ثبت شرکت استان قم

ثبت شرکت استان قم

گام اول برای ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت، ثبت شرکت در موضوع موردنظر است. بنابر قانون، هر شرکتی که می خواهد فعالیتی انجام دهد و تشکیل شود، باید تمامی مراحل ثبت شرکت را به همراه مدارک موردنظر فراهم شده، طی کند. در این مطلب به ثبت شرکت استان قم پرداخته و انواع ثبت شرکتهای استان قم را بیان می کنیم.

ثبت شرکت استان قم - ثبت یکتا

مراحل ثبت شرکت در قم

ابتدا به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه و فرم ثبت نام تکمیل شود. پس از اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه، مدارک از طریق پست ارسال شده و بارکد پستی در سامانه درج گردد. پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت قم، آگهی تاسیس شرکت در صورت عدم وجود مشکل در مدارک ارسالی، صادر می گردد و شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت اختصاص می یابد. در نهایت باید آگهی برای انتشار در روزنامه رسمی کشور ارسال شده و پس از چاپ آگهی و ثبت شرکت استان قم، می توانید فعالیت خود را در این استان شروع کنید.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت تجاری

این نوع شرکت ها در انواع شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی وجود دارند اما اکثر شرکت هایی که ثبت می شوند، جزو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند.

 

اوراق ثبت شرکت در استان قم شامل چه مواردی است؟

اوراق ثبتی در استان قم با توجه به نوع شرکت متفاوت است.

مثلا در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه شامل:

  • اساسنامه
  • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  • اظهارنامه

می باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود اوراق قرضه شامل:

  • تقاضانامه
  • اساسنامه
  • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
  • اظهارنامه

می باشد. اوراق قرضه بقیه انواع شرکت نیز مشابه با این دو نوع اوراق قرضه است. این اوراق باید توسط موسسین یا همه شرکاء شرکت امضا شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

ثبت شرکت در اصفهان
 

برچسب ها : ثبت شرکت استان قم ثبت شرکت ثبت شرکتهای استان قم مراحل ثبت شرکت در قم ثبت شرکت در قم ثبت شرکت در استان قم

10 اردیبهشت 18:02 بعد از ظهر(2 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر