ثبت برند جواهرات

ثبت برند جواهرات

جواهرات اشیایی هستند که کوچک بوده و عمدتا برای تزیین استفاده می شوند. آن ها به صورت گوشواره، گردنبند، انگشتر، دستبند، حلقه و ... وجود دارند. برای تولید جواهرات از قرن ها پیش فلزات مواد پایه آن ها را تشکیل می دهد و نگین ها و صدف ها برای تزیین آن به کار می رود. این زمینه نیز مانند بقیه صنایع و مشاغل، نیاز به ثبت برند دارد. افرادی که علاقه دارند در زمینه جواهرات فعالیت کنند، باید ابتدا برای ثبت برند جواهرات اقدام کنند. با ثبت برند جواهرات، می توان محصولات خود را در نظر مشتری معتبر کرد و اعتبار کار خود را تایید کرد. این کار، پیام واضح را در ذهن مشتری ایجاد می کند و مشتریان دائمی و وفاداری را به وجود خواهد آورد.

ثبت برند جواهرات - ثبت یکتا

چه علائم تجاری را می توان ثبت کرد؟

اگر بخواهیم علامت تجاری را تعریف کنیم، می توان گفت هر حرف، کلمه، عکس، عدد، رنگ تصویر یا ترکیبی از آن ها که می توان به وسیله اش کالا یا خدمتی را شناسایی کرد، علامت تجاری می باشد. بعضی کشورها شعار های تبلیغاتی را نیز جزو علامت تجاری در نظر می گیرند.

 

مزایای ثبت برند جواهرات

اگر بخواهیم برند را تعریف کنیم می توانیم بگوییم برند یا علامت تجاری در واقع یک نشان است که باعث می شود خدمات و کالاهای تولیدی شما از سایر افراد در زمینه کاری شما، متمایز شود.

با ثبت برند جواهرات شرکت شما مطابق با قانون ثبت علائم تجاری حق انحصاری پیدا کرده و می توانید از کالاهایی که مشابه علامت تجاری شما باشد و توسط اشخاص ثالث عرضه شود، جلوگیری کنید.

 

مراحل ثبت برند جواهرات

برای این منظور ابتدا باید مدارکی را که در ادامه بیان می کنیم، تکیمل کرده و سپس نام برند درخواستی را استعلام کنید. هم چنین اظهارنامه ثبت برند را تکمیل کنید و پس از ارسال، رمز اظهارنامه را دریافت کنید. در نهایت با تکمیل اظهارنامه، مدارک را ارائه دهید و آگهی نوبت اول را صادر کنید. در آخر نیز باید هزینه روزنامه رسمی اول و حق الثبت را پرداخت نمایید.


مدارک برای ثبت برند جواهرات

  • کپی شناسنامه
  • تصدیق ثبت علامت تجاری در 1 نسخه
  • تقاضای ثبت علامت تجاری در 1 برگ
  • در صورت داشتن تصویر یا نوشته به خصوصی در علامت تجاری، باید از تصویر 10 قطعه عکس ضمیمه شود
  • تکمیل و ارائه اظهارنامه ثبت علامت تجاری در 3 نسخه
  • ارائه روزنامه رسمی شامل ثبت علامت تجارتی در یک نسخه
  • در مواردی که نیاز است و اعلام می شود، باید یک برگ پایان خدمت ارائه نمایید
  • ارائه روزنامه رسمی شامل آگهی تقاضای ثبت علامت تجارتی در یک نسخه

 

هم چنین بخوانید:

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

اعتراض به ثبت برند چه شرایطی دارد؟

برچسب ها : ثبت برند ثبت برند جواهرات مراحل ثبت برند ثبت علامت تجاری مدارک برای ثبت برند جواهرات

24 آذر 07:09 قبل از ظهر(3 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر