مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

اگر بخواهیم ابتدا شرکت های تولیدی را تعریف کنیم، شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت شرکت، موارد مربوط به فعالیت های تولیدی ذکر شود و تنها تفاوت با شرکت های دیگر، موضوع فعالیت این شرکت ها می باشد. در این مطلب به شرایط، مدارک و مراحل ثبت شرکت تولیدی می پردازیم.

هدف این شرکت ها تولید محصول بوده و برای به دست آوردن درآمد، مواد اولیه خریداری می کنند تا بتوانند محصول تولیدی خود را عرضه کنند و فروش نمایند. این شرکت ها در دوقالب شرکت تولیدی سهامی خاص یا شرکت تولیدی با مسئولیت محدود فعالیت می کنند. برای ثبت شرکت های تولیدی باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه شده و از سازمان هایی مانند سازمان صنایع و معادن، بهداشت و ... مجوز لازم را دریافت کنند.

مراحل ثبت شرکت تولیدی

شرایط ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص باید شرکت دارای حداقل 3 نفر عضو هیئت مدیره با دو بازرس و علی البدل باشد. هم چنین سرمایه اولیه شرکت باید 1.000.000 ریال بوده و 35 درصد از آن واریز شده و گواهی بانکی واریز ارائه گردد.

برای ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود باید حداقل دونفر از شرکا دارای سن قانونی باشند. سرمایه اولیه شرکت نیز مانند شرکت سهامی خاص باید 1.000.000 ریال بوده و از مدیرعامل برای دریافت کل سرمایه اقراریه دریافت شود.

 

مدارک ثبت شرکت تولیدی

مدارک برای ثبت شرکت را به تفکیک برای شرکت با سهامی خاص و با مسئولیت محدود بیان می کنیم.

 سهامی خاص:

  • امضاء اقرارنامه مدیران
  • کپی کارت ملی و کپی شناسنامه تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسان
  • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن

 

با مسئولیت محدود:

  • امضای اقرارنامه توسط سهامداران
  • مدارک شناسایی تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران
  • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
  • اخذ و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 

مراحل ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی، ابتدا باید با کمک کارشناسان مجرب ثبت یکتا، ثبت اینترنتی شرکت را انجام دهید. پس از تایید نهایی ثبت شرکت، تاییدنامه شرکت را دریافت کنید. سپس تمامی اوراق توسط اعضای هیئت مدیره و سهامداران امضا گردد. پس از امضا، تمامی مدارک را به اداره ثبت شرکت ها به وسیله پست و درج بارکد پستی در سامانه اداره ثبت شرکتها، ارسال نمایید. مدارک باید توسط کارشناس اداره ثبت شرکتها تایید شود و آگهی تاسیس صادر گردد. سپس، وکیل شرکت یا نماینده قانونی باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها، پرونده ثبتی و آگهی تاسیس که دارای شماره ثبت و شناسه ملی است، دریافت کند و در روزنامه رسمی در مدت 15 تا 20 روز کاری ثبت نام کند.

 

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

چه شرایطی برای ثبت برند کافی شاپ وجود دارد؟

برچسب ها : ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت ثبت شرکتها مراحل ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

08 اسفند 07:12 قبل از ظهر(1 سال پیش)

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر