شرایط افراد امتیاز آور شرکتهای پیمانکاری چیست؟

شرایط افراد امتیاز آور شرکتهای پیمانکاری چیست؟

اگر قرار است برای اولین بار جهت اخذ رتبه پیمانکاری اقدام کنید؛ ممکن است که اطلاعات چندانی در مورد شرایط افراد امتیازآور شرکت های پیمانکاری نداشته باشید اما کسب اطلاعات لازم برای شما ضروری است. در این مطلب راهنما به سوالات رایج در مورد شرایط افراد امتیازآور پاسخ خواهیم داد. بدین منظور می توانید با ما همراه شوید.

هرچه تعداد نیروهای فنی و متخصص حاضر در شرکت پیمانکاری شما بیشتر باشد؛شما شانس بالاتری برای اخذ رتبه بهتر خواهید داشت. اخذ رتبه خوب نشانگر کیفیت بالای گروه شما است و این یعنی اینکه سرمایه گذاران با اطمینان بیشتری پروژه های خود را به شما واگذار خواهند کرد. بنابراین اطلاع از شرایط افراد امتیاز آور شرکت های پیمانکاری ، امری اساسی در اخذ بهترین رتبه پیمانکاری است.

 

فهرست

شرایط افراد امتیاز آور شرکتهای پیمانکاری.. 

شرایط امتیاز آوری هیئت مدیره 

شرایط امتیاز آوری سایر کارکنان. 

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته درخواستی پیمانکار. 

شرایط پذیرفتن معافیت تحصیلی. 

 

 

شرایط افراد امتیازآور شرکت های پیمانکاری

شرایط افراد امتیاز آور شرکتهای پیمانکاری

شرایط امتیاز آوری هیئت مدیره

به استناد بند( ت )ماده ۱۲ آیین نامه تشخیص صلاحیت پیمانکاران، دارا بودن تحصیلات مربوط دانشگاهی مندرج در پیوست آیین نامه(حداقل لیسانس) برای مدیر عامل و حداقل دو سوم اعضای هیئت مدیره الزامی است.

امتیاز مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره که حداقل دارای مدرک لیسانس باشند طبق سابقه 15 سال اخیر حضور در شرکت های پیمانکاری به عنوان مدیر عامل و یا هیئت مدیره محاسبه می شود. چنانچه این افراد به صورت پیوسته در این مدت در جایگاه مدیر عامل یا هیئت مدیره شرکت فعلی فعالیت کرده باشند؛ امتیاز آنها در تمام رشته های درخواستی حساب خواهد شد اما اگر در شرکتی غیر از شرکت فعلی فعالیت کرده باشند؛ امتیاز آنها فقط در یک رشته محاسبه خواهد شد.

مدیر عامل باید دارای سابقه بیمه حداقل هفت سال باشد. اما اگر افراد امتیاز آور دیگر را نیز لحاظ کنیم مجموع سابقه بیمه اعضای امتیازآور شرکت نباید از شش سال کمتر باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که چندین نفر از اعضا در مجموع دارای حداقل شش سال سابقه بیمه هستند؛ شرکت می تواند در دو رشته مختلف اقدام به اخذ رتبه کند اما اگر فقط یک نفر با حداقل سابقه هفت سال در شرکت حضور دارد؛ شرکت می تواند فقط در یک رشته برای اخذ رتبه درخواست دهد.

شرکتهای پیمانکاری که قبل از سال 1381 تشکیل شده باشند ( دارای تیک قدیمی باشند) مشمول داشتن حداقل مدرک کارشناسی توسط دو سوم از اعضای امتیازآور شرکت نیستند مگر قرار باشد که فرد جدیدی به شرکت بپیوندد که در آن صورت حتمی باید دارای حداقل مدرک کارشناسی باشد.

مدیر عامل شرکت حتماً باید دارای کارت پایان خدمت باشد اما اعضای هیئت مدیره می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؛ البته به شرطی که تحصیلات خود را در بازه زمانی قانونی به پایان برسانند.

مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند، برای رتبه بندی پیمانکاران بر اساس سابقه مستمر در پانزده سال اخیر حضور در مدیر عاملی و یا عضو هیئت مدیره آن شرکت، به شرح زیر در رشته‌های درخواستی با ضریب ۲۰ امتیازآور می‌شوند: (فوق دیپلم و پایین‌تر با ضریب ۱۰)

1- سابقه حضور در هیئت مدیره همان شرکت در تمام رشته‌های درخواستی محاسبه می‌شود.

۲- برای سابقه خارج از هیئت مدیره همان شرکت، با ارائه گواهی بیمه، امتیاز آنها فقط برای یک رشته محاسبه می‌شود.

سابقه خدمت سربازی مرتبط در شرکت‌های پیمانکاری با پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی جزء سابقه کارکنان و اعضای هیئت مدیره محاسبه می‌شود.(فقط سوابقی که بعد از تاریخ اخذ مدرک باشد)

امتیاز مربوط به سابقه بیمه افراد بر اساس مجموع بیمه پرداخت شده برای آنها در ۳۶ ماه گذشته محاسبه می‌شود. بنابراین پرداخت بدهی‌های قبل از این دوران در محاسبه امتیاز لحاظ نمی‌شود.

شرایط-افراد-امتیاز-آور-شرکتهای-پیمانکاری-چیست

تبصره:

اگر شرکتی مایل به استفاده از تجربه افراد بازنشسته به عنوان مدیرعامل یا هیئت مدیره باشد ، با توجه به فقدان مدرک بیمه ،امتیاز بر اساس قرارداد فرد مذکور با شرکت و گواهی اشتغال که شامل پروژه های مورد همکاری باشد محاسبه میشود. لازم به ذکر است تنها سابقه بازنشستگی مرتبط قابل قبول است.

تبصره:

کارمندان بخش‌های دولتی تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل، هیئت مدیره یا سهام دار بیش از ۵ درصد در شرکت‌های خصوصی فعالیت کنند اما اجازه دارند که به عنوان نماینده سهام دولت یا به صورت انتقال و مأموریت به شرکت‌های دولتی بپیوندند.

معرفی این افراد که از شرکت‌های دولتی یا شرکت‌های هلدینگ به شرکت زیرمجموعه مأمور شده‌اند. به‌عنوان افراد امتیاز آور، درصورتی‌که مدت حضور مستمر در شرکت مقصد بر اساس مدارک مثبته بیش از یک سال بوده باشد بلامانع خواهد بود.

تبصره:

در مورد افراد امتیازآور که حق بیمه برای آنها به طور همزمان در چند شرکت پرداخت می شود، این افراد متعلق به شرکتی است که بالاترین حق بیمه کارگاهی برای آنها پرداخت میشود.

شرایط امتیاز آوری سایر کارکنان

شرایط امتیاز آوری سایر کارکنان

علاوه بر اعضای هیئت مدیره می‌توان از سهام داران و کارکنان نیز به منظور بالا بردن امتیاز شرکت استفاده کرد. اصلی‌ترین شرط آن علاوه بر داشتن مدرک مرتبط دارا بودن 36 ماه بیمه در طی 48 ماه گذشته است یعنی در طی 4 سال باید 3 سال حق بیمه داشته باشند و حداقل سه ماه آخر حق بیمه آنها باید از جانب شرکت متقاضی امتیاز پرداخت شده باشد.

به‌منظور تسهیل در ارائه بیمه تجمعی افراد امتیاز آور، شرکت‌های متقاضی می‌توانند در صورتی که سوابق بیمه‌ای افراد امتیاز آور از طریق سایت سازمان تأمین اجتماعی قابل دریافت باشد، این سوابق را دریافت کرده و پس از درج جمله کپی برابر اصل است و امضای مدیر عامل به همراه مهر شرکت به‌عنوان مستند بیمه تجمیع ارائه دهند.

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته درخواستی پیمانکار

وجود یک عضو هیئت مدیره، مدیر عامل یا کارکنان امتیاز آور با رشته تحصیلی زمینه (فوق دیپلم و بالاتر) برای هر رشته (پایه) درخواستی پیمانکار الزامی است.

 

شرایط پذیرفتن معافیت تحصیلی

به استثناء مدیر عامل که ملزم به داشتن کارت پایان خدمت است. سایر اعضای هیئت مدیره می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط بر اینکه این افراد در راستای استفاده از این امتیاز، تحصیلات خود را در دوره قانونی مقرر طی نمایند. البته شرایط و مقررات مربوط به آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های شرکت نباید با شرایط فرد مذکور مغایرتی داشته باشد.

ما در ثبت یکتا مفتخر خواهیم بود تا شما را در مورد این موضوع مهم یاری کنیم. وکلای مجرب ما آماده پاسخگویی به تمام سؤالات شما هستند. تنها کفی است با ما تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

.

جهت مشاوره رایگان با ما در ثبت یکتا تماس بگیرید: 02154071

 

 

برچسب ها : شرایط افراد امتیاز آور شرکتهای پیمانکاری اخذ رتبه پیمانکاری

11 دی 18:10 بعد از ظهر(6 ماه پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر