7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

بیل گیتس از جمله ثروتمندترین انسان های جهان است که تلاش های زیادی برای بهبود زندگی دیگران و جلوگیری از مرگ آن ها با کمک های خداپسندانه اش انجام داده است. او از کارآفرینان موفق در زمینه رایانه های شخصی است که قبلا مدیرعامل شرکت مایکروسافت بوده است. برای اینکه رمز موفقیت کارآفرینان موفق مانند بیل گیتس را بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

رمز موفقیت - ثبت یکتا

رمز موفقیت کارآفرین موفق

  • هدف گذاری بلند مدت: جالب است بدانید گیتس و دوست برنامه نویسش در ابتدای کارشان، با شرکتی تماس گرفتند و گفتند یک مفسر بیسیک برای ریزکامپیوترشان ساخته اند در صورتی که در واقعیت آن ها هنوز نتوانسته بودند این نرم افزار را توسعه بدهند. بنابراین با سرعت و فشرده کار کردن توانستند در مدت چند هفته این نرم افزار را تحویل داده و فروش خوبی کسب کنند. پس از آن گیتس شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد.
  • فکر آینده: بیل گیتس همیشه در نظر داشت که چگونه می تواند آینده را بهتر کند و جلوتر از رقیبان خود حرکت کند.
  • مغرور شدن پس از موفقیت: درس های بزرگی که می توان از بیل گیتس یادگرفت، مغرورنشدن او پس از موفقیت است. شما باید ضمن اینکه موفقیت را به یاد داشته باشید، باعث نشود ک اعتماد به نفس زیادی در شما به وجود آورد.
  • ارزش زمان: باید اهمیت زمان را دانست و کارها را بر اساس اولویت اهمیت آن ها انجام داد. هم چنین باید با افرادی که حس میکنید با شما صمیمی هستند معاشرت کرده و برایشان وقت بگذارید. شما باید مطمئن باشید که وقت صرف شده، برای انجام تعهدات مهم صرف می شود.
  • کیفیت کار: با وجود هزاران برنامه نویس در شرکت مایکروسافت و مدیرعامل بودن گیتس، شغل وی مانع از بازبینی و بازنویسی کدهای شرکت نمیشد. گیتس، کیفیت نرم افزار را باید تضمین میکرد و  به شدت پیگیر کارهای تیم و شرکت خود بود. بنابراین پس از ثبت شرکت فکر نکنید که مسئولیت بررسی کارهای کوچک به عهده شما نیست.
  • درس گرفتن از مشتریان ناراضی: بیل گیتس با وجود موفقیت های بسیار، انسان های زیادی را از خود ناراضی کرده است. این درحالی است که مردم همانقدر که از ویندوز انتقاد می کنند، از آن نیز استفاده می کنند زیرا بازخورد مشتریان برای مایکروسافت اهمیت دارد و روز به روز محصولاتش را ارتقا می دهد.
  • مطالعه زیاد: گیتس کتاب های زیادی می خواند و در وبلاگش نیز کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهد. رهبر موفق فردی است که تمام نظرات را در نظر بگیرد و به فکر های بکر اهمیت بدهد.

 

هم چنین بخوانید:

6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آذر ۰۴:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط