بررسی کنیم، به نکات زیر می توان اشاره کرد:

  • زمانی که شرکت به ثبت برسد، قرارداد ها به رسمیت شناخته می شود و موجب جلوگیری از مشکلات بعدی مانند اظهار بی اطلاعی از اساس نامه و تصمیماتی که بین دو طرف به ثبت رسیده، می شود.
  • اهمیت ثبت شرکت ها به قدری زیاد می باشد که معامله کنندگان با شرکت بدون آن پای معامله نمی روند. زیرا فردی که اقدام به عقد قراردادی مهم با شرکتی می کند یا خواستار انجام معامله مهمی است، باید در مورد سرمایه شرکت، حدود اختیارات مدیران شرکت و توانایی و قدرت شخصیت حقوقی اطلاع داشته باشد.
  • از دیگر مزیت های ثبت شرکت، گرفتن مجوز، امتیاز و اعتبارهایی مانند وام های دولتی است که در موارد بسیاری، فقط به شرکت های داده می شود. هم چنین با ثبت شرکت می توانید امکان حضور در مزایدات و مناقصاتی را که برگزار می شود، پیدا کنید و از این طریق به سود بسیاری دست پیدا کنید.
  • طبق ماده ی 48 قانون اساسی، سندی که مطابق مواد فوق باید به ثبت برسد، اگر به ثبت نرسیده باشد، در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهد شد.
  • ثبت شرکت موجب ترغیب مردم و سازمان های دولتی برای بستن قرارداد با شرکت ها می شود. زیرا با داشتن شماره ثبت، بهتر می توانند اعتماد کنند و مطمئن باشند که طرف قراردادشان شخصی حقوقی است.
  • هم چنین بر طبق قانون 195 قانون تجارت: ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات ثبت شرکت ها است.

هم چنین بخوانید:

تصمیم گیری، اداره و ثبت شرکت سهامی به چه صورت است؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ شهریور ۱۱:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط