خرید و فروش برند ثبت شده

گاهی اوقات ممکن است شما بر طبق برنامه ریزی منظم و دقیق خود، اقدام به ثبت برند های مختلفی بکنید تا در ادامه به ایجاد کسب و کاری موفق مشغول شوید. اما ممکن است در جریان تولید کالا و پخش آن، دچار مشکلاتی شوید یا نیازی به همه آن برندهای ثبت شده نداشته باشید. در اینصورت راه حل شما، فروش برند ثبت شده می باشد. تمامی بنگاه های اقتصادی و شرکت های فعال در زمینه کسب و کار به دنبال افزایش فروش و رضایت مشتریان و شناساندن خود به مصرف کنندگان می باشند. شما می توانید با فروش برند ثبت شده خود، علاوه بر جبران هزینه و زمان گذاشته شده برای ثبت برندها، به سود خوبی دست پیدا کنید.

نقل و انتقال برند در ایران قانونی بوده و بسیار آسان است و در مدت زمان کمی می توانید برند ثبت شده را خریده یا به فروش برسانید. اگر برندی دارید که قبلا ثبت کرده اید و قصد فروش دارید یا خواستار خرید برند ثبت شده می باشید، می توانید با سپردن تمامی مراحل کار به ثبت شرکت قانونمداران یکتا، برند خود را به قیمت مناسب خرید و فروش کنید.

چگونه می توان برای فروش برند ثبت شده اقدام کرد؟

شما با ارسال گواهی ثبت علامت تجاری و تصویر روزنامه رسمی می توایند علامت تجاری خود را به فروش برسانید. در صورتی که برندی برای فروش دارید یا می خواهید برند ثبت شده از را خریداری نمایید، می توانید با کارشناسان مجرب و متخصص ما در ثبت شرکت یکتا تماس بگیرید یا از طریق گفتگوی آنلاین سایت، از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

سپس برای دریافت یا پرداخت هزینه خرید و فروش برند، باید ابتدا 25 درصد ار کل قرارداد به عنوان پیش پرداخت واریز شود تا بتوان استعلام موردنظر را دریافت کرد. سپس مبلغ باقی مانده در هنگام نقل و انتقال در دفترخانه اسناد رسمی واریز شود.

 

مراحل فروش برند ثبت شده

 

 شرایط و مراحل فروش بند ثبت شده

مراحل فروش بند ثبت شده باید طبق مراحلی باشد که در نقل و انتقال قراردادی برند ذکر شده است. این کار موجب بالابردن اهمیت خرید و فروش برند شده و مالکانی که دارای برند ثبت شده بی استفاده ای می باشند، می توانند با انتقال آن به شخص دیگر برای راکد نماندن برند، شرایط استفاده از آن را به شخص دیگری بدهند. شرایط فروش برند ثبت شده را می توانید از کارشناسان مجرب ما پرس و جو کنید تا بتوانند بهتر شما را راهنمایی نمایند.

هم چنین بخوانید:

مراحل و مدارک ثبت برند لبنیات

مطالب مرتبط

ثبت تغییرات شرکت شامل مراحل قانونی است و طی ضوابط انجام می شود. برای اینکه بتوانید به راحتی تغییرات اساسنامه را ثبت نمایید، می توانید از راهنمایی های قوانین ثبت تغییرات شرکت ها استفاده کنید. در ثبت تغییرات شرکت ها می توانید از کارشناس امور ثبت شرکت ها نیز مشاوره دریافت نمایید. مراحل ثبت تغییرات شرکت ها به صورت جلسات رسمی انجام می شود و مصوبه آنها برای اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود.

ادامه مطلب

طبق قوانین گمرکی کشور کارت بازرگانی جوازی است که مالک آن اعم از شخصیت حقیقی یا حقوقی، می تواند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت نماید. لازم به ذکر است انجام فعالیت های وارداتی و صادراتی برای تمام تاجرین امکان پذیر نبوده و فقط آن دسته از بازرگانانی که دارای کارت بازرگانی هستند اجازه انجام چنین فعالیت هایی را دارند.

ادامه مطلب

قبل از ثبت علامت تجاری و ثبت برند، شما باید در مورد استعلام برندهای ثبت شده اطلاع پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. شما با استعلام برند قبل از ثبت، متوجه می شوید که برند شما حتما ابتکاری بوده و موجب گمراهی مشتریان نمی گردد. منظور از گمراه نکردن و ابتکاری بودن علامت تجاری این است که علامت مورد استفاده روی کالا، از لحاظ شکل جدید بوده و توسط افراد دیگر مورد استفاده یا ثبت نشده باشد.

امروزه به دلیل بالا بودن حجم ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی، انتخاب برند یا علامت تجاری سخت تر شده است. به گونه ای که اگر برای استعلام ثبت شرکت و برندهای ثبت شده اقدام کنید و برند موردنظر قبلا به ثبت رسیده باشد، دیگر نمیتوان آن را ثبت کرد.

ادامه مطلب

برای مبادرت به امر بازرگانی تنها اشخاص حقیقی و حقوقی دارای کارت بازرگانی می توانند در عرصه واردات و صادرات کالا اقدام نمایند .

اینکه شما کارت بازرگانی بگیرید ، باعث وضع مالیات نمی شود ، بلکه درآمد حاصل از آن فعالیت بازرگانی مشمول مالیات می گردد . میزان مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد .

ادامه مطلب

شرکت ها بعد از ثبت، ممکن است نیازمند تغییراتی در رابطه با اساسنامه یا موارد خاص دیگر باشند. منظور از این تغییرات، به طور کل تمام تغییرات و تصمیمات شرکت می باشد که در طی مواردی نظیر مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده یا جلسات هیئت مدیره صورت میگیرد.

ادامه مطلب

برندها دارایی ارزشمندی به حساب می آیند که در حیطه ی سرمایه ها و دارایی های مادی یک مجموعه به حساب نمی آیند و در واقع از دارایی های غیر مادی محسوب  می گردند.

هرگاه فردی تصمیم به استفاده از کالا و یا خدمات یک مجموعه می گیرد این برند شماست که تضمین می کند که آن فرد با خیالی آسوده از کالا و خدمات شما استفاده کند.

ادامه مطلب