چه کاری برای اخذ کد اقتصادی باید انجام داد؟

چه کاری برای اخذ کد اقتصادی باید انجام داد؟

طبق قانون اشخاصی حقیقی و حقوقی که کالایی تولید می کنند یا خدماتی ارائه می دهند، باید دارای کد اقتصادی باشند. این کد شماره ای 12 رقمی می باشد و برای شناسایی شرکت در واحد مالیاتی کاربرد دارد. بر طبق قانون مالیات، پس از ثبت شرکت باید کارهای مربوط به اخذ کد اقتصادی را انجام داد و آن را دریافت کرد. شرکت ها باید ظرف مدت 2 ماه پس از ثبت شرکت و صادر شدن آگهی تاسیس، به اخذ کد اقتصادی بپردازند و پرونده مالیاتی تشکیل بدهند. بدون این پرونده، شرکت نمی تواند کد اقتصادی اخذ کند و به انجام فعالیت بپردازد.

برچسب ها : اخذ کد اقتصادی دریافت کد اقتصادی ثبت شرکت کد اقتصادی مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی اشخاص حقوقی مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی

نویسنده : ثبت یکتا
۲۳ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نکاتی برای اخذ کد اقتصادی شرکت

نکاتی برای اخذ کد اقتصادی شرکت

برای اخذ کد اقتصادی شرکت باید ابتدا مدارک مورد نیاز برای دریافت کد اقتصادی را تکمیل و آماده کرده و سپس همراه با فرم اطلاعات شخص حقیقی به حوزه مالیاتی برای بررسی سرممیزی مالیات آن ها، تحویل دهید. پس از ثبت و تایید مدارک، رسیدی برای دریافت مدارک صادر کرده و به شما تحویل داده می شود. پس از این مدارک را به اداره نظارت تحویل دهید تا به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و اداره شماره اقتصادی ارسال شود.مسئولان این ادارات پس از بررسی مدارک، کد اقتصادی شما را صادر می کنند.

برچسب ها : اخذ کد اقتصادی شرکت دریافت کد اقتصادی مراحل اخذ کد اقتصادی اخذ کد اقتصادی

نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ آبان ۰۲:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نحوه اعلام عدم فعالیت شرکت ها به چه صورت میباشد؟

نحوه اعلام عدم فعالیت شرکت ها به چه صورت میباشد؟

همه شرکت ها از جمله شرکت سهامی خاص ، بامسئولیت محدود، سهامی عام و... پس از  ثبت شدن  در اداره ثبت شرکت ها، شامل یک سری وظایف قانونی و تکالیف مالیاتی میشوند . اولین مرحله پس از ثبت شرکت، اخذ کداقتصادی و مشخص کردن حوزه و واحد مالیاتی میباشد که توسط اداره دارایی و از روی آدرس شرکت پس از تشکیل پرونده مشخص میشود. در صورتی که شرکت مراحل گفته شده را طی نکند جنبه قانونی نداشته و هرگونه فعالیت بدون ثبت شرکت، کداقتصادی و ... جرم محسوب شده و شامل جریمه میشود.

برچسب ها : عدم فعالیت- عدم فعالیت شرکت ها

نویسنده : ثبت یکتا
۳۰ تیر ۱۰:۰۴ قبل از ظهر(7 ماه پیش)

کد اقتصادی چیست و چرا بدان نیاز داریم؟

کد اقتصادی چیست و چرا بدان نیاز داریم؟

کد اقتصادی به منزله شناسه مالیاتی هر فرد حقیقی یا حقوقی است . که شامل 12 رقم میشود و توسط سازمان امور مالیاتی برای رهگیری معاملات تجار ، فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل به آنها داده میشود

برچسب ها : کد اقتصادی ثبت شرکت ثبت یکتا

نویسنده : ثبت یکتا
۰۹ آذر ۰۸:۰۹ قبل از ظهر(3 ماه پیش)