ثبت شرکت عروسک سازی

ثبت شرکت عروسک سازی

ثبت شرکت عروسک سازی

عروسک  ، اسباب بازی کودکان و گاهی نوجوانان  است و معمولاً شبیه انسان ساخته می‌شود. عروسک به قوه تخیل کودکان کمک می‌کند بگونه‌ای که هنگام بازی، کودک آن را فردی زنده تصور کرده و برای آن شخصیت و اعمال متصور می‌شود.

با توجه به لزوم ایجاد یک پل ارتباطی بین بزرگسال و کودک که توسط آن بزرگسال بتواند هم کودک را بشناسد و هم دنیای خویش را به او معرفی کند، ساخت و ارائه اسباب بازی به کودک یکی از مؤثرترین راه کارهایی است که با درگیر کردن احساسی کودک می‌تواند وی را به واکاوی و جستجو در مفاهیم دنیای بزرگسالان وادار کند. از سوی دیگر کودکان در بازی‌های خود استعداد شان را در زمینهی قدرت تخیل شان به نمایش می‌گذارند. گاهی از عروسک‌ها برای نمایش بجای انسانها استفاده می‌شود که به آن‌ها عروسک خیمه شب بازی یا عروسک نمایشی گفته می‌شود

.

صنعت عروسک سازی در ایران و جهان

به طور کلی صنعت عروسک سازی و ساخت عروسک در جهان در کشورهای مختلف از جمله آمریکا دارای سود سرشار برای کمپانی های سازنده بوده و هر از گاهی کارخانه های مختلف عروسک سازی با الهام از شخصیت های هالیودی و کارتون های تلویزیونی اقدام به ساخت عروسک مینمایند.

اما بزرگترين صنعت عروسك‌سازي در ايران، به بچه‌ها تعلق ندارد؛ عروسك‌هاي بسيار گرانتري وجود دارد كه البته نه براي بچه‌ها كه شاخه‌اي جديد از تبليغات محسوب مي‌شود. عروسك‌هاي تنپوش و عروسك‌هاي هوارقصان، دو نوع عروسكي هستند كه اين روزها جلوي رستوران‌ها و مراكز خريد مي‌توان نمونه آنها را ديد. شخصيت اين عروسك‌ها هم بيشتر چهره‌هاي كارتون‌هاي خارجي‌اند. عروسک‌ها، فرهنگی‌ترین کالا در صنعت اسباب‌بازی به شمار می‌روند.اسباب‌بازی یک کالای فرهنگی است و فرهنگی‌ترین کالا در صنعت اسباب‌بازی عروسک‌ها هستند

چه مشکلاتی گریبان گیر صنعت اسباب بازی و عروسک در داخل است

شاید در نگاه اول نبود تکنولوژی روز دنیا در تولید اسباب بازی و عروسک سازی در داخل کشور عامل اصلی ضعیف بودن این صنعت ذکر شود. اما باید توجه داشت که با توجه به تکنولوژی موجود در کشور محدود کارهایی انجام شده است که از جمله دلایل ضعیف بودن آن کارها درست معرفی نشدن به مخاطبان بود. در واقع محدود کارهای صورت گرفته در داخل به دلیل نبود سازوکاری درست در ارائه آنها به بازار با عدم استقبال مواجه شدند. متاسفانه در کنار نبود تکنولوژی تولید اسباب بازی و عروسک، از داشتن علم و دانش تولید محتوا در این صنعت نیز در داخل کشور بی بهره ایم، چرا که هر بار پروژه ای در این راستا شروع می شود همه جوانب آن سنجیده نمی شود و پروژه با شکست مواجه می شود یا به نتیجه مطلوبی نمی رسد. مانند پروژه طراحی و ساخت عروسک های دارا و سارا که اصلا برای کودکان و حتی والدین شناخته شده نبود و این نشان دهنده ی ضعیف بودن تحلیل دست اندرکاران از بازار و نحوه ی ارائه محصولات بوده است. البته تلاش دست اندرکاران طراحی این عروسکها قابل تحسین است. اما جا داشت در کنار تلاش صورت گرفته برای به نتیجه رسیدن پروژه تمام جوانب کار سنجیده می شد. در همین راستا از جمله ایرادهای وارده، واردات عروسک ها از چین بود، در واقع مسئولین باید با اعتماد به نیروی داخل و حمایت از جوانان ایرانی و تولید کننده ی داخلی سعی کنند صنعت ساخت اسباب بازی و عروسک سازی را بومی کنند، چون قطعا تولید کننده ی چینی با فرهنگ ما آشنا نیست، از آن گذشته وقتی قرار است صنعت ساخت اسباب بازی و عروسک سازی داخل تقویت شود که گردش مالی قابل توجه آن نصیب تولید کننده داخلی شود دیگر سپردن کار به کارخانه های چینی معنا ندارد.

بنابراین به عنوان یک عامل مهم، اعتماد و حمایت از تولید کننده ی داخل خواهد بود. یکی دیگر از کارهایی که به صنعت ساخت اسباب بازی و عروسک داخلی ضربه می زند پخش اسباب بازی های ممنوعه و توقیف شده در گمرک توسط نهادهای دولتی است، به طور مثال در گمرک اسباب بازی هایی که ممنوعه بودند و جلوی آنها گرفته شده بود در اختیار چند سازمان قرار گرفتند که در هشت استان کشور حراج شدند. از جمله مسائل مهمی که طی سالهای اخیر در صنعت اسباب بازی و عروسک های داخلی شاهد آن بودیم و هستیم، موجی بودن تولیدات است. چون کارهای انجام شده فاقد نوآوری های بعدی بودند خیلی سریع از مُد خارج می شدند.

هدف از ثبت شرکت عروسک بافی:

با ثبت شرکت عروسک بافی امور شما در چهار چوب قانون و با توجه به موارد بسیار مهمی انجام می شود که می تواند در نهایت منجر به پیشرفت و ارتقای سطح کیفی و افزایش میزان فعالیت تجاری شما گردد.

با ثبت شرکت عروسک بافی می توانید فعالیت خود را در این زمینه تحت یک قالب سازماندهی شده انجام دهید و از مزایای تشکیل و ثبت شرکت استفاده کنید.
از جمله امتیازات ثبت شرکت می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
- توسعه ی کسب و کار و امکان ورود به عرصه های بین المللی
- امتیازات اعتبارات وام تسهیلات
- اخذ و اعطای نمایندگی رسمی
- دریافت جوازها
- امکان تبلیغات گسترده و پر بازده
- بهره مندی از معافیت های دارایی با توجه به نوع فعالیت

مراحل ثبت شرکت عروسک بافی:

ابتدایی ترین مرحله برای ثبت شرکت ، انتخاب موضوع شرکت است که باید با همکاری و همفکری شرکا انجام شود . موضوع شرکت چیزی است که شرکت برای آن تاسیس شده باشد.موضوع شرکت باید مشروع و متضمن منافع عقلانی باشد و الا از موارد ابطال شرکت خواهد بود. در واقع باید اهداف شرکت به واقعیت نزدیک و دست یافتنی باشند. مدیران نمی توانند در عمل از حد موضوع شرکت تجاوز نمایند و در صورت تجاوز ،عمل آن ها اثر قانونی ندارد و در صورت تفریط یا تعدی کلیه ی مدیران متضامناً مسئول خسارت صاحبان سهام خواهند بود ، در صورتی که فعالیت شما نیازمند به اخذ مجوز باشد اخذ مجوز از ارگان های مربوطه مورد نیاز و ضروری است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-دو برگ شرکت نامه و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
- دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران
-دو جلد اساسنامه ی تکمیل شده و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
-دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسس که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
-دو نسخه صورتجلسه ی هیات مدیره که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
-تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه ی شرکا،مدیران و هیات نظار(در مواردی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد)
-اصل گواهی عدم سوپیشینه جهت اعضا ی هیات مدیره،مدیر عامل
-تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
- معرفی نامه نمایندگان، در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن
- اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
- اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد
مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص
-تکمیل دو نسخه اساسنامه شرکت که باید به امضای سهامداران رسیده باشد.
- تکمیل دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر 1- دو برگ شرکت نامه و تکمیل آن و امضا ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
-دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضا ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران
- دو جلد اساسنامه ی تکمیل شده و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
-دو نسخه صورتجلسه ی مجمع عمومی موسس که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
- دو نسخه صورتجلسه ی هیات مدیره که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد.
-تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه ی شرکا،مدیران و هیات نظار(در مواردی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد)
-اصل گواهی عدم سوپیشینه جهت اعضا ی هیات مدیره،مدیر عامل
-تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن
-معرفی نامه نمایندگان، در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن
-اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
-اصل وکالتنامه ی وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.
از سی و پنج درصد کل سهام باشد.اظهارنامه مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.هر گاه تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد باید تمام آن تادیه گردیده و صورت تقویم آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس شده باشد و در صورتی که سهام ممتازه موجود باشد باید شرح امتیازات و موجبات آن در اظهارنامه منعکس شده باشد .
مراحل ثبت شرکت عروسک سازی
ثبت شرکت دارای روند حقوقی و قانونی خاصی است. این مراحل عبارت است از :
- مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها و تکمیل فرم ثبت نام
-اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه
-امضاء کلیه اوراق توسط اعضاء هیئت مدیره و سهامداران
-ارسال مدارک از طریق اداره پست به صورت سفارشی جهت انجام ثبت شرکت
-درج بارکد پستی در سامانه
-بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت
-در صورت عدم ایراد در مدارک ارسال شده، تایید مدارک توسط کارشناس و صدور آگهی تاسیس
-مراجعه وکیل ثبت شرکت ثبتی کال به اداره ثبت شرکتها و دریافت پرونده ثبتی به همراه آگهی تاسیس دارای شماره ثبت و شناسه ملی
-ثبت آگهی تاسیس در روزنامه رسمی

 

برچسب ها : ثبت شرکت ها ثبت شرکت ها

09 اردیبهشت 11:02 قبل از ظهر(2 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر