6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

شاید تعجب کنید ولی اکثر افراد از شغل خود ناراضی هستند. شاید در ابتدای کار از علاقه به شغل خود و مزایای آن برای شما بگویند اما پس از مدتی میبینید از کار و شغل خود ناراضی هستند. ممکن است شما الان خود صاحب کسب و کار جدیدی باشید. چیزی که در زمان فارغ التحصیلی از دانشگاه کمتر به آن فکر می کردید. شاید در ابتدا دوست داشته باشید که یک کار ثابت داشته و در زمان مشخص شده در آن حضور داشته باشید و مرخصی و درآمد ثابت داشته باشید. اما پس از گذشت زمانی به فکر این می افتید که راه اندازی کسب و کار جدیدی را شروع کرده و پس از مدتی برای ثبت شرکت اقدام کنید. شما باید بالاخره در این زمان بر ترس خود غلبه کرده و آینده درخشانی با راه اندازی کسب و کار جدید برای خود رقم بزنید.

راه اندازی کسب و کار - ثبت یکتا

ترس های راه اندازی کسب و کار جدید

  • بی کفایتی: شاید شما حس کنید اگر دیگران در مورد ایده شما بدانند شما را جدی نگرفته و احساس کنند از پس این کار برنمی آیید. شما نباید ذره ای احساس کنید برای انجام این کار بی کفایت هستید. به اطرافیان خود نگاه کنید. بعضی از افراد چنان به خود و ایده شان اطمینان دارند که گویی برای موفق شدن در آن به دنیا آمده اند! احساس بی کفایی ممکن است سراغ هرکسی بیاید اما مهم نوع برخورد با این احساس است و اینکه چگونه بتوانید بر این ترس خود غالب شوید.
  • بی پول شدن: زمانی که شما توان مالی بالایی نداشته باشید، سعی می کنید دنبال شغلی داشته باشید که حقوق مناسب و ثابتی داشته باشد. رسیدن به چند موفقیت نباید مانع از این شود که به موفقیت های شغلی دیگر دست پیدا کنید. این طرز فکر را از خود دور کنید و همواره به بهتر شدن و موفقیت های بیشتر در شغل خود بیاندیشید.
  • حس حقارت: گاهی اوقات ترس از عدم پذیرش، مسخره یا حتی طردشدن توسط دیگران به حدی است که موجب پیشرفت فرد می شود. انسان هایی که به طرز فکر دیگران در مورد خود اهمیت زیادی می دهند، بیشتر دچار این حس و ترس ناشی از آن می شوند.
  • شکست: ترس از شکست یکی از بزرگترین ترس ها حتی قبل از ترس از جدایی و از دست دادن استقلال فردی است. ترس از شکست موجب می شود تمامی امید و امکاناتی که برای راه اندازی کسب و کار جدید داشتید، از بین برود. ترس از اینکه شاید ماندن در این کار، موجب شکست شما بشود.
  • جدایی و دوری: این ترس زمانی است که فکر کنید پس از از دست دادن سرمایه تان، دوستانتان را نیز از دست می دهید. ترس از دست دادن دوستان بسیار مهم تر است زیرا روح و روان شما را ممکن است درگیر کند. شما باید واقع بین باشید. ناموفق بودن شما نباید موجب ناپدید شدن و از دست دادن اطرافیان و دوستان شما بشود. اگر چنین شود نشان دهنده این است که آن ها دوستان واقعی شما نبوده اند!
  • موفقیت: ترس از موفقیت یکی از ترس هایی است که مانع از رسیدن انسان به استقلال واقعی و شکوفا شدن می شود. اکثر افراد از تغییر گریزانند. اگر نگران موفقیت و شکست کار خود هستید، به این فکر کنید اگر به این کار دست نمی زدید و کسب و کار خود را راه نمی انداختید، چه حسی داشتید؟ هیچ وقت فراموش نکنید که درنهایت تنها شما می توانید جلوی پیشرفت خود را بگیرید نه فرد دیگری!

 

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۱ آذر ۰۹:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مطالب مرتبط