نحوه ثبت شرکت فناوری اطلاعات چگونه است؟

نحوه ثبت شرکت فناوری اطلاعات چگونه است؟

فناوری اطلاعات یا به صورت مختصر IT، مخفف عبارت انگلیسی Information Communication Technology می باشد و می توان گفت مجموعه ای تکنیک ها و روش ها برای:

 1. ذخیره اطلاعات
 2. بازیابی اطلاعات
 3. پردازش اطلاعات
 4. و انتقال اطلاعات

می باشد. عواملی که برای انتقال اطلاعات در شبکه های جهانی و محلی کمک می کنند، جزو زیر ساخت این فناوری می باشند. فناوری اطلاعات موجب توسعه و تقویت ارتباطات انسانی و زیرساخت های آموزش در سراسر جهان شده است. بنابراین ثبت شرکت فناوری اطلاعات برای دستیابی به اهداف مهم در تکنولوژی ضروری می باشد. در ادامه به شرایط و مراحل ثبت شرکت در حوزه فناوری اطلاعات می پردازیم.

ثبت شرکت فناوری اطلاعات - ثبت یکتا

هدف ایجاد شرکت فناوری اطلاعات مدیرت، نظارت، ایجاد، توسعه و بهره برداری شبکه ارتباطات کشور می باشد که با استفاده از فناوری های جدید در زمینه ی نظارت و تدوین استانداردها با تصویب مجمع عمومی و تصویب طرح های جامع مخابراتی شرکت تحقق می پذیرد.

متقاضیانی که خواستار تاسیس شرکت فناوری اطلاعات هستند، باید کپی اظهارنامه، تکمیل فایل مشخصات اعضای شرکت و اصل نامه اداره کل ثبت اسناد را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی تقاضا ارائه دهند.

ثبت شرکت فناوری اطلاعات مانند سایر ثبت شرکت ها دارای شرایط و مدارکی می باشد و در دو نوع ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود به ثبت می رسد.

 

شرایط ثبت شرکت فناوری اطلاعات

برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال موجود باشد. هم چنین باید بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد.

برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات سهامی خاص دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو نیاز می باشد. بازرسان نباید از اعضا باشند. در این نوع ثبت شرکت، سرمایه شرکت، باید حداقل 1.000.000 ریال باشد و شرکت بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند.

 

مدارک و مراحل ثبت شرکت فناوری اطلاعات

این مدارک برای شرکت با مسئولیت محدود عبارت است از:

 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود
 • اقرارنامه امضا گردد

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات سهامی خاص به شرح زیر می باشد:

 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد

 

هم چنین بخوانید:

چگونگی و نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

مزایای ثبت برند تجاری شرکت چیست؟

 

برچسب ها : ثبت شرکت فناوری اطلاعات ثبت شرکت مراحل ثبت شرکت در حوزه فناوری اطلاعات تاسیس شرکت فناوری اطلاعات شرایط ثبت شرکت فناوری اطلاعات مراحل ثبت شرکت فناوری اطلاعات نحوه ثبت شرکت فناوری اطلاعات

10 اردیبهشت 08:02 قبل از ظهر(2 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر