ثبت برند خارجی در ایران

عده ی زیادی از افراد خواستار ثبت برند خارجی در ایران هستند. این افراد و بنگاه های تجاری می خواهند از نام برندهای خارجی برای افزایش فروش خود استفاده کنند. برای این منظور می توانند با انتخاب یک برند قوی و مناسب زمینه را برای جهانی شدن تسهیل کنند. برای برندهای خارجی که نماینده در ایران ندارد، افراد می توانند درخواست ثبت نمایندگی آن برند را ثبت کنند و با نامه یا تاییدیه از شرکت اصلی برند، برای ثبت برند شرکت خارجی اقدام کنند. حال اگر این برند در ایران نمایندگی داشته باشد ولی درخواست ثبت نمایندگی فاصله اش تا نمایندگی اصلی زیاد باشد، می توان برای ثبت برند خارجی نیز اقدام کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که مسئولیت شعبه خارجی را نمایندگی اصلی برند تعیین می کند. انجام فعالیت های تبلیغاتی از جمله روش هایی است که برای افزایش اثرپذیری و شناساندن این برند خارجی به مردم استفاده می شود.

ثبت برند خارجی - ثبت یکتا

ثبت نمایندگی شرکت خارجی در ایران

برای این منظور باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه و مراحل لازم توسط شخص متقاضی پیگیری شود. در مرحله اول باید نام شرکت مشخص شود و با نام واحد اصلی تطابق داشته باشد. هم چنین عبارت نمایندگی یا شعبه در نام شرکت باید قید شود. اطلاعات لازم برای ثبت برند خارجی در ایران به صورت خودکار انجام شده و تمامی مدارک خواسته شده باید به واحد پذیرش تاسیس ارائه گردد. سپس یک رسید داد می شود که تاریخ مراجعه بعدی را تعیین کرده است. در این تاریخ نتیجه مشخص می شود و موافقت یا عدم موافقت با اخذ نمایندگی اعلام می گردد. سپس در مرحله کارشناسی باید مجوز های مورد نیاز را اخذ کرد و در صورت لازم، نامه استعلام و اخذ آن صادر گردد در غیر اینصورت درستی اطلاعات تایید می شود و پیشنویس آگهی تاسیس صادر می گردد.

در این مرحله باید تمامی هزینه ها پرداخت شود و در مرحله آخر پیش نویس امضای نهایی و گواهی "ثبت با سند برابر است" تکمیل شود. در اینصورت شماره ثبت و شناسه ملی داده می شود. نسخه ای از آگهی تاسیس باید به روابط عمومی اداره ثبت شرکتها برای درج در روزنامه های کثیر الانتشار ارائه شود.

 

شرایط ثبت برند خارجی در ایران

  • خدمات پس از فروش برای کالاها و یا خدمات ارائه کند
  • بین اشخاص ایرانی و شرکت خارجی برای عملیات اجرایی بر اساس قرارداد انجام شود
  • بررسی و ایجاد زمینه مناسب برای سرمایه گذاری شرکت خارجی در ایران
  • برای انجام کار در کشورهای ثالث، با شرکت های فنی و مهندسی همکاری شود
  • صادرات غیرنفتی ایران افزایش یابد
  • خدمات فنی و مهندسی ارائه شده و دانش فنی انتقال یابد
  • فعالیت های دارای مجوز قانونی از طرف دستگاه های دولتی، مانند بازاریابی، بازرسی کالا و ... انجام گردد

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت خارجی در ایران

 

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط