اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن در کمترین زمان

اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن در کمترین زمان

طبق قوانین گمرکی کشور کارت بازرگانی جوازی است که مالک آن اعم از شخصیت حقیقی یا حقوقی، می تواند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت نماید. لازم به ذکر است انجام فعالیت های وارداتی و صادراتی برای تمام تاجرین امکان پذیر نبوده و فقط آن دسته از بازرگانانی که دارای کارت بازرگانی هستند اجازه انجام چنین فعالیت هایی را دارند.

برچسب ها : کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی تمدید کارت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
۳۰ بهمن ۱۲:۱۱ بعد از ظهر(1 ماه پیش)

مدارک برای صدور کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

مدارک برای صدور کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

کارت بازرگانی چیست؟ این کارت، مجوزی برای دارنده آن (شخص حقیقی یا حقوقی) است که به او اجازه پرداختن به تجارت را می دهد. طبق مقررات، از تاریخ صدور کارت بازرگانی به مدت یکسال این کارت معتبر خواهد بود و درصورت نیاز می توان آن را تمدید کرد. افراد حقیقی و حقوقی برای دریافت و صدور کارت بازرگانی باید شرایط اخذ کارت بازرگانی را دارا بوده و برای صادرات و واردات خود این کارت را دریافت کنند.

برچسب ها : صدور کارت بازرگانی ثبت شرکت کارت بازرگانی چیست مدارک صدور کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی کارت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
۲۵ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای صادرات و واردات کالا، بازرگانان باید دارای کارت بازرگانی باشند. یک بازرگان، پس از ثبت شرکت خود باید کارت بازرگانی را به نام مسئول شرکت دریافت کند. هم چنین باید شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی وجود داشته باشد تا بتوانند آن را دریافت کنند. بازرگانانی که برای صدور کارت بازرگانی تقاضا می کنند، طبق فرم های مربوطه باید اطلاعاتشان را به اتاق بازرگانی تحویل بدهند و از سمت دو عضو از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. هم چنین شرکت های خارجی و بازرگانان خارجی تنها در صورتی می توانند کارت بازرگانی دریافت کنند که کشورشان به بازرگانان ایرانی نیز اجازه فعالیت بازرگانی بدهد. اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی و حقیقی می باشد که ما در اینجا مدارک کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی را ذکر می کنیم.

برچسب ها : شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی اخذ کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی مدارک کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ آبان ۰۹:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

اخذ کارت بازرگانی در اراک

اخذ کارت بازرگانی در اراک

هر شخص حقیقی و حقوقی که تمایل به امور تجاری و بازرگانی دارد میتواند برای دریافت ابن کارت اقدام نماید. کارت بازرگانی مجوزی ایست که بازرگانان و تجار ملزم به داشتن آن هستند. مرجع صدور کارت بازرگانی اتاق بازرگانی میباشد.دارندگان کارت بازرگانی نسبت به افراد عادی از مزیت های و یژه ای نسبت به افراد عادی برخوردار هستند.

برچسب ها : کارت بازرگانی کارت بازرگانی در اراک

نویسنده : ثبت یکتا
۲۰ آذر ۱۳:۰۹ بعد از ظهر(1 سال پیش)

اخذ کارت بازرگانی در اصفهان

اخذ کارت بازرگانی در اصفهان

کارت بازرگانی دارای مزیت های زیادی میباشد که به آنها در این متن اشاره میگردد.

اصفهان مهد تمدن و یکی از کلان شهرهای بزرگ میباشد و اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان و یا سایر شهرستانها5 نفر میباشد که در جلسه هیات نمایندگتن به مدت 4سال انتخاب میشوند و به منظور اداره امور اجرایی اصفهان و یا سایر شهرستانها بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه های مربوطه ، رئیس اتاق یک نفر را به عنوان دبیر کل معرفی نموده و پس از تصویب ، زیر نظر رئیس انجام وظیفه مینماید.

برچسب ها : کارت بازرگانی کارت بازرگانی در اصفهان

نویسنده : ثبت یکتا
۲۲ آذر ۱۴:۰۹ بعد از ظهر(1 سال پیش)

مقررات مالیاتی حاکم برکارت بازرگانی چیست و شامل چه اشخاصی میشود؟

مقررات مالیاتی حاکم برکارت بازرگانی چیست و شامل چه اشخاصی میشود؟

برای مبادرت به امر بازرگانی تنها اشخاص حقیقی و حقوقی دارای کارت بازرگانی می توانند در عرصه واردات و صادرات کالا اقدام نمایند .

اینکه شما کارت بازرگانی بگیرید ، باعث وضع مالیات نمی شود ، بلکه درآمد حاصل از آن فعالیت بازرگانی مشمول مالیات می گردد . میزان مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد .

برچسب ها : اخذ کد اقتصادی شرکت دریافت کد اقتصادی مراحل اخذ کد اقتصادی اخذ کد اقتصادی

نویسنده : ثبت یکتا
۱۶ آذر ۱۹:۰۹ بعد از ظهر(4 ماه پیش)