رتبه بندی شرکت ها چیست و چرا باید انجام شود

رتبه بندی شرکت چیست؟

برای پاسخ به این سوال که رتبه بندی شرکت های پیمانکاری چیست ابتدا باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که رنبه دهی در شرکت هابی پیمان کاری و مشاوره طبق چه فرایندی صورت می پذیرد .

رتبه بندی اینگونه شرکت ها برای بدست آوردن معیاری جهت تشخیص صلاحیت آن شرکت ها جهت پذیرش پروژه های مهم کشور می باشد.

مرجع اصلی اختصاص و تایید صلاحیت شرکت ها ی پیمانکار و مشاور "معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری " می باشد .

مجموعه یثبت یکتا با دارا بودن دپارتمان جداگانه ای برای اخذ رتبه ی پیمانکاری این افتخار را دارد که در حدود یک دهه ی اخیر برای بسیاری از شرکت های معتبر کشورمان این خدمات راانجام داده است.

المان های تاثیر گذار و تعیین کننده:

موارد تاثیرگذار و تعیین کننده ای که "معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری " با برسی آنها شرکت های پیمان کار و مشاور را امتیارز دهی می کند در سه عنوان اصلی خلاصه می گردد:

  • قراردادها و تجارب کاری
  • امکانات
  • افراد امتیاز آور

و المان های تاثیر گذار در شرکت های مشاوره

  • نیروی فنی مهندسی
  • امکانات فنی و سخت افزاری

که با برسی این موارد به مجموعه شرکت های پیمانکاری مختلف رتبه ای بین بازه ی 5 الی 1 اعطا می گردد و بر این اساس مجموعه های مختلف را رتبه بندی می کنند. و به شرکت هایی که در زمینه ی مشاوره فعالیت دارند رتبه ای بین  3 تا 1 اعطا می گردد. که در این فرایند هرچه عدد به یک نزدیکتر باشد ارزش آن شرکت بالاتر است.

و تلاش اصلی شرکت های مشاور و پیمانکار این است که رتبه های بهتری را بدست بیاورند تا پروژه های بهتری به سمت مجموعه های آنها بیاید.

کارشناسان ما در ثبت یکتا با مشاوره های شبانه روزیشان تلاش می کنند تا در کنار شما باشند تا بهترین فرایند اخذ رتبه شرکت های پیمانکاری با توجه به پتانسیل  و استاندارد های موجود کسب نمایید.

شرکت های فعال در این حیطه نیاز چشمگیری به اخذ رتبه دارند چون برای عقد قرارداد با مراکز دولتی و سازمانها اولین سوالی که از شما پرسیده میشود در مورد رتبه ی مجموعه ی شماست.

*انواع رتبه بندی شرکت ها:

1.رتبه بندی پیمانکاری

2-رتبه بندی مشاور

3- رتبه بندی طرح و ساخت epc

4-رتبه بندی انفورماتیک

5-رتبه بندی انبوه سازان

تمامی موارد ذکر شده ی بالا و مدارک مورد نیاز جهت اخذ رتبه برای هرکدام از رتبه های ذکر شده در صفحه ی مجزای هر کدام از آن رتبه ها به صورت اجمالی ذکر گردیده است و کارشناسان و مشاوران ثبت یکتا به صورت 24 ساعته ی شبانه روز و هفت روز هفته آماده ی سرویس دهی و ارائه ی انواع مشاوره از طریق وب سایت شرکت ثبت یکتا می باشند.

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۵ مهر ۰۱:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مطالب مرتبط