مراحل انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

مراحل انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

کسانی که صاحب اشخاص حقوقی در موسسات تجاری و شرکت ها هستند، باید برای انتشار آگهی ثبت شرکت روزنامه رسمی خود اقدام کنند.طریقه انتشارآگهی  ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور در این مطلب ذکر شده است که جهت اطلاع از نحوه انتشار آگهی ثبت شرکت با ما همراه باشید.

به دلیل اینکه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور و روزنامه های کثیرالانتشار از اهمیت بالایی برخوردار است، صاحبان اشخاص حقوقی باید با دقت وظایف قانونی خود را برای اجرای این تکلیف انجام دهند تا در آینده با مشکل و مانعی مواجه نشوند.

پس از اینکه ثبت شرکت انجام شد، برای اطلاع عموم مردم از موارد ثبت شده در اکثر کشورها موارد ثبت شده را با انتشار آگهی یا وسایل متداول دیگر به اطلاع مردم می رسانند. برای این منظور متقاضی که خواستار ثبت فعالیت تجاری خود می باشد، باید هزینه آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی را پرداخت کرده و رسید آن را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد.
روزنامه رسمی کشور، روزنامه ای است که تمامی قوانین و مقررات و موضوعات حقوقی را به اطلاع مردم می رساند. این روزنامه که سندی دولتی و رسمی است، زیر نظر قوه قضائیه است و مواردی که در آن انتشار می یابد، موجب به رسمیت رسیدن آن ها می شود. در این مطلب طریقه ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور را بیان خواهیم کرد.

ثبت شرکت در روزنامه رسمی - ثبت یکتا

طریقه ثبت آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

  1. مراجعه به پورتال روزنامه رسمی کشور به آدرس http://www.rrk.ir
  2. کلیک در قسمت ثبت نام کاربر جدید و وارد کردن شماره موبایل برای دریافت پیامک
  3. وارد کردن آدرس و کدپستی برای دریافت نسخه کاغذی روزنامه
  4. ورود به صفحه شخصی من و کلیک روی قسمت هزینه آگهی و پرداخت هزینه
  5. دریافت شماره پیگیری برای پیگیری مراحل ثبت آگهی خود

پس از انجام مراحل بالا آگهی ثبت شرکت شما در یکی از مراحل زیر قرار میگیرد:

  • دریافت شده از ثبت: پرداخت هزینه توسط متقاضی انجام نشده یا موفقیت آمیز نبوده است. بنابراین باید ابتدا برای پرداخت هزینه آگهی اقدام کنید.
  • آماده ارسال به چاپ: پرداخت هزینه چاپ با موفقیت همراه بوده است و آگهی برای چاپ ارسال می گردد.
  • در حال انتشار امضا نشده: آگهی درحال چاپ بوده اما تاکنون امضاء نشده است.
  • انتشاریافته امضا نشده: آگهی چاپ شده و در سایت موجود می باشد. نسخه امضاء شده آگهی تاکنون صادر نشده است.
  • انتشار یافته امضا شده: آگهی چاپ و امضاء شده است.

پس از اینکه 5 روز کاری گذشت، آگهی شما در پورتال روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و نسخه الکترونیکی آن را می توان دریافت کرد. همچنین فایل PDF آگهی قابل دانلود خواهد بود.

بهتر است بدانید مواردی مانند تصمیمات مجمع عمومی درباره انحلال شرکت، تغییرات سرمایه و نحوه تصفیه آن نیز باید در روزنامه رسمی کشور ثبت و منتشر گردد.
 

هم چنین بخوانید:

 

برچسب ها : ثبت شرکت در روزنامه رسمی ثبت شرکت روزنامه رسمی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور آگهی ثبت شرکت روزنامه رسمی آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی ثبت شرکت ثبت شرکت ها

16 دی 09:10 قبل از ظهر(1 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر