فرم درخواست اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97

پلمپ دفاتر - فرم ثبت درخواست اخذ پلمپ دفاتر تجاری

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 برای اشخاص حقوقی

  • کپی مدارک شناسایی مدیر عامل و مهر شرکت یا موسسه
  • کپی روزنامه تاسیس شرکت
  • در صورت وجود تغییرات نیاز به کپی آخرین تغییرات ثبتی شرکت یا موسسه در روزنامه رسمی می باشد

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 برای اشخاص حقیقی

  • کپی کارت ملی
  • کپی پروانه کسب

 

در صورتی که تمایل به اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 را دارید کافیست فرم ثبت درخواست اخذ پلمپ دفاتر را پر نمایید. ضمن دریافت تخفیف ویژه برای متقاضیانی که سفارش خود را از طریق فرم زیر ارسال کرده باشند، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ثبت یکتا نیز بهره مند شوید.

کافی است فرم زیر را جهت اخذ پلمپ دفاتر تجاری سال 97 پر نمایید.

 

همین حالا جهت اخذ دفاتر پلمپ شرکت یا موسسه خود اقدام کنید
  • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
  • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت٬ ثبت برند٬ پلمپ دفاتر٬ اخذ رتبه شرکت و سایر خدمات مربوط به ثبت و رتبه بندی شرکت.
 
 

پلمپ دفاتر 
 هر شخص حقوقی ( شرکت ، سازمان و یا موسسه )  و شخص حقیقی که شامل قوانین مالیاتی کشور باشد باید نسبت به پلمپ دفاتر مالیاتی خود اقدام نماید. از این دفاتر تحت عنوان دفاتر قانونی نیز یاد می شود.
این دفاتر برای مشخص نمودن فعالیت‌های مالی سالیانه بصورت اجباری باید تهیه و تکمیل گردند.

اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های تحریر دفاتر قانونی همه‌ی عملیات مالی خود را بایستی به ترتیب وقوع به صورت خوانا و بدون خط خوردگی و تراشیده شدن و لاک‌گیری در این دفاتر بنویسند و در انتهای سال مالی و زمانی که می‌خواهند اظهار نامه مالیاتی را تحویل دهند دفاتر پلمپ شده‌ای را هم که نوشته اند در زمان لازم برای استناد به دارایی تحویل می‌دهند. 
❓چرا باید پلمپ دفاتر مالیاتی را انجام دهیم؟
مهمترین دلیل ی که باید پلمپ دفاتر مالیاتی خود را انجام دهیم جریمه های مالیاتی مختلف ، عدم صدور صورتحساب ، عدم درج شماره اقتصادی ، استفاده از شماره اقتصادی خود برای دیگران یا برعکس ، مسئولیت تضامنی بعلاوه ۱۰ درصد مبلغ مورد معامله که بدون رعایت ضوابط این ماده صورت گرفته باشد را در بر دارد.

⁉️  آیا شرکتی که فاقد فعالیت اقتصادی هست هم باید نسبت به پلمپ دفاتر مالیاتی خود اقدام کند؟
بله ! کلیه شرکت‌ ها و موسسات موظف به دریافت دفاتر مالیاتی خود هستند و برای اینکه عدم فعالیت خود را به اداره مالیات (دارایی) اعلام نمایند باید دفاتر پلمپ شده‌ی خود را بصورت خالی تسلیم اداره مالیات نمایند. 

⚖️ به موجب ماده ۱۹۳ قانون مالیاتی نسبت به مؤدیانی که به موجب مقررات این قانون مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند درصورت عدم تسلیم ترازنامه و حساب سود و زیان یا عدم ارائه دفاتر مشمول جریمه‌ای معادل بیست درصد (۲۰%) مالیات برای هر یک از موارد مذکور و در مورد رد دفتر مشمول جریمه‌ای معادل ده درصد (۱۰%) مالیات خواهند بود.

⏳ چه زمانی باید نسبت به اخذ دفاتر پلمپ اقدام نماییم ؟

جهت تسلیم نمودن اظهارنامه مالیاتی در تیرماه هر سال، باید سال قبل اقدام به اخذ پلمب دفاتر قانونی کرده باشید. به عنوان مثال پلمپ دفاتر مالیاتی سال ۱۳۹۷، باید در طول سال مالی ۱۳۹۶ صورت پذیرد.

 

نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۷ بهمن ۱۰:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

مطالب مرتبط