استعلام شماره ثبت شرکت به همراه آموزش مرحله به مرحله تصویری

استعلام شماره ثبت شرکت به همراه آموزش مرحله به مرحله تصویری

استعلام شاره ثبت شرکت _آموزش تصویری

در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص، ارگان‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می‌باشد و تنها شرکت‌هایی معتبر می‌باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد. انواع مختلف شرکت‌ها، شماره ثبتی دارند که یکی از موارد اصلی جهت استعلام شرکت می‌باشد. شماره ثبت برای یک شرکت شبیه به شماره شناسنامه برای یک فرد است. استعلام کلی شرکت را می‌توان از طریق اداره ثبت شرکت‌ها و یا اینکه از طریق کارشناسان مجرب ثبت یکتا انجام دهید . نام شکرت، شناسه ملی شرکت و شماره ثبت شرکت سه رکن اصلی جهت استعلام شرکت توسط سامانه مذکور هستند.

دلایل استعلام شرکت

استعلام شرکت ثبت شده به دلایل گوناگونی دارای اهمیت است و ممکن است بنا به علل مختلف تمایل به استعلام شرکت ثبت شده داشته باشید.

بطور مثال ممکن است تصمیم به عقد قراردادی تجاری با یکی از شرکت های ثبت شده داشته باشید و برای این منظور در حال مذاکره با مدیران شرکت یاد شده باشید و برای اطمینان از اعتبار و صحت این موضوع که آیا شرکت مذکور در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و همچنان فعال است یا خیر، نیاز به استعلام داشته باشید.
یا ممکن است تصمیم به خرید شرکت ثبت شده داشته باشید و برای اطلاع از تاریخ ثبت و اعتبار آن، نیاز به استعلام شرکت ثبت شده مد نظرتان را داشته باشید.
در هر صورت دلیل استعلام ثبت شرکت از سوی شما هرچه که باشد، ما شیوه آن را بصورت کامل و تصویری توضیح داده ایم که در ادامه مشاهده می نمایید.

مزایای استعلام ثبت شرکت

 • از محل کار آن اطلاعات را دریافت نموده و می توان به بررسی آن پرداخت.
 • افراد از قانونی بودن شرکت اطمینان کسب می کنند.
 • اطلاع در رابطه با نوع شرکت

ویژگی های شماره ثبت شرکت به شرح زیر می باشد

 • این نوع شماره ها ثابت هستند و هیچگونه تغییری در آن به وجود نمی آید.
 • شرکت هایی که شماره ثبت دریافت نکرده اند غیر مجاز می باشد.
 • می توان کل اطلاعات شرکت را دریافت نمود.
 • شماره ثبت شرکت هم چون شناسنامه ای است که می توان با آن هویت شرکت را تشخیص داد.
 • تا زمانی که شرکت بر پا باشد با این شماره ثبت قابل شناسایی می باشد.

شما می توانید با توجه به یکی از موارد زیر استعلام ثبت شرکت را انجام دهید:

 • به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir وارد شوید و با تکمیل کردن فیلد این گزارش را دریافت نمایید.
 • ورود به سازمان معتبر به نشانی http://ilenc.ir که با تکمیل شناسه ملی، نام و شماره ثبت از ثبت شرکت اطمینام حاصل نمایید.
 • با ورود به سامانه روزنامه رسمی به آدرس http://rooznamehrasmi.ir گزینه های شماره ملی و نام شرکت اطلاعات کسب نمایید.

 

آموزش تصویری استعلام ثبت شرکت

در صورتی که نام شخصیت ، شناسه ملی شرکت و یا  شماره ثبت شرکت مورد نظر را دارید و می خواهید سایر مشخصات شرکت نظیر موارد زیر را بدست آورید می توانید با مراجعه به آدرس http://www.ilenc.ir  و وارد نمودن یکی از موار ذکر شده مطابق شکل زیر به سایر مشخصات شرکت دسترسی پیدا کنید.

همانطور که در سمت راست تصویر مشاهده می فرمایید، سه فیلد شناسه ملی ، شماره ثبت و نام شخصیت (که منظور نام شرکت یا موسسه مورد نظر است) وجود دارد و همانطور که در خود تصویر نوشته شده است، پر کردن یکی از فیلدها کافی است و با پر کردن یکی از آن ها، نوبت وارد نمودن تصویر امنیتی در قسمت مربوطه است.

استعلام شماره ثبت شرکت با داشتن نام شرکت

اما چنانچه به دنبال یافتن شماره ثبت شرکت خاصی هستید با وارد کردن نام آن شرکت مطابق عکس زیر می توانید شماره ثبت شرکت و کد ملی شرکت را بدست آوردید.

استعلام مشخصات شرکت با داشتن شماره ثبت شرکت

همچنین با کلیک بر روی شناسه ملی شرکت می توانید سایر مشخصات شرکت را مشاهده نمایید.

نکته:

نکته: چنانچه نام شخصیت حقوقی مورد نظر خود را به طور دقیق و کامل وارد نکنید، سامانه اطلاعات تمام شرکت ها و موسساتی که حروف نوشته توسط شما در نامشان وجود دارد را نمایش می دهد که ممکن است حتی با نام صدها شخصیت حقوقی مواجه شوید که طبیعتا پیدا کردن شرکت یا موسسه مورد نظر شما از بین اینهمه نام، کاری دشوار و زمانبر است.

لذا توصیه می نماییم هنگامی که تصمیم به جستجو و استعلام شرکت ثبت شده را دارید، حداقل نام کامل آن را از قبل در اختیار داشته باشید.

در گام آخر بر روی مشخصاتی که از شرکت یا موسسه مورد نظر شما نمایان شده است کلیک نمایید تا تمام مشخصات آن، مطابق با تصویر زیر در صفحه ای جداگانه برای شما نمایش داده شود.

استعلام مشخصات شرکت

 

پس از استعلام ثبت شرکت ها چه اطلاعاتی بدست می آید؟

 

همانطور که در تصویر پنجم مشاهده می نمایید، پس از استعلام ثبت شرکت ها ، به ترتیب اطلاعات ذیل بدست می آید:
۱- ثبت کننده شخصیت حقوقی
۲- شناسه ملی شخصیت حقوقی
۳- تاریخ تاسیس شخصیت حقوقی 
۴- تاریخ آخرین بروز رسانی)که منظور تاریخ ثبت آخرین تغییرات شرکت است)
۵- نام کامل شخصیت حقوقی
۶- نوع شخصیت حقوقی )اعم از سهامی خاص، با مسئولیت محدود، موسسه غیر تجاری و غیره)
۷- شماره ثبت شخصیت حقوقی
۸- اداره کل ثبت کننده 
۹- واحد ثبتی ثبت کننده 
۱۰- کد پستی شخصیت حقوقی
۱۱- محل اقامت قانونی
۱۲- وضعیت شخصیت حقوقی

نکته:

نکته: کد پستی و محل اقامت قانونی شخصیت حقوقی که در این صفحه مشاهده می نمایید، مربوط به محل اقامت قانونی ای است که شخصیت حقوقی مربوطه، در هنگام ثبت تاسیس به اداره ثبت شرکت ها معرفی نموده است، اما اگر اقدام به تغییر آدرس نموده باشد، در این قسمت قابل مشاهده نخواهد بود و برای مشاهده تغییرات شرکت، باید با اطلاعاتی که در این صفحه بدست آورده اید به سایت روزنامه رسمی مراجعه نموده و از طریق آن تغییرات شرکت یا موسسه غیر تجاری مورد نظر خود را جستجو و مشاهده نمایید.

ما در ثبت یکتا مفتخر خواهیم بود تا پاسخگوی هرگونه سوال شما در مورد ثبت شرکت، ثبت برند ، رتبه بندی و دیگر موارد مورد نیاز شما باشیم.

برچسب ها : استعلام

03 اسفند 06:12 قبل از ظهر(3 ماه پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر