ثبت شرکت زیست محیطی به صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

 یکی از روش های محافظت از محیط زیست و مسائل مربوط به آن، ثبت شرکت زیست محیطی است.ثبت شرکت زیست محیطی به دو صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می پذیرد.

در تمام کشورها حفاظت از محیط‌زیست از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت زیست‌محیطی، شرکتی است که در این زمینه وارد عمل شده و انواع روابط انسان با محیط زیست را بررسی می‌کند. با ثبت شرکت زیست‌محیطی، تأثیرات انسان بر محیط و مشکلاتی که توسط انسان‌ها به وجود می‌آید مورد توجه قرار گرفته و راه حل‌هایی برای آن ارائه می‌شوند. ثبت این شرکت‌ها به دو صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می‌شود.

ثبت شرکت زیست محیطی -  ثبت یکتا

ثبت شرکت زیست محیطی

به علومی که در مورد روابط زندگی انسان‌ها و اجزاء غیر زنده محیط پرداخته و مشکلات به وجود آمده توسط انسان و راه حل‌های آن‌ها را بررسی می‌کند، علوم زیست محیطی گفته می‌شود. محیط زیست اهمیت بسیار زیادی دارد و مطالعه در مورد مسائل مربوط به هوا، اقلیم، زمین، انرژی، زیست بوم‌ها و ... به عهده‌ی علم محیط زیست است. برای این که بتوان در این زمینه، فعالیت مؤثری داشت، مهم‌ترین اقدامی که باید انجام شود، ثبت شرکت‌ های زیست محیطی است. شرکت‌های زیست محیطی به دو صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود ثبت می‌شوند. در ادامه به شرح هرکدام از این شرکت‌ها می‌پردازیم.

 

 

ثبت شرکت زیست محیطی سهامی خاص

در ثبت شرکت زیست محیطی به صورت سهامی خاص، تمام سرمایه به سهام‌های مختلف تقسیم می‌شود و صاحبان هرکدام از سهام‌ها مسئولیتی محدود به سهامشان می‌پذیرند. در ثبت شرکت زیست محیطی سهامی خاص، نباید تعداد اعضا کمتر از سه نفر باشد. در این نوع شرکت‌ها باید عبارت "سهامی خاص" در نام شرکت عنوان شود. در شرکت زیست محیطی سهامی خاص باید 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی پرداخت شده و دو نفر بازرس که از اعضا نیستند، انتخاب شوند. در ثبت شرکت‌های زیست محیطی سهامی خاص حداقل سرمایه باید یک میلیون ریال باشد.

 

ثبت شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود

این نوع شرکت‌های زیست‌محیطی توسط دو یا چند نفر به ثبت می‌رسند و هرکدام از این افراد به میزان سرمایه‌ای که دارند، برای انجام مسئولیت‌هایشان تعهد می‌دهند و سرمایه به‌هیچ‌وجه به سهام‌های مختلف تقسیم نمی‌شود. از برتری‌های شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود، می‌توان به این نکته اشاره کرد که برخلاف شرکت‌های سهامی خاص این نوع شرکت‌ها نیازمند سرمایه‌ی بسیار زیادی نمی‌باشد و در نتیجه تعداد شرکا کمتر و قوانین وضع شده آسان‌تر است. برای ثبت شرکت‌های زیست محیطی، تعداد اعضا باید حداقل دو نفر باشد و حداقل یک میلیون سرمایه وجود داشته باشد. در ضمن به هنگام ثبت شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود، کل سرمایه به مدیرعامل تحویل داده می‌شود. در نام این شرکت‌ها باید عبارت "با مسئولیت محدود" نوشته شود.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت دارویی

مراحل ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(1 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط