مراحل و شرایط ثبت شرکت باربری

باربری و حمل و نقل در تجارت یک کشور نقش اساسی دارد به گونه ای که بدون آن نمی توان تجارت انجام داد. از گذشته تا به امروز حمل و نقل از طریق دریا و خشکی رواج بوده و به مرور زمان تکامل یافته است. حمل و نقل در کشورهای صنعتی یکی از مسائل مهم می باشد زیرا یکی از وسایلی است که کالا از طریق آن مبادله می شود و هم چنین در امر سیاحت موثر است. به همین دلیل وسایل حمل و نقل نظیر کشتی، هواپیما، راه آهن، اتوبوس و ... در زندگی روزمره انسان دخالت زیادی دارد. بنابراین ثبت شرکت باربری اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

ثبت شرکت باربری - ثبت یکتا

باربری در امر تجارت نقش مهمی دارد و طبیعی است بدون آن تجارت ممکن نیست. حمل و نقل از راه خشکی و دریا از زمان قدیم معمول بوده و با گذشت زمان تکامل یافته تا به امروز رسیده است.
یک شرکت حمل و نقل بین المللی، یک شخصیت حقوقی است که برای تصدی عملیات حمل و نقل بین المللی کالا که شامل فعالیت های کریری و فورواردی است، تشکیل می شود. این شرکت ها جزو شرکت های تعاونی توزیع بوده و برای تاسیس شرکت باربری به حداقل 7 نفر عضو نیاز است.
برای اینکه عملیات حمل و نقل بین المللی توسط بخش تعاونی، خصوصی و دولتی انجام شود، باید مجوز تاسیس شرکت و پروانه فعالیت از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور گرفته شود.
هر تقاضایی برای تاسیس شرکت باید با توجه به مقتضیات اجتماعی و اقتصادی و سایر عوامل مانند کفایت تعداد شرکت های موجود به تقاضاهای رسیده و هم چنین درصورت نیاز انجام آزمون تخصصی از متقاضیان برای قبول یا رد درخواست تاسیس شرکت بررسی گردد.


شرایط برای اشخاص متقاضی در آزمون تخصصی شرکت (شرایط ثبت شرکت باربری)

  • دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشد
  • به یکی از ادیان رسمی کشور متدین باشد
  • دارای عدم سوء پیشینه موثر کیفری
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر
  • انجام خدمت سربازی یا معافیت دائم
  • دارا بودن حداقل سن 25 سال
  • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم کامل متوسطه
  • داشتن سابقه کار مفید اجرایی در زمینه حمل و نقل که بر اساس مدرک تحصیلی به شرح زیر است:

           دیپلم: 8 سال، فوق دیپلم: 6 سال، لیسانس: 4 سال، فوق لیسانس: 3 سال و دکترا 2 سال

 

مراحل ثبت شرکت باربری

کسانی که در آزمون تاسیس شرکت قبول می شوند باید ظرف مدت حداکثر سه ماه بعد از اعلام نتایج، برای ارائه پیش نویس شرکتنامه، اساسنامه و فهرست اسامی هیئت موسس و سند رسمی مالکیت یا اجاره دفتر به نام خود یا یکی از اعضای هیئت موسس به همراه سایر اطلاعات و مدارک موردنیاز به سازمان مراجعه کند تا کارهای ثبت شرکت حمل و نقل انجام گردد.
هیئت موسس باید حداکثر 6 ماه از تاریخ مجوز ثبت شرکت باربری برای تاسیس شرکت اقدام کند و نسخه کامل مدارک ثبتی و آگهی تاسیس شرکت را که توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شده است، به سازمان ارائه کند. در غیر اینصورت مجوز صادر شده کان لم یکن تلقی می شود.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

شرکت تعاونی چه شرکتی است؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ بهمن ۱۰:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط