راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

از آنجایی که عدم وجود انگیزه در کارکنان یک شرکت موجب عملکرد ضعیف و سوددهی کم شرکت می شود، باعث شده تا کسب و کار نتواند به اهداف خود دسترسی پیدا کند. زیرا انگیزه کارکنان روی موفقیت و شکست یک کسب و کار تاثیر می گذارد. بنابراین ما در اینجا راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان را بیان می کنیم.

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان - ثبت یکتا

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان شرکت

 

  • فراتر بودن کار شما نسبت به بقیه

شما پس از ثبت شرکت ، ابتدا باید کاری انجام دهید که کارکنان شما احساس کنند شغلشان از کارهای دیگر فراتر می باشد. این الزام برای هر انسانی وجود دارد که بداند کارش دارای اهداف والایی می باشد. بنابراین موجب شده کارمند شما تعهد بیشتری نسبت به کارش پیدا کرده و برای بهتر شدن آن تلاش بسیاری کند.

 

  • جشن گرفتن دستاوردهای شما

طبیعتاً شما باید بر آینده خود تمرکز کنید، اما جشن گرفتن دستاوردهای شما موجب شده تا کارمندان به آنچه که تاکنون انجام داده اند، توجه کنند و موفقیت آن را بیشتر احساس کنند. شرکت های موفق هر ساله فهرستی از دستاوردهای تیم خود را تهیه کرده تا کارمندان بیشتر متوجه اهمیت کار خود شوند.

 

  • دادن زمانهایی به کارمندان برای دنبال کردن پروژههای مورد علاقه شان

انجام پروژه های شخصی درمیان مسئولیت های همیشگی کار باعث میشود کارمندان انرژی زیادی دریافت کرده و خلاقیت شان برای انجام کارهای شرکت افزایش یابد. برخی از شرکت ها، کارمندنشان در یک روز هر کاری را که به آن علاقه دارند، انجام می دهند. هم چنین به دلیل اینکه این اتفاق در زمان مشخصی می افتد، بسیار جالب می باشد.

 

  • دوری از روشهای معمول شرکت برای انجام کارها

از اینکه جلسات را در زمانهای مشخصی برگزار کنید یا مکان مشخصی برای آن داشته باشید، سعی کنید فاصله بگیرید و محیط را برای روحیه سازی و افزایش انگیزه و دوری از تکرار سوق دهید.

 

  • فراموش نکردن خوشگذرانی

شرکت اینترنتی فت والت در راکتون، خوشگذرانی را بخشی از برنامه کاری خود قرار داده است. این شرکت در هر ماه یک روز را برای ۵۵ کارمند خود مشخص می کند تا در این روز در مسابقات خانگی یا فعالیت هایی با سرگرمی های کوچک و حتی بازی بولینگ شرکت کرده و در آخر به افراد برنده جوایزی را اهدا می کند.

 

  • رتبه بندی شرکت

با رتبه بندی شرکت خود نه تنها پروژه های بیشتری به سمت شما می آید، بلکه کارمندان نیز احساس می کنند در شرکتی فعالیت می کنند که در زمینه کاری خود موفق تر از بقیه عمل می کند و انگیزه شان افزایش پیدا می کند.

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط