فرم درخواست اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 برای اشخاص حقوقی

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 برای اشخاص حقیقی

 

در صورتی که تمایل به اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 را دارید کافیست فرم ثبت درخواست اخذ پلمپ دفاتر را پر نمایید. ضمن دریافت تخفیف ویژه برای متقاضیانی که سفارش خود را از طریق فرم زیر ارسال کرده باشند، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ثبت یکتا نیز بهره مند شوید.

کافی است فرم زیر را جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 پر نمایید.

 

همین حالا جهت اخذ دفاتر پلمپ شرکت یا موسسه خود اقدام کنید
  • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
  • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت٬ ثبت برند٬ پلمپ دفاتر٬ اخذ رتبه شرکت و سایر خدمات مربوط به ثبت و رتبه بندی شرکت.
 
 

پلمپ دفاتر 
 هر شخص حقوقی ( شرکت ، سازمان و یا موسسه )  و شخص حقیقی که شامل قوانین مالیاتی کشور باشد باید نسبت به پلمپ دفاتر مالیاتی خود اقدام نماید. از این دفاتر تحت عنوان دفاتر قانونی نیز یاد می شود.
این دفاتر برای مشخص نمودن فعالیت‌های مالی سالیانه بصورت اجباری باید تهیه و تکمیل گردند.

اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های تحریر دفاتر قانونی همه‌ی عملیات مالی خود را بایستی به ترتیب وقوع به صورت خوانا و بدون خط خوردگی و تراشیده شدن و لاک‌گیری در این دفاتر بنویسند و در انتهای سال مالی و زمانی که می‌خواهند اظهار نامه مالیاتی را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده‌ای را هم که نوشته اند در زمان لازم برای استناد به دارایی تحویل می‌دهند. 
❓چرا باید پلمپ دفاتر مالیاتی را انجام دهیم؟
مهمترین دلیل ی که باید پلمپ دفاتر مالیاتی خود را انجام دهیم جریمه های مالیاتی مختلف ، عدم صدور صورتحساب ، عدم درج شماره اقتصادی ، استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران یا برعکس ، مسئولیت تضامنی بعلاوه ۱۰ درصد مبلغ مورد معامله که بدون رعایت ضوابط این ماده صورت گرفته باشد را در بر دارد.

⁉️  آیا شرکتی که فاقد فعالیت اقتصادی هست هم باید نسبت به پلمپ دفاتر مالیاتی خود اقدام کند؟
بله ! کلیه شرکت‌ ها و موسسات موظف به دریافت دفاتر مالیاتی خود هستند و برای اینکه عدم فعالیت خود را به اداره مالیات (دارایی) اعلام نمایند باید دفاتر پلمپ شده‌ی خود را بصورت خالی تسلیم اداره مالیات نمایند. 

⚖️ به موجب ماده ۱۹۳ قانون مالیاتی نسبت به مؤدیانی که به موجب مقررات این قانون مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند درصورت عدم تسلیم ترازنامه و حساب سود و زیان یا عدم ارائه دفاتر مشمول جریمه‌ای معادل بیست درصد (۲۰%) مالیات برای هر یک از موارد مذکور و در مورد رد دفتر مشمول جریمه‌ای معادل ده درصد (۱۰%) مالیات خواهند بود.

⏳ چه زمانی باید نسبت به اخذ دفاتر پلمپ اقدام نماییم ؟

جهت تسلیم نمودن اظهارنامه مالیاتی در تیرماه هر سال، باید سال قبل اقدام به اخذ پلمب دفاتر قانونی کرده باشید. به عنوان مثال پلمپ دفاتر مالیاتی سال ۱۳۹۷، باید در طول سال مالی ۱۳۹۶ صورت پذیرد.

 

مطالب مرتبط

شاید اکثر شما پیمانکاران محترم از شرایطی که باید برای شرکت در مناقصه پیمانکاری داشته باشید، اطلاع چندانی نداشته باشید. ما در این مطلب شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری را با ذکر جزئیات بیان می کنیم.

ادامه مطلب

طبق قانون اشخاصی حقیقی و حقوقی که کالایی تولید می کنند یا خدماتی ارائه می دهند، باید دارای کد اقتصادی باشند. این کد شماره ای 12 رقمی می باشد و برای شناسایی شرکت در واحد مالیاتی کاربرد دارد. بر طبق قانون مالیات، پس از ثبت شرکت باید کارهای مربوط به اخذ کد اقتصادی را انجام داد و آن را دریافت کرد. شرکت ها باید ظرف مدت 2 ماه پس از ثبت شرکت و صادر شدن آگهی تاسیس، به اخذ کد اقتصادی بپردازند و پرونده مالیاتی تشکیل بدهند. بدون این پرونده، شرکت نمی تواند کد اقتصادی اخذ کند و به انجام فعالیت بپردازد.

ادامه مطلب

بورس اوراق بهادار تهران به علت دارا بودن انباشته‌ای بزرگ از منابع مالی شفاف یکی از مطمئن‌ترین راه‌های تأمین و جذب سرمایه  محسوب می‌شود پس ورود به آن به معنی بهره‌مندی از حجم بالایی از سرمایه است که این تنها یکی از دلایل اهمیت ورود به این بازار است

ادامه مطلب

کد اقتصادی به منزله شناسه مالیاتی هر فرد حقیقی یا حقوقی است . که شامل 12 رقم میشود و توسط سازمان امور مالیاتی برای رهگیری معاملات تجار ، فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل به آنها داده میشود

ادامه مطلب

ثبت تغییرات شرکت میتواند به علل متنوع انجام شود که این دلایل در اقلب موارد در مورد موضوعات معمول و تغییرات به منظور بهتر شدن عمل کرد شرکت است البته گاهی اوقات هم به علت مشکلات ناخواسته از قبیل از بین رفتن بخش قابل توجهی از سرمایه شرکت نیاز به ثبت تغییرات پیش میاید که به واسطه موارد قانونی برای شرکت الزامی است . در ادامه به مواردی که شرکت ملزم به ثبت تغییرات آن است اشاره خواهیم کرد .

ادامه مطلب

رتبه بندی شرکت‌ها در حقیقت معیاری برای سنجش قدرت و کیفیت خدمات یک شرکت است که به واسطه آن می‌توان یک شرکت با توانایی انجام خدمات ویژه و یا متنوع در زمینه فعالیت خاص را از یک شرکت با توانایی محدود را از هم تمیز دهیم. علاوه بر آن شرکت در مناقصه‌ها و یا قراردادها با شرکت‌های دولتی فارغ از سطح رتبه منوط بر داشتن خود رتبه است.که توسط سازمان ساجات تبیین و تأیید می‌شود.

ادامه مطلب