شرایط و مراحل ثبت برند لاتین

شرایط و مراحل ثبت برند لاتین

در گذشته نام تجاری برای تشخیص صاحبان اصلی حیوانات به کار برده میشد و صاحبان حیوانات تن حیوان را با علامت خاصی میسوزاندند و آن ها را علامت گذاری می کردند. امروزه برند برای شناسایی و تشخیص محصول تولیدکنندگان از یکدیگر استفاده می شود و شامل تصویر، حرف، عبارت، رقم و ... می باشد. ثبت برند لاتین نیز اهمیت خاص خود را دارد. یکی از محققان بزرگ در زمینه برند به نام کوین لین کلر علامت تجاری را ترکیب نشانه های روانی و ذهنی مصرف کنندگان برای افزایش ارزش محصول یا خدمت می داند.ثبت برند لاتین - ثبت یکتا

مدارک لازم جهت ثبت برند لاتین

اشخاص حقوقی:

  • نمونه برند در ابعاد 12 در 12 سانتی متر
  • کپی مدارک ثبتی شرکت
  • کپی شناسنامه و کارت ملی افراد دارای حق امضاء در شرکت
  • کارت بازرگانی

اشخاص حقیقی:

  • نمونه برند در ابعاد 12 در 12 سانتی متر
  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • کارت بازرگانی

 

مراحل ثبت برند لاتین

شرایط ثبت برند لاتین، مانند ثبت برند فارسی می باشد با این تفاوت که برای ثبت برند لاتین به کارت بازرگانی نیاز می باشد.

برای ثبت علامت تجاری لاتین باید فرم اظهارنامه را تکمیل و به اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران و اداره ثبت محل فعالیت در شهرستان در سه نسخه ارائه دهید. سپس برای احراز عدم ثبت یا تشابه علامت تجاری موردنظر استعلام بگیرید. در صورت عدم مغایرت با قوانین قانونی، برند پیشنهدی در روزنامه رسمی کشور برای ثبت منتشر می شود. به مدت یک ماه پس از انتشار این آگهی، دعوی یا اعتراضی نسبت به علامت و یا عباراتی که به همراه علامت تجاری به کار برده می شود، باید به زبان فارسی نوشته شود.

حروف لاتین باید به گونه ای باشد که اندازه آن ها از حروف فارسی کوچکتر باشد. برای ثبت علامت تجاری لاتین، اگر کلمه فارسی باشد و با فونت لاتین نوشته شود و یا اینکه کلمه دارای ریشه لاتین باشد، فرقی نمی کند و باید کارت بازرگانی اخذ گردد. هزینه ثبت برند لاتین بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن ثبت برند، متفاوت می باشد. هم چنین ثبت برند ارتباط مستقیمی با پرداخت عوارض دارایی و مالیات ندارد.

برای ثبت برند لاتین، باید سوابق ثبتی مادرید و سایر برندهای غیرفارسی بررسی شود. زیرا برای جلوگیری از ثبت جدا در دفتر هر کشور یا ناحیه ای، نظام بین المللی ثبت علائم توسط WIPO اجرا می شود. اداره این نظام بر اساس دو عهدنامه می باشد:

  1. توافق نامه ی مادرید که به ثبت بین المللی علائم و پروتکل مادرید وابسته است.
  2. موافقت نامه ی مادرید

 

هم چنین بخوانید:

ثبت برند خارجی در ایران

ثبت شرکت خارجی در ایران

برچسب ها : ثبت برند لاتین مراحل ثبت برند لاتین شرایط ثبت برند لاتین مدارک لازم جهت ثبت برند لاتین هزینه ثبت برند لاتین ثبت برند ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری لاتین ثبت شرکت

11 خرداد 08:03 قبل از ظهر(3 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر