برند چیست و چرا باید آن را ثبت نمایید؟

برند

برندها دارایی ارزشمندی به حساب می آیند که در حیطه ی سرمایه ها و دارایی های مادی یک مجموعه به حساب نمی آیند و در واقع از دارایی های غیر مادی محسوب  می گردند.

هرگاه فردی تصمیم به استفاده از کالا و یا خدمات یک مجموعه می گیرد این برند شماست که تضمین می کند که آن فرد با خیالی آسوده از کالا و خدمات شما استفاده کند.

به شکل کلی افراد انتظار دارند وقتی مجموعه ای را زیر نظر می گیرند تا از کالا و خدمات آن مجموعه استفاده کند علاقمندند که این انتخاب آنها علاوه بر کیفیت کالا و خدمات با انتخاب برند آن مجموعه همراه باشد و علائم تجاری آن مجموعه مطمعنا در این فرایند انتخاب تاثیر بخ سزایی دارد.  به صورت کلی این عبارت به این معنی می باشد که افراد علاقه دارند یک نام تجاریی که همراه با کیفیت و کارایی مناسب می باشد را انتخاب نماید.

چون در اصل برند به نوعی یک تعهد دائمی محسوب می گردد که فروشنده به دریافت کننده کالاو یا خدمات مجموعه ای از ویژگی های خوب و مزیت های بسیار و نیز خدمات خاصی را ارائه نماید. از نگاه مصرف کننده گان همین موضوع نشانه ی کیفیت می باشد.

مخاطبین برای استفاده از خدمات و محصولات یک مجموعه نیاز به پرس و جوی زیاد و صرف هزینه های گذاف دارند ولی اگر برند شما اعتبار و کیفیت بالایی داشته باشد دیگر این فرایند از پروسه ی خرید مخاطبین حذف می گردد و آنها با خیال راحت شما را انتخاب می نمایند.

برندها به مجمعه ها این قابلیت را هدیه می دهند که به سادگی میتوانند خود را از سایر مجموعه های مشابه متمایز نماید.

صاحبین مشاغل بنا به دلایل متفاوتی  یک برند را به ثبت می رسانند از جمله ی آن می توان به:

  • از تقلب نمودن متقلبان جلوگیری به عمل می آید
  • امکان تشخیص محصولات شرکت نسبت به محصولات مشابه فراهم است

زیرا اگر رقیبان از محصولات مشابه با ما استفاده نمایند باعث می شود که مخاطبین ما به اشتباه بیوفتند و در آن صورت هم به اسم و اعتبار ما لطمه وارد می شود. امروزه اکثر مجموعه ها با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۹ تیر ۱۷:۰۴ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

مطالب مرتبط