ثبت شرکت در قزوین

شهر قزوین جزو شرکت های توسعه یافته و بزرگ ایران است که از لحاظ سرمایه گذاری اقتصادی بسیار شهر مناسبی می باشد. این استان استعدادهای باغداری و کشاورزی فوق العاده ای داشته و به دلیل آب و هوای عالی آن، دارای هزاران هکتار باغ شامل محصولاتی مانند انگور، پسته، زیتون و انواع میوه های مختلف می باشد که به خارج از کشور نیز صادر می گردد. در این مطلب به ثبت شرکت در قزوین پرداخته و انواع ثبت شرکت های قزوین را مورد بررسی قرار می دهیم.

ثبت شرکت در قزوین - ثبت یکتا

انواع ثبت شرکت استان قزوین

  • سهامی خاص
  • نسبی
  • مختلط سهامی
  • با مسئولیت محدود
  • مختلف غیر سهامی
  • تعاونی
     

ثبت شرکت در قزوین – سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی بازرگانی است و سرمایه اش باید حداقل 1.000.000 ریال باشد. این سرمایه تبدیل به سهام شده و و سهامداران باید سهم خود را پرداخت کنند. صاحبان سهام باید حداقل سه نفر بوده و مسئولیتشان محدود به مبالغ اسمی سهام است.

 

ثبت شرکت در قزوین – با مسئولیت محدود

این شرکت بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و شرکاء فقط به میزان سرمایه خود موظف به پرداخت قروض و تعهدات شرکت هستند. این شرکت ها دارای تعداد اعضای کمتری می باشند. در مقابل این شرکت ها، شرکت های سهامی قرار دارند که امکانات بیشتری از نظر دریافت تسهیلات بانکی، شرکت در مناقصات، مزایده های سطح بالا و اخذ نمایندگی معتبر دارند.

 

ثبت شرکت در قزوین -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.


ثبت شرکت های استان قزوین – ثبت شرکت پیمانکاری، خدماتی و تولیدی

در صورت اینکه پیمانکار هستید، ثبت شرکت پیمانکاری، در صورتی که مهندس هستید، ثبت شرکت خدماتی و در صورت اینکه تولید کننده هستید، باید ثبت شرکت تولیدی را انتخاب نمایید زیرا برای انتخاب نوع شرکت باید موضوع فعالیت افراد، میزان مسئولیت شرکا شرکت و اهداف شرکت در آینده مورد بررسی قرار گیرد و نوع ثبت شرکت انتخاب شود.

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت استان قم

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۲ اردیبهشت ۱۰:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط