شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

در ثبت شرکت نسبی شرکا به نسبت سرمایه و سهامی که دارند، مسئولیت برعهده می گیرند. تفاوت شرکت نسبی و شرکت تضامنی این است که شرکا در شرکت تضامنی باید تضمین کنند که مسئولیت پرداخت قرضهای شرکت به طلبکاران را برعهده میگیرند اما همانطور که از اسم شرکت نسبی پیداست، در شرکت نسبی شرکا به نسبت سهم و سرمایه خود مسئول پرداخت قرض های شرکت هستند. به این معنی که اگر قرض های شرکت از سرمایه شرکت بیشتر باشد، کسی که نصف سهم شرکت را خریده، مسئول پرداخت نصف قروض می باشد و برای بقیه افراد نیز به همین نسبت است.

در شرکت نسبی باید در اسم شرکت اگر نام شرکایی برده نشود به صورت «شرکا» یا «برادران» ذکر شود مثلا: شرکت نسبی محمد و برادران

ارکان اصلی شرکت نسبی شامل 1) همه شرکا 2) مدیر می باشد. مقررات این شرکت مانند شرکت تضامنی است بنابراین باید در شرکت نسبی با انتخاب شرکا حداقل یک مدیر از بین یا خارج شرکا انتخاب شود و مسئولیت حقوقی شرکت را برعهده بگیرد.

برای ثبت شرکت نسبی و تشکیل آن، سرمایه باید به طور کلی پرداخت شود و شرکتنامه و اساسنامه تنظیم گردد. در صورتی که سرمایه غیر نقدی می باشد، ارزیابی شده و تحویل داده شود. البته بهتر است بدانید تا زمانی که سرمایه تمام و کمال پرداخت نشود، شرکت نمی تواند به وجود بیاید. هم چنین باید در شرکتنامه و اساسنامه و در صورتی که یکی از آن هاست، مقررات برای اداره شرکت و قرارداد نسبی شرکت و روابط میان شرکا مشخص شود.

ثبت شرکت نسبی - ثبت یکتا

مدارک ثبت شرکت نسبی

 • دو نسخه شرکتنامه، اساسنامه و تقاضانامه تکمیل شده و ارائه گردد
 • اگر ثبت شرکت توسط وکیل انجام شود، باید اصل وکالتنامه وی ارائه گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • فرم تعیین نام به ترتیب اولویت تکمیل شود
 • دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و صورت جلسه هیات مدیره
 • اگر برای ثبت موضوع به مجور نیاز است، از مراجع ذیربط، اصل مجوز فعالیت اخذ شده و ارائه گردد
 • برابر بودن تصویر با اصل مدارک احراز هویت مدیران، شرکا و هیئت نظارت

 

شرایط ثبت شرکت نسبی

 • حداقل دو شریک وجود داشته باشد
 • کل سرمایه نقدی پرداخت شود و سرمایه غیرنقدی در صورت وجود، تقویم و تسلیم شود و طبق رضایت شرکا انجام شود
 • اسم شرکت باید دارای عبارت نسبی و نام یکی از شرکا باشد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت تضامنی و قوانین شرکت تضامنی | ساجات

انحلال شرکت سهامی ، غیرسهامی و تضامنی

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۸ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

شاید تعجب کنید ولی اکثر افراد از شغل خود ناراضی هستند. شاید در ابتدای کار از علاقه به شغل خود و مزایای آن برای شما بگویند اما پس از مدتی میبینید از کار و شغل خود ناراضی هستند. ممکن است شما الان خود صاحب کسب و کار جدیدی باشید. چیزی که در زمان فارغ التحصیلی از دانشگاه کمتر به آن فکر می کردید. شاید در ابتدا دوست داشته باشید که یک کار ثابت داشته و در زمان مشخص شده در آن حضور داشته باشید و مرخصی و درآمد ثابت داشته باشید. اما پس از گذشت زمانی به فکر این می افتید که راه اندازی کسب و کار جدیدی را شروع کرده و پس از مدتی برای ثبت شرکت اقدام کنید. شما باید بالاخره در این زمان بر ترس خود غلبه کرده و آینده درخشانی با راه اندازی کسب و کار جدید برای خود رقم بزنید.

راه اندازی کسب و کار - ثبت یکتا

ترس های راه اندازی کسب و کار جدید

 • بی کفایتی: شاید شما حس کنید اگر دیگران در مورد ایده شما بدانند شما را جدی نگرفته و احساس کنند از پس این کار برنمی آیید. شما نباید ذره ای احساس کنید برای انجام این کار بی کفایت هستید. به اطرافیان خود نگاه کنید. بعضی از افراد چنان به خود و ایده شان اطمینان دارند که گویی برای موفق شدن در آن به دنیا آمده اند! احساس بی کفایی ممکن است سراغ هرکسی بیاید اما مهم نوع برخورد با این احساس است و اینکه چگونه بتوانید بر این ترس خود غالب شوید.
 • بی پول شدن: زمانی که شما توان مالی بالایی نداشته باشید، سعی می کنید دنبال شغلی داشته باشید که حقوق مناسب و ثابتی داشته باشد. رسیدن به چند موفقیت نباید مانع از این شود که به موفقیت های شغلی دیگر دست پیدا کنید. این طرز فکر را از خود دور کنید و همواره به بهتر شدن و موفقیت های بیشتر در شغل خود بیاندیشید.
 • حس حقارت: گاهی اوقات ترس از عدم پذیرش، مسخره یا حتی طردشدن توسط دیگران به حدی است که موجب پیشرفت فرد می شود. انسان هایی که به طرز فکر دیگران در مورد خود اهمیت زیادی می دهند، بیشتر دچار این حس و ترس ناشی از آن می شوند.
 • شکست: ترس از شکست یکی از بزرگترین ترس ها حتی قبل از ترس از جدایی و از دست دادن استقلال فردی است. ترس از شکست موجب می شود تمامی امید و امکاناتی که برای راه اندازی کسب و کار جدید داشتید، از بین برود. ترس از اینکه شاید ماندن در این کار، موجب شکست شما بشود.
 • جدایی و دوری: این ترس زمانی است که فکر کنید پس از از دست دادن سرمایه تان، دوستانتان را نیز از دست می دهید. ترس از دست دادن دوستان بسیار مهم تر است زیرا روح و روان شما را ممکن است درگیر کند. شما باید واقع بین باشید. ناموفق بودن شما نباید موجب ناپدید شدن و از دست دادن اطرافیان و دوستان شما بشود. اگر چنین شود نشان دهنده این است که آن ها دوستان واقعی شما نبوده اند!
 • موفقیت: ترس از موفقیت یکی از ترس هایی است که مانع از رسیدن انسان به استقلال واقعی و شکوفا شدن می شود. اکثر افراد از تغییر گریزانند. اگر نگران موفقیت و شکست کار خود هستید، به این فکر کنید اگر به این کار دست نمی زدید و کسب و کار خود را راه نمی انداختید، چه حسی داشتید؟ هیچ وقت فراموش نکنید که درنهایت تنها شما می توانید جلوی پیشرفت خود را بگیرید نه فرد دیگری!

 

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۱ آذر ۰۹:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری برای این است که امور غیر تجاری مانند امورخیریه، علمی یا ادبی انجام شود. این تشکل می تواند عنوان هایی مانند کانون، انجمن یا غیره را برای خود انتخاب کند اما نمیتواند عنوان هایی که به تشکیلات دولت و کشور مرتبط است و اختصاص دارد، اختیار کند.

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری - ثبت شرکت

موسسه غیر تجاری اشخاص حقوقی هستند که امورخدماتی را انجام می دهند. این شرکت ها جنبه تجارتی نداشته و دارای دو نوع می باشد:

 • موسسه غیر تجاری انتفاعی: در این موسسات اشخاص حقوقی به منظور دریافت سود و تقسیم آن بین اعضا دور هم جمع شده اند. به عنوان مثال کانون های حقوقی و فنی که خدمات شهرداری را انجام می دهند.
 • موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی: در این موسسات، هدف اشخاص تقسیم سود نبوده و مانند انجمن ها هستند. برای ثبت این موسسات باید مجوزهای لازم از احزاب سیاسی، اتحادیه ها و وزارت خانه های مربوطه دریافت شود. انجمن های اسلامی، صندوق های قرض الحسنه، موسسات خیره و گروه های سیاسی از این دسته اند.

شرایط ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

تعداد شرکا در موسسه غیر تجاری باید حداقل دونفر باشد. هم چنین موسساتی که هدف آن ها نامشروع و خلاف انتظامات عمومی بوده را نمی توانید ثبت کنید. در اینگونه شرکت ها، سرمایه را به هرمقداری می توانید قید کنید. قبل از ثبت موسسه غیر تجاری غیرانتفاعی باید مراتب از اطلاعات نیروی انتظامی استعلام و پس از دریافت جواب مثبت، برای ثبت اقدام کنید. دقت کنید در موسسات غیر تجاری که برای منافع مادی گرد هم می آیند، موسسین باید برای فعالیت خود مجوز اخذ کنند.


مدارک برای ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

 • تقاضانامه ثبت موسسه در دو نسخه
 • حداقل دو نسخه از تنظیم اساسنامه
 • حداقل دو نسخه از تنظیم صورتجلسه مجمع موسسین
 • شناسنامه تمامی شرکا کپی گرفته شود
 • در صورتی که موضوع موسسه نیاز به مجوز دارد، مجوز مربوطه اخذ گردد

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۴ آذر ۰۴:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

در خرید شرکت آماده باید به چه نکاتی دقت کرد؟

یکی از راه ها برای صرفه جویی در وقت کسانی که نمیتوانند پیگیر کارهای ثبت شرکت شوند و فرصت این کار را ندارند، خرید شرکت آماده واگذاری می باشد. برای خرید و فروش شرکت، افراد باید در زمینه موردنظر اطلاعات کافی را به دست آورده و سپس بدون اینکه زمان زیادی برای ثبت شرکت بگذارند یا هزینه زیادی برای این کار صرف کنند، در کسب و کار خود به هدف و نتیجه موردنظرشان دست پیدا کنند. البته نکاتی را باید قبل از خرید شرکت آماده رعایت کنید که ما در این مطلب آن ها را بیان می کنیم.

خرید شرکت آماده

نکات مهم برای خرید شرکت آماده

 1. بررسی نوع شرکت(بامسئولیت محدود، سهامی خاص و ...)
 2. مدت زمانی که شرکت تاسیس شده است
 3. مکان شرکت
 4. نوع و پایه رتبه شرکت
 5. میزان کارکرد شرکت
 6. داشتن کد اقتصادی شرکت
 7. عدم وجود بدهی مالیاتی برای شرکت

 

مواردی که بیان کردیم، در قیمت خرید و فروش شرکت نیز تاثیر می گذارد، بنابراین برای آن نمیتوان قیمت مشخصی تعیین کرد. قیمت شرکت آماده با توافق فروشنده و خریدار شرکت مشخص می شود.

اگر بخواهیم مزایای خرید و فروش شرکت را به صورت خلاصه بیان کنیم، موارد زیر مزیت های آن می باشد.

 

مزایای خرید و فروش شرکت آماده

 • به خاطر اینکه مراحلی مانند ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیاری دیگر از مراحل ثبت شرکت ها حذف شود، خرید و فروش شرکت بااهمیت می باشد.
 • با خرید شرکت آماده می توان از سابقه و شهرت شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمود.
 • با خرید شرکت آماده دیگر نیازی به گواهی عدم سوء پیشینه نخواهید داشت.
 • با خرید شرکت آماده، امتیازات شرکت به طور کامل به خریدار تعلق می گیرد. این امتیازات شامل سهام، دارایی ها و ... می باشد و با انجام مراحل نقل و انتقال و حضور در محضر انجام می پذیرد.
 • بدون اینکه زمان برای ثبت شرکت هدر برود، می توان در مناقصه ها و مزایده ها شرکت نمود.

 

هم چنین بخوانید:

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۹ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرکت تعاونی چه شرکتی است؟

قبل از اینکه در مورد ثبت شرکت تعاونی و مراحل آن صحبت کنیم، ابتدا به تعریف شرکت تعاونی میپردازیم. در شرکت تعاونی گروهی از افراد که با هم تناسب داشته باشند یا هم صنف باشند، برای اینکه به منافع مشترکی دست پیدا کنند، با یکدیگر همکاری و مشارکت می کنند و برای برای خرید مایحتاج یا تهیه مسکن و ... وام تعاونی درست می کنند. این شرکت ها در ابتدا سرمایه مشخصی را جمع آوری کرده و به صورت دسته جمعی به حل مشکل می پردازند.

شرکت تعاونی - ثبت یکتا

اگر بخواهیم شرکت های تعاونی را از لحاظ نوع فعالیت تقسیم بندی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعاونی توزیعی: این تعاونی ها نیاز مصرف کنندگانشان یا نیاز مشاغل تولیدی را برای کاهش هزینه تامین کرده و در اموری مرتبط با مسکن، توزیع کالا و خدمات فعالیت می کنند.
 • تعاونی تولیدی: این نوع شرکت برای اشتغال در اموری مانند دامداری، عمران شهری، کشاورزی و مانند این ها فعالیت کرده و اقدام به تشکیل یک واحد تولیدی می کنند.
 • تعاونی تولیدی و توزیعی: شرکت های تعاونی که در هر دونوع تولیدی و توزیعی فعالیت می کنند، شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی می گویند.

 

برای ثبت شرکت تعاونی باید نوع شرکت مشخص باشد. شرکت های تعاونی به دو نوع خاص و عام تقسیم می شوند که تفاوت این دو را در زیر بیان می کنیم.

 1. شرکت تعاونی خاص: شرکتی که گروه خاصی از افراد مانند دانشجویان، پزشکان، وکلا و هر صنف خاصی در آن به عضویت در می آیند و سهامش به افرادی که شرایط لازم را دارند، واگذار می گردد.
 2. شرکت تعاونی عام: عضویت در این نوع شرکت برخلاف تعاونی خاص، برای همه افراد آزاد است. در این تعاونی حداقل 500 نفر باید عضو وجود داشته باشد و سهامش به عموم مردم واگذار می شود.

 

شرایط برای ثبت شرکت تعاونی

 • وجود حداقل 7 نفر متقاضی و داشتن شرایط قانونی زیر برای عضویت
 • عدم ممنوعیت قانونی و حجر
 • ارائه تعهد برای رعایت مقررات تعاونی
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • خرید حداقل سهام ذکر شده در اساسنامه
 • ارائه درخواست کتبی برای عضویت
 • عدوم عضویت در شرکت های تعاونی مشابه
 • در صورت بالا بودن تعداد متقاضیان به 7 نفر یا بیشتر، تشکیل جلسه داده و حداقل 3 نفر برای هیئت موسس انتخاب شوند

 

مدارک ثبت شرکت تعاونی

 • کپی کارت ملی، شناسنامه و مدارک تحصیلی موسسین
 • برگ عدم سوء پیشینه موسسین
 • معافیت یا گواهی پایان خدمت

 

هم چنین بخوانید:

در خرید شرکت آماده باید به چه نکاتی دقت کرد؟

ثبت شرکت در بوشهر و هزینه ثبت شرکت در بوشهر 9127152571

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۱ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

آیا می دانید صندوق سرمایه گذاری چیست؟ صندوق سرمایه گذاری در واقع پولی است که از سرمایه گذاران جمع آوری شده است و با یک مدیریت حرفه ای برای به دست آوردن سود نقدی یا افزایش قیمت سهام، در سبدی که دارای انواع اوراق بهادار است، سرمایه گذاری می شود.

صندوق سرمایه گذاری را می توان یک شرکت دانست که با یک کاسه کردن پول سرمایه گذاران مختلف و جمع کردن سرمایه ای اندک، توانایی استفاده از مزایای سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ را خواهد داشت. این شرکت می تواند این پول ها را از به نمایندگی از سرمایه گذاران در اوراق بهاداری مثل سهام یا اوراق با درآمد ثابت کوتاه و بلند مدت سرمایه گذاری نماید. به مجموعه این اوراق بهادار، پرتفوی گفته می شود.

در صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران با خریداری واحد های صندوق سرمایه گذاری یا اصل سهام، پول خود را در اختیار شرکت قرار می دهند. هر واحد، نشان دهنده سهم سرمایه گذار از درآمدهای صندوق سرمایه گذاری است. این شرکت ها با مدیریت حرفه ای که دارند، تلاش می کنند با تشکلی پرتفوی از انواع اوراق بهادار و سهام، سرمایه گذاران را به سود برسانند.

به صورت معمول در سراسر جهان اوراق بهادار مستقیم به حساب خود افراد معامله نمی شود. این افراد از طرف شرکت سرمایه گذاری یا همان صندوق سرمایه گذاری مشترک، پول های خود را سرمایه گذاری می کنند. ایده اصلی این شرکت ها، یک کاسه کردن پول افرادی است که خواستار سرمایه گذاری هستند و با تیم حرفه ای خود به نمایندگی از آن ها، در انواع اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. ایده این شرکت ها بر اساس «وحدت، قدرت می آفریند» می باشد و در جهان بیشتر از یک قرن سابقه دارند. افراد حقیقی می توانند با صندوق های سرمایه گذاری، از مزیت و سودهای سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ استفاده نمایند.

صندوق سرمایه گذاری - ثبت یکتا

دو راه برای کسب سود در صندوق سرمایه گذاری

 • سود تقسیمی: بعضی از صندوق های سرمایه گذاری امکان دارد با توجه به سیاستی که دارند، از درآمد سودهای سهام پرتفوی یا بهره های اوراق با درآمد ثابت، سود را بین سرمایه گذارانشان تقسیم نمایند.
 • افزایش قیمت سهام صندوق سرمایه گذاری: با بالا رفتن ارزش پرتفوی صندوق، به صورت طبیعی باعث بالا رفتن خالص ارزش دارایی های صندوق می شود که خالص ارزش دارایی هر سهم، NAV نامیده می شود. این معیار برابر است با ارزش بازاری پرتفوی دارایی ها منهای هزینه ها تقسیم بر تعداد سهام منتشره.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۲ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

برای تعریف صادرات می توان گفت به انتقال کالا یا خدمات از کشوری به کشور دیگر، صادرات گفته می شود و هم چنین کالاهایی که به وسیله تجارت از کشوری به کشور دیگر وارد می شود، واردات گفته می شود. قبل از اینکه بخواهیم در مورد ثبت شرکت صادرات و واردات صحبت کنیم، ابتدا توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

ثبت شرکت صادرات و واردات - ثبت یکتا

گروه بندی کالاهای صادراتی و وارداتی

 • کالای ممنوع: این کالا جزو کالاهایی است که ورود یا صادر کردن آن بر اساس قوانین مقدس اسلام یا طبق قانون ممنوع می باشد. مانند مشروبات الکلی
 • کالای مجاز: این قبیل کالاها برای صادر یا وارد کردن آن به اخذ مجوز نیاز ندارد.
 • کالای مشروط: کالایی است که ورود یا صدورش در صورت کسب مجوز، مشکلی ندارد. مانند وارد کردن دارو که به مجوز از طرف وزارت بهداشت و درمان نیاز دارد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت صادرات و واردات

مانند سایر شرکت ها، شرکت صادرات و واردات نیاز به ثبت دارد و می توان آن را در قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص ثبت کرد. هم چنین دقت کنید در موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه عنوان"صادرات و واردات" قید شود.

 

 • تکمیل و امضا درخواست ثبت شرکت صادرات و واردات در 2 نسخه
 • تکمیل و امضا تقاضانامه شرکت چند منظوره توسط سهامداران شرکت
 • ارائه و امضا صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره و موسسین توسط بازرسان، سهامداران و مدیران منتخب مجمع
 • تکمیل شرکتنامه صادرات و واردات در 2 نسخه
 • امضا و ممهور شدن اساسنامه شرکت توسط کلیه سهامداران و ارائه آن در 2 نسخه
 • در صورتی که مدیرعامل عضو هیئت مدیره نمی باشد، از کارت ملی و شناسنامه همه اعضای هیئت مدیره، کلیه سهامداران و بازرسان کپی گرفته شده و ارائه گردد
 • از روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا درصورت تغییر، از آخرین تغییرات شرکت کپی گرفته شود.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضای هیئت مدیره
 • در صورت انتخاب اعضای هیئت مدیره و سهامداران شرکت از میان اشخاص حقوقی، معرفی نامه نمایندگان ارائه گردد
 • در صورت تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ گردد
 • تایید دارا بودن ویژگی چند منظوره غیر دولتی برای شرکت توسط هیئت مدیره
 • هزینه ثبت شرکت توسط حسابداری اداره ثبت شرکت ها محاسبه شده و هزینه پرداخت گردد
 • در صورت غیرنقدی بودن بخشی از سرمایه شرکت، تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری باید ارائه گردد.

 

نکات قانونی برای ثبت شرکت صادرات و واردات

کسانی که کالاهای مختلف دولتی و غیردولتی را وارد می کنند، باید برای گرفتن مجوز ورود کالا و ثبت سفارش به وزارت بازرگانی مراجعه کنند. هم چنین اگر مسافری وارد کشور گردد، می تواند علاوه بر وسایل شخصی تا سقف مشخص که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، در صورت غیرتجاری بودن کالا، با معاف بود از پرداخت گمرک و سود بازرگانی، کالای خود را ترخیص کند.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صنایع دستی

شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۴ دی ۰۳:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

فواید و مدارک ثبت شرکت تجارت الکترونیک

برای اینکه هدف یک شرکت را بتوان مشخص کرد، باید به موضوع فعالیت آن توجه کرد. برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک اگر کلمه غیر هرمی و غیر شبکه ای در موضوع فعالیت شرکت ذکر گردد، نیازی نیست که از مراجع ذیصلاح مجوز اخذ گردد. هم چنین موضوعاتی مانند ارائه سرویس ها و راهکارهای پهنای باند، ارائه خدمات میزبانی وب، تست امنیت سایت، ارائه میزبانی هاست، انتقال دانش راه اندازی سرور و طراحی وب و نصب و راه اندازی انواع سرور های اختصاصی ایرانی و خارجی نیاز به اخذ مجور ندارند.

ثبت شرکت تجارت الکترونیک - ثبت یکتا

فواید تجارت الکترونیک چیست؟

 • در کوتاه ترین زمان می توان کالا و خدمات موردنیاز را از شرکت ها تهیه کرد
 • مشتریان می توانند قیمت محصولات را به راحتی مقایسه کنند
 • اسم و فعالیت شرکت زودتر جهانی می شود
 • در هر زمانی از شبانه روز می توان خرید خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام داد
 • مشتریان می توانند در چند ثانیه تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت مفصل دریافت کنند
 • می توان قیمت محصولات را کاهش یا افزایش داد
 • گسترش فعالیت شرکت در سطح بین المللی
 • به شرکت های تازه کار که وارد بازار شده اند، میدان برای رقابت با شرکت های بزرگ می دهد
 • ایجاد مشاغل دور کاری و کاهش نیاز به طی مسافت شهری و کاهش آلودگی و ترافیک
 • حمل و نقل عمومی و هزینه ها را کاهش می دهد
 • با بازاریابی و ترفندهای دیجیتال مارکتینگ می توان تعداد مشتریان را افزایش داد
 • واسطه ها حذف می شود و محصولات با قیمت نهایی کمتر روانه بازار می شود
 • فراهم کردن امکان استفاده مردم در مناطق دور افتاده و محروم
 • فراهم کردن امکان ارتباط و تعامل با مشتریان و دریافت نظرات آن ها

 

شرایط ثبت شرکت تجارت الکترونیک

برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه، تعهد لازم داده شود.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک

مدارک برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک بر مبنای اینکه شرکت از نوع سهامی خاص یا بامسئولیت محدود است، متفاوت می باشد که در زیر به تفکیک بیان می کنیم.

 

شرکت سهامی خاص:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • ارائه اقرارنامه امضا شده
 • اخذ مجوز در صورت نیاز

 

شرکت با مسئولیت محدود:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • تکمیل و ارائه اساسنامه شرکت در 2 نسخه
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • تکمیل و ارائه فرم تقاضانامه در 2 نسخه
 • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
 • تکمیل و ارائه شرکتنامه

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۶ دی ۰۴:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چه مدارکی برای ثبت شرکت های خدماتی لازم است؟

هر فعالیتی که از طرفی برای طرف دیگر انجام می شود و معمولا تعاملات بین کارکنان خدمات و مشتریان می باشد و راه حلی برای حل مشکلات مشتری است، خدمات می گویند. شرکت های خدماتی، شرکت هایی هستند که اموری مانند نظافت ادارات، منازل و شرکت ها را برعهده می گیرند. این شرکت ها با ثبت خود به عنوان ثبت شرکت های خدماتی، دارای چند نوع خدمت هستند که می توان از جمله آن ها به تعمیر و نگهداری ماشین آلات و ساختمان، نگهداری از فضای سبز و ... اشاره کرد.

ثبت شرکت های خدماتی - ثبت یکتا
ثبت شرکت های خدماتی

شرکت های خدماتی را می توان در قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت با سهامی خاص ثبت کرد. ما در زیر شرایط و مدارکی را که برای ثبت شرکت در این دو قالب وجود دارد، بیان می کنیم.

 

شرایط ثبت شرکت های خدماتی

برای ثبت شرکت های خدماتی سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت های خدماتی با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه به مدیرعامل شرکت، از وی اقراریه دریافت شود.

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

 • فرم تعیین نام تکمیل و ارائه گردد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • اظهارنامه و اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران امضا شده و در دونسخه ارائه شود
 • کارت ملی برابر اصل و شناسنامه تمامی سهامداران کپی گرفته شود
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه بازرسان
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • امضا و ارائه دوبرگ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین توسط سهامداران و بازرسین
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

 • تکمیل دوبرگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکتنامه توسط شرکاء
 • تکمیل و امضا دوجلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
 • تکمیل دونسخه شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکت توسط سهامداران
 • امضا دوبرگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • فرم ثبت نام تکمیل شود
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • کارت ملی و شناسنامه بازرسین کپی گرفته شود
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مراحل ثبت شرکت خدماتی

فواید و مدارک ثبت شرکت تجارت الکترونیک

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ مهر ۲۰:۰۷ بعد از ظهر(11 ماه پیش)

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

هنر مجسمه سازی از دیرباز در میان انسان های اولیه و حتی غارنشینان وجود داشته است که آثار آن را می توان در حجاری های زیبا و چشم نواز مایاها در پرو مشاهده کرد. در ایران نیز با هنر هایی مانند سنگتراشی، نقاشی، منبت کاری و ... علاقه زیاد خود را به ساخت مجسمه نشان دادند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم این هنر با سایر رشته ها مانند معماری و دکوراسیون درهم آمیخت.  در حال حاضر مجسمه سازی با عناصری مانند آهن، طلا، شیشه، حلب، چوب، پارچه، جواهر و ... انجام می شود که در این میان مجسمه های فلزی بیشترین جلب توجه و علاقه مندان زیادی دارد. بنابراین اگر می خواهید در زمینه مجسمه سازی فعالیت کنید، باید ابتدا اقدام به تاسیس شرکت و ثبت شرکت تولید مجسمه بپردازید. مراحلی برای این منظور وجود دارد که در این مطلب به تفصیل به این موضوع پرداخته می شود.

ثبت شرکت تولید مجسمه - ثبت یکتا

اهمیت ثبت شرکت تولید مجسمه

برای ثبت شرکت ، مهم ترین مسئله ای که وجود دارد، مشخص کردن موضوع شرکت است زیرا با تعیین موضوع فعالیت شرکت، می توان هویت آن شرکت را متوجه شد. بنابراین برای اینکه بخواهید برای ثبت شرکت تولید مجسمه اقدام کنید، باید موضوع فعالیت شرکتتان یعنی تولید مجسمه در زمینه های تولید و پخش مجسمه های زینتی ذکر شود.
ثبت شرکت تولید مجسمه مانند انواع دیگر ثبت شرکتها، در دوقالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود صورت می گیرد که در ادامه به بیان شرایط و مدارک لازم برای این دونوع ثبت شرکت می پردازیم.

 

شرایط ثبت شرکت تولید مجسمه

برای ثبت شرکت تولید مجسمه سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت تولید مجسمه با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه به مدیرعامل شرکت، از وی اقراریه دریافت شود.

 

مدارک برای ثبت شرکت تولید مجسمه سهامی خاص

 • پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • فرم تعیین نام تکمیل و ارائه گردد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • کارت ملی برابر اصل و شناسنامه تمامی سهامداران کپی گرفته شود
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه بازرسان
 • اظهارنامه و اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران امضا شده و در دونسخه ارائه شود
 • امضا و ارائه دوبرگ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین توسط سهامداران و بازرسین
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند

 

مدارک برای ثبت شرکت تولید مجسمه با مسئولیت محدود

 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • تکمیل و امضا دوجلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • تکمیل دونسخه شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکت توسط سهامداران
 • تکمیل دوبرگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکتنامه توسط شرکاء
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • امضا دوبرگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
 • فرم ثبت نام تکمیل شود
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • کارت ملی و شناسنامه بازرسین کپی گرفته شود
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم

 

هم چنین بخوانید:

ثبت برند جواهرات

ثبت شرکت صنایع دستی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۱ دی ۱۰:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

اگر بخواهیم ابتدا شرکت های تولیدی را تعریف کنیم، شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت شرکت، موارد مربوط به فعالیت های تولیدی ذکر شود و تنها تفاوت با شرکت های دیگر، موضوع فعالیت این شرکت ها می باشد. در این مطلب به شرایط، مدارک و مراحل ثبت شرکت تولیدی می پردازیم.

هدف این شرکت ها تولید محصول بوده و برای به دست آوردن درآمد، مواد اولیه خریداری می کنند تا بتوانند محصول تولیدی خود را عرضه کنند و فروش نمایند. این شرکت ها در دوقالب شرکت تولیدی سهامی خاص یا شرکت تولیدی با مسئولیت محدود فعالیت می کنند. برای ثبت شرکت های تولیدی باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه شده و از سازمان هایی مانند سازمان صنایع و معادن، بهداشت و ... مجوز لازم را دریافت کنند.

ثبت شرکت تولیدی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص باید شرکت دارای حداقل 3 نفر عضو هیئت مدیره با دو بازرس و علی البدل باشد. هم چنین سرمایه اولیه شرکت باید 1.000.000 ریال بوده و 35 درصد از آن واریز شده و گواهی بانکی واریز ارائه گردد.

برای ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود باید حداقل دونفر از شرکا دارای سن قانونی باشند. سرمایه اولیه شرکت نیز مانند شرکت سهامی خاص باید 1.000.000 ریال بوده و از مدیرعامل برای دریافت کل سرمایه اقراریه دریافت شود.

 

مدارک ثبت شرکت تولیدی

مدارک برای ثبت شرکت را به تفکیک برای شرکت با سهامی خاص و با مسئولیت محدود بیان می کنیم.

 سهامی خاص:

 • امضاء اقرارنامه مدیران
 • کپی کارت ملی و کپی شناسنامه تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن

 

با مسئولیت محدود:

 • امضای اقرارنامه توسط سهامداران
 • مدارک شناسایی تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • اخذ و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 

مراحل ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی، ابتدا باید با کمک کارشناسان مجرب ثبت یکتا، ثبت اینترنتی شرکت را انجام دهید. پس از تایید نهایی ثبت شرکت، تاییدنامه شرکت را دریافت کنید. سپس تمامی اوراق توسط اعضای هیئت مدیره و سهامداران امضا گردد. پس از امضا، تمامی مدارک را به اداره ثبت شرکت ها به وسیله پست و درج بارکد پستی در سامانه اداره ثبت شرکتها، ارسال نمایید. مدارک باید توسط کارشناس اداره ثبت شرکتها تایید شود و آگهی تاسیس صادر گردد. سپس، وکیل شرکت یا نماینده قانونی باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها، پرونده ثبتی و آگهی تاسیس که دارای شماره ثبت و شناسه ملی است، دریافت کند و در روزنامه رسمی در مدت 15 تا 20 روز کاری ثبت نام کند.

 

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

چه شرایطی برای ثبت برند کافی شاپ وجود دارد؟

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۳ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت تولیدی پوشاک

افرادی که متقاضی ثبت شرکت تولیدی پوشاک هستند و در موضوع فعالیت شرکت آن ها کلمه «تولید» ذکر شده است، باید با توجه به حوزه ثبتی خود، مجوز لازم را در زمینه تولید اخذ کنند. برای ثبت شرکت تولیدی پوشاک در دوقالب سهامی خاص یا بامسئولیت محدود شرایطی وجود دارد که در ادامه بیان می کنیم.

ثبت شرکت تولیدی پوشاک - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت تولیدی پوشاک سهامی خاص

 • داشتن حداقل 3 عضو دارای سن قانونی
 • در ابتدا، 35 درصد از کل سرمایه شرکت به صورت نقدی در بانک به ودیعه گذاشته شود
 • در صورت وجود سرمایه غیرنقدی، در اظهارنامه به تفکیک تقویم، منعکس شود
 • دارا بودن سرمایه شرکت به مبلغ حداقل 1.000.000 ریال
 • اعضا و هیئت مدیره باید دارنده حداقل یک سهم باشند
 • موسسین شرکت مسئولیت تامین سرمایه شرکت را برعهده دارند و باید عهده دار مسئولیت تضامنی نسبت به اقدامات و اعمال برای تاسیس و ثبت شرکت باشند. تا زمان به ثبت نرسیدن شرکت، نباید گواهینامه موقت سهم یا ورقه سهم صادر شود. در صورت تخلف، باید مسئولیت جبران خسارت اشخاص ثالث را برعهده بگیرند.
  تشکیل اعضا هیئت مدیره از حداقل 2 نفر
 • عدم سوء پیشینه کیفری اعضا و هیئت مدیره
 • امضا اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • امضا اظهارنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • انتخاب اولین مدیران و بازرسان شرکت با امضا تمامی سهامداران
 • ذکر نام روزنامه کثیر الانتشار برای منتشر کردن آگهی راجع به شرکت
 • قبول سمت مدیریت و بازرسی با رعایت قسمت اخیر ماده 17

 

شرایط ثبت شرکت تولیدی پوشاک با مسئولیت محدود

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل تعداد شرکا دو نفر و دارای سن قانونی باشند. این اعضا باید حداقل یک درصد سهامدار شرکت باشند. در شرکت با مسئولیت محدود که شرکا بیش از 12 نفر هستند، باید هیئت نظار تشکیل دهند و سالی حداقل یک مرتبه مجمع عمومی شرکاء تشکیل دهند. این هیئت دارای 3 نفر می باشد که از میان شرکاء و به مدت زمان یکسال انتخاب می شود. اعضا هیئت نظار نباید از میان اعضای هئیت مدیره انتخاب شوند.

برای ثبت شرکت تولیدی پوشاک با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه شرکت به مبلغ 1.000.000 ریال باشد و پس از تشکیل شرکت و تشکیل پرونده دارایی و مشخص کردن حوزه مالیاتی، برای تهیه دفاتر قانونی، پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام شود.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۴ دی ۰۲:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ثبت شرکت نساجی (ریسندگی و بافندگی)

تولید پوشاک و نیاز به آن از جمله اقلامی است که در طول تاریخ به آن توجه شده است که سابقه چندهزارساله صنعت نساجی در ایران گواه این ادعاست. صنعت نساجی ایران همگام با دیگر کشور های جهان در قرن یازدهم روی کار آمد. امروزه با به کارگیری ذوق و هنر ایرانی صنعت نساجی کشور دچار تحولات زیادی شده است به گونه ای که ثبت شرکت نساجی اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

ثبت شرکت نساجی - ثبت یکتا

مواد اولیه در صنعت نساجی

در صنعت نساجی از مواد اولیه ای استفاده می شود. الیاف نساجی دارای دو نوع می باشد:

 • الیاف نساجی مصنوعی

این الیاف دارای دو دسته است: الیاف سینتتیک و الیاف بازیافته

 • الیاف نساجی طبیعی


شرکت های ریسندگی و بافندگی را می توان در قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت کرد که در ادامه به شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی سهامی خاص و با مسئولیت محدود می پردازیم.

 

شرایط ثبت شرکت نساجی سهامی خاص

 • حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت دارای سن قانونی باشند
 • داشتن حداقل یک سهم برای اعضا و هیئت مدیره
 • وجود حداقل دونفر از اعضای هیئت مدیره
 • در صورت وجود سرمایه غیرنقدی باید در اظهارنامه و تقویم ذکر شود
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد
 • عدم سوء پیشینه کیفری برای اعضا و هیئت مدیره
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی سهامی خاص

 • در صورت لزوم، ارائه مجوز
 • ارائه، تکمیل و امضای دو برگ اظهارنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • کپی کارت ملی
 • کپی برابر اصل شناسنامه سهامداران و بازرسان
 • ارائه و امضای دوجلد اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت نساجی با مسئولیت محدود

 • دو عضو، باید سهامدار شرکت باشند، حتی اگر یک درصد سهام را خریداری کنند
 • داشتن حداقل دو نفر شریک با سن قانونی
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی با مسئولیت محدود

 • ارائه و تکمیل شرکتنامه در دونسخه
 • پرداخت فیش واریزی
 • اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • در صورت نیاز به ثبت موضوع و اخذ مجوز، اصل مجوز ارائه گردد
 • ارائه و تکمیل اساسنامه در دونسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دونسخه
 • تصویر برابر با اصل مدرک احراز هویت تمامی مدیران، شرکا و هیئت نظارت
 • ارائه و تکمیل تقاضانامه در دونسخه
 • تکمیل و ارائه فرم ثبت نام به ترتیب اولویت
 • در صورت پیگیری ثبت شرکت توسط وکیل، باید اصل وکالتنامه وی ارائه گردد

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صنایع دستی

مراحل ثبت شرکت تولیدی پوشاک

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ دی ۱۲:۱۰ بعد از ظهر(2 سال پیش)

لزوم ثبت شرکت تجاری برای ایجاد شخصیت حقوقی

برای اینکه بتوانید به شرکت خود شخصیتی حقوقی بدهید، باید برای ثبت شرکت تجاری اقدام کنید. زیرا بر اساس قانون تجارت، شرکت هایی که به ثبت رسیده اند، شخصیت حقوقی دارند.

بر اساس ماده 2 قانون ثبت شرکتها، ثبت شرکت نقطه ای برای رسیدن و ایجاد ماهیت حقوقی برای شرکت است. هیچ شرکتی نمیتواند قبل از ثبت شرکت، دارای شخصیت حقوقی شود. ثبت نقطه پایانی برای تکمیل تشریفات تشکیل شرکت حساب می شود. این قانون که برای افراد متقاضی ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت تجاری بدون ثبت مورد استناد قرار گرفته، برداشتی غیر از این دارد. شخصیت حقوقی شرکت بدون ثبت آن، پیامدهایی مانند مجازات کیفری و انحلال شرکت را به دنبال دارد.

ثبت شرکت تجاری - ثبت یکتا

هم چنین اگر شرکت تجاری مثل سهامی با تشکیل دارای شخصیت حقوقی شود، باید پیامدهای ایجاد این شخصیت و استفاده از حقوق آن را مجاز بدانیم.

بر اساس « استفاده از وجوه تادیه شده به نام شرکت های سهامی در شرف تاسیس ممکن نیست مگر پس از به ثبت رسیدن شرکت و یا در مورد مذکور در ماده 19 "»، اگر شرکتی بدون ثبت شرکت دارای شخصیت حقوقی شود، نمی تواند از وجوه و سرمایه خود که مزایای ابتدایی شخصیت حقوقی است، استفاده کند.

اگر نظریه ایجاد شخصیت حقوقی بدون ثبت شرکت را درست بدانیم، باید قبل از ثبت شرکت، مجامع عمومی برای اداره و تصمیم گیری امور شرکت تشکیل شود و برای افزایش یا کاهش سرمایه یا انتخاب بازرسان و مدیران تصمیماتی بگیرند. صورتجلسات باید در اداره ثبت شرکتها به صورت آگهی ثبت شوند.
حال ممکن است این پرسش به وجود بیاید که آیا مرجع ثبت شرکت ها که سابقه ای از شرکت مورد نظر ندارد، چنین صورتجلسه را قبول کرده و آگهی می کند؟ بی شک جواب این پرسش منفی است و قبول وجود شخصیت حقوقی برای این شرکت تجاری، به معنی پذیرش مشکلات آن و ضرر برای تمامی سازمان ها، اشخاص و اشخاص ثالثی است که با این شرکت تجاری دارای ارتباط هستند.
هم چنین تا زمان به ثبت نرسیدن شرکت، صدور ورقه گواهینامه موقت سهم یا ورقه سهم ممنوع و دارای مجازات نقدی یا حبس می باشد. در صورت تخلف از این امر، امضاکنندگان باید خسارات شخص ثالث را بپردازند. حالا با این وجود، آیا می توان شرکت سهامی را دارای شخصیت حقوقی دانست اما این شرکت از ابتدایی ترین نیاز خود یعنی نقل و انتقال سهام از طرف شرکاء ممنوع باشد؟

بنابراین توضیحات، برای داشتن شخصیت حقوقی باید به ثبت شرکت تجاری اقدام کرده و برخلاف قانون عمل نکرد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۶ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط و مراحل ثبت شرکت عمرانی

یکی از سرمایه گذاری های جذاب و پرطرفدار، سرمایه گذاری در زمینه عمران است که با توسعه و گسترش زندگی شهری در ایران، اهمیت این سرمایه گذاری دوچندان شده است. از موضوعات فعالیت شرکت های عمرانی می توان به نظارت، مشاوره، اجرا، محاسبه و طراحی پروژه های عمرانی شامل اعم از بتنی و فلزی وآجری و سنگی، فعالیت برای احداث شهرک های اداری، تجاری و مسکونی، پل سازی، جاده سازی، تونل سازی، سد سازی و نوسازی بافت های فرسوده و خاکریزی و خاکبرداری اشاره کرد. بنابراین توضیحات، ثبت شرکت عمرانی اهمیت زیادی پیدا می کند و بهتر است این شرکت ها را در قالب شرکت سهامی خاص ثبت کنید زیرا این شرکت ها اعتبار بیشتری خواهند داشت. در شرکت عمرانی سهامی خاص، 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت باید واریز شده و برای مدیران مدت زمان تصدی هر دوسال یکبار و برای بازرسان هر یک سال یکبار تمدید شود.


ثبت شرکت عمرانی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت عمرانی سهامی خاص

 • وجود حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت به علاوه 3 نفر بازرس
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد

 

مدارک ثبت شرکت عمرانی سهامی خاص

 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره
 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • امضای اقرارنامه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت عمرانی با مسئولیت محدود

 • وجود حداقل دو عضو به عنوان سهامدار شرکت
 • تعهد یا پرداخت کل سرمایه
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک ثبت شرکت عمرانی با مسئولیت محدود

 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره
 • سپس باید شرکتنامه، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت را تهیه و تکمیل کنید.


مراحل ثبت شرکت عمرانی

 • تعیین کردن اطلاعاتی مانند میزان سرمایه شرکت، مدت و موضوع فعالیت شرکت عمرانی، انتخاب اعضا، مرکز اصلی و شعبات شرکت و مشخص نمودن حدود اختیارات و وظایف مدیران
 • مراجعه با سامانه ثبت شرکت ها و تکمیل اطلاعات
 • ارائه مدارک مورد نیاز و اساسنامه شرکت به اداره ثبت شرکتها
 • مراجعه حضوری پس از تایید مدارک برای امضا
 • چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۳ بهمن ۰۸:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

اگر بخواهیم ابتدا به تعریف شرکت های دانش بنیان بپردازیم می توان گفت شرکت هایی را که در زمینه کاربرد نو آوری و اختراع و گسترش آن و تجاری سازی نتایج توسعه و تحقیق که شامل تولید و طراحی کالا و خدمات است، فعالیت می کنند، شرکت ها یا موسسات دانش بنیان نامیده می شوند. بهتر است بدانید شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی بهره مند می شوند. این حمایت ها شامل معافیت از پرداخت مالیات، معافیت از پرداخت عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت 15 سال و اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت یا بی بهره می باشند. بنابراین برای استفاده از این امکانات و حمایت ها، باید برای ثبت شرکت دانش بنیان اقدام کرد.

ثبت شرکت دانش بنیان - ثبت یکتا

ویژگی و مزایای شرکت دانش بنیان

 • تولید اطلاعات توسط افراد با تجربه و تحصیلکرده به عنوان محصولات اصلی شرکت
 • درآمدزایی شرکت های دانش بنیان به وسیله فروش این محصولات
 • دغدغه اصلی شرکت حفظ حقوق معنوی اطلاعات و طرح های صنعتی

 

اهداف تاسیس شرکت دانش بنیان

 • استفاده از پتانسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی
 • هم افزایی ثروت، علم و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش
 • گسترش و کاربرد نوآوری و اختراع
 • قابلیت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه
 • طراحی و تولید کالا و خدمات

 

مدارک برای ثبت شرکت دانش بنیان

 • ارائه آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا
 • ارائه رزومه شرکت
 • آخرین اظهارنامه مالیاتی که به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است

 

شاخص ها و شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

این شاخص ها به دو گروه شاخص های عمومی و اختصاصی نقسیم می شود که در زیر به تفصیل بیان می کنیم.

شاخص های عمومی:

حداقل 2/3 اعضای هیئت مدیره باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارای حداقل مدرک کارشناسی
 • دارای حداقل 3 سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در موضوع فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی
 • دارای حداقل یک اختراع ثبت شده مرتبط با حوزه کاری شرکت
 • حداقل نصف درآمد شرکت در یکسال مالی گذشته از فروش فناوری، کالا یا خدمات این شرکت به واسطه قرارداد باشد.
 • سابقه پرداخت بیمه برای حداقل 3 نفر از کارکنان تمام وقت شرکت به مدت حداقل 6 ماه

شاخص های اختصاصی:

شرکت متقاصی ثبت شرکت دانش بنیان، باید علاوه بر داشتن شاخص های عمومی، تمامی شرایط اختصاصی در یکی از دسته های ذیل را دارا باشد:

 • شرکت های تولید کننده کالاهای دانش بنیان
 • شرکت باید تولید کننده کالا یا کالاهای دانش بنیان برطبق فهرست کالاهای دانش بنیان که در کارگروه تصویب شده است، باشد و در دو سال گذشته آن ها را در قالب کالاهای جدید یا ارتقاء یافته عرضه کرده است و دانش فنی آن را به واسطه انتقال یا ایجاد دانش فنی، از طریق فعالیت های تحقیق و توسعه نهادینه کرده است. بنابراین یکی از شرط های لازم برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان، تولید کالاهای دانش بنیان است.

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت دانش بنیان و قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

لزوم ثبت شرکت تجاری برای ایجاد شخصیت حقوقی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۳ بهمن ۰۹:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

شرکت های بازرگانی، شرکت هایی با موضوع امور مربوط به بازرگانی می باشند. این امور شامل فروش، خرید، واردات، صادرات و توزیع کالاهای مجاز بازرگانی و دادن نمایندگی به تمامی نمایشگاه های داخلی و خارجی صادرات و واردات است. امروزه امکان ثبت شرکت بازرگانی به دو صورت شرکت بازرگانی سهامی خاص و شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود وجود دارد که در ادامه شرایط برای ثبت شرکت بازرگانی را بیان می کنیم.

ثبت شرکت بازرگانی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص

 • وجود حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت به علاوه 3 نفر بازرس
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد
 • مدیرعامل شرکت باید دارای حداقل سن 23 سال باشد

 

مدارک برای ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص

 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • امضای اقرارنامه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

 • وجود حداقل دو عضو به عنوان سهامدار شرکت
 • تعهد یا پرداخت کل سرمایه
 • مدیرعامل شرکت باید دارای حداقل سن 23 سال باشد
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک برای ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره

سپس باید شرکتنامه، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت را تهیه و تکمیل کنید و وارد سامانه ثبت شرکت ها شده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید.

.پس از ثبت شرکت باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید که در زیر شرایط اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی را بیان می کنیم


شرایط دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی

 • دارا بودن حداقل سن 21 سال تمام
 • عدوم محکومیت موثر کیفری
 • برگ پایان خدمت یا برگ معافیت از خدمت برای آقایان
 • سه سال سابقه فعالیت تولیدی یا تجاری با تایید دونفر از افرادی که دارای کارت بازرگانی می باشند یا ارائه مدرک دانشگاهی یا داشتم مجوز تولید از وزراتخانه
 • عدم اشتغال به صورت تمام وقت و عدم استخدام در سازمان های دولتی، وزارتخانه و قوای سه گانه
 • حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 • محل کسب متناسب با رشته زمینه فعالیت
 • عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب
 • داشتن اظهارنامه ثبتی و دفاتر قانونی

 

شرایط اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی

 • دارای پروانه کار و اقامت معتبر
 • .مدیران شرکت دولتی و تعاونی و شرکت های با موضوع قانون حفاظت صنابع محدودیتی در رابطه با استخدام در سازمان ها و دستگاه های دولتی ندارند
 • عدم سابقه محکومیت موثر کیفری برای رئیسان هیئت مدیره و هم چنین مدیران عامل شرکت (کسانی که در شرکت های دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت با موضوع قانون حفاظت صنایع فعالیت کرده و دارای حکم مدیریتی از طرف سازمان های دولتی می باشند، از ارائه این گواهی معاف هستند.)

 

:هم چنین بخوانید

ثبت شرکت خارجی در ایران

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۵ بهمن ۰۸:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل و شرایط ثبت شرکت باربری

باربری و حمل و نقل در تجارت یک کشور نقش اساسی دارد به گونه ای که بدون آن نمی توان تجارت انجام داد. از گذشته تا به امروز حمل و نقل از طریق دریا و خشکی رواج بوده و به مرور زمان تکامل یافته است. حمل و نقل در کشورهای صنعتی یکی از مسائل مهم می باشد زیرا یکی از وسایلی است که کالا از طریق آن مبادله می شود و هم چنین در امر سیاحت موثر است. به همین دلیل وسایل حمل و نقل نظیر کشتی، هواپیما، راه آهن، اتوبوس و ... در زندگی روزمره انسان دخالت زیادی دارد. بنابراین ثبت شرکت باربری اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

ثبت شرکت باربری - ثبت یکتا

باربری در امر تجارت نقش مهمی دارد و طبیعی است بدون آن تجارت ممکن نیست. حمل و نقل از راه خشکی و دریا از زمان قدیم معمول بوده و با گذشت زمان تکامل یافته تا به امروز رسیده است.
یک شرکت حمل و نقل بین المللی، یک شخصیت حقوقی است که برای تصدی عملیات حمل و نقل بین المللی کالا که شامل فعالیت های کریری و فورواردی است، تشکیل می شود. این شرکت ها جزو شرکت های تعاونی توزیع بوده و برای تاسیس شرکت باربری به حداقل 7 نفر عضو نیاز است.
برای اینکه عملیات حمل و نقل بین المللی توسط بخش تعاونی، خصوصی و دولتی انجام شود، باید مجوز تاسیس شرکت و پروانه فعالیت از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور گرفته شود.
هر تقاضایی برای تاسیس شرکت باید با توجه به مقتضیات اجتماعی و اقتصادی و سایر عوامل مانند کفایت تعداد شرکت های موجود به تقاضاهای رسیده و هم چنین درصورت نیاز انجام آزمون تخصصی از متقاضیان برای قبول یا رد درخواست تاسیس شرکت بررسی گردد.


شرایط برای اشخاص متقاضی در آزمون تخصصی شرکت (شرایط ثبت شرکت باربری)

 • دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشد
 • به یکی از ادیان رسمی کشور متدین باشد
 • دارای عدم سوء پیشینه موثر کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • انجام خدمت سربازی یا معافیت دائم
 • دارا بودن حداقل سن 25 سال
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم کامل متوسطه
 • داشتن سابقه کار مفید اجرایی در زمینه حمل و نقل که بر اساس مدرک تحصیلی به شرح زیر است:

           دیپلم: 8 سال، فوق دیپلم: 6 سال، لیسانس: 4 سال، فوق لیسانس: 3 سال و دکترا 2 سال

 

مراحل ثبت شرکت باربری

کسانی که در آزمون تاسیس شرکت قبول می شوند باید ظرف مدت حداکثر سه ماه بعد از اعلام نتایج، برای ارائه پیش نویس شرکتنامه، اساسنامه و فهرست اسامی هیئت موسس و سند رسمی مالکیت یا اجاره دفتر به نام خود یا یکی از اعضای هیئت موسس به همراه سایر اطلاعات و مدارک موردنیاز به سازمان مراجعه کند تا کارهای ثبت شرکت حمل و نقل انجام گردد.
هیئت موسس باید حداکثر 6 ماه از تاریخ مجوز ثبت شرکت باربری برای تاسیس شرکت اقدام کند و نسخه کامل مدارک ثبتی و آگهی تاسیس شرکت را که توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شده است، به سازمان ارائه کند. در غیر اینصورت مجوز صادر شده کان لم یکن تلقی می شود.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

شرکت تعاونی چه شرکتی است؟

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۶ بهمن ۱۰:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از جدیدترین کسب و کارها که امروزه رونق زیاد پیدا کرده و در میان اقشار جامعه به شدت در حال گسترش است، صحبت کنیم. اگر قصد دارید در حوزه آی تی و برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت کنید و شرکت تخصصی برای طراحی سایت و برنامه نویسی راه اندازی و تاسیس کنید، ابتدا باید برای ثبت شرکت برنامه نویسی یا ثبت شرکت طراحی سایت اقدام کنید که اصولا ثبت شرکت طراحی سایت در قالب شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین نوع ثبت شرکت است.

مطابق قانون تجارت، این شرکت ها قبل از شروع فعالیت های مشاوره، طراحی، تولید، پشتیبانی، توسعه، سخت افزار، آموزش سیستم های نرم افزار و ... باید به نظام صنفی استان خود مراجعه کنند و مجوز فعالیت را دریافت کنند.
ثبت شرکت طراحی سایت - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

 • موضوع فعالیت شرکت بر طبق اساسنامه شرکت در یکی از فعالیت های رایانه ای ذکر شده باشد
 • مدیرعامل دارای حداقل مدرک کارشناسی باشد. در غیر اینصورت باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

          -مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر با سابقه 4 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک دیپلم با سابقه 10 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در سایر رشته ها با سابقه 8 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در رشته های مرتبط، دارای سابقه 6 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

 • ثبت در استان تقاضا شده
 • قرار داشتن مرکز اصلی شرکت در استان تقاضا شده

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت طراحی سایت

 • روزنامه رسمی آگهی تاسیس و آگهی تغییرات
 • کپی مدرک تحصیلی و شناسنامه مدیرعامل
 • کپی اساسنامه
 • کپی آخرین اظهارنامه مالیاتی
 • کپی لیست بیمه
 • کپی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک

 

مراحل ثبت شرکت برنامه نویسی

نظام صنفی رایانه ای استان تقاضاها را برای مدت 15 روز بررسی می کند و نظر نهایی را اعلام می کند. در صورت تایید عضویت برای شرکت هایی که به تازگی تاسیس شده اند، مجوز فعالیت موقت یکساله ظرف 15 روز صادر می شود و در صورت عدم تایید، موارد مغایرت مشخص و اعلام می شود.

طبق بند 5 دستورالعمل سازمان نظام صنفی رایانه ای، این شرکت باید هرسال فرم تکمیل شده خوداظهاری مرتبط با فعالیت های شرکت، تغییرات اساسنامه و روزنامه رسمی و اظهارنامه مالیاتی سالیانه یا برگ تشخیص مالیاتی را برای سازمان نظام صنفی رایانه ای ارسال کنند.

در صورتی که شرکتی پس از پایان سال مالی شرکت خود، به مدت حداکثر 6 ماه مدارک ذکر شده را ارائه نکند، از طرف این سازمان اخطار دریافت کرده و در صورت عدم توجه به اخطار، بعد از 2 ماه از لیست شرکت های مجوز دار به صورت موقت حذف می شود.

 

هم چنین بخوانید:

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

مراحل و شرایط ثبت شرکت باربری

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۸ بهمن ۱۱:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

در گذشته افراد کمی در اوقات فراغت خود به مسافرت میرفتند اما امروزه با شتاب زیاد تحولات اجتماعی و اقتصادی در کشورها و بهبود شرایط کاری و سطح درآمد افراد، به گشت و گذار و جهانگردی اهمیت و توجه زیادی شده است و مردم در زمان های آزاد خود به این مهم توجه ویژه ای می کنند به گونه ای که طبق پیش بینی سازمان جهانگردی تا سال 2000 و پس از آن، تعداد جهانگردان به 650 میلیون نفر میرسد. بنابراین ثبت شرکت جهانگردی از مسائل مهم است که باید به آن پرداخته شود.

ثبت شرکت جهانگردی - ثبت یکتا

تعریف گردشگری

طبق تعاریفی که وجود دارد، به مجموعه فعالیت هایی مثل اقامت، برنامه ریزی سفر، مسافرت به مکان مقصد و بازگشت از آن که در جریان مسافرت افراد گردشگر انجام می شود، گردشگری گفته می شود. هم چنین فعالیت هایی مانند خرید کالاهای مختلف و تعامل با افراد میزبان و مهمان نیز جزو فعالیت های گردشگری محسوب می شود. در واقع گردشگری به مجموعه فعالیت ها و فعل و انفعالاتی که در طول سفر سیاحتگر اتفاق می افتد، گفته می شود.

مصرف کننده یا فرد جهانگرد فعالیت هایی انجام می دهد که در زیر برای شما بیان می کنیم:

 • فعالیت های انجام شده در مقصد به صورت یکنواخت و معین یا غیرپیش بینی شده و متنوع
 • انجام اقدامات اولیه مانند کسب اطلاعات و پرس و جو از فامیل و دوستان و برنامه ریزی برای آماده شدن برای سفر
 • انجام فعالیت های بعد از سفر مانند گفت و گو درباره سفر و تجارت به دست آمدهو چاپ عکس های آن
 • مسافرت به مقصد و بازگشت از آن و توقف های میان مسیر

 

شرایط ثبت شرکت جهانگردی

برای دادن مجوز این شرکت ها حداقل نیازی که وجود دارد، ثبت شرکت جهانگردی می باشد و در واقع ثبت شرکت با اعطای مجوز گره خورده است. این شرکت ها باید حداقل استانداردهای تعیین شده را رعایت کرده تا شایسته احراز رتبه و رتبه بندی شرکت شوند.

 

ضوابط کلی و مراحل ثبت شرکت گردشگری:

 • ارائه نام و نشانی دفتر کار
 • ارائه محلی مناسب به عنوان دفترکار
 • معرفی مدیر فنی شرکت
 • دادن تضمین

 

شرایط اشخاص حقیقی برای ثبت شرکت گردشگری:

 • تابعیت ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تایید مراجع ذی صلاح
 • دارای حداقل سن 25 سال
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری
 • داشتن حداقل 3 سال سابقه در فعالیت مرتبط و صلاحیت شغلی
 • متدین به دین اسلام یا سایر ادیان رسمی طبق قانون اساسی
 • دارای کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
 • عدم اشتغال به فعالیت دیگر

 

شرایط ثبت شرکت گردشگری برای اشخاص حقوقی:

 • تابعیت ایران
 • ارتباط موضوع فعالیت شخص حقوقی با فعالیت های موضوع آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفتر های جهانگردی و مسافرتی

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در کیش

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۰ بهمن ۱۴:۱۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

ثبت شرکت چند ملیتی

شرکت ها از جهت تشکیل شدن و دارای شخصیت حقوقی شدن، بر اساس قانون کشور محل تشکیل شرکت عمل می کنند و درواقع تابعیت شرکتهای چند ملیتی مطابق با قانون کشور محل تشکیل است. بنابر قانون ثبت شرکت ها، شرکتی که در ایران تشکیل می شود و مرکز اصلیش ایران باشد، ایرانی است. شرکت چند ملیتی نوع خاصی از شرکت نیست و به دلیل گستردگی عملیات تولیدی اش در کشورهای مختلف، به آن شرکت چند ملیتی گفته می شود و باید برای ثبت شرکت چند ملیتی اقدامات لازم انجام شود.

به عنوان مثال شرکتی که در قالب سهامی عام در ایران تشکیل می شود و در کشور های دیگر، شعب مختلفی دارد و کالای تولیدی در ایران را در آن ها تولید می کند، شرکت چند ملیتی محسوب می گردد. شرکت هایی مانند نوکیا و جنرال موتورز از این قسم شرکت ها هستند.

ثبت شرکت چند ملیتی - ثبت یکتا

انواع شرکت های چند ملیتی

 • شرکت مادرParent Company: شرکتی است که مدیریت و کنترل زیرمجموعه های خود را برعهده دارد و سهامش نسبت به شرکت های زیرمجموعه بیش از 50 درصد می باشد.
 • شرکت هلدینگ Holding Company: شرکتی است که کالا تولید نمی کند یا خدماتی ارائه نمی دهد بلکه هدفش، مالکیت سهام شرکت ها برای تشکیل گروه همکاری است.

 

قواعد و شرایط ثبت شرکت چند ملیتی

به دلیل اینکه شرکت چند ملیتی نوع خاصی از شرکت محسوب نمی شود، اداره و ایجاد این گونه شرکت ها قاعده خاصی ندارد. البته اگر ارتباط شرکت با کشورهای دیگر دارای قانون مشخصی برای  اعمال اینگونه شرکت ها داشته باشد، حقوق بین الملل خصوصی هر کشور قانون حاکم را مشخص می کند. هم چنین ثبت شرکت چند ملیتی در ایران نیاز به اخذ تصدیق نامه در این کشور دارد.

 

مدارک برای ثبت شرکت چند ملیتی

 • ارائه درخواست کتبی برای ثبت شرکت به اداره ثبت علائم تجاری با ذکر نام کشورهای موردنظر
 • اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران و کپی آن برای ثبت در پرونده
 • کپی برابر اصل گواهی ثبت برند
 • تکمیل فرم مخصوص برای ثبت شرکت بین المللی و ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی
 • مدارک هویتی مانند کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت
 • پرداخت هزینه های لازم برای ثبت شرکت چند ملیتی به اداره ثبت شرکت های بین المللی در کشور میزبان
 • ارائه کپی پاسپورت اعضای شرکت
 • ارائه وکالت نامه در صورت انجام امور توسط وکیل
 • تهیه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت و امضا شده توسط مدیران و صاحبان حق امضای شرکت و با مهر شرکت

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت خارجی در ایران

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۱ بهمن ۱۲:۱۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

شرایط و مراحل ثبت شرکت چند منظوره

کسانی که برای ثبت شرکت چند منظوره متقاضی هستند می توانند در زمینه های صادرات، واردات، تولید و توزیع فعالیت کنند و حوزه فعالیت بسیار گسترده ای دارند. مرزهای فعالیت برای اینگونه شرکت ها از لحاظ داخلی و خارجی مشخص نبوده که باعث شده ثبت شرکت چند منظوره حساسیت و پیچیدگی خاصی داشته باشد. در این مطلب مراحل و مدارک برای ثبت شرکت چند منظوره را بیان می کنیم.

ثبت شرکت چند منظوره - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت چند منظوره

 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت
 • ارائه اساسنامه شرکت با مهر شرکت و امضای تمامی سهامداران
 • تکمیل و ارائه شرکت نامه شرکت چند منظوره
 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت چند منظوره
 • ارائه صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره و موسسین و امضا توسط مدیران منتخب مجمع، بازرسین و سهامداران
 • ارائه برگ تقاضانامه و تکمیل و امضا توسط تمامی سهامداران
 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران در صورتی که مدیرعامل خارج از اعضای هیئت مدیره باشد، بازرسین و اعضای هیئت مدیره
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان، در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از میان اشخاص حقوقی
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار برای غیردولتی بودن شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هئیت مدیره
 • در صورت غیر نقدی بودن بخشی از سرمایه شرکت، ارائه تقویم نامه کارشناس دادگستری و در صورت غیرمنقول بودن، ارائه مستندات مربوطه
 • دریافت مجوز در صورت تشخیص کارشناس ثبت شرکت ها

 

مراحل ثبت شرکت چند منظوره

کلیه مدارک ذکر شده در بالا را داخل پوشه ای پانچ کرده و به اداره ثبت شرکتها ارائه دهید. سپس متصدی ثبت با دریافت مدارک و برسی پرونده، آن را در اختیار کاربران کامپیوتر می گذارد. تمامی مدارک و اسناد پرونده در سیستم وارد می شود و متقاضی در صورت نیاز می تواند وارد سیستم شود. سپس مدارک توسط کارشناس تاسیس شرکت بررسی می شود و آگهی تاسیس شرکت صادر می گردد. در نهایت باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و ذیل دفتر ثبت را امضا کنید و در روزنامه رسمی درج کنید.
 


هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت چند ملیتی

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۲ بهمن ۰۱:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط و مراحل ثبت شرکت هلدینگ

شرکتی سهامی که مالکیت سهام شرکت دیگری را برعهده دارد، شرکت هلدینگ می گویند. در این صورت سهام شرکت هلدینگ بیش از 50 درصد سهام در مقابل شرکت زیرمجموعه دیگر می باشد. شرکت هلدینگ دارای نام های مختلفی است که می توان از آن ها به شرکت مادر، شرکت کنترل کننده، شرکت دارنده، شرکت مالک و شرکت صاحب سهام اشاره کرد. در این مطلب مراحل لازم برای ثبت شرکت هلدینگ را بیان خواهیم کرد.

ثبت شرکت هلدینگ - ثبت یکتا

انواع شرکت هلدینگ

 • شرکت هلدینگ ایجاد شده از یک شرکت بزرگ
 • شرکت هلدینگ مختلط ایجاد شده از شرکت های با فعالیت های مختلف
 • شرکت هلدینگ محصولی که همه شرکت هایش تولید کننده یک نوع محصول هستند
 • شرکت هلدینگ زنجیره تامین که دارای یک هدف مشترک اما با فعالیت های گوناگون هستند


مدارک برای ثبت شرکت هلدینگ

 • ارائه نامه نمایندگی از شرکت مادر که برای ثبت شرکت هلدینگ صادر شده است
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نماینده شرکت مادر و اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • ارائه مدارک شناسایی شامل کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت هلدینگ
 • آگهی تاسیس شرکت مادر
 • ارائه مدارک شناسایی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت هلدینگ

 

مراحل ثبت شرکت هلدینگ

 • در ابتدا متقاضی ثبت شرکت باید درخواستش را طبق فرم "تقاضای صدور مجوز تاسیس شرکت مادر" همراه با فرم پرسشنامه داوطلب سمت مدیرعاملی با عضویت در هیئت مدیره که توسط اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل پیشنهادی برای مدیریت نظارت بر نهادهای مالی تکمیل شده است، ارسال نماید. سپس سازمان در صورت کامل بودن مدارک و احراز شرایط لازم، موافقت اصولی خود را با تاسیس شرکت هلدینگ اعلام کند.
 • در صورتی که موافقت اصولی اخذ شد، شرکت باید مدارکی را که سازمان اعلام کرده است، طی زمان مشخصی تکمیل کرده و پس از تکمیل مدارک، سازمان نامه ای مبتنی بر اجازه تاسیس شرکت و ثبت در مرجع ثبت شرکتها صادر می کند.
 • پس از اینکه با تاسیس شرکت موافقت شد، متقاضی باید در مرجع ثبت شرکتها شرکت را ثبت کرده و مدارک مرتبط را به این سازمان ارائه کند. پس از ثبت نهاد مالی، شرکت مدارک برای ثبت شرکت هلدینگ را به سازمان ارائه کرده و در صورت احراز شرایط لازم، مجوز فعالیت شرکت صادر می شود.

  بر طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل سرمایه شرکت هلدینگ باید برای ثبت شرکت سهامی خاص 50.000.000.000 ریال و برای ثبت شرکت سهامی عام 100.000.000.000 ریال باشد.

در صورتی که عبارت"هولدینگ" قبل از نام اصلی شرکت وجود داشته باشد، باید قبل از ثبت شرکت از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز مورد نیاز را اخذ کنید در غیر اینصورت، نیازی به دریافت مجوز نیست. هم چنین موضوع فعالیت شرکت هلدینگ به وسیله شرکت های زیر مجموعه و در صورت نیاز، با تصویب مجمع عمومی شرکت مشخص می گردد.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مراحل ثبت شرکت چند منظوره

ثبت شرکت چند ملیتی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۲ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت بیمه چگونه است؟

شرکت بیمه بر اساس قرارداد بیمه موظف است در مقابل هزینه ای که از فرد یا شرکتی که دریافت می کند، زیان وارد شده به بیمه گذار که در صورت بروز حادثه ای ناخواسته به وجود آمده است، پرداخت کند. بر این اساس انواع بیمه های مختلف وجود دارد که قبل از ثبت شرکت بیمه و نحوه ثبت شرکت بیمه، برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت بیمه - ثبت یکتا

انواع بیمه در شرکت بیمه

پس از اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، تمامی شرکت های بیمه خصوصی در ایران ملی شدند و از سال 1367 انجام عملیات بیمه بر اساس قانون اداره امور شرکت های بیمه در اختیار چهار شرکت بیمه یعنی بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه آسیا و بیمه دانا قرار گرفت.

این بیمه ها شامل سه نوع می باشد:

 • بیمه مسئولیت
 • بیمه اشیاء
 • بیمه اشخاص

بیمه مسئولیت شامل بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه و بیه مسئولیت حرفه ای پزشکان می باشد.

بیمه اشیاء شامل بیمه دزدی، بیمه باربری، بیمه بدنه اتومبیل و ... است

و در آخر بیمه اشخاص بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه عمر و ... را پشتیبانی می کند.

 

شرایط ثبت شرکت بیمه و تاسیس آن

 • تهیه اساسنامه بر اساس نمونه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 • موضوع فعالیت نماینده حقوقی به صورت انحصاری نمایندگی بیمه باید باشد.
 • حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره 3 نفر
 • سرمایه اولیه به میزان حداقل 1.000.000.000 ریال
 • اظهارنامه ثبت نمایندگی حقوقی بیمه و تادیه به نام آن
 • تشکیل و ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص یا شرکت تعاونی متعارف
 • ارائه گواهی نامه بانکی مبنی بر تادیه نقدی سرمایه حداقل به میزان 50 درصد کل سرمایه
 • داشتن شرایط ذکر شده در ماده 5 آیین نامه 75 برای مدیر عامل و حداقل یک عضو هیئت مدیره
 • ارائه صورت کامل اسامی سهامداران و مدیران به همراه سهام آن ها
 • ارائه صورت جلسات مجمع عمومی موسس و هیئت مدیره
 • گواهی عدم سوء پیشینه

 

شرایط برای شخص حقیقی متقاضی اخذ پروانه نمایندگی بیمه

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم حجر 
 • اعتقاد به اسلام با یکی دیگر از ادیان رسمی کشور
 • عدم سوء پیشینه کیفری و سابقه محکومیت
 • دارا بودن یکی از شرایط زیر:

حداقل مدرک کارشناسی در رشته بیمه یا سایر رشته ها با گرایش بیمه بدون نیاز به سابقه کار بیمه - حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های اقتصاد، آمار، مدیریت، حقوق، حسابداری و امور مالی با سابقه یکسال بیمه – حداقل مدرک کارشناسی در سایر رشته ها با دوسال سابقه کار بیمه ای – حداقل مدرک دیپلم با سه سال سابقه کار بیمه

 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • گذراندن دوره کارآموزی به مدت 15 روز اداری در شرکت بیمه مربوطه
 • گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم
 • موفقیت در آزمون نمایندگی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران 

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۳ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس و ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی باید از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مجوز لازم را دریافت کرد. این موسسات موضوع فعالیتشان محدود است که از آن ها می توان به مواردی از قبیل تاسیس و تغییرات موسسات خدمات انتظامی، حفاظتی، مراقبتی مانند حفاظت از اماکن و تاسیسات خصوصی و دولتی مثل مجتمع های مسکونی و تجاری و محلات، صندوق های قرض الحسنه، حفاظت از شعب غیر مادر و بانک های خصوصی، دولتی و موسسات مالی و اعتباری، تولید و نصب سامانه های حفاظتی الکترونیکی و حمل پول و اوراق بهادار اشاره کرد.

ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی

برای تاسیس شرکت حفاظتی باید ابتدا اساسنامه ای را که از سوی نیروی انتظامی مورد تایید است، ارائه شود و پس از آن باید تمامی مدارک شرکت توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تایید شود. اعضای هیئت مدیره موسسات حفاظتی باید شامل حداقل 5 و حداکثر 7 نفر باشند که 2 نفر از آن ها رییس هیئت مدیره و مدیر عامل است که باید از میان بازنشستگان عالی رتبه نیروهای انتظامی انتخاب گردند. هم چنین هیئت مدیره باید دارای شرایط عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری، عدم اشتغال به کار در نهادهای دولتی، لشگری و کشوری و موسسات عمومی غیردولتی و تابعیت ایران باشند. حداقل مدرک تحصیلی برای اعضای هیئت مدیره فوق دیپلم می باشد و عضویت بیش از 2 نفر از اعضای یک خانواده در هیئت مدیره موسسات حفاظتی ممنوع است.

 

مراحل ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس موسسات حفاظتی باید هیئت مدیره تقاضایش را به مرکز انتظام استان متبوع ارائه نماید. این درخواست با ارسال به مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا و بررسی های لازم، اقدام و پیگیری می شود. سپس هیئت مدیره باید فرم های مربوطه که شامل فرم عدم سوء پیشینه، تاییدیه پزشکی، عدم اعتیاد و عدم پیشینه های امنیتی و ... است، تهیه کند. پس از تکمیل فرم ها و ضمیمه نظریه حفاظت اطلاعات، با تایید مدارک لازم توسط مرکز انتظامی ناجا، اوراق به اداره ثبت شرکت ها ارائه شده و ثبت می گردد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت بیمه چگونه است؟

شرایط و مراحل ثبت شرکت هلدینگ

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۴ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چه مدارکی برای ثبت شرکت مهندسی نیاز است؟

شرکت مهندسی شخصیت حقوقی مستقل دارد که برای انجام پروژه های مهندسی توسط مهندسان ثبت می شود. شرکت مهندسی در موضوع فعالیت شرکت و نام شرکت با شرکت های دیگر متفاوت است. برای اینکه برای ثبت شرکت مهندسی اقدام کنید، به مدرک تحصیلی نیازی نیست مگر اینکه در اسم شرکت از واژه "مهندسی" استفاده شود. در اینصورت باید یکی از اعضای این شرکت دارای مدرک مهندسی مرتبط با موضوع شرکت باشد. شرکت مهندسی در دو قالب شرکت مهندسی سهامی خاص و شرکت مهندسی با مسئولیت محدود به ثبت می رسد. در ادامه مدارک و شرایط برای ثبت شرکت فنی مهندسی را ذکر خواهیم کرد.

ثبت شرکت مهندسی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت مهندسی

برای ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود، شرکت باید دارای حداقل 2 نفر عضو و حداقل 1.000.000 ریال سرمایه اولیه باشد. در صورتی درخواست ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص، باید شرکت دارای حداقل 3 نفر عضو 2 نفر بازرس که جزو اعضا نبوده، باشد و حداقل 1.000.000 ریال سرمایه داشته باشد که حداقل 25 درصد آن نقدا باید پرداخت گردد.
 

مدارک برای ثبت شرکت مهندسی

برای ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص و با مسئولیت محدود مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مجوز در صورت نیاز به مجوز موضوع
 • امضای اقرارنامه

 

مدارک برای صدور جواز تاسیس شرکت فنی مهندسی

شخصیت حقیقی:

 • ارائه فرم درخواست و پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی
 • ارائه گواهینامه دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط با زمینه و گواهی عضویت در انجمن های علمی و فنی مهندسی
 • عضویت در انجمن مشاوران فنی و مهندسی استان مربوطه
 • فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی
 • ارائه فیش واریزی به حساب خزانه کل در بانک ملی به شماره 310/32 به مبلغ 100.000 ریال
 • سوابق فعالیت در پروژه های صنعتی و معدنی مرتبط

شخصیت حقوقی:

 • ارائه فرم درخواست و پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی
 • آگهی تاسیس و روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • عضویت در انجمن مشاوران فنی و مهندسی استان مربوطه
 • ارائه گواهینامه دوره های آموزشی مرتبط برای اعضای هیئت مدیره
 • داشتن سابقه فعالیت در پروژه های صنعتی و معدنی
 • ارائه عضویت در انجمن های علمی و فنی مهندسی
 • فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی اعضای هیئت مدیره
 • ارائه فیش واریزی به حساب خزانه کل در بانک ملی به شماره 310/32 به مبلغ 100.000 ریال

اگر در نام شرکت از واژه مهندسین استفاده شد، باید برای ثبت شرکت، مدارک بیش از یک مهندس ارائه شود. هم چنین اگر از کلمه مهندسی و فنی مهندسی استفاده شد، باید یک مدرک مهندسی یا فنی مهندسی علاوه بر مدارک لازم ارائه کنید. در صورت استفاده از واژه گروه مهندسین در نام شرکت باید کلیه اعضا مدرک مهندسی داشته و موقع ثبت شرکت مدرک تحصیلی مهندسی کلیه اعضا ارائه گردد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۰ تیر ۱۷:۰۴ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

مراحل ثبت شرکت خدمات کشاورزی

کسانی که برای ثبت شرکت خدمات کشاورزی متقاضی هستند و موضوع فعالیت آن ها شامل مواردی مانند فرآوری نهاده های گیاهی، تولید نباتات و گیاهان، ساخت، تولید، بسته بندی، ورود و توزیع کلیه آفات نباتی و علف کش ها، حشرات مفید و انگل های مورد استفاده برای آفات نباتی، توزیع و فروش سموم دفع آفات گیاهان، ورود ریشه، بذر پیاز قلمه، نهال و ... باشد، می توانند با گرفتن مجوز از وزارت جهاد کشاورزی برای ثبت شرکت کشاورزی اقدام نمایند.

با انجام مراحل ثبت شرکت خدمات کشاورزی و آماده کردن مدارک لازم و دارا بودن شرایط خاص، می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. هم چنین این امور می تواند توسط کارشناسان و متخصصین ثبت شرکت ثبت یکتا انجام شود. این نوع ثبت شرکت در قالب ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام می شود.

ثبت شرکت خدمات کشاورزی - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت خدمات کشاورزی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • اقرارنامه امضا گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت خدمات کشاورزی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید

 

هم چنین بخوانید:

اخذ رتبه کشاورزی و رشته های زمینه گرید کشاورزی | ساجات

مراحل ثبت برند مواد غذایی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۸ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چگونگی و نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

امروزه با توسعه تکنولوژی و فعالیت های مربوط به فناوری و کامپیوتر، اشخاص بیش از پیش علاقه مند شدند تا وارد این حیطه شوند و در آن کار کنند تا بتوانند نیازهای اکثر مردم را در این دنیای مدرن پاسخگو باشند. به همین دلیل ثبت شرکت خدمات کامپیوتری گسترش بیشتری پیدا کرده است و درباره چگونگی ثبت شرکت خدمات کامپیوتری جستجو می شود. شرکت هایی را که موضوع فعالیتشان مربوط به کامپیوتر باشد (سخت افزار یا نرم افزار)، شرکت خدمات کامپیوتری نامیده می شوند. ما در این مطلب شما را با نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت خدمات کامپیوتری - ثبت یکتا

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

 • کپی روزنامه رسمی آگهی تاسیس و ثبت شرکت و آگهی تغییرات
 • کپی برابر اصل مدرک تحصیلی و شناسنامه مدیرعامل
 • کپی اساسنامه شرکت
 • کپی تغییرات در اساسنامه شرکت و ثبتش
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • کپی لیست بیمه در صورت تازه تاسیس شدن شرکت
 • کپی برگه احراز صلاحیت مدیرعامل
 • کپی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک
 • مدیرعامل دارای حداقل مدرک کارشناسی در زمینه انفورماتیک باشد. در غیر اینصورت باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

          -مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر با سابقه 4 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک دیپلم با سابقه 8 تا 10 سال فعالیت یا مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در رشته ای غیر از کامپیوتر با سابقه 6 سال فعالیت یا مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم با سابقه 4 سال مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -داشتن لیسانس درسایر رشته های فنی و مهندسی

شرکت هایی که توسط شورای عالی انفورماتیک پس از ثبت، با موضوع فعالیت منحصر در زمینه انفورماتیک احراز صلاحیت شوند. این موضوعات می تواند مرتبط با فعالیت های دیجیتالی و فرهنگی باشد مانند تهیه و عرضه بسته های نرم افزار رسانه ای یا بسته های نرم افزاری رسانه پرداز یا مربوط به خدمات پشتیبانی خدمات و فروش نرم افزار و سخت افزار، ویرایش و طراحی و برگزاری دوره های آموزشی طراحی و گرافیک و خدمات مرتبط به قصد انتفاع باشد.

 

چگونگی ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

برای ثبت شرکت کامپیوتری، متقاضی باید مدارک را به نظام صنفی رایانه بدهد و پس از تایید مدارک، مجوز فعالیت یکساله دریافت کند. این شرکت ها باید هرسال تمامی اطلاعات مرتبط با مدارک داده شده را برای سازمان صنفی رایانه ای استان ارسال کنند، در غیراینصورت مجوز فعالیتشان به صورت موقت لغو می گردد.
در صورت ثبت شرکت قبل از تشکیل نظام صنفی رایانه ای استان، حداکثر 6 ماه پیش از تشکیل این نظام باید برای گرفتن مجوز فعالیت اقدام کنند، در غیراینصورت نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند. متقاضیان ثبت شرکت کامپیوتری باید مجوز فعالیت را در همان استان دریافت کنند و در صورت داشتن شعب متعدد در استان های مختلف، نیازی به گرفتن مجوز فعالیت در همه استان ها نیست.
 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۹ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری

شرکت فرهنگی هنری موسسه ای است که برای دستیابی به اهداف فرهنگی و هنری با مسئولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی به صورت دولتی، خصوصی یا عمومی تشکیل گردد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فعالیت های آن ها نظارت داشته باشد و مجوز تاسیس و ثبت شرکت فرهنگی هنری را صادر نماید. نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری را در زیر به صورت مفصل توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت فرهنگی هنری - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت فرهنگی هنری

شرایط عمومی ثبت شرکت فرهنگی هنری عبارت است از:

 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • تابعیت ایرانی
 • داشتن حسن شهرت
 • عدوم ورشکستگی و محجوریت
 • دارا بودن حداقل سن 25 سال برای افراد متاهل و 27 سال برای افراد مجرد
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت
 • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
 • عدم وابستگی اعضای شرکت به تشکیلات رژیم سابق(پهلوی)

و شرایط اختصاصی ثبت شرکت موسسه فرهنگی هنری عبارت است از:

 • صلاحیت علمی و تخصصی مرتبط با موضوع فعالیت شرکت
 • داشتن حداقل 6 ماه سابقه فعالیت در موسسات فرهنگی هنری
 • داشتن مدارک مورد نیاز مانند: عدم سوء پیشینه، اساسنامه، صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره، فرم خلاصه مصاحبه تخصصی اعضاء موسسه، مستندات سوابق فرهنگی، استعلام از مراکز و محل کار متقاضیان، استعلام حراست
   

 

مراحل ثبت شرکت فرهنگی هنری

مدارک مورد نیاز برای ثبت مجوز و ثبت موسسه فرهنگی هنری عبارت است از:

 • تقاضانامه تایپ شده و اساسنامه پیشنهادی تایپ شده و امضا شدن این مدارک توسط مدیر مسئول
 • 3 نسخه از کپی کارت ملی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 3 نسخه از کپی تمام صفحات شناسنامه مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 6 قطعه عکس سه در چهار
 • پرسش نامه ی فردی مدیر مسئول و اعضاء هیات موسس به صورت تایپ شده در 2 نسخه
 • کپی کارت پایان خدمت یا معافیت مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • مستندات فرهنگی مرتبط با اعضا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی مدرک تحصیلی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • صورتجلسه ی مجمع عمومی و سپس مجوز مرتبط
   

 

نکات مهم در ارتباط با شرایط ثبت موسسه فرهنگی هنری

 • دوره اعتبار مجوز یا همان پروانه فعالیت یکساله می باشد.
 • آموزشگاه های هنری به مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تاسیس نیاز دارند.
 • شرکت هایی که موضوع فعالیت شان، آموزش فنی و حرفه ای می باشد، باید حتما مجوز لازم را از وزارت کار و امور اجتماعی دریافت کنند.

هم چنین بخوانید:

چگونگی ثبت شرکت تبلیغاتی

مراحل ثبت شرکت تجهیزات پزشکی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۶ اردیبهشت ۰۶:۰۲ قبل از ظهر(1 سال پیش)

ثبت شرکت استان قم

گام اول برای ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت، ثبت شرکت در موضوع موردنظر است. بنابر قانون، هر شرکتی که می خواهد فعالیتی انجام دهد و تشکیل شود، باید تمامی مراحل ثبت شرکت را به همراه مدارک موردنظر فراهم شده، طی کند. در این مطلب به ثبت شرکت استان قم پرداخته و انواع ثبت شرکتهای استان قم را بیان می کنیم.

ثبت شرکت استان قم - ثبت یکتا

مراحل ثبت شرکت در قم

ابتدا به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه و فرم ثبت نام تکمیل شود. پس از اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه، مدارک از طریق پست ارسال شده و بارکد پستی در سامانه درج گردد. پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت قم، آگهی تاسیس شرکت در صورت عدم وجود مشکل در مدارک ارسالی، صادر می گردد و شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت اختصاص می یابد. در نهایت باید آگهی برای انتشار در روزنامه رسمی کشور ارسال شده و پس از چاپ آگهی و ثبت شرکت استان قم، می توانید فعالیت خود را در این استان شروع کنید.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت تجاری

این نوع شرکت ها در انواع شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی وجود دارند اما اکثر شرکت هایی که ثبت می شوند، جزو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند.

 

اوراق ثبت شرکت در استان قم شامل چه مواردی است؟

اوراق ثبتی در استان قم با توجه به نوع شرکت متفاوت است.

مثلا در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه شامل:

 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود اوراق قرضه شامل:

 • تقاضانامه
 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد. اوراق قرضه بقیه انواع شرکت نیز مشابه با این دو نوع اوراق قرضه است. این اوراق باید توسط موسسین یا همه شرکاء شرکت امضا شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

ثبت شرکت در اصفهان
 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۰ اردیبهشت ۱۸:۰۲ بعد از ظهر(1 سال پیش)

نحوه ثبت شرکت کاریابی

برای ثبت شرکت کاریابی، متقاضیان باید طبق آیین نامه در کمیته ماده 9 آیین نامه درخواست خود را ارائه نمایند و این درخواست توسط اداره کل تعاون، سازمان صنعت، معدن و تجـارت، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، کار و رفاه اجتماعی، مـدیرکل همـاهنگی امـوراقتصادی استانداری و انجمن صنفی کاریابی های استان بررسی می گردد. در صورتی که متقاضی مدارک و شرایط لازم برای تاسیس شرکت کاریابی را داشته باشد، با درخواست وی موافقت شده و مجوز لازم صادر می گردد.

ثبت شرکت کاریابی - ثبت یکتا

نحوه ثبت شرکت کاریابی

در صورتی که متقاضی ثبت شرکت شرایط ثبت شرکت کاریابی را داشته باشد و درخواستش تایید شود، پرونده وی باید تکمیل شده و در جلسه موردنظر مطرح می شود. در صورتی که پرونده در هیئت ماده 9 تایید گردد، متقاضی تاسیس مرکز کاریابی باید در آزمونی که واحد نظارت بر کاریابی برگزار می کند، شرکت نماید. سپس در صورت قبولی در آزمون، متقاضی باید در مصاحبه ای شرکت کرده و پس از تایید در آن و استعلام از مراجع ذیربط، باید موضوع برای تعیین محل تاسیس شرکت کاریابی به متقاضی اعلام شود. بعد از اعلام محل، کارشناس نظارت باید از محل تاسیس شرکت کاریابی بازدید کرده و گزارشی تهیه نماید. در صورت تایید محل توسط ایشان، مجوز ثبت شرکت کاریابی برای 5 سال صادر می شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت کاریابی

 • دو قطعه عکس سه در چهار
 • فرم پرسشنامه توسط متقاضیان ایجاد کاریابی غیردولتی تکمیل گردد
 • اصل و تصویر کارت پایان خدمت
 • ارائه اصل و تصویر کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه

 

شرایط لازم جهت اخذ مجوز کاریابی غیردولتی

 • داشتن حداقل 30 سال سن
 • آشنایی با قوانین بازاریابی و کاریابی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی دریکی از رشته های مدیریت، علوم تربیتی، روانشناسی، حقوق، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، مشاوره شغلی و کارآفرینی
 • ارائه گواهی آموزش
 • سابقه کاری حداقل به مدت 5 سال
 • مشاوره شغلی

 

هم چنین بخوانید:

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۱ اردیبهشت ۱۰:۰۲ قبل از ظهر(1 سال پیش)

شرایط ثبت شرکت کارگزاری بورس

اوراق بهادار یا اوراق قرضه به گونه ای هستند که روزانه در حال تغییر هستند. بنابراین دولت مجبور است که در معاملاتی که با این اوراق انجام می شود، دخالت کند و مقرراتی تدوین کند. ثبت شرکت کارگزاری بورس به خاطر مزایای بورس در جامعه به تازگی اهمیت پیدا کرده است که در این مطلب به شرایط ثبت شرکت کارگزاری بورس و مراحل تاسیس شرکت کارگزاری بورس میپردازیم.

ثبت شرکت کارگزاری بورس - ثبت یکتا

مزایای بورس و ثبت شرکت کارگزاری بورس

 • جذب سرمایه های کم و راکد
 • تحصیل اعتبار با به وثیقه گذاشتن اوراق بهادار مورد پذیرش بورس نزد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری
 • تنظیم وضعیت اقتصادی جامعه به دلیل توجه به امکانات پس انداز جامعه و شرایط بازار پول و سرمایه
 • عدم تاثیرگذاری تورم بر سرمایه افراد در بورس
 • افزایش حجم سرمایه گذاری
 • کاهش ریسک ناشی از مشارکت در شرکت ها با سرمایه گذاری در شرکت های مختلف

 

فردی که برای خرید یا فروش در معامله بورس متقاضی است باید به شرکت کارگزاری بورس مراجعه کند و فرم دستور خرید یا فروش و هم چنین فرم دادن وکالت به شرکت کارگزاری بورس را تکمیل کند. پس از اینکه معامله انجام شد، شرکت کارگزاری بورس اعلامیه خرید یا فروش که در واقع همان فاکتور خرید یا فروش است، به متقاضی ارائه می دهد.

 

ارکان بورس به منظور تاسیس شرکت کارگزاری بورس

 1. شورای بورس
 2. سازمان کارگزاران بورس
 3. هیئت داوری بورس
 4. هیئت پذیرش اوراق بهادار

 

اعضای شورای بورس

 • دادستان کل کشور یا معاونش
 • معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی
 • رئیس کانون بانک ها یا نماینده اش
 • رئیس کل بانک مرکزی یا قائم مقامش
 • رئیس اتاق بازرگانی تهران یا نماینده اش
 • سه نفر به پیشنهاد وزیر اقتصاد وزیر اقتصاد و تصویب هیات وزیران
 • رئیس هیات مدیره بورس
 • خزانه دار کل
 • رئیس اتاق صنایع و معادن یا نماینده اش

 

شرایط تاسیس شرکت کارگزاری بورس برای کارگزاران

 • تابعیت ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن حسن شهرت
 • دارای حداقل سن 25 سال
 • دارای حداقل 3 سال سابقه کارآموزی
 • گذراندن امتحان حرفه ای و نظری
 • دادن وثیقه نقدی یا ملکی به میزان تعیین شده توسط شورای بورس
 • اجازه هیئت بورس

 

نام های درخواستی که به مجوز سازمان بورس نیاز دارند عبارتند از:

 • معامله گران
 • بازارگردانان
 • کارگزاران
 • نهادهای مالی
 • مشاوران سرمایه گذاری
 • صندوق بازنشستگی
 • مادر(هلدینگ) سبد گردان موسسه ی رتبه بندی
 • مدیریت دارایی مرکزی

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت کارگزاری

نحوه ثبت شرکت کاریابی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ اردیبهشت ۱۱:۰۲ قبل از ظهر(1 سال پیش)

ثبت شرکت کشتیرانی چگونه است؟

براساس آیین نامه، شرکت نمایندگی کشتیرانی شخص حقوقی ایرانی بوده که دارای مجوز فعالیت از سازمان می باشد که از طرف مالک کشتی، اجاره کننده کشتی، خطوط کشتیرانی و یا هرشخصی که دارای مجوز اداره و بهره برداری کلی یا جزئی از کشتی است، در این زمینه به اشتغال بپردازد. برای ثبت شرکت کشتیرانی و فعالیت در این زمینه، به مجوز فعالیت از سازمان بنادر و کشتیرانی نیاز می باشد. این سازمان براساس کفایت شرکت ها، رعایت مفاد ذکر شده در آیین نامه و نحوه فعالیت اینگونه شرکت ها، برای آن ها مجوز صادر می نماید. در ادامه شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت نمایندگی کشتیرانی را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

پس از ثبت شرکت کشتیرانی، از جمله خدماتی که شرکت های کشتیرانی باید ارائه نمایند، انجام امور مرتبط به ورود و خروج کشتی های در بنادر و حوزه مربوطه، انجام کارهای لازم برای تخلیه، بارشماری، بارگیری و تحویل و تحول کالا و کانتینر، اخذ کرایه حمل و سایر مطالبات مربوط به کشتی، کانتینر یا محموله، تدارک خدمات مورد نیاز کشتی و کارکنان آن در زمان حضور در بندر و محدوده های آن و ... می باشد.

ثبت شرکت کشتیرانی - ثبت یکتا

مدارک لازم برای ثبت شرکت کشتیرانی

دو نسخه اصل اساسنامه، دو نسخه اصل اظهارنامه (تقاضانامه)، دو نسخه اصل شرکتنامه و دو نسخه اصل صورتجلسه مجمع عمومی که کلیه صفحات آن ها توسط تمامی سهامداران شرکت امضا شده باشد. هم چنین در صورت داشتن هیئت مدیره، دو نسخه اصل صورتجلسه هیئت مدیره نیاز می باشد.
 

چه شرایطی برای مدیر عامل شرکت کشتیرانی نیاز است؟ - شرایط ثبت شرکت کشتیرانی

مدیرعامل باید دارای صلاحیت های عمومی باشد. این صلاحیت ها عبارتند از: تابعیت ایران، عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تایید مراجع ذیصلاح، دارای حداقل سن 25 سال، ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری، دارای کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان، عدم اشتغال به فعالیت در سازمان های دولتی یا سمت مدیرعاملی در سایر شرکت ها. هم چنین صلاحیت های حرفه ای مدیر عامل شامل:

 • دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
 • چهار سال سابقه کار مفید اجرایی در زمینه کشتیرانی یا نمایندگی کشتیرانی و طی کردن دوره های آموزشی مربوطه بر اساس دستورالعمل

می باشد.

هم چنین مدیرشعبه نیز دارای شرایطی برای صلاحیت های حرفه ای است از قبیل:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • دو سال سابقه کار مفید اجرایی در زمینه کشتیرانی یا نمایندگی کشتیرانی و طی کردن دوره های آموزشی مربوطه بر اساس دستورالعمل
   

شرایط صدور مجوز فعالیت برای تاسیس شرکت کشتیرانی

برای اینکه در زمینه نمایندگی کشتیرانی مجوز فعالیت صادر شود، باید صلاحیت های ذکر شده احراز شده و مداک لازم برای ثبت شرکت ارائه گردد. قبل از اینکه پروانه فعالیت اعطا شود، باید از واحد حراست سازمان برای صلاحیت ارکان شرکت استعلام شود. درصورتی که در مدت زمان یک ماه پاسخی از این سازمان دریافت نشود، به منظور تایید صلاحیت خواهد بود. هم چنین تمامی سهام این شرکت ها باید بانام باشد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در قشم

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ اردیبهشت ۱۳:۰۲ بعد از ظهر(1 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

برای ثبت شرکت صنایع تبدیلی و اخذ مجوز لازم، باید ابتدا متقاضی ثبت شرکت ، درخواست خود را به همراه مدارک لازم به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارائه نماید. این درخواست به اداره صنایع تبدیلی برای بررسی و اعلام نظر ارجاع داده می شود. سپس مدارک باید بررسی و تکمیل گردد و کارشناس صدور پروانه استعلامات لازم را اخذ کند. پرونده به مدیریت صدور مجوز ها ارسال می شود و از مدیریت صنایع كشاورزی سازمان نظریه اخذ می شود. در آخر جواز تاسیس شرکت صنایع تبدیلی با امضا ریاست سازمان صادر می گردد.

ثبت شرکت صنایع تبدیلی - ثبت یکتا

اولویت های صنایع تبدیلی و تکمیلی برای اخذ مجوز

 1. فرآوری ميوه جات و سبزيجات
 2. درجه بندی و بسته بندی ميوه جات و سبزيجات (به خصوص سيب زمينی)
 3. فرآورده ها و محصولات گوشتی
 4. بسته بندی و فرآوری تخم مرغ
 5. انواع سردخانه
 6. بسته بندی حبوبات

 

شرایط ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

اشخاص حقیقی:

 • تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
 • حداقل سن 18 سال
 • داشتن کارت پایان خدمت

اشخاص حقوقی:

 • ارائه اساسنامه شرکت مرتبط با نوع فعالیت
 • آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی

 

مدارک لازم جهت اخذ جواز ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی (حقیقی)

 • ارائه درخواست متقاضی
 • تکمیل و ارائه فرم پرسشنامه
 • کپی شناسنامه، کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و کپی کارت ملی
 • اجاره نامه یا سند مالکیت ملک
 • پایان کار ملک

 

مدارک لازم جهت اخذ جواز ثبت شرکت صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی (حقوقی)

 • کپی شناسنامه، کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و کپی کارت ملی مدیرعامل شرکت
 • کپی اساسنامه شرکت مرتبط با نوع فعالیت
 • کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت
 • مهر شرکت
 • روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • کپی آگهی تاسیس شرکت و آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی

 

برای تمدید جواز تاسیس صنایع تبدیلی، باید چه مدارکی ارائه کرد؟

برای این منظور ابتدا باید متقاضی درخواست لازم را برای تمدید جواز تاسیس صنایع تبدیلی ارائه نماید. سپس گزارش پیشرفت فیزیکی طرح را ارائه کرده و وضعیت زمین محل اجرای طرح (شهرك صنعتي) را مشخص نماید.

 

هم چنین بخوانید:

تمامی نکات درباره نحوه ثبت شرکت تعاونی کشاورزی

مراحل ثبت شرکت خدمات کشاورزی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۳ خرداد ۱۲:۰۳ بعد از ظهر(1 سال پیش)

شرایط برای ثبت شرکت تک منظوره چگونه است؟

برای ثبت موسسه فرهنگی تک منظوره باید برای ثبت شرکت تک منظوره اقدام کرد. این موسسات فرهنگی با مقاصد فرهنگی انتفاعی و غیرانتفاعی و با مسئولیت اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت دولتی، خصوصی و عمومی افراد واجد  شرایط را برای فعالیت در این حوزه گردهم می آورند و از وزارت ارشاد اسلامی مجوز تاسیس و نظارت بر فعالیت شان را دریافت می کنند. این موسسات بسیاری از امور فرهنگی و هنری مانند آموزش های فرهنگی و هنریف جشنواره ها و سمینارها را اجرا می کنند و در جهت توسعه فرهنگ و هنر در جامعه می کوشند.

از جمله موضوعات فعالیت برای ثبت شرکت تک منظوره با موضوع فرهنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام کلیه ی امور فعالیت های فرهنگی و هنری و سینمایی، خبری و خبرگزاری
 • تهیه و تنظیم، مشاوره و اجرای برنامه های تبلیغاتی و روابط عمومی با تاسیس کانون های آگهی و تبلیغاتی تاسیس دفتر خدمت رسانی به خبرنگاران و روزنامه نگاران
 • تاسیس نمایشگاه و نگارخانه ی هنری و فرهنگی و سینمایی
 • تهیه ی فیلم های سینمایی و تلویزیونی از جمله فیلم کوتاه و مستند و انیمیشن
 • تولید و تکثیر نرم افزار دیجیتال فرهنگی

ثبت شرکت تک منظوره - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت تک منظوره

 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • تابعیت ایرانی
 • مهجور نبودن و نداشتن ورشکستگی
 • داشتن حسن شهرت
 • عدوم ورشکستگی و محجوریت
 • داشتن سابقه فعالیت موثر در شرکت چند منظوره
 • داشتن امکانات کافی
 • دارا بودن حداقل سن 25 سال برای افراد متاهل و 27 سال برای افراد مجرد
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت
 • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن
 • معرفی حداقل 3 نفر به عنوان اعضای هیئت موسس برای موسسه چند منظوره و دو نفر برای موسسه تک منظوره
 • دارا بودن صلاحیت علمی و تخصصی و سوابق متناسب با موضوع فعالیت

 

مدارک لازم جهت ثبت موسسه فرهنگی تک منظوره

 • تکمیل درخواست تاسیس با ذکر دلایل توجیه پذیر و معرفی مدیر مسئول
 • تقاضانامه تایپ شده و اساسنامه پیشنهادی تایپ شده و امضا شدن این مدارک توسط مدیر مسئول
 • 3 نسخه از کپی کارت ملی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 3 نسخه از کپی تمام صفحات شناسنامه مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 4 قطعه عکس سه در چهار با ذکر نام و نام خانوادگی
 • ارائه سوابق مستند فرهنگی در حوزه فعالیت های پیشنهادی مرتبط با اعضا
 • پرسش نامه ی فردی مدیر مسئول و اعضاء هیات موسس به صورت تایپ شده در 2 نسخه
 • کپی کارت پایان خدمت یا معافیت مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای اعضای موسس
 • کپی مدرک تحصیلی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • صورتجلسه ی مجمع عمومی و سپس مجوز مرتبط

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مراحل ثبت شرکت چند منظوره

نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۸ خرداد ۰۷:۰۳ قبل از ظهر(1 سال پیش)

چگونه می توان برای ثبت شرکت تک مدیره اقدام کرد؟

اکثر افرادی که متقاضی ثبت شرکت هستند، خواهان ثبت مالکیت شرکت با تنها یک نفر هستند. حال این سوال پیش می آید که آیا می توان برای ثبت شرکت تک مدیره اقدام کرد و شرکتی با حضور تنها یک نفر ثبت کرد یا خیر. برای این منظور ابتدا لازم است به معنا و مفهوم شرکت بپردازیم.

کلمه شرکت به معنای اجتماع دویا چندنفر می باشد که از کلمه شراکت گرفته شده است. این افراد برای هدف مشترک یک سازمان را تشکیل می دهند که شرکت نامیده می شود. بنابراین توضیحات، ثبت شرکت تک نفره امکان پذیر نمی باشد زیرا شراکت برای چندنفر می باشد. حال برای این منظور چه راهکاری وجود دارد؟

برای اینکه بتوانید برای ثبت شرکت تک مدیریتی اقدام کنید ابتدا باید با انواع شرکت ها آشنا شوید و سپس شرکت هایی که می توان به صورت تک نفره ثبت کرد، معرفی نماییم.

ثبت شرکت تک مدیره - ثبت یکتا

انواع ثبت شرکت

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت تعاونی
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت شرکت مختلط سهامی
 • ثبت شرکت سهامی عام
 • ثبت شرکت نسبی
 • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
 • ثبت شرکت سهامی خاص
 • ثبت موسسه

 

نحوه ثبت شرکت تک مدیره

از بین این ثبت شرکتها، موسسات غیرتجاری و شرکت های با مسئولیت محدود باید حداقل دارای 2 نفر شریک باشند و بهترین گزینه برای ثبت شرکت تک مدیره هستند. برای این منظور باید ابتدا یک نفر را به عنوان شریک و سپس خود را به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل برای انجام تمامی مسئولیت های شرکت معرفی کنند و حق امضاهای شرکت مانند قراردادها و چک و سفته و ... را تنها با امضای خود معتبر معرفی کنند.

برای فرمالیته درنظر گرفتن شخص دوم می توان تنها 1 درصد مالکیت شرکت را به نام او درآورد و 99 درصد دیگر مالکیت شرکت یا همان سهم الشرکه را با یک نفر باشد. بنابراین این تقسیم 99 به 1 درصد باید در اظهارنامه شرکت برای ثبت شرکت تک مدیره قید شود.

برای ذکر اشخاص و مشخص کردن حق امضاء در شرکت باید در شرکتنامه، اظهارنامه(موسسه)، تقاضانامه(شرکت) و اولین صورتجلسه موسسین و هیئت مدیره برای تعیین سمت اشخاص و وضعیت حق امضاء ذکر گردد. بنابراین افراد می توانند با ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا ثبت موسسات غیرتجاری خود را به عنوان رییس هیئت مدیره  و مدیرعامل در صورتجلسه هیئت مدیره معرفی نموده و تمامی حق امضاء های شرکت را به خود بسپارند و معتبر معرفی کنند.

بنابر آنچه در تعریف کلمه شرکت ذکر کردیم، شرکت با مالکیت یک نفر وجود ندارد و تنها راه حل برای ثبت شرکت تک مدیریتی، دو نوع شخصیت حقوقی می باشد که به صورت مفصل در این باره صحبت کردیم.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط برای ثبت شرکت تک منظوره چگونه است؟

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۹ خرداد ۰۷:۰۳ قبل از ظهر(1 سال پیش)

مراحل و شرایط ثبت شرکت مجری ذیصلاح چگونه است؟

تمامی عملیات اجرایی ساختمان باید برطبق قانون توسط مجری که شخص حقوقی و دفاتر مهندسی ساختمان هستند، انجام شوند و از این مجریان استفاده نمایند. ساختمان ها توسط مجری ذیصلاح که صلاحیتش توسط سازمان مهندسی تایید شده است، اجرا می گردد. ثبت شرکت مجری ذیصلاح دارای شرایطی است که در ادامه بیان می کنیم.

ثبت شرکت مجری ذیصلاح - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت مجری ذیصلاح

 • تکمیل و امضا دوجلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
 • تکمیل دونسخه تقاضانامه و دونسخه اظهارنامه شرکت مجری ذیصلاح
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • امضا دوبرگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
 • 6 قطعه عکس 3 در 4 از اعضای هیئت مدیره شرکت ذیصلاح
 • کپی کارت ملی برابر اصل تمامی سهامداران، اعضای هیئت مدیره و بازرسان و یا وکیل قانونی
 • کپی شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران، اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تمامی اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیرعامل
 • ارائه اقرارنامه بازرسان مبنی بر نداشتن نسبت فامیلی نسبی و سببی با مدیرعامل شرکت
 • ارائه اصل وکالتنامه یا کپی برابر اصل آن درصورت انجام امور توسط وکیل قانونی

 

احراز صلاحیت و تعیین پایه سازندگان - مراحل ثبت شرکت مجری ذیصلاح

سازندگان حقوقی:

 • شرکت با موضوع انجام خدمات اجرای ساختمان
 • ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها و انتشار آگهی تاسیس شرکت مجری ذیصلاح
 • در سازمان نظام مهندسی عضو باشد
 • ارزیابی مطلوبیت کارهای اجرا شده توسط سازنده
 • ارائه سوابق حرفه ای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت
 • پروانه اشتغال اجرای ساختمان برای دونفر از اعضای هیئت مدیره که یک نفر با تحصیلات معماری و عمران و نفر دیگر با تحصیلات تاسیسات برقی و تاسیسات مکانیکی یا نقشه برداری باشد. این دونفر باید به صورت تمام وقت در شرکت مشغول باشند.
 • ارزیابی توان مالی و امکات سازندگان

 

سازندگان حقیقی

 • احراز صلاحیت سازندگان حقیقی طبق سابقه حرفه ای، مطلوبیت کارهای اجرا شده، پروانه اشتغال به کار و توان مالی می باشد.
 • سازنده حقیقی باید پروانه اشتغال به کار مهندسی، کاردانی یا تجربی در رشته های عمران یا معماری داشته باشد.
 • دارای حداقل 50 درصد امتیازات مربوط به پایه شخص حقوقی از جدول ها و شاخص های معین
 • استان صادرکننده پروانه باید حوزه فعالیت سازنده حقیقی باشد

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت دارویی

ثبت شرکت دفتر حقوقی چه شرایط و مدارکی نیاز دارد؟

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۷ مرداد ۰۹:۰۵ قبل از ظهر(1 سال پیش)

مراحل و شرایط ثبت شرکت زیارتی

 ثبت شرکت زیارتی برای خدمات دهی به زائران مکان های زیارتی انجام می شود. در این مقاله مراحل و شرایط ثبت شرکت خدماتی زیارتی را برای شما آورده ایم. 

دین و مذهب از گذشته تا کنون نقش انکار ناپذیری در زندگی اکثر مردم ایران داشته است. با توجه به علاقه زیاد مردم به سفرهای زیارتی، ثبت شرکت زیارتی جهت ارائه خدمات به زائران مکان های زیارتی انجام می شود. وظیفه شرکت های زیارتی، تسهیل شرایط مسافرت به مکان های زیارتی است. ثبت شرکت های زیارتی، شرایط و مراحل خاصی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

ثبت شرکت زیارتی - ثبت یکتا

نحوه ثبت شرکت زیارتی

برای تاسیس شرکت زیارتی شما باید اقدام به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کنید و این مدارک را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید. این نوع شرکت ها جزو شرکت های دارای مسئولیت محدود به ثبت می رسند و شما برای ثبت این شرکت باید شرایط تعیین شده توسط سازمان حج و زیارت را دارا باشید.

با توجه به این که مؤسس شرکت می خواهد در زمینه زیارتی فعالیت کند، باید قبل از نام شرکت از عنوان " خدمات زیارتی" استفاده کند. نام شرکت باید به تائید سازمان حج و زیارت برسد تا مؤسس بتواند آن را به عنوان نام شرکت خود ثبت کند.

 

مراحل ثبت شرکت زیارتی

 • تکمیل فرم مربوطه و انتخاب نام شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها
 • ارسال مدارک امضا شده توسط سهامداران و اعضا هیئت مدیره شرکت به اداره ثبت شرکت ها
 • بررسی مدارک ارسال شده توسط کارشناس اداره ثبت شرکت ها و صدور آگهی تأسیس در صورت تائید مدارک
 • مراجعه مؤسس شرکت به اداره ثبت شرکت ها و دریافت پرونده ثبت شده
 • چاپ آگهی تأسیس شرکت در روزنامه رسمی

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت زیارتی

 • شرایط مربوط به اشخاص حقیقی
 1. داشتن تابعیت ایران
 2. کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
 3. نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 4. متدین به دین اسلام یا دیگر ادیانی که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده
 5. نداشتن سو پیشینه کیفری
 6. حداقل سن 25
 7. حداقل مدرک کارشناسی
 8. حداقل 3 سال سابقه کار در حوزه مورد نظر
 •  شرایط اشخاص حقوقی
 1. ارتباط با موضوع فعالیت شخص حقوقی
 2. داشتن تابعیت ایران
 • شرایط کلی برای متقاضیان ثبت شرکت زیارتی
 1. ارائه نام و نشان شرکت
 2. ارائه دفتر کار مناسب برای شرکت
 3. ارائه تضمین
 4. معرفی مدیر فنی شرکت

 

هم چنین بخوانید:

نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری

چگونگی ثبت شرکت تبلیغاتی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۶ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(1 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت برق و شرایط آن چگونه است؟

برای ثبت شرکت برق دانستن شرایط و مدارک لازم بسیار مهم است. برای ثبت شرکت برق داشتن حداقل سرمایه ضروری است. مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی است. برای ثبت شرکت برق باید به صورت الکترونیکی اقدام نمایید و مراحل ثبت شرکت را طی نمایید. تکمیل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت الزامی است و باید به اداره ی ثبت شرکت ها ارسال نمایید. وارد کردن مشخصات شخصی، سرمایه شرکت، نام شرکا و... الزامی است.

ثبت شرکت برق - ثبت یکتا

ثبت شرکت برق

این روزها شروع کسب و کار جدید مستلزم داشتن اطلاعاتی در رابطه با امکان پیشرفت در زمینه ی کسب و کار و حمایت هایی که برای حوزه ی کسب و کار مد نظر شما وجود دارد ،می تواند بسیار یاری کننده باشد. اگر تصمیم خود را برای شروع کسب و کار در زمینه ی برق گرفته اید و می خواهید شرکت ثبت کنید و شرایط ثبت شرکت برق را نمی دانید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای ثبت شرکت برق در قدم اول یافتن شریک کاری است. اگر این قدم را پشت سر گذاشته اید می توانید از طریق سایت ثبت شرکت، اقدام نمایید. وارد سایت شوید و تمام اطلاعات خواسته شده از جمله: انتخاب نام مناسب برای شرکت، مدت و زمان فعالیت شرکت، سرمایه برای ثبت شرکت پیمانکاری برق، نام و مشخصات خود و شرکا، مشخص کردن سمت و سهام افراد را وارد نمایید. سپس متن تقاضانامه ی خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و وارد قسمت بعدی شوید. در قسمت بعدی با انتخاب دریافت متن اساسنامه، فرم ارسال شده را پر کرده و قوانین آن را به دقت مطالعه کنید. در مرحله ی بعدی متن شرکت نامه را دریافت کرده و تکمیل نمایید.

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت برق صنعتی

برای ثبت شرکت بعد از طی کردن مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی باید مدارک لازم را به اداره ی ثبت شرکت ارسال نمایید. این مدارک در زیر آورده شده است:

 • دو نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده
 • دو نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده
 • دو نسخه اساسنامه تکمیل‌شده
 • اصل مجوز فعاليت از مراجع ذی‌ربط در مواردی که ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
 • تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکا و مديران و هیئت نظارت
 • اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیئت مديره و مديرعامل
 • دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین
 • اصل وکالت‌نامه وکيل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد
 • ارائه اقرارنامه مدیران و بازرسان

در صورت تکمیل مدارک آن ها را پست کنید و از طریق سامانه ی ثبت شرکت رد و یا قبول شدن ثبت شرکت خود را پیگیری نمایید.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت زیارتی

ثبت شرکت دفتر حقوقی چه شرایط و مدارکی نیاز دارد؟

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۰۹ مهر ۰۷:۰۷ قبل از ظهر(12 ماه پیش)

نحوه ی آشنایی با ثبت شرکت سینمایی

در این مقاله به توضیح مراحل ثبت شرکت سینمایی و اینکه شخصی که قصد ثبت شرکت سینمایی دارد چه شرایط و ویژگی هایی باید داشته باشد، می پردازیم. آیا با راه‌های ثبت شرکت سینمایی آشنایی دارید؟ در دنیای کنونی فیلم و سینما که از آن به عنوان هنر هفتم هم یاد می‌شود، مخاطبان و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است و بسیاری از افراد تمایل دارند که در این زمینه و شاخه‌های مرتبط با آن فعالیت داشته باشند. از جمله ی این موارد ثبت شرکت سینمایی است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به ثبت شرکت سینمایی دارید و اطلاعات لازم در این زمینه را ندارید در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز در را در اختیار شما قرار دهیم.

ثبت شرکت سینمایی - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت سینمایی

برای ثبت شرکت شما می‌توانید به دو صورت عمل کنید مورد اول اینکه شرکتی با مسئولیت محدود ایجاد کنید و راه دوم اینکه اقدام به ثبت مؤسسه ی غیر تجاری کنید. برای ثبت هر کدام از موارد ذکر شده نیاز به مدارکی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • شرکت با مسئولیت محدود:
 1. کپی تمامی مدارک شناسایی اعضای شرکت
 2. ارائه ی گواهی عدم سوء پیشینه افراد
 3. مجوز از وزارت ارشاد اسلامی
 4. نسخه ی اصلی اقرار نامه که توسط اعضاء شرکت امضا شده باشد.
 • ثبت شرکت سینمایی به صورت موسسه:
 1. حداقل سرمایه به میزان یک میلیون ریال
 2. وجود حداقل دو نفر عضو برای ثبت مؤسسه
 3. ارائه مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره
 4. نسخه امضا شده اقرار نامه توسط اعضای شرکت
 5. ارائه ی مجوز از سوی وزارت ارشاد اسلامی

 

به چه دلیل باید مراحل ثبت شرکت سینمای را طی کرد؟

به طور کلی ثبت شرکت این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا از حمایت‌های قانونی در زمان بروز مشکل برخوردار شوید و در برخورد با چالش‌هایی که برای شما پیش خواهد آمد نگرانی نداشته باشید. اولین گام و مهم‌ترین مورد در زمینه ی ثبت شرکت سینمایی گرفتن مجوز از سوی وزارت ارشاد می‌باشد. به طور کلی برای انجام اموری که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد اخذ مجوز از وزارت ارشاد الزامی است.

 • برگزاری جشن‌های هنری
 • ساخت هر نوع فیلم سینمایی
 •  تأسیس نمایشگاه‌های هنری و نگارخانه‌ها
 • انجام کلیه ی اموری که در زمینه ی سینما و خبرگزاری است.
 • برگزاری دوره‌های آموزشی فیلم سازی، عکاسی و ....
 • ساخت انواع فیلم‌های مستند، کارتون، انیمیشن و ....

 

فرد متقاضی ثبت شرکت سینمایی باید چه شرایطی داشته باشد؟

اگر تصمیم به ثبت شرکت سینمایی گرفتید باید شرایط زیر را داشته باشید تا در هنگام مراحل اخذ مجوز و ثبت آن به مشکلی برخورد نکنید.

 1. داشتن مدرک کارشناسی یا معادل با این مدرک
 2. نداشتن سوء پیشینه که از سوی مراجع ذی صلاح تأیید شده باشد.
 3. شرط سنی برای افراد مجرد بالای بیست و هفت سال و افراد مجرد بالای بیست و پنج سال
 4. برخورداری از سوابق فرهنگی و هنری و داشتن صلاحیت تخصصی و علمی
 5. دارا بودن سابقه ی فعالیت در مراکز فرهنگی و مؤسسات مرتبط
 6. داشتن کارت پایان خدمت یا برگه معافی از خدمت سربازی
 7. داشتن امکانات و سرمایه ی کافی و نداشتن سابقه ی ورشکستگی و کیفری

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت فیلمسازی به چه مدارکی نیاز دارد؟

نحوه ثبت شرکت کاریابی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ مهر ۰۶:۰۷ قبل از ظهر(11 ماه پیش)

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

ثبت شرکت در شهر اهواز با توجه به موقعیت شهر اهواز حدودا" 20 روز کاری زمان میبرد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و حداقل میزان سرمایه ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال میباشد. نوع سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صورت سهم الشرکه بوده و اعضای شرکت به میزان سهام خود در برابر قروض شرکت مسئول و متعهد هستند.

مدراک مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز:

1-کپی کارت ملی و شمناسنامه همه اعضا

2-گواهی عدم سوئپیشینه

3-وکالتنامه به نام وکیل

4-در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت داشتن مجوز مربوطه

5-گواهی تعهد پرداخت بانکی 35% سرمایه در بانک

نکته: برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود حداقل دو نفر اعضا ضروری میباشد

نکته: اعضای شرکت باید به سن قانونی رسیده باشند.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

1-ابتدا نوع شرکت را مشخص نموده و مدارک مورد نیاز را فراهم می کنید.

2-ثبت نام اینترنتی در سامانه مربوطه

3-تاییدیه نام تایید شده توسط کارشناس

4-امضاء کردن اوراق مورد نظر پس از تاییدیه نام

5-ارسال مدارک توسط پست به اداره

6-و در آخر پس از تاییدیه کارشناس گرفتن آگهی و پرداخت هزینه در روزنامه رسمی

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۲۰ تیر ۱۷:۰۴ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

چگونه یک موسسه غیر تجاری ثبت کنیم؟

ابتدا باید به این سوال پاسخ داد که چه موسسه ای غیر تجاری نامیده میشود؟ و هدف از ثبت شرکت با چنین رویکردی چیست؟ این مؤسسات بر اساس نوع فعالیت به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به شرح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. موسسه غیر تجاری به طور کلی با اهدافی غیر تجاری و برای فعالیت هایی این چنین به وجود آمده اند. رسیدگی به امور خیریه، علمی، ادبی و … گوشه ای از فعالیت های غیر تجاری میباشند.

چون در این مؤسسات اهدافی غیر از اهداف اقتصادی و تجاری مدنظر است نیازی به سرمایه ی هنگفت نمی باشد و با همان حداقل سرمایه گفته شده می توان موسسه را بنا کرد.

تشکیلات مزبور طبق ماده 584 قانون تجارت از تاریخ ثبت،شخصیت حقوقی پیدا می کنند و می توانند عناوینی از قبیل انجمن،بنگاه،کانون و امثال آن داشته باشند.

انواع موسسات غیر تجاری:

 1. موسسات غیر تجاری انتفاعی : دسته اول مؤسساتی با این زمینه فعالیت انتفاعی نام دارد. این دسته از مؤسسات سود و منفعتی را جذب می کنند و آن را میان اعضای موسسه تقسیم می کنند.
 2. موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی : دسته دیگر مؤسسات غیر انتفاعی هستند که به قصد جلب سود و تقسیم میان اعضای این موسسه تشکیل نمی شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مؤسسات انتفاعی چه مؤسساتی هستند؟

همان طور که گفته شد هدف از ثبت موسسه انتفاعی ، برای جلب سود و منفعت و در آخر تقسیم آن بین اعضای موسسه تشکیل می شوند. نمونه های از این قبیل موسسات می توان به ثبت موسسه آموزشی علمی یا ادبی یا هنری و ثبت آموزشگاه های زبان و کنکور یا مدارس غیر انتفاعی اشاره نمود.

یکی از موانعی که برای این مؤسسات وجود دارد این است که به هیچ وجه اجازه انجام هیچ گونه معامله ای را ندارند و تنها می توانند به اهداف خیرخواهانه و مردمی رسیدگی کنند.

برای این که درک درستی از این موسسه ها داشته باشید می توانیم به موسسه های غیرانتفاعی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و … اشاره کنیم. همان طور که می دانید مدرسه غیر انتفاعی با هدفی مردمی در جهت بهبود و ارتقای سطح علمی دانش آموزان و ارائه خدماتی بیشتر از مدارس دولتی به کار خود ادامه می دهد.

مؤسسات غیر انتفاعی چه مؤسساتی هستند؟

همان طور که در ابتدا درباره این مؤسسات توضیح دادیم، هدفی غیر تجاری را دنبال می کنند با این تفاوت که سود آن ها میان اعضا تقسیم نمی شود.

برای درک این مؤسسات بهتر است به سراغ چند مثال برویم. این مؤسسات در غالب احزاب سیاسی، انجمن های اسلامی، مؤسسات خیریه، مؤسسات امداد اجتماعی و … تشکیل می شوند. فراموش نکنید که برای ثبت این مؤسسات باید حتما موسسه شما در غالبی غیر تجاری باشد تا بدون هیچ مشکلی موفق به ثبت موسسه شوید.

برای ثبت موسسه غیر انتفاعی در ابتدای امر اداره ثبت استعلاماتی کلی از اداره کلی نیروهای انتظامی اخذ می کند و پس از آن در رابطه با ثبت این مؤسسات تصمیم می گیرد.

اگر از سوی نیروی انتظامی تأییدیه ای به اداره ثبت ابلاغ شود شما موفق به ثبت موسسه خود خواهید شد. در غیر این صورت ثبت موسسه شما به انجام نخواهد رسید.

چگونه یک موسسه غیر تجاری ثبت کنیم؟

مدارک لازم جهت ثبت مؤسسات غیر تجاری

1- دو نسخه تقاضانامه ثبت موسسه که به صورت چاپی است.
2- تنظیم اساسنامه حداقل در 2 نسخه
3- تنظیم صورت‌جلسه مجمع مؤسسین حداقل در 2 نسخه
4- فتوکپی شناسنامه کلیه شرکا
5- اخذ مجوز در خصوص موضوع موسسه
 

تذکرات:

1- نکته اول که باید بدانید این است که حداقل دو شریک برای تشکیل این مؤسسات الزامی است که می توان این مهم را افزایش داد.
2- قید سرمایه به هر میزان مجاز است.
3- طبق ماده 586 قانون تجارت،موسسات و تشکیلاتی را که مقاصد آن ها مخالف با انتظامات عمومی یا نامشروع باشد نمی توان ثبت کرد.
4- در موسسات غیر تجاری که هدفشان غیرانتفاعی است می بایستی هنگام درخواست ثبت توسط اداره ثبت شرکت ها مراتب از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شود و پس از وصول پاسخ مثبت،نسبت به ثبت اقدام خواهد کرد.
5- در موسسات غیر تجاری که هدفشان جلب منافع مادی است موسسین باید نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام کنند.

روش و مراحل ثبت

راحت‌ترین و بهترین کار استفاده از وکلا مجرب ثبت یکتا است.

و یا می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید
1- تکمیل فرم تقاضانامه و امضاء آن توسط کلیه شرکا
2- تنظیم صورت‌جلسه مؤسسین و امضاء آن توسط شرکا
3- تنظیم اساسنامه و امضای ذیل کلیه صفحات توسط شرکا
4- مراجعه به سامانه ثبت شرکت‌ها به نشانی http://sherkat.ssaa.ir/

5- تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه و انتخاب 5 نام به ترتیب اولویت
مسئول مربوطه پس از بررسی، با انتخاب یکی از اسامی موافقت خواهد کرد.
6- سپس کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده می‌پردازد، اگر دارای نقص باشد برای شما در سامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می‌گردد و باید نقص را رفع نمایید و در صورت عدم نقص اطلاعات، آن را تایید می‌کند.
7- پس از پذیرش اینترنتی، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمایم آن‌ها را از طریق باجه‌های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه ی پذیرش ارسال نمایید.
8- با تکمیل فرم‌ها و ارسال آن به اداره‌ی ثبت شرکت‌ها اگر صورت‌جلسه‌ی شما دارای نقص باشد، برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می‌شود و باید رفع نقص نمایید و در حالتی دیگر حتی ممکن است صورت‌جلسه‌ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورت‌جلسه طی ابلاغیه‌ای به شما اعلام می‌گردد تا نسبت به صدور صورت‌جلسه‌ی جدید اقدام نمایید.
9- چنانچه صورت‌جلسه شما مورد پذیرش قرار گرفت، مسئول اداره دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت‌ها را صادر می‌نماید و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می‌شود. مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تأسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت‌ها می‌نماید و بعد از احراز هویت متقاضی (اصالتاً یا وکالتان) در ذیل ثبت دفتر از متقاضی امضاء اخذ می‌نماید. توسط مسئول مربوطه یک نسخه از مدارک اعم از اساسنامه، صورت‌جلسه و تقاضانامه که اداره ثبت شرکت‌ها آن‌ها را مهر کرده است به متقاضی تسلیم می‌شود.
10- درج در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران.
نام های انتخاب شده بایستی:
اولاَ:با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.
ثانیاَ:سابقه ثبت نداشته باشد.
ثالثاَ:از نام های خارجی نباشد.

ما در ثبت یکتا مفتخریم با کادری حرفه‌ای و وکلای مجرب شما را در زمینه ثبت برند - نماد تجاری یاری کنیم. در صورتی که کار خود را به ما بسپارید نیازی به هیچ گونه مطالعه و دانش در زمینه مراحل ثبت برند نخواهید داشت. کافی است با ما تماس بگیرید تا تمام مراحل ثبت برند را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما انجام دهیم.

با ما تماس بگیرید :

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در تهران 54071-021 | 09127152571 | 09126010223


 

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
۱۸ شهریور ۱۳:۰۶ بعد از ظهر(2 هفته پیش)