شرایط ثبت شرکت حفاظتی

شرایط ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس و ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی باید از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مجوز لازم را دریافت کرد. این موسسات موضوع فعالیتشان محدود است که از آن ها می توان به مواردی از قبیل تاسیس و تغییرات موسسات خدمات انتظامی، حفاظتی، مراقبتی مانند حفاظت از اماکن و تاسیسات خصوصی و دولتی مثل مجتمع های مسکونی و تجاری و محلات، صندوق های قرض الحسنه، حفاظت از شعب غیر مادر و بانک های خصوصی، دولتی و موسسات مالی و اعتباری، تولید و نصب سامانه های حفاظتی الکترونیکی و حمل پول و اوراق بهادار اشاره کرد.

شرایط ثبت شرکت حفاظتی

شرایط ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی

برای تاسیس شرکت حفاظتی باید ابتدا اساسنامه ای را که از سوی نیروی انتظامی مورد تایید است، ارائه شود و پس از آن باید تمامی مدارک شرکت توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تایید شود. اعضای هیئت مدیره موسسات حفاظتی باید شامل حداقل 5 و حداکثر 7 نفر باشند که 2 نفر از آن ها رییس هیئت مدیره و مدیر عامل است که باید از میان بازنشستگان عالی رتبه نیروهای انتظامی انتخاب گردند. هم چنین هیئت مدیره باید دارای شرایط عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری، عدم اشتغال به کار در نهادهای دولتی، لشگری و کشوری و موسسات عمومی غیردولتی و تابعیت ایران باشند. حداقل مدرک تحصیلی برای اعضای هیئت مدیره فوق دیپلم می باشد و عضویت بیش از 2 نفر از اعضای یک خانواده در هیئت مدیره موسسات حفاظتی ممنوع است.

 

مراحل ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس موسسات حفاظتی باید هیئت مدیره تقاضایش را به مرکز انتظام استان متبوع ارائه نماید. این درخواست با ارسال به مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا و بررسی های لازم، اقدام و پیگیری می شود. سپس هیئت مدیره باید فرم های مربوطه که شامل فرم عدم سوء پیشینه، تاییدیه پزشکی، عدم اعتیاد و عدم پیشینه های امنیتی و ... است، تهیه کند. پس از تکمیل فرم ها و ضمیمه نظریه حفاظت اطلاعات، با تایید مدارک لازم توسط مرکز انتظامی ناجا، اوراق به اداره ثبت شرکت ها ارائه شده و ثبت می گردد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت بیمه چگونه است؟

شرایط و مراحل ثبت شرکت هلدینگ

برچسب ها : ثبت شرکت حفاظتی ثبت شرکت ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی شرایط ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی مراحل ثبت شرکت حفاظتی

05 اسفند 16:12 بعد از ظهر(4 ماه پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر