ثبت شرکت زیست محیطی به صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

 یکی از روش های محافظت از محیط زیست و مسائل مربوط به آن، ثبت شرکت زیست محیطی است.ثبت شرکت زیست محیطی به دو صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می پذیرد.

در تمام کشورها حفاظت از محیط‌زیست از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت زیست‌محیطی، شرکتی است که در این زمینه وارد عمل شده و انواع روابط انسان با محیط زیست را بررسی می‌کند. با ثبت شرکت زیست‌محیطی، تأثیرات انسان بر محیط و مشکلاتی که توسط انسان‌ها به وجود می‌آید مورد توجه قرار گرفته و راه حل‌هایی برای آن ارائه می‌شوند. ثبت این شرکت‌ها به دو صورت سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می‌شود.

ثبت شرکت زیست محیطی

به علومی که در مورد روابط زندگی انسان‌ها و اجزاء غیر زنده محیط پرداخته و مشکلات به وجود آمده توسط انسان و راه حل‌های آن‌ها را بررسی می‌کند، علوم زیست محیطی گفته می‌شود. محیط زیست اهمیت بسیار زیادی دارد و مطالعه در مورد مسائل مربوط به هوا، اقلیم، زمین، انرژی، زیست بوم‌ها و ... به عهده‌ی علم محیط زیست است. برای این که بتوان در این زمینه، فعالیت مؤثری داشت، مهم‌ترین اقدامی که باید انجام شود، ثبت شرکت‌ های زیست محیطی است. شرکت‌های زیست محیطی به دو صورت سهامی خاص و مسئولیت محدود ثبت می‌شوند. در ادامه به شرح هرکدام از این شرکت‌ها می‌پردازیم.

 

 

ثبت شرکت زیست محیطی سهامی خاص

در ثبت شرکت زیست محیطی به صورت سهامی خاص، تمام سرمایه به سهام‌های مختلف تقسیم می‌شود و صاحبان هرکدام از سهام‌ها مسئولیتی محدود به سهامشان می‌پذیرند. در ثبت شرکت زیست محیطی سهامی خاص، نباید تعداد اعضا کمتر از سه نفر باشد. در این نوع شرکت‌ها باید عبارت "سهامی خاص" در نام شرکت عنوان شود. در شرکت زیست محیطی سهامی خاص باید 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی پرداخت شده و دو نفر بازرس که از اعضا نیستند، انتخاب شوند. در ثبت شرکت‌های زیست محیطی سهامی خاص حداقل سرمایه باید یک میلیون ریال باشد.

 

ثبت شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود

این نوع شرکت‌های زیست‌محیطی توسط دو یا چند نفر به ثبت می‌رسند و هرکدام از این افراد به میزان سرمایه‌ای که دارند، برای انجام مسئولیت‌هایشان تعهد می‌دهند و سرمایه به‌هیچ‌وجه به سهام‌های مختلف تقسیم نمی‌شود. از برتری‌های شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود، می‌توان به این نکته اشاره کرد که برخلاف شرکت‌های سهامی خاص این نوع شرکت‌ها نیازمند سرمایه‌ی بسیار زیادی نمی‌باشد و در نتیجه تعداد شرکا کمتر و قوانین وضع شده آسان‌تر است. برای ثبت شرکت‌های زیست محیطی، تعداد اعضا باید حداقل دو نفر باشد و حداقل یک میلیون سرمایه وجود داشته باشد. در ضمن به هنگام ثبت شرکت زیست محیطی با مسئولیت محدود، کل سرمایه به مدیرعامل تحویل داده می‌شود. در نام این شرکت‌ها باید عبارت "با مسئولیت محدود" نوشته شود.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت دارویی

مراحل ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

مطالب مرتبط

زمانی که افرادی تصمیم به شروع یک فعالیت تجاری با مشارکت یکدیگر می گیرند نیازمند ثبت شرکت هستند. شرکت ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آنان بسته به نیاز و شرایط شرکاء متفاوت است. امروزه در ایران پرکاربرد ترین انواع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص است.

در تمام مراحل ثبت شرکت ، ثبت موسسه و سایر خدمات ثبتی در کنار شما هستیم. کافیست با ما تماس بگیرید. 

ثبت شرکت در تهران 02166501809 | 02166502188

 

ادامه مطلب

شرکت های نتورک یا به قولی هرمی نوعی شرکت توزیعی و یا خدماتی هستند که به واسطه ساخت یک شبکه بزرگ از فروشندگان و عوامل توزیع بدون نیاز به جا و مکان زیاد میتواند یک منطقه، شهر و یا حتی کشور را پوشش دهد.

ادامه مطلب

برای ثبت شرکت برق دانستن شرایط و مدارک لازم بسیار مهم است. برای ثبت شرکت برق داشتن حداقل سرمایه ضروری است. مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی است. برای ثبت شرکت برق باید به صورت الکترونیکی اقدام نمایید و مراحل ثبت شرکت را طی نمایید. تکمیل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت الزامی است و باید به اداره ی ثبت شرکت ها ارسال نمایید. وارد کردن مشخصات شخصی، سرمایه شرکت، نام شرکا و... الزامی است.

ادامه مطلب

اگر بخواهیم ابتدا شرکت های تولیدی را تعریف کنیم، شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت شرکت، موارد مربوط به فعالیت های تولیدی ذکر شود و تنها تفاوت با شرکت های دیگر، موضوع فعالیت این شرکت ها می باشد. در این مطلب به شرایط، مدارک و مراحل ثبت شرکت تولیدی می پردازیم.

هدف این شرکت ها تولید محصول بوده و برای به دست آوردن درآمد، مواد اولیه خریداری می کنند تا بتوانند محصول تولیدی خود را عرضه کنند و فروش نمایند. این شرکت ها در دوقالب شرکت تولیدی سهامی خاص یا شرکت تولیدی با مسئولیت محدود فعالیت می کنند. برای ثبت شرکت های تولیدی باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه شده و از سازمان هایی مانند سازمان صنایع و معادن، بهداشت و ... مجوز لازم را دریافت کنند.

ادامه مطلب

شاید اکثر شما پیمانکاران محترم از شرایطی که باید برای شرکت در مناقصه پیمانکاری داشته باشید، اطلاع چندانی نداشته باشید. ما در این مطلب شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری را با ذکر جزئیات بیان می کنیم.

ادامه مطلب

برای تاسیس و ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی باید از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مجوز لازم را دریافت کرد. این موسسات موضوع فعالیتشان محدود است که از آن ها می توان به مواردی از قبیل تاسیس و تغییرات موسسات خدمات انتظامی، حفاظتی، مراقبتی مانند حفاظت از اماکن و تاسیسات خصوصی و دولتی مثل مجتمع های مسکونی و تجاری و محلات، صندوق های قرض الحسنه، حفاظت از شعب غیر مادر و بانک های خصوصی، دولتی و موسسات مالی و اعتباری، تولید و نصب سامانه های حفاظتی الکترونیکی و حمل پول و اوراق بهادار اشاره کرد.

ادامه مطلب