چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت؟

چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت؟

برای اینکه بتوان هر شرکتی را به رسمیت شناخت و دارای شخصیت حقوقی دانست، باید ابتدا برای ثبت شرکت اقدام کرد. بنابراین ثبت شرکت ها الزامی است و دولت باید بر تشکیل شرکت ها نظارت کند تا سوء استفاده ای صورت نگیرد. اما شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت و این شرکت ها را استعلام کرد؟

انواع ثبت شرکت ها بعد از اینکه مراحل ثبت را تکمیل کردند و شماره ثبت را دریافت کردند، می توانند قابل پیگیری باشند و استعلام شوند. ما هم چنین در مقاله استعلام برندهای ثبت شده در ایران راهکارهایی ذکر کرده ایم.

جستجوی شرکت های ثبت شده - ثبت یکتا

راه های جستجوی شرکت های ثبت شده

  • یکی از منابع مهم و قابل استناد برای تمامی سازمان های دولتی و خصوصی، ارگان ها و تمامی اشخاص، مراجعه به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی اینترنتی http://ilenc.ir می باشد که در این سامانه با درج اطلاعات لازم می توان به استعلام شرکت های ثبت شده پرداخت. این اطلاعات شامل شماره ثبت شرکت، نام شرکت و شناسه ملی شرکت می باشد.

  • به دلیل آگهی شدن موارد مهم هر شرکت در روزنامه رسمی کشور، اگر می خواهید از ثبت شرکت خاصی اطلاع پیدا کنید می توانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی اینترنتی http://rooznamehrasmi  مراجعه نمایید. پرینت روزنامه رسمی ثبت شرکت را می توان از طریق این سامانه دریافت کرد. بنابراین با وارد شده به این سامانه و واردکردن حداقل یکی از اطلاعاتی که مورد نیاز است (شماره ثبت شرکت، یا نام شرکت  یا شناسه ملی شرکت)، اطلاعات شرکت موردنظر خود را جستجو کنید. هم چنین از طریق پورتال به نشانی http://rrk.ir  می توانید تمامی آگهی های قانونی از سال 1382 تا 1391 را به وسیله قابلیت جستجوی پیشرفته پیگیری نمایید.
  • برای هرگونه استعلام، می توان به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها نیز مراجعه کرد. هم اکنون با اجرایی شدن سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ارباب رجوع می تواند به سامانه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir به صورت غیرحضوری مراجعه کند و کلیه اطلاعات برای تنظیم درخواست ها و مدارک و موارد لازم بخشنامه های ثبت شرکت را از طریق پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت به آدرس http://sherkat.ssaa.ir پیگیری کند.

درصورتی که از طریق راه های ذکر شده اطلاعات شرکتی یافت نگردد، بدین معنی است که این مجموعه به عنوان شرکت و به صورت قانونی ثبت نگردیده است.

برچسب ها : جستجوی شرکت های ثبت شده استعلام شرکت های ثبت شده ثبت شرکت ثبت شرکتها

19 دی 12:10 بعد از ظهر(2 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر