ثبت برند آرایشی

ثبت برند در آرایشی

ثبت برند آرایشی در حقیقت رکن اصلی کسب و کار میباشد و برای امر تجارت بسیار مهم است. با ثبت برند در همدان محصول شما در بازار شناخته میشود و این امر باعثمیشود که رقبای مشابه در این زمینه فعالیت نتوانند از نام تجاری شما استفاده کنند و در صورت استفاده رقبا از نام تجاری ثبت شده توسط شما،  میتوانید از طریق قانونی پبگیری نموده و ضرر و زیان وارد شده را طبق قانون دربافت نموده و از ثبت آن توسط رقیب جلوگیری نمایید.

ثبت برند مزیت های زیادی دارد که یکی از این مزیت ها متمایز کالاهای خود از کالاهای دیگر میباشد و با ثبت برند خود میتوانید به آسانی تجارت نمایید. با ثبت برند برند شما شناخته میشود و میتوانید برای ایجاد شعبه در زمینه فعالیت خود و یا همکاری با سایر درخواست کننده ها اقدام به فعالیت و همکاری نمایید.

علامت تجاری را میتوان به صورت های مختلف به ثبت رساند مانند لوگو، طرح، آرم، نام تجاری حقوقی یا حقیقی و... ثبت برند یا همان علامت تجاری نشانی است که از رنگ ها و طرح های متفاوت تشکیل شده است و باعث تفاوت کالا از سایر کالاها میشود.

مراحل ثبت برند آرایشی :

1-در مرحله اول اسم مورد نظر شما توسط کارشناس استعلام گرفته میشود و در صورت ثبت نشدن عینا" کلمه در طبقه مورد نظر میتوانید اقدام به ارسال  اظهارنامه الکترونیکی نمایید.

2-بعد از ارسال اظهارنامه هزینه های مربوطه پرداخت میشود.

3-ارسال رمز و نام کاربری

4-بررسی مقدماتی علامت تجاری توسط کارشناس(برای هر مرحله کارشناس مربوط به خود را دارد و در کل 5تا کارشناس علامت مورد نظر را بررسی مینمایند).

5-در صورت کامل بودن مدارک و نداشتن مشابه برای کلمه یا اخطار نقص یا رد اظهارنامه توسط کارشناس، با ثبت علامت درخواستی موافقت نموده و سپس علامت به ثبت قطعی میرسد و آگهی میشود.

6-بعد از آگهی شدن علامت درخواستی تشکیل پرونده توسط وکیل مربوطه انجام مشود و سپس روال اداری آن پس از طی کردن دوبار آگهی و روزنامه به فاصله 35 روز اقدام به دریافت تصدیق 10ساله توسط وکیل مینماییم.

نکته: استفاده از کلمه، حروف و یا اشکالی که با نمادها و استانداردهای ملی مطابقت داشته باشد قابل ثبت نمیباشد.

نکته:کالاهای انتخابی توسط موکل باید با کالاهای مجوز مربوطه باید یکی باشد در غیر اینصورت منجر به اخطار رد اظهارنامه توسط کارشناس میگردد.

نکته: استفاده از کلمه یا اشکال مشابه علامت های ثبت شده منجر به اخطار رد توسط کارشناس میگردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی:

1-کپی  کارت ملی و شناسنامه

2-مجوز فعالیت مربوطه در صورت فارسی بودن کلمه

3-کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن کلمه

5-نمونه طراحی شده لوگو و اسم مورد نظر

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقوقی:

1-کپی مدارک شرکت (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت)

2-کپی کارت ملی و شناسنامه حق امضا داران شرکت

3-کپی مجوز فعالیت شرکت

4-نمونه طراحی شده اسم و لوگوی مورد نظر

 

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ آذر ۱۹:۰۹ بعد از ظهر(11 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط