شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

حسابداری دانشی می باشد که در آن فرآیند ثبت، جمع آوری، خلاصه کردن و طبقه بندی اطلاعات و تهیه گزارش های مالی انجام می شود تا مدیران و افراد ذی نفع بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. با گسترش فعالیت های مالی و اقتصادی، نیاز به مجموعه و شرکت های حسابداری بیش از پیش احساس شده است به طوری که افراد متخصص و با توانایی بالا با ثبت شرکت حسابداری، کارهای مربوط به امور مالیاتی، خدمات مشاوره مالی، حسابرسی و ... را به صورت اختصاصی برای سازمان، اشخاص و شرکت ها انجام دهند.

شرکت ها و دولت ها برای اینکه بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند یا بتوانند منابع مالی را به درستی توزیع کنند، نیاز به اطلاعات دقیقی دارند که بتوانند شرایط را به خوبی کنترل کنند. شرکت های حسابداری می توانند با فرستادن نیرو به این شرکت ها، راهکار مناسب برای استفاده بهینه از منابع مالی را در اختیار آن ها قرار دهند.

برای ثبت شرکت حسابداری مانند سایر ثبت شرکت ها، به اخذ مجوز نیاز می باشد. این شرکت ها را می توان در قالب شرکت حسابداری با سهامی خاص یا شرکت حسابداری با مسئولیت محدود ثبت کرد.

ثبت شرکت حسابداری - ثبت یکتا
شرایط ثبت شرکت حسابداری

برای ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه، تعهد لازم داده شود.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت حسابداری

مدارک برای ثبت شرکت حسابداری بر مبنای اینکه شرکت از نوع سهامی خاص یا بامسئولیت محدود است، متفاوت می باشد که در زیر به تفکیک بیان می کنیم.

شرکت سهامی خاص:

  • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
  • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
  • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
  • در صورتی که امور ثبت شرکت توسط وکیل انجام می شود، وکالتنامه وی تنظیم و ارائه گردد

 

شرکت با مسئولیت محدود:

  • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
  • تکمیل و ارائه اساسنامه شرکت در 2 نسخه
  • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
  • تکمیل و ارائه فرم تقاضانامه در 2 نسخه
  • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
  • تکمیل و ارائه شرکتنامه

هم چنین اگر سهامداران یا اعضای هئیت مدیره اشخاص حقوقی باشند، باید از معرفی نامه نماینده در سربرگ، مدارک شناسایی نماینده شخص حقوقی و آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی کپی گرفته شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

برچسب ها : ثبت شرکت حسابداری ثبت شرکت شرایط ثبت شرکت حسابداری مدارک لازم جهت ثبت شرکت حسابداری

04 دی 04:10 قبل از ظهر(3 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر