نحوه ی ثبت شرکت قلاب دوزی

نحوه ی ثبت شرکت قلاب دوزی

درحال حاضر، وضعیت زنان در هر جامعهای نشانگر میزان پیشرفت آن جامعه است و این واقعیتی است که روزبهروز تعداد بیشتری آن را درمییابند و سازمانها و نهادهای بین المللی فعال در امر توسعه نیز بر روی آن تأکید دارند. یکی از راهکارهای مهر يرای بهبود وضعیت زنان، توانمندسازی آنها در بعد اقتصادی است.

در ارتقای کیفیت زندگی؛ یعنی توانمندسازی زنان و مردان در تأمین نیازهای اساسی، تلاش درراستای رفع اختلافات طبقاتی در جامعه، رشد آگاهی عمومی، اعتماد به نفس و اعتماد عامه ی مردم به اهداف توسعه و حفظ امنیت و آزادگی جست وجو کرد .زنان تقریببا نیمی از افراد هر جامعه را تشکیل میدهند و سازندگان و پرورش دهندگان نسلهای آینده محسوب میشوند. آنها منيع انسانی بالقوة مهمی در توسعة اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور هستند؛ ازاین رو، توجه ویژه به مسیر پیشرفت و توانمندی آنها ضرورت دارد. پیشینه قلابدوزی در ایران به سال ۵۵۰ پیش از میلاد می‌رسد و باستان‌شناسان در منطقه لولان نمونه‌هایی از قلاب‌دوزی یافته‌اند.   یکی از قدیمی‌ترین انواع رودوزی‌های ایرانی که سابقه قدمت آن حتی به سال های 550 تا 330 پیش از میلاد می‌رسد «قلاب دوزی» است که طی آن زمینه پارچه به وسیله نخ‌های ابریشمین رنگین به گونه‌ای بسیار زیبا تزئین می‌شود.

هنر گلدوزی که در منطقه شمال شرقی مجارستان نسل به نسل منتقل می گردد، هویت فرهنگی جامعه را به نمایش گذاشته و موجب تقویت روابط بین فردی و انسجام جامعه می شود.

قلاب دوزی به سه روش اجرا می‌شود: قلاب‌دوزی ساده، قلاب‌دوزی برجسته و قلاب‌دوزی معرق. قلاب‌دوزی معرق زیباتر و پرکارتر است؛ در این روش ماهوت رنگی را در شکل‌های موردنظر بریده و بر زمینه کار، روی گلبرگها و برگ‌ها قرار می‌دهند و دور آن‌ها را با کمک قلاب به پارچه زمینه متصل می‌کنند.

از قلاب دوزی در حال حاضر  برای تزئین سجاده- جا قرآنی- لبه پرده- رومیزی- لبه یقه- دامن و پیش سینه لباس های زنانه-رویه دمپایی های زنانه-کلاهک  آباژور- سقف

  آوبزهای پارچه ای و... استفاده به عمل می آید.

برای ثبت شرکت قلاب دوزی بنا به قانون تجارت ایران می توانید هر یک از انواع شرکت های تجاری را برای شروع فعالیت برگزیدند، اما مناسب ترین قالب ها جهت این

فعالیت شرکت بامسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص می باشد که از رایج ترین انواع شرکت های تجاری به شمار می آیند. علاقه مندان به فعالیت در زمینه صنایع دستی، ابتدا باید نسبت به دریافت مجوز از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوطه اقدام نمایند.

شرکت سهامی خاص :
شرکتی است که تمام سرمایه آن منحصراٌ توسط موسسین تامین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است؛ تعداد سهامدار در این شرکت نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت به طور روشن و خوانا قید شود.
* شرایط مورد نیاز جهت ثبت شرکت صنایع دستی سهامی خاص :
- حداقل آورده نقدی یک میلیون ریال
- حداقل 35 درصد سرمایه برای ثبت شرکت باید نقداً پرداخت شود.
- حداقل سه نفر سهامدار به همراه 2نفر بازرس که بازرسین نباید نسبت فامیلی با اعضاء داشته باشند.
* مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت صنایع دستی سهام خاص :
- تصویر مدارک شناسایی اعضاء شامل (کارت ملی و شناسنامه)
- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای تمام اعضاء
- امضاء اقرارنامه
- اخذ مجوز در صورت نیاز
* شرکت با مسئولیت محدود :
شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است. در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود.
* شرایط ثبت شرکت صنایع دستی با مسئولیت محدود :
- حضور حداقل دو نفر به عنوان اعضاء
- سرمایه شروع کار برای ثبت شرکت دارویی با مسئولیت محدود صد هزار تومان
- تعهد به پرداخت کل سرمایه
* مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت صنایع دستی با مسئولیت محدود :
- کپی مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) همه اعضاء
- دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
- اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از دفاتر پلیس +10
- اقرارنامه امضا شده
- دو نسخه اساسنامه
- دو برگ شرکتنامه

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ فروردین ۰۶:۰۱ قبل از ظهر(3 ماه پیش)

مطالب مرتبط