ثبت شرکت | راهنمای جامع ثبت انواع شرکت ها 54071-021

کلیات ثبت شرکت

زمانی که افرادی تصمیم به شروع یک فعالیت تجاری با مشارکت یکدیگر می گیرند نیازمند ثبت شرکت هستند. شرکت ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آنان بسته به نیاز و

زمانی که افرادی تصمیم به شروع یک فعالیت تجاری با مشارکت یکدیگر می گیرند نیازمند ثبت شرکت هستند. شرکت ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آنان بسته به نیاز و شرایط شرکاء متفاوت است. امروزه در ایران پرکاربرد ترین انواع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص است.

در تمام مراحل ثبت شرکت ، ثبت موسسه و سایر خدمات ثبتی در کنار شما هستیم. کافیست با ما تماس بگیرید. 

ثبت شرکت  54071-021

فهرست مطالب

 

برای توضیح انواع شرکت در ابتدا به معرفی شرکت های مدنی و شرکت های تجاری می پردازیم.

 

 

ثبت شرکت های مدنی و تجاری:

ثبت شرکت مدنی:

شرکت مدنی شرکتی است که به منظور کسب سود و یا نیل به هدفی خاص به واسطه به اشتراک گذاشتن کار و حرفه و یا مال توسط دو یا چند نفر تشکیل می شود و پس از آن به نحو اشاعه در اموال شرکت دارای مالکیت می گردند. این اجتماع می تواند اختیاری و یا گاهاً اجباری باشد! در این شرکت‌ها برخلاف شرکت‌های تجاری که دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند چنین مسئله‌ی وجود ندارد. در شرکت های مدنی افراد در جز به جز اموال شرکت دارای حق مالکیت هستند، در حقیقت زمانی که فردی مالی معین را وارد شرکت می کند ، مالکیت آن را از خود سلب شده می داند و مالکیت اشتراکی را می پذیرد و در نهایت اینکه شرکت مدنی می تواند برای نیل به اهداف مالی و کسب سود یا مقاصدی دیگر تشکیل شود.

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت تجاری:

هدف از تشکیل شرکت های تجاری کسب سود است. افراد دارایی های خود را به عنوان آورده در اختیار شرکت قرار میدهند و با سلب مالکیت خود آن ها را به سرمایه شرکت اضافه میکنند . این امر یعنی تجمیع این اموال منجر به ایجاد شخصیتی حقوقی به عنوان شرکت می شود که افراد اعم از حقیقی یا حقوقی ، تاجر یا غیر تاجر  به عنوان شریک در آن حضور خواهند داشت. لازم به ذکر است ماهیت شرکت مستقل از شرکا بوده و مسئولیت هر فرد در شرکت بسته به نوع شرکت ( از قبیل شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود،شرکت سهامی) تعیین می شود. بر خلاف شرکت مدنی، در شرکت های تجاری شرکا در جز به جز اموال حق مالکیت ندارند و به تناسب آورده خود از شرکت سود می برند.

بازگشت به فهرست

ثبت موسسات غیر تجاری:

ثبت موسسات غیر تجاری:

در کنار دو نوع شرکت مدنی و تجاری، موسسات غیر تجاری نیز وجود دارند. طبق ماده یک آیین نامه اطلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری ، چنین تعریف می شوند:

 مقصود از تشکیلات و موسسات غیرتجارتی مذکور در ماده 584 قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه وامثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته  باشند یا نه .

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت سهامی:

طبق ماده یک لایحه اصلاحی قانون تجارت، شرکت های سهامی به آن دسته از شرکت ها گفته می شود که در آن سرمایه به سهام تقسیم شده باشد و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ سهام آن ها است.

 

 

سهام:

سهم، (به انگلیسی: Share) قطعه‌ای از سرمایه یک شرکت است. هر سهم، نشان‌دهنده یا نمایندهٔ کوچکترین واحد مالکیتی، در یک شرکت یا کارخانه است. دارندهٔ هر سهم یا سهام‌دار، به همان نسبتی که سهام در اختیار دارد، در مالکیت شرکت یا بنگاه تولیدی شریک است. برای مثال، اگر شرکتی به تعداد دو میلیون سهم منتشر کرده و شخصی مالک دو هزار سهم در این شرکت باشد، او یک‌هزارم از مالکیت این شرکت را در اختیار دارد.

ثبت شرکت سهامی:

سهام شرکت ها جزء حقوق مالی محسوب می شود و به منزله مال منقول می باشد. هم به صورت قهری و هم قراردادی قابل نقل و انتقال به غیر می باشد.(مواد 24، 39 و 41 ل.ا.ق.ت). به همین دلیل فرایند نقل و انتقال سهام از موضوعات مهم مربوط به شرکت ها به شمار می رود.  

از لحاظ نوع مالکیت سهام به دو دسته سهام با نام و سهام بی نام تقسیم می شود. انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد .

 

 

نکات مرتبط

نکته: در صورت عدم رعایت تشریفات مذکور در ماده 40 ل.ا.ق.ت (ثبت انتقال سهام با نام در دفتر ثبت سهام شرکت) عمل حقوقی انتقال سهام در برابر شرکت و اشخاص ثالث قابل استناد نیست، لکن بین طرفین معتبر است و خریدار می تواند الزام فروشنده را جهت انجام ترتیبات ثبت از دادگاه بخواهد.

نکته: مادام که تمامی مبلغ اسمی هر سهم پرداخت نشده صدور ورقه سهم بی نام یا گواهینامه موقت بی نام ممنوع است. به تعهد کننده این گونه سهام گواهینامه موقت با نام داده خواهد شد. شرکتهای سهامی شرکت تجارتی محسوب می شوند حتی اگر موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد .

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سهام و انواع آن می توانید به مقاله سهم در ویکی پدیا رجوع کنید.

بازگشت به فهرست

شرکت های سهامی به دو دسته تقسیم می شود : شرکت سهامی خاص و عام

 

 

ثبت شرکت سهامی خاص:

شرکتهای سهامی که تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین گردیده است . این گونه شرکت ها ، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند (ماده 44 ل.ا.ق.ت) حداقل تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص 3 نفر و حداقل سرمایه در زمان تاسیس 1000000 ریال می باشد و سرمایه شرکت به سهام مساوی تقسیم می گردد ، در خصوص حداقل تعداد اعضاء هیات مدیره مقرراتی وضع نگردیده است . بر طبق نظریه حقوقی شماره 5156 /7 مورخ 13/7/1367 تعداد اعضای هیات هیات مدیره نمی تواند کمتر از 3 نفر باشد .

بازگشت به فهرست

آشنایی با ارکان تصمیم گیرنده در شرکت های سهامی خاص

مجامع عمومی :

شرکت های سهامی دارای ارکان تصمیم گیرنده می باشند از جمله ارکان تصمیم گیرنده مجامع عمومی می باشد ، مجامع عمومی، ازاجتماع سهامداران شرکت و مجموع اشخاصی است که شخصیت حقوقی شرکت را بوجود آورده اند. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت شرکت و تعیین کننده مقررات آن می باشد.

بازگشت به فهرست

نقاط اشتراک مجامع عمومی:

 

حدود وظایف این مجامع با هم متفاوت است: مجمع عمومی موسس (تصویب اساسنامه، تعیین اولین مدیران و بازرسان و کلیه امور مربوط به تاسیس شرکت)؛ مجمع عمومی فوق العاده (اموری مانند انحلال شرکت و هر نوع تغییر در اساسنامه)؛ مجمع عمومی عادی (امور معمول و متداول شرکت بعهده این مجمع می باشد).

برخی از تصمیمات انواع مجامع عمومی و هیات مدیره شرکت های سهامی با توجه به صراحت قوانین تجاری در مراجع ثبت شرکت ها منعکس و اقدام ثبتی دارند و برخی دیگر از تصمیمات فاقد اقدام موثر در مراجع ثبت شرکت ها می باشد .

نکات مهم

نکته اول : 

برای تشکیل تمام مجامع عمومی آگهی دعوت (در روزنامه کثیر الانتشار شرکت) لازم است .البته اگر در مجمعی کلیه صاحبان سهام حضور داشته باشند نیازی به انتشار آگهی در جراید نخواهد بود.

نکته دوم : 

جلسات مجامع عمومی بوسیله یک رئیس، دو ناظر( از بین سهامداران ) و یک منشی اداره می شود.صورتجلسه مجامع عمومی بوسیله شخص منشی تهیه شده و به امضاء هیات رئیسه می رسد. دعوت کنندگان مجامع عمومی به ترتیب عبارتند از: مدیران شرکت و بازرسان و اگر آنان هم به وظیفه خود عمل نکردند سهامدارانی که حداقل یک پنجم سرمایه شرکت را داشته باشند می توانند این کار را انجام دهند و اگر هیچکدام از افراد فوق الذکر نباشند هر صاحب سهم و ذینفعی می تواند از طریق ثبت شرکتها به آن مبادرت نماید.

نکته سوم : 

حد نصاب تشکیل مجمع عمومی از این قرار است : اول – در نوبت اول دارندگان بیش از نصف + دارندگان سهام باید در جلسه حضور داشته باشند در صورتی که در نوبت اول این میزان حاصل نشد در نوبت بعدی مجمع عمومی فوق العاده و موسس با حداقل یک سوم سهام شرکت تشکیل می شود و مجمع عمومی عادی با هر تعداد سهامی که مالکین آنها در جلسه حضور دارند.

نکته چهارم : 

از لحاظ حد نصاب اخذ رای: در مجمع فوق العاده و موسس با دو سوم سهام حاضر در جلسه (نه کل سهام شرکت) در مجمع عادی نصف سهام حاضر در جلسه اعم از نوبت اول یا نوبت سوم بوده باشند.

موارد آگهی و اقدام موثر ثبت شرکت ها و سرفصل عناوین و تصمیمات مجامع عمومی و هیات مدیره یکی از ابهاماتی می باشد که با عنایت به پراکندگی موضوعات و تکالیف حوزه ثبت شرکت ها و عدم تصریح و منجز بودن ، این تکالیف نیاز به معین نمودن و طبقه بندی جهت دسترسی آسان به آن دارد . لذا در این بخش به ذکر مباحث مربوط به صلاحیت انواع مجامع عمومی و هیات مدیره شرکت های سهامی به شرح ذیل می پردازیم :

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی موسس:

اولین اجتماع صاحبان سهام در شرکت های سهامی برای تصویب اساسنامه و تعیین مدیران و بازرسان “مجمع عمومی موس” نام دارد. این مجمع قبل از تشکیل شرکت سهامی و در تمام مدت شرکت فقط یک بار تشکیل می شود و مرکب از کلیه موسسین و پذیره نویسان می باشد. حضور حداقل عده ای از پذیره نویسان که نصف سرمایه شرکت راتعهد نموده باشند در این مجمع ضروری است. اگر در دعوت اولیه اکثریت حاصل نشد مجامع عمومی جدید تا دو نوبت توسط موسسین دعوت می شود، مشروط به این که لااقل 20 روز قبل آگهی دعوت با قید دستور جلسه منتشر گردد. مجمع جدید با دارندگان حداقل یک سوم سرمایه معتبر می باشد و تصمیمات با اکثریت دو سوم آراء حاضرین اتخاذ می شود. اگر در مجمع عمومی سوم اکثریت مذکور حاصل نشد موسسین عدم تشکیل شرکت را اعلام می دارند (ماده 75 ل.ا.ق.ت).

نکته : با توجه به اینکه در شرکت سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی موسس باستناد ماده 82 لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی نمی باشد لذا اولین مجمع تشکیل شده از لحاظ عرفی و ثبتی مجمع عمومی موسس تلقی می گردد . همچنین چنانچه تصمیمات مجمع عمومی موسس مطابق با قوانین و مقررات صورت پذیرفته با لحاظ مقررات ثبتی می بایستی ، منجر به آگهی تاسیس شرکت گردد .

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی عادی:

مجمع عمومی عادی:

اجتماع سالیانه صاحبان سهام برای تصویب حساب هاو تراز نامه و تخصیص سود و زیان ، تعیین مدیران و بازرسان “مجمع عمومی عادی” نام دارد .

هر صاحب سهمی، خواه سهم وی با نام یا بی نام باشد یا دارای سهم ممتاز باشد یا عادی، می تواند در مجمع عمومی شرکت کند . این مجمع می تواند نسبت به کلیه امور شرکت به جز آن چه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس و فوق العاده است (مثل موارد مذکور در مواد 83 و 42 ل.ا.ق.ت) تصمیم بگیرد . (ماده 86 ل.ا.ق.ت). گاهی در خلال سال مالی برای اتخاذ تصمیم درباره اموری که در صلاحیت مجمع عمومی عادی است (مواردی از قبیل حجر، فوت، استعفا یا سلب شرایط مدیر یا بازرس، موارد موضوع ماده 112 ل.ا.ق.ت و یا سایر موارد )

دعوت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده ضرورت می یابد . این مجمع فقط از لحاظ زمانی فوق العاده است، اما از نظر نصاب و صلاحیت ها مشمول مقررات راجع به مجمع عمومی عادی می باشد .

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی فوق العاده :

هر گاه مورد فوق العاده ای برای شرکت پیش آید (برای مثال، شرکت بخواهد مدت خود را تمدید یا سرمایه را زیاد کند و یا تصمیم به انحلال بگیرد) مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود (ماده 83 ل.ا.ق.ت).

هیات مدیره شرکت های سهامی: 

بر طبق ماده 107 لایحه اصلاحی قانون تجارت ، هر شرکت سهامی بوسیله عده ای از سهامداران که قانون عنوان هیات مدیره به آنها داده است ، اداره می شود . هیات مدیره ، مقام تصمیم گیری و اجرایی شرکت می باشد . انتخاب مدیران بوسیله مجمع عمومی عادی صورت می گیرد ، اما اولین مدیران شرکت بوسیله مجمع عمومی موسس نیز می تواند انتخاب شوند.

بازگشت به فهرست

شرایط هیات مدیره و مدیر عامل

 1. هیات مدیره در شرکت سهامی تنها از بین سهامداران انتخاب می شوند .( ماده 107 لایحه اصلاحی قانون تجارت )
 2. هیات مدیره شرکت نباید ممنوعیت های قانونی اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 لایحه اصلاحی قانون تجارت را داشته باشد .
 3.  مدت تصدی آنها به میزانی است که در اساسنامه معین شده و حداکثر دو سال است و انتخاب مجدد آنان بلامانع است .
 4. هیات مدیره یا هر یک از مدیران قابل عزل هستند و مجمع عمومی عادی می تواند آنها را عزل نماید.
 5. تعداد هیات مدیره در شرکت سهامی عام نباید از 5 نفر کمتر باشد ولی بیشتر از 5 نفر طبق اساسنامه مانعی ندارد . در خصوص حداقل تعداد اعضاء هیات مدیره مقرراتی وضع نگردیده است هر چند که در نظریه حقوقی شماره 5156 /7 مورخ 13/7/1367 تعداد اعضای هیات هیات مدیره نمی تواند کمتر از 3 نفر باشد
 6. اشخاص حقوقی را می توان به مدیریت شرکت انتخاب نمود که در این صورت باید یک نفر را به نمایندگی دائمی خود جهت انجام وظایف مدیریت معرفی نماید . یک نفر نمی تواند اصالتا و وکالتا ( یا به قائم مقامی و نمایندگی ) به عنوان اعضای هیات مدیره منصوب گردد .
 7. در صورت فوت یا استعفا یا سلب شرایط از یک یا چند نفر از مدیران ، اعضای علی البدل جای آنان را خواهند گرفت و در صورتی که عضو علی البدل تعیین نشده باشد و تعداد کافی جهت تصدی محل های خالی نباشد مجمع عمومی عادی جهت تکمیل اعضا باید تشکیل شود.
 8. هر یک از مدیران باید مقدار سهامی را که در اساسنامه مقرر شده است دارا باشند . این تعداد سهام نباید از مقدام سهامی که بموجب اساسنامه جهت دادن رای ضروری است کمتر باشد . این سهام برای تضمین خسارتی است که ممکن است از تقصیرات مدیران منفردا یا مشترکا بر شرکت وارد شود . سهام مزبور با نام بوده و قابل انتقال نیست .
 9. هیات مدیره در اولین جلسه خود از بین اعضاء یک رئیس و یک نایب رئیس تعیین می نماید .
 10. مدیر عامل نباید دارای ممنوعیت ماده 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت راداشته باشد .
 11. سمت مدیرعامل مباشرتی است. لذا مدیرعامل حق ندارد وظایف خود را از طریق دیگران (وکیل) انجام دهد .

بازگشت به فهرست

مدارک و مستندات جهت ثبت شرکت های سهامی خاص :

Joint Stock Company

هر گونه تقاضای ثبت تاسیس شرکت های سهامی خاص بصورت غیر حضوری و الکترونیکی به آدرس    http.irsherkat.ssaa.ir و با تکمیل مدارک ذیل صورت پذیرد .

 1. دونسخه اظهارنامه تکمیل شده با امضاء موسسین
 2. دونسخه اساسنامه تکمیل شده با امضاء موسسین
 3. تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نامهای پیشنهادی
 4. اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ( حداقل 35% سرمایه ) در حساب شرکت در شرف تاسیس همراه با فیش پرداختی
 5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط درمواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد
 6. تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت از جمله صفحه اول شناسنامه وکارت ملی سهامداران ، مدیران ، و بازرسان . با توجه به راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها و ارائه خدمات الکترونیکی هویت سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت آزمایشی صورت می پذیرد . 
 7. گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره ، مدیرعامل و بازرسان
 8. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین با امضاء موسسین
 9. دونسخه صورتجلسه هیأت مدیره با امضاء تمامی اعضای هیات مدیره
 10. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

تکمیل و ارائه مدارک فوق مستلزم رعایت نکات ذیل می باشد:

الف: اظهارنامه ها و اساسنامه

اظهارنامه ها ، اساسنامه بایستی تکمیل شده و به امضاء کلیه موسسین برسد. صورتجلسه هیأت مدیره نیز بایستی تکمیل شده و به امضاء هیأت مدیره منتخب مجمع عمومی مؤسسین برسد . در خصوص مجمع عمومی موسس حد نصاب جلسات بر طبق ماده 75 لایحه اصلاحی قانون تجارت در نوبت اول حداقل نصف موسسین و در صورت عدم حد نصاب در نوبت دوم و سوم لااقل یک سوم موسسین که دارای سرمایه شرکت می باشند ، ضروروی می باشد  

ب :گواهی بانکی

گواهی بانکی پرداخت سرمایه تعهدی بایستی قبل از تعیین نام ارائه گردد.

ج :اخذ مجوز

در ارتباط با موضوعاتی که نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح دارد مقتضی است به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ثبت شرکتها به آدرس    http. sherkat.ssaa.irمراجعه گردد.

د :مدارک احراز هویت:

1- اشخاص حقیقی داخلی:

 • تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی

2- اشخاص حقوقی داخلی:

 • تصویر روزنامه رسمی آگهی تأسیس و آخرین آگهی تغییرات مدیران
 • معرفینامه نمایندگی جهت نماینده سهامدار حقوقی جهت حضور در مجمع عمومی مؤسسین و همچنین در مواردی که نماینده مربوطه به عنوان عضو هیأت مدیره انتخاب شده باشد.
 • ارائه تأییدیه توسط اعضای هیأت مدیره سهامدار حقوقی مبنی بر غیردولتی بودن .
 • تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده

3- اشخاص حقیقی خارجی:

 • تصویر برابر با اصل گذرنامه
 • اصل ترجمه رسمی گذرنامه از دارالترجمه رسمی

4- اشخاص حقوقی خارجی:

 • تصویر برابر با اصل گواهی ثبت کشور ثبت کننده
 • اصل ترجمه رسمی گواهی ثبت شخص حقوقی خارجی
 • معرفینامه و همچنین تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده
 • چنانچه نماینده شخص حقوقی ایرانی باشد ارائه مدارک مذکور شق «2» بند «د» الزامی است.
 • در متن صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین می بایستی عبارت « کلیه اعضای هیأت مدیره و بازرسان تعهد و اقرار می نمائیم که دارای سابقه سوء پیشینه کیفری نبوده و ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 147 لایحه اصلاحی قسمتی از کانون تجارت نبوده و با امضاء ذیل صورتجلسه ضمن تأیید مفاد فوق بدینوسیله قبولی خودرا اعلام میداریم » و در متن صورتجلسه هیأت مدیره نیز بایستی عبارت « مدیرعامل شرکت تعهد و اقرار می نماید که دارای سابقه سوء پیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و ماده 126 لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت نبوده و با امضاء ذیل صورتجلسه ضمن تأیید مفاد فوق قبولی سمت خودرا اعلام میدارد» درج گردد.

و : وکالتنامه وکلا

وکالتنامه وکلای دادگستری بایستی نافذ بوده و مدت اعتبار پروانه وکالت منقضی نشده باشد.

ه :کیفیت اوراق

کلیه اوراق بایستی بصورت تایپی و بدون هیچگونه قلم خوردگی و لاک گرفتگی باشد .

ک :نقص مدارک

درصورت نقص هریک از مدارک از پذیرش خودداری می گردد.

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت سهامی عام:

ثبت شرکت سهامی عام:

 

تعریف

در مورد تشریفات و نحوه تاسیس و ثبت شرکت سهامی عام در لایحه اصلاحی قانون تجارت بطور مفصل بحث شده است. شرکت سهامی عام شرکتی است که لزوماً بخشی از سرمایه آن از طریق پذیره نویسی به عموم مردم واگذار شود و موسسین شرکت نمی توانند تمام سهام و سرمایه شرکت را در اختیار داشته باشند.

مجوزها

به دلیل حسّاسیت های زیادی که در مورد شرکت سهامی عام وجود دارد، اشخاص متقاضی ثبت شرکت سهامی عام راه دشواری را خصوصاً در زمان اخذ مجوزهای لازم برای پذیره نویسی در پیش دارند و در واقع بغیر از موارد خاص و محدود، هیچ لزوم و منطقی وجود ندارد که اشخاص متقاضی ثبت شرکت از بین شرکت های موجود، شرکت سهامی عام را برای ثبت انتخاب نمایند.

نکات

در شرکت های سهامی عام حداقل تعداد سهامداران 5 نفر خواهد بود اما با توجه به این موضوع که بخشی از سرمایه شرکت باید از طریق پذیره نویسی، توسط مردم تامین شود در نتیجه عملاً تعداد سهامداران شرکت های سهامی عام بسیار بیشتر از حداقل مقرر در لایحه اصلاحی قانون تجارت خواهد بود و حتی گاهاً مشاهده شده است که تعداد سهامداران شرکت های سهامی عام به هزاران و دهها هزار سهامدار می رسد. برای تاسیس و ثبت شرکت سهامی عام موسسین شرکت باید حداقل 20 درصد سرمایه شرکت را تعهد کرده باشند و حداقل 35 درصد از مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی بنام شرکت در شرف تاسیس سپرده گذاری نمایند.

در اجرای تبصره ماده 4 لایحه اصلاحی ، در ثبت شرکت سهامی عام عبارت: “شرکت سهامی عام” و در شرکت سهامی خاص عبارت “شرکت سهامی خاص” باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت در کلیه اوراق و اطلاعیه ها و آگهی ها شرکت به طور روشن و خوانا قید شود .

بازگشت به فهرست

با ما تماس بگیرید :

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید دفتر مرکزی تهران 02166501809 | 02166502188 | 09127152571 | 09126010223

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ آبان ۱۴:۰۸ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

نظرات

صابر
حداقل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت چی هستش؟
پاسخ
ثبت یکتا
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت شامل: کلیه اطلاعات هویتی اشخاص اعم از شناسنامه و کارت ملی در صورتیکه شرکت در شرف تاسیس سهامی خاص باشد پس از تائید نام ارائه فیش و گواهی بانکی بابت واریز سرمایه تعهدی اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت شرکت: الف) موضوع فعالیت متناسب با حوزه فعالیت شرکت در شرف تاسیس ب)ارائه کدپستی جهت استعلام آدرس شرکت در شرف تاسیس ج) تعیین میزان سرمایه و سهم هر فرد و تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره و تعیین حق امضاء
پاسخ
میهمان
هزینه ثبت شرکت چقدر می باشد؟
پاسخ
ثبت یکتا
هزینه ثبت شرکت حداقل 1/200/000 تومان میباشد و در خصوص شرکت های سهامی اگر میزان سرمایه بالاتر باشد نسبت به پرداخت هزینه حق التمبر یا حق الدرج هزینه بالاتر میرود.
پاسخ
محمد ملکی
آیا برای ثبت موسسه نیاز به گواهی عدم سوپیشینه میباشد؟
پاسخ
ثبت یکتا
خیر. برای ثبت موسسه و شرکت نیازی به گواهی عدم سوپیشینه نمیباشد. سامانه مستقیما استعلام میگیرد.
پاسخ
فریبرز صفوی
زمان لازم واسه ثبت شرکت چقدر است؟
پاسخ
ثبت یکتا
زمان لازم برای ثبت شرکت 3 تا 5 روز کاری جهت تایید نام و سپس 10 تا 15 روز کاری جهت تایید شدن کار زمان لازم است.
پاسخ

نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود (Limited liability company):

 • شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی است که با  حداقل  2 نفر شریک اعم از شخص حقوقی و شخص حقیقی برای اهداف تجاری تشکیل می گردد.
 • حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزارتومان) می باشد.
 • در مورد سهم الشرکه نیز این موضوع حائز اهمیت است که در شرکت با مسئولیت محدود آورده ی شرکا (سهم الشرکه) می تواند نقدی یا غیر نقدی باشد. آورده ی غیر نقدی شرکا نیاز به تقویم دارد که این تقویم توسط خود شرکا و به اتفاق نظر آنان صورت می پذیرد.
 • در شرکت با مسئولیت محدود بر خلاف شرکت سهامی خاص نیازی به بلوکه کردن بخشی از سرمایه ی ابتدایی شرکت نیست و اعلام میزان سرمایه برای تشکیل کفایت می کند در حالیکه در شرکت سهامی خاص حداقل 35% سرمایه باید نقدا در یکی از شعب بانکها در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس تودیع و گواهی مربوطه ارائه و 65% در تعهد سهامداران باشد. در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیر عامل شرکت شده و مدیر عامل اقرار به دریافت نماید و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر ضرورت ندارد.
 • تقسیم سود در این نوع از شرکت تابع اساسنامه ی آن است و چنانچه در اساسنامه این موضوع پیش بینی نشده باشد تقسیم سود شرکت به نسبت سهم الشرکه ی شرکاء صورت می گیرد، البته شرکاء می توانند هر ترتیب دیگری را میان خود مقرر نمایند.
 • مسئولیت شرکاء در این شرکت تا میزان سرمایه ای است که آنان وارد شرکت می کنند و بیش از آن مسئولیتی متوجه ی آنان نیست.
 • انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئ.لیت محدود از طریق سند رسمی صورت می پذیرد.
 • انتخاب بازرس در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است و تعیین هیئت نظار مختص شرکت با مسئولیت محدودی است که تعداد اعضای آن 12 نفر و بیشتر باشد. همچنین شرکت در افزایش سرمایه نیز اجباری نبوده و شرکا می توانند در این فرآیند شرکت نکنند.
 • مدیران در شرکت با مسئولیت محدود می توانند از داخل یا خارج شرکت انتخاب شوند و حتما نیازی به اینکه شریک آن شرکت باشند نیست همچنین مدت زمان مدیریت آنان می تواند محدود یا نا محدود باشد.
 • حق رای اعضاء در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سهم الشرکه ی آنان است مگر آنکه در اساسنامه طور دیگری مقرر شده باشد.

مدارک مورد نیاز:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضاء
 • گواهی عدم سوء پیشینه ی اعضای هیئت مدیره
 • تعیین 5 نام 3 سیلابی به ترتیب اولویت و در هر حال نام شرکت با مسئولیت محدود بعد از نام شرکت درج می گردد.

حداقل زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت:

15 روز کاری پس از اخذ گواهی عدم سوء پیشینه

 

برای توضیحات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید!

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۵ مرداد ۱۲:۰۵ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت سهامی خاص و مدارک مورد نیاز

ثبت شرکت سهامی خاص ساجات

شرکت سهامی خاص (Private Joint Stock):

 • شرکت سهامی خاص شرکتی است تجاری که با حداقل 3 نفر شخص اعم از حقیقی و حقوقی و با حضور 2 بازرس یکی به صورت اصلی و دیگری به صورت علی البدل تشکیل می گردد که این بازرسان نباید دارای نسبت فامیلی با اعضاء شرکت باشند. این شرکت در هر حال تجاری است حتی اگر موضوع فعالیت آن غیر تجار ی باشد.
 • حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای تشکیل این نوع شرکت یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می باشد. در این شرکت سرمایه ی اولیه  توسط خود شرکاء تامین می گردد، لازم به ذکر است 35% سرمایه ی اولیه این نوع شرکت ها باید در حسابی به نام "شرکت در شرف تاسیس" در یکی از بانک ها بلوکه شود و تا ثبت نهایی شرکت در آن حساب باقی بماند.
 • سرمایه ی این نوع از شرکت به قطهات سهام تبدیل می شود و این سهام می تواند با نام یا بی نام باشد.البته لازم به ذکر است تمام سهام شرکت سهامی خاص نمی تواند بی نام باشد! همچنین این سهام جزء اموال منقول بوده و به صورت قهری یا اختیاری قابل نقل و انتقال است
 • نقل و انتقال سهام با نام شرکت های سهامی خاص باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد در غیر این صورت این انتقال در مقابل شرکت و اشخاص ثالث بی اعتبار است اما در روابط بین طرفین دارای اعتبار است و طرف مقابل می تواند الزام فروشنده ی سهام را به انجام تشریفات قانونی ثبت از دادگاه صالح تقاضا کند.
 • سرمایه ی اولیه ی شرکت می تواند نقدی یا غیر نقدی باشد، چنانچه سرمایه به صورت غیر نقدی باشد باید توسط کارشناس رسمی دادگستری تقویم گردد.
 • شرکت های سهامی خاص برای شرکت در مناقصات و مزایدات نسبت به شرکت های با مسئولیت محدود از اعتبار بیشتری برخوردارند، همچنین پس از ثبت این نوع از شرکت می توان از بانک تا 10 برابر  سرمایه ی شرکت وام دریافت کرد.
 • در شرکت های سهامی به دلیل قواعد و قوانین مالیات های مستقیم ابتدا می بایست 10 % از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه و به ترتیب مقرر در قانون مربوطه به عنوان مالیات پرداختنی در نظر گرفته شود.
 • مسئولیت شرکاء در شرکت سهامی خاص به نسبت سهام آنان است و از این لحاظ مشابه شرکت با مسئولیت محدود است.یعنی شرکا بیشتر از سهم خود مسئولیتی در قبال بدهی های شرکت ندارند.

 

مدارک مورد نیاز:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء و بازرسین
 • گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء و بازرسین
 • ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت
 • 5 نام انتخابی به ترتیب اولویت

حداقل زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت:

15 روز کاری پس از اخذ گواهی عدم سوء پیشینه

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید!

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ مرداد ۱۱:۰۵ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت تضامنی و قوانین شرکت تضامنی | ساجات

 • شرکت تضامنی شرکتی است تجاری که بین 2 یا چند شریک به منظور امور تجارتی تشکیل می گردد. در این نوع از شرکت در زمان انحلال اگر دارایی آن برای تادیه ی دیون کافی نباشد هر شریک مسئول تادیه ی کل دیون است و سرمایه ی شرکاء نیز بر خلاف شرکت سهامی به قطعات سهام تبدیل نمی شود.
 • برای تشکیل این نوع از شرکت ها در قانون حداقلی مقرر نگشته، اما طبق قوانین ثبت شرکت ها حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای تشکیل شرکت تضامنی پنجاه میلیارد ریال (پنج میلیارد تومان) است.
 • در این شرکت ها همانطور که گفته شد هر شریک در قبال کلیه دیون شرکت مسئول است بنا بر این، برای شرکاء قالب مطمئنی نیست اما برای معامله کنندگان با شرکت مطمئن ترین قالب است.البته لازم به ذکر است قبل از انحلال یا ورشکستگی دیون شرکت از خود شرکت مطالبه می گردد نه شرکاء
 • اسم شرکت تضامنی باید حداقل متضمن نام یکی از شرکاء باشد و اگر متضمن نام تمام شرکاء نیست پس از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده است باید از عباراتی مانند: و شرکاء یا و برادران استفاده شود.
 • زمان تشکیل شرکت تضامنی هنگامی است که تمام سرمایه ی نقدی تادیه گردد و بر خلاف شرکت های سهامی تعهد به پرداخت وجود ندارد و باید تمام سرمایه از همان ابتدا پرداخت شده و سرمایه ی غیر نقدی نیز از همان ابتدا تسلیم گردد.
 • در شرکت های تضامنی نیز همانند شرکت های با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت های سهامی تقویم آورده های غیر نقد توسط خود شرکاء صورت می گیرد نه توسط کارشناس رسمی دادگستری.
 • نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت های تضامنی با رضایت تمامی شرکاء صورت می گیرد.یکی دیگر از مواردی که نیاز به رضایت تمامی شرکاء دارد انحلال شرکت است.
 • تقسیم سود در این شرکت ها اگر در اساسنامه شرایط خاصی مقرر نشده باشد به نسبت سهم هر شریک در سرمایه صورت می گیرد.

ثبت شرکت تضامنی و قوانین ثبت شرکت ساجات

مدارک مورد نیاز:

کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضاء

گواهی عدم سوء پیشینه ی اعضای هیئت مدیره

تعیین 5 نام 3 سیلابی به ترتیب اولویت و در هر حال نام شرکت با مسئولیت محدود بعد از نام شرکت درج می گردد.

حداقل زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت:

یک ماه و 15 روز کاری

برای توضیحات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

نویسنده : یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۱ مرداد ۱۵:۰۵ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرکتهای تعاونی

با توجه به ماده 17 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران

شرکت های تعاونی شرکتهایی هستند که تمام و یا حداقل 51 درصد سرمایه اصلی آن به وسیله اعضا در اختیار شرکتهای تعاونی قرار گیرد و سازمان ها و شرکتهای دولتی وابسته به دولت و تحت پوشش دولت و وزارتخانه ها و بانکها شهرداری ها و شوراهای اسلامی کشور و بنیاد مستضعفان وسایر نهاد های عمومی می توانند جهت اجرای بند دو اصل چهل و سه قانون اساسی از راه وام بدون بهره یا هر راه شروع دیگر از قبیل مشارکت مضاربه ماقات اجاره و یا اجاره به شرط تملیک بیع شرط فروش اقساطی و صلح اقدام به کمک در تامین و یاافزایش سرمایه شرکتهای تعاونی نمایند بدون اینکه عضو باشند .

ثبت شرکت تعاونی

شرکتهای تعاونی با توجه به نوع فعالیت به دودسته تقسیم می گردند:

الف : شرکتهای تعاونی تولیدی :

به شرکتی گفته می شود که به منظور اشتغال اعضا در امور به کشاورزی و دامداری و یا دامپروری پرورش و صید ماهی شیلات و صنعت ومعدن عمرانی ( شهرداری و یا روستایی ) و عشایری می نمایند که نیاز مشاغل تولیدی یا مصرف کنندگان عضو خود را در چهار چوب مصالح عمومی و به منظور کاهش هزینه ها و قیمت ها تامین می نمایند .

ب : شرکت های تعاونی توزیعی :

به شرکتی گفته می شود که در امورات مربوط به تهیه و توزیع کالا خدمات مسکن و سایه نیازمندیهای افرادفعالیت می نماید.

مدارک لازم جهت تشکیل تعاونی :

الف : ارائه مجوز فعالیت مربوطه
ب : لیست اسامی حداقل 7 نفر اعضا وسهامدار به همراه آدرس و مشخصات کامل
ج : کپی کارت ملی و شناسنامه همه افراد ( برابر با اصل شده ) برای آقایان کپی کارت پایان خدمت الزامیست
د : کپی آخرین مدرک تحصیلی
خ : امضا اساسنامه و فرمهای مربوطه
ظ : تعیین مدیر عامل و عضو علی البدل هیات مدیره و بازرس اصلی و علی البدل
ط : گواهی فیش بانکی مبنی بر اثبات سرمایه اولیه

نویسنده : ثبت یکتا

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت موسسه

مؤسسات غير تجاری:

موسسات غير تجاری موسساتی هستند كه جهت مقاصد غير تجاری مثل امور علمي ادبي يا امور خيريه و امثال آن تشكيل مي شوند و تشكيل دهندگان آنها ممكن است قصد انتفاع داشته و يا نداشته باشند.
تشكيل مزبور از تاريخ ثبت شخصيت حقوقي پيدا مي كنند و مي تواند عناويني از قبيل انجمن بنگاه كانون و امثال آن را اتخاذ نمايند.

تقسيم بندی مؤسسات غير تجاری بسته به اهدافشان:

 1. موسساتي كه هدفشان جلب منافع و تقسيم آن بين اعضا خود نباشد.
 2. موسساتي كه هدفشان جلب منافع مادي و تقسيم منافع مزبور بين اعضا خود يا غير باشد مانند كانون هاي فني و حقوقي و غيره.

حداقل شركا در موسسات فوق نبايد كمتر از دو نفر باشد و قيد سرمايه به هرميزان مجاز است . موسسات غير تجاري همانند موسسات تجاري بايد در تهران دراداره ثبت شركتها و در شهرستانها دردايره ثبت شركتهاي اداره ثبت مركز اصلي موسسه به ثبت برسند و جهت آن كليه اقدامات تاسيس شركتها به همراه رعايت مواد آئين نامه اصلاحي ثبت تشكيل و موسسات غير تجاري كه در سال 1337 به تصويب رسيده است ضروري مي باشد.

جهت ثبت تشكيلات غير تجاري تسليم اظهارنامه (فرم چاپي تقاضانامه ثبت موسسه به همراه ضمائم لازم در دو نسخه كه داراي تاريخ وامضا بوده الزامي است ضمائم آن شامل نسخه اصلي يا رونوشت وكالتنامه (در صورت تقاضا توسط وكيل).

گواهي شده تصديق كشوري كه موسسه در آنجا به ثبت رسيده به همراه ترجمه مصدق فارسي آن دو نسخه اساسنامه و امضا تمام صفحات آن توسط شركا صورت مجلس مجمع عمومي موسس مبني بر انتخاب هيئت مديره و معرفي صاحبان امضا (دونسخه) رسيد پرداخت حق الثبت و فتوكپي شناسنامه شركا مي باشد. در صورت غير انتفاعي بودن موسسه اجازه نامه نيروي انتظامي محل جهت ثبت ضروري مي باشد و در صورت انتفاعي بودن آن موضوع موسسه با مدارك تحصيلي و تخصص موسسين تطبيق داده شده سپس دستور ثبت صادر مي گردد. اساسنامه موسسات غير تجاري مي تواند مانند اساسنامه شركت با مسئوليت محدود باشد و در آن مواردي مانند موضوع موسسه ارگان اداره كننده (هيئت مديره) وارگان تصميم گيرنده (مجامع عمومي) و اختيارات آنها و غيره آورده شود.

موسسه مزبور داراي مجمع عمومي عادي و فوق العاده نيز مي باشد كه هر كدام داراي وظايفي هستند. هيئت مديره موسسه مي تواند در مجمع عمومي عادي از بين شركا يا خارج از آن انتخاب گردد و مديران مي توانند براي مدت محدود يا نامحدود معين شوند و داراي اختيارات تام نيز مي باشند مگر اينكه اساسنامه ترتيب ديگري را مقرر داشته باشد. جلسات هيئت با حضور اكثريت اعضا موسسه رسميت پيدا نموده و تصميمات هيئت مديره با اكثريت آرا مناط اعتبار خواهد بود. در صورتي كه تقاضاي ثبت مورد قبول واقع شود مراتب دردفتر مخصوصي ثبت و ورقه اي حاكي از تصديق ثبت به تقاضا كننده داده مي شود علاوه بر آن خلاصه مراتب در روزنامه رسمي يا يكي از روزنامه هاي كثير الانتشار با هزينه متقاضي منتشر مي گردد.

مطلبی درباره انحلال و تصفيه مؤسسات غير تجاری:

انحلال موسسات غير تجاري مي تواند اختياري و با تصميم مجمع عمومي فوق العاده و يا به موجب حكم دادگاه باشد . چنانچه انحلال اختياري صورت گرفته باشد تصفيه آن مطابق مقررات مندرج در اساسنامه توسط مدير يا مديران آن انجام مي گيرد ودر صورتي كه متصدي امر تصفيه وچگونگي انجام آن معين نشده باشد مجمع عمومي فوق العاده به هنگام انحلال يك نفر را به عنوان مدير تصفيه با تعيين حدود اختيارات آن معرفي مي نمايد.
اگر انحلال به موجب حكم دادگاه باشد امر تصفيه به عهده متصدي تصفيه مقرر در اساسنامه خواهد بود و چنانچه متصدي مشخص نشده باشد دادگاه ضمن حكم انحلال يك نفر را جهت تصفيه معين مي نمايد و مطابق قانون تجارت امر تصفيه صورت خواهد گرفت.

سلسله مراتب ثبت مؤسسات غير تجاری:

 1. کامل نمودن فرم تقاضانامه ثبت موسسه و امضا توسط شرکا.
 2. کامل نمودن فرم صورتجلسه موسسين و امضا توسط شرکا .
 3. تنظيم و امضاي کليه صفحات اساسنامه توسط شرکا.
 4. چند نام انتخاب و به مسئول تغيين نام اداره ثبت شرکتها ارادئه گردد(توجه شود نام انتخاب شده اولا بايد با فرهنگ انقلاب اسلامي مطابقت داشته و ثانيا سابقه ثبت نداشته باشد ثالثا از نامهاي خارجي نباشد) و مسئول مربوطه پس از بررسي، گواهي لازم را با انتخاب يکي از اسامي پيشنهادي صادر مي نمايد .
 5. پس از تعيين نام به قسمت ارجاع ادايه ثبت شرکتها مراجعه و مميز مربوطه پس از بررسي اوليه با توجه به موضوع فعاليت موسسه چنانچه نياز به اخذ مجوز از مراجع ذيصلاح داشته باشد عند اللزوم به مرجع مربوطه جهت اخذ مجوز معرفي مي شود.
 6. پس از وصول و ارائه مجوز لازم (در رابطه با موضوع موسسه)مميز ثبت شرکتها بشرط عدم وجود نقص مدارک، متقاضي را جهت پرداختي حق الثبت به حسابداري راهنمايي و مسئول حسابداري با توجه به سرمايه موسسه و تعيين مبلغ حق الثبت متقاضي را جهت پرداخت حق الثبت به بانک ملي ايران هدايت و پس از پرداخت وجه مذکور و ارائه فيش پرداختي به حسابداري ، حسابدار اقدام به ممهور نمودن تقاضانامه متقاضي مي کند و مميز مربوط دستوي ثبت را صادر و متقاضي به قسمت ثبت شرکتها مراجعه مي نمايد .
 7. در قسمت ثبت شرکتها پيش نويس آگهي تاسيس تهيه شده پس از امضاي رئيس اداره ثبت شرکتها و تايپ آگهي مربوط ، متقاضي مجددا به قسمت ثبت شرکتها مراجعه و پس از احراز هويت توسط مسئول قسمت از متقاضي ذيل ثبت دفتر(اصالتا يا وکالتا)امضا اخذ مي نمايد و سپس يک نسخه از مدارک (اساسنامه ، صورتجلسه ، تقا ضانامه)که ممهور به مهر اداره ثبت شرکتها مي باشد به متقاضي تسليم مي گردد و متقاضي به دبير خانه اداره مراجعه و پرونده را تحويل داده، يک برگ آگهي تايپ شده را به اداره کل دفتر روابط عمويم و امور بين الملل(قسمت دايره آگهي ها )برده و پس از تعيين مبلغ جهت درج در روزنامه کثير الانتشار به بانک مراجعه و همراه فيش پرداخت شده به دبيرخانه مراجعه مي کند . پس از امضاي نسخ تايپ شده توسط رئيس اداره ثبت شرکتها در اين مرحله آگهي صادر و دو نسخه تايپي به متقاضي تحويل مي گردد . يک نسخه جهت درج در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي (واقع در خيابان بهشت، ضلع جنوبي پارک شهر)ونسخه ديگر همراه فيش پرداختي به قسمت دايره آگهي ها جهت درج در روزنامه کثير الانتشار داده مي شود. در اين مرحله کار ثبت موسسه پايان يافته است .

براي ثبت مؤسسات غير تجاري نياز به چه مداركي مي‌باشد؟

 1. اخذ دو نسخه تقاضا نامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکتها و تکميل و امضا توسط شرکا (بر طبق پيوست)
 2. تنظيم اساسنامه حداقل در 2 جلد و امضاي ذيل تمام صفحات توسط کليه شرکا يا اعضا (بشرح نمونه پيشنهادي پيوست اين راهنما)
 3. تنظيم صورتجلسه مجمع موسسين حداقل در 2 نسخه (بشرح نمونه)
 4. فتوکپي شناسنامه شرکا.
 5. اخذ مجوز در رابطه با موضوع موسسه در صورت لزوم.

تذکر 1- حداقل وجود دو نفر شريک در موسسه الزامي است .

تذکر 2- قيد سرمايه به هر ميزان در موسسه مجاز مي باشد .

تذکر 3- امضاي مدير شعبه و فتوکپي شناسنامه و قيد محل سکونت در صورتي که شرکت شعبه داشته باشد الزامي است.

نویسنده : ثبت یکتا

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در مناطق آزاد

منطقه آزاد چیست و چه محاسنی دارد؟

منطقه آزاد محدوده بندری و غیر بندری می باشد که طبق ماده 13 قانون مناطق ازاد تجاری- صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب 7/6//62 اشخاص حقیقی و حقوقی که در مناطق ازاد مذکور به انواع فعالیت های اقتصادی اشتغال دارند نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در منطقه از تاریخ شروع بهره برداری مندرج در مجوز به مدت 15 سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی ها معاف می باشند. مناطق آزاد مشمول مقررات جاری کشور متبوع خارج بوده وشامل مزایای همچون معافیت های مالیاتی_بخشودگی سود و عوارض گمرکی و عدم وجود تشریفات زاید ارزی و اداری و همچنین سهولت و تسریع در فرایند های واردات و صادرات با جذب سرمایه گذاری های خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی می باشد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

در تعریف سازمان ملل متحد (یونیرو) از مناطق ازاد به عنوان (محرکه)در جهت تشویق صادرات صنعتی تلقی می گردد. همچنین در برداشت جدید از مناطق ازاد که به منطقه ازاد پردازش صادرات معروف است . به ناحیه صنعتی ویژه ای در خارج از مرز گمرکی که تولیداتش جهت گیری صادراتی و ارز گفته می شود. فلسفه این اصطلاح را می توان در تفسیر استراتژی واردات و استراتژی توسعه صادرات دانست.

*مزایای ثبت شرکت در مناطق ازاد:

 1. معافیت مالیاتی (20)ساله برای هر نوع فعالیت های اقتصادی
 2. 100%مالکیت خارجی
 3. ورود اتباع خارجی بدون اخذ ویزا
 4. تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاران خارجی
 5. عدم محدودیت ها در انتقال ارز به دیگر مناطق ازاد ایران با سایر کشور ها.
 6. خدمات گسترده بانکی و بیمه ای (هم دولتی هم خصوصی)
 7. خدمات پولی و بانکی انعطاف پذیر
 8. انجام معاملات ارزی
 9. معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه ماشین الات صنعتی واحد های تولیدی
 10. فعالیت بورس نفت و محصولات پتروشیمی و بورس بین المللی اوراق بهادار
 11. ثبت سهل و اسان شرکت ها و موسسات صنعتی و موسسات فرهنگی و مالکیت معنوی
 12. مقررات آسان برای ورود کالا های مجاز
 13. تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا
 14. امکان صادرات کالاها ی تولید شده در کیش به سایر سرزمین اصلی
 15. نرخ های مناسب برای مصرف انرژی
 16. آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت های اقتصادی
 17. صدور محصولات به خارج از کشور بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندر گاهی
 18. شرایط و مقررات ساده کار و دسترسی به نیروی کار ماهر

منطقه آزاد چیست؟

ایران هشت مناطق ازاد تجاری و صنعتی دارد که شامل:

 1. مناطق ازاد کیش
 2. ناطق ازاد قشم
 3. مناطق ازاد چابهار
 4. مناطق ازاد اروند
 5. مناطق ازاد بندر انزلی
 6. مناطق ازاد سلفچگان
 7. مناطق ازاد ماکو
 8. مناطق ازاد ارس می باشد . که در تمام مناطق ازاد ذکر شده 15 سال معافیت از مالیاتی را برخوردار می باشد.

برخی از مهمترین تفاوت مناطق ازاد ویژه را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

معافیت مالیاتی به مدت 15 سال در مناطق ازاد وجود دارد ودر مناطق ویژه اقتصادی تخفیف مالیاتی طبق مقررات داخل کشور است. خرده فروشی کالا در مناطق ویژه اقتصادی فقط برای اتباع خارجی امکان پذیر است
ولی در مناطق ازاد خرده فروشی برای اتباع خارجی و داخلی امکان پذیر می باشد. مقرررات روادید برای اتباع خارجی در مناطق ویژه به اساس ضوابط داخل کشور است ولی در مناطق ازاد روادید در مرزهای ورودی اعطا می گردد.
مقررات کار و بیمه اجتماعی در استخدام اتباع خارجی در مناطق ازاد تابع مقررات خاص مناطق می باشد
دسترسی در مناطق ویژه اقتصادی تابع مقررات داخل کشور است.

مشوق های سرمایه گذاری در حوزه بازرگانی و ثبت شرکت ها

 1. ثبت شرکت

  انواع شرکت ها و موسسات غیر تجاری مذکور در قانون تجارت و سایر قوانین ایران بدون وجود بوروکراسی اداری در منطقه قابل ثبت می باشند. ویژگی ثبت شرکت در منطقه نسبت به سایر مناطق به شرح ذیل است:

  • الف) سهولت تعیین نام وموضوع: تعیین نام اشخاص حقوقی در مدت چند دقیقه انجام می گیرد.ضمنا در خصوص انتخاب موضوع با توجه به قوانین مناطق ازاد و به ویژه ماده 5 قانون چگونگی اداره مناطق ازاد تجاری_ صنعتی سختگیری بسیار کمتری نسبت به سرزمین اصلی صورت می گیرد.
  • ب) حذف بورکراسی اداری زائد و سهولت فرایند ثبتی: متقاضیان می توانند با راهنمایی و مشاوره کارشناسان اداره ثبت شرکت ها و شرکت خود را ظرف یک الی یک روز و نیم به ثبت برسانند که این مدت زمان به نحو قابل ملاحظه ای از سرزمین اصلی و حتی سایر مناطق ازاد کمتر بوده به نحوی که این مدت زمان فرایند ثبت شرکت قابل رقابت با سایر مناطق ازاد جهان و کشور های پیشرفته می باشد.
  • ج) ثبت شرکت با سهامداران صدرصد خارجی: به استناد ماده 2و5 مقررات سرمایه گذاری در مناطق ازاد تجاری – صنعتی هیچ محدودیتی برای ثبت اشخاص حقوقی از حیث تابعیت وجود ندارد به نحوی که سرمایه گذاران خارجی می توانند در فعالیت های اقتصادی منطقه به هر نسبتی سرمایه گذاری نمایند.
  • د) وجود دفاتر مجازی جهت استفاده سرمایه گذاران: اشخاص حقوقی که فاقد اقامتگاه قانونی می باشند می توانند به دلخواه برای مدت 3 ماه از صندوق پستی یا 6 ماه از دفاتر مجازی استفاده نمایند.PAPER OFFICE
 2. ثبت سفارش

  در راستای توسعه تجارت الکترونیک و در جهت جذب بازرگانان و سرمایه گذاران سازمان منطقه ازاد با همکاری وزارت بازرگانی و مرکز توسعه صادرات ایران از تاریخ 27/3/89 سیستم ثبت سفارش کالا را راه اندازی کرده که این سیستم به علت سهولت ثبت سفارش برای بازرگانان و سرمایه گذاران در این مدت کوتاه مورد استقبال بسیاری از بازرگانان قرار گرفته است.

 3. حمایت از پرونده های خاص

  سازمان منطقه ازاد ضمن برخورد قاطع با برند های تقلبی و جلوگیری از نصب تبلیغات اشخاص حقیقی یا حقوقی فاقد نمایندگی مزایای خاصی را برای صاحبان برند های معتبر اعم از داخلی یا خارجی در نظر گرفته که از جمله انها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
  -شرکت های تجاری که نمایندگی شرکت های اصلی و معتبرخارجی را دارا بوده و کالاهای خود را با ضمانت نامه ارائه دهند در صورتی که این نمایندگی در جزیره کیش به ثبت رسیده باشد با ارائه مدارکه مثبته و تایید مدیریت بازرگانی سازمان از 50%عوارض معاف خواهد بود(ماده 18-6 دستورالعمل شماره 31/434770)
  – در صورت داشتن نمایندگی معتبر کالاهای دارای مارک مشهور با استاندارد معتبر از ده درصد تخفیف نسبت به عوارض متعلقه برای کالاها با شرایط مندرج در این بند برخوردار خواهد شد(بند ب ماده 17-4 دستورالعمل گمرک 31/403730)

 4. امور گمرکی

  تخفیف ویژه تعرفه گمرکی

  - با توجه به مصوبه هیات وزیران مبنی بر 15% تخفیف تعرفه گمرکی به منظور تشویق جذب و رونق صادرات مجدد کالاهایی که به عنوان صادرات مجدد وارد منطقه و سپس به داخل کشور صادر می گردد با مشخص کردن وجه در پروانه های ورود (اظهارنامه) و تعیین ارزش کالا +کرایه(ارزش فاکتور) 15% از کل مبلغ تعرفه گمرکی ورود به سرزمین اصلی از صاحب کالا اخذ و سپس با ارائه مدرک مثبته دال بر ورود کالای مربوطه به داخال کشور (پروانه گمرکی) 7% الی 5/11% از 15%مبلغ اخذ شده به صاحب کالا عودت داده می شود.
  – کلیه موارد اولیه وارداتی و ماشین الات صنعتی واحدهای تولیدی از پرداخت حقوق گمرکی معاف می باشند.

 5. امور حمل ونقل

  با توجه به مصوبه هیات مدیره سازمان منطقه ازاد در راستای جذب و تشویق ورود و صدور کالا به کلیه بازرگانان تجاری که کالاهای خودرا از طریق کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران وارد منطقه می نماینند 30% تخفیف در هزینه حمل کالا داده می شود.

سیاست های حمایتی سیستم بانکی مالی اعتباری و بیمه منطقه ازاد کیش

1- انتقال حوالجات ارزی به کشورهای همسایه بسیاری از کشورهای همسایه دنیا:

در خواست کنندگان حوالجات ارزی می توانند با پرداخت معادل ریالی (بدون محدودیت) و یا پرداخت ارز ان حواله و یا معادل ان به ارز دیگر (با رعایت مقررات پیشگیری از پولشویی) وجه مورد نظر خود را به بانک دیگر ارسال نمایند.
برای ارسال حواله ارائه مشخصاتی همچون نام کامل ذینفع شماره حساب نشانی و شماره تماس ذینفع BIC بانک مقصد (کد سوئیفتی) (INTERNATIONAL BANK ACCOUNT NUMBER )IBAN شماره بین المللی حساب بانکی و علت ارسال وجه ضروری می باشد کارمزد حوالجات داخلی و خارجی به شرح زیر می باشد:

حوالجات داخلی به شعب همان بانک نیم در هزار و به شعب سایر بانک ها یک در هزار می باشد.
کارمزد حوالجات خارجی نیز یک ونیم در هزار می باشد حداقل کارمزد برای حوالجات چه داخلی و چه خارجی 3 دلار امریکا می باشد .
حاکثر این کارمزد نیز به ترتیب پنجاه و یکصدو پنجاه دلار می باشد
لازم به یاداوریست انتقال وجه توسط فرستنده حواله به حساب خودش در شبکه یک بانک در داخل کشور بدون کارمزد می باشد. معاملات ارزی واحدهای بانکی در مناطق ازاد تجاری وصنعتی،تابع مقررات ارزی سایر نقاط کشور نبوده و کارمزد عملیات بانکی ،نرخ های خرید و فروش ارز، سود تسهیلات اعتباری دریافتی و سپرده های مختلف وهمچنین سود تسهیلات اعطایی، بر اساس شرایط عرضه و تقاضا در بازار به طور ازادانه تعیین می شود.

2- خرید و فروش ارزهای مهم مقابل ریال بدون هیچگونه محدودیت:

بانک های جزیره کیش از انجای که در منطقه ازاد کیش قرار دارند می تئانند ارزهای معتبر و CONVERTIBLEرا مانند دلار ویورو بدون محدودیت خریداری نموده و یا به فروش برسانند. لازم به ذکر است که در خرید ارز رعایت مقررات پولشویی همانند سرزمین اصلی لازم الاجرا بوده و در فروش ارز نیز اگر چه بر خلاف قوانین سرزمین اصلی نیازی به ارائه مدارکی مانند گذرنامه و روادید نمی باشد ولی ارز مورد درخواست مشتری باید در ان زمان در بانک موجود باشد . در ضمن خرید ارزهای انتقالی از طریق سیستم بانکی بین المللی از جمله حوالجات ارزی و سایرابزارهای معتبر بانکی و موجود ی حساب های ارزی بدون هیچگونه محدودیتی مجاز می باشد. کارمزد خرید اسکناس یک در هزار و کارمزد فروش دو در هزار می باشد. تبدیل ارز به ریال از محل حواله ارزی حساب های ارزی و حساب های واسطه ای بانک نیز بدون کارمزد می باشد . پرداخت ارز به صورت اسکناس از حساب مشتری نیز در صورتی که ایشان ارز را به صورت اسکناس به حسابشان واریز کرده باشند بدون کارمزد خواهد بود و در غیر این صورت (در در حالتی که وجوه واریز شده به حساب از محل حواله های در یافت شده باشد) پرداخت ارز به صورت اسکناس دو در هزار کارمزد خواهد داشت . نرخ خرید و فروش ارزها و همچنین تبدیل انها به ریال در مناطق ازاد بر اساس عرضه و تقاضا در بازار ازاد تعیین می گردد.

3- تامین مالی پروژه ها برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی بر اساس سیاست ها و مراحل تایید شده ای برای KFZ:

تامین مالی پروزه ها و طرح ها در قالب تسهیلات فاینانس و ریفاینانس انجام می پذیرد. اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی به عنوان وارد کنندگان کالاهای سرمایه ای ،تجهیزات، ماشین الات خطوط تولیدی و خدمات فنی و مهندسی و نصب و راه اندازی، اموزش و دانش فنی، واجدین شرایط استفاده از تسهیلات فاینانس می باشند.
دوره استفاده از تسهیلات معمولا بین 1 تا 3 سال جهت ساخت و اجرا به طول می انجامد. تسهیلات ریفاینانس نیز در قالب اعتبارات اسنادی ریفاینانس با یوزانس داخلی ،اعتباری است که در چهار چوب یک خط اعتباری کوتاه مدت برقرار شده بین دو بانک یا موسسه مالی تحت یک قرار داد گشایش می گردد. سر رسید هر اعتبار اسنادی تحت قرار داد تسهیلات بر اساس شرایط تسهیلات مربوطه می باشد. دوره باز پرداخت تسهیلات ریفاینانس حداکثر یک سال پس از پرداخت توسط کارگزار به فروشنده از زمان معامله اسنادی می باشد. به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور مربوطه به اخذ تسهیلات ارزی میان مدت جهت اجرای طرح های عمرانی و صنعتی ،مجریان طرح ها می توانند با بانک خود هماهنگی های لازم را به عمل اورده و نسبت به اخذ مجوزهای لازم و ارائه مدارک مثبته و انجام امور بانکی مربوطه اقدام نمایند. پس از انکه شرایط قرارداد تجاری تنظیم شده و انطباق ان با مقررات ارزی جاری و امکان گشایش اعتبار اسنادی مربوطه توسط بانک عامل (متعاقب صدور مصوبه اعتباری و ارسال نسخه ای از قرارداد تجاری توسط مجری طرح به بانک عامل)مورد تائید قرار گرفت بانک نسبت به مراحل اجرائی دریافت تسهیلات خارجی اقدام خواهد نمود. شایان ذکر است مجریان طرح ها بایدتا زمان صدور تائیدیه توسط بانک عامل مجوز های قانونی مربوطه به ویژه تائیدیه شورای اقتصادی و همچنین اسناد انجام مناقصه (یا ترک تشریفات مناقصه) برای طرح های دولتی را به بانک خود تسلیم ودر رفع اشکالات احتمالی قرارداد تجاری ارائه شده کوشش لازم معمول نماید.

4- تسهیلات و خدمات بازرگانی شامل گشایش، ابلاغ معامله اسناد اعتبارات وارداتی /صادراتی ،ضمانت نامه ها برات اسنادی و اسناد (وصولی)دیسکانت واگذاری عواید اعتبارات صادراتی با نرخ های مناسب:

بانک های جزیره کیش علاوه بر انکه کلیه خدمات مربوط به CASH AGAINST DOCUMENT CAD (پول نقد در برابر سند ) و گشایش اعتبار اسنادی خارجی و داخلی به ارز و ریال به صورت دیداری و مدت دار ارائه می دهند ، دیگر خدمات بازرگانی را در نیز در قالب بانک ابلاغ کننده ،بانک معامله کننده و بانک پوشش دهنده به انجام می رسانند.در ضمن این بانک ها با دریافت اعتبارات اسنادی از دیگر بانک ها (اعتبار صادراتی) و معامله اسناد ان ،اسناد سر رسید اینده را با نرخ های مناسب دیسکانت می نماید.وجه اسناد دیسکانت شده به در خواست فروشنده به حساب موردنظر وی حواله خواهد شد. از انجا که توضیح جزئیات این خدمات و کارمزد ها و نرخ های مربوطه در حوصله این نوشتار نمی گنجد لذا مشتریا ن می توانند برای اطلاع از کارمزد ها و جزئیات مراحل انجام کار با بانک خود تماس حاصل نمایند. در رابطه با ضمنانت نامه های ارزی بانک ها انواع ضمانت های ارزی شامل ( ضمانت نامه های وارداتی) (در قبال تضمین متقابل کارگذاران )(ضمانت نامه های حسن انجام کار )و (ضمانت نامه های پیش پرداخت )را صادر می نمایند.

5- وام و تسهیلات ارز :

تسهیلات ارزی به منظور ایجاد شرایط لازم جهت گسترش امور بانکی (داخلی صادرات واردات) به عنوان سرمایه نقدی (منابع)در اختیار متقاضی واجد شریط اعم از شخص حقیقی یا حقوقی قرار خواهد گرفت.این تسهیلات به منظور خرید و صدور کالا به خارج از کشور به مقصد فروش (صادرات) و یا به منظور خرید و ورود کالا از خارج به مناطق ازاد تجاری صنعتی (واردات )میزا ن تسهیلات بر اساس قیمت خرید کالا و هزینه حمل تعیین می گردد. و حداکثر 90% مبلغ پیش فاکتور خواهد بود . مدت قرار داد تسهیلات متناسب با یک دوره خرید و فروش و حداکثر شش ماه می باشدشایان ذکر است مدت قرار داد تسهیلات قابل تمدید نمی باشد و تنها در موارد استثنائی مهلت مذکور قابل افزایش خواهد بود. نرخ سود تسهیلات با لحاض نمودن شرایط بازار منطقه وبین المللی به صورت موردی و با توجه به نوع ارز ،میزان و مدت تسهیلات تعیین می گردد. باز پرداخت تسهیلات ارزی می تواند در پایان دوره و یا ماهیانه صورت پذیرد.

6- گشایش حساب های ارزی برای اشخاص حقیقی و حقوقی به ارز های مهم با نرخ های سود مناسب:

بانک های جزیره کیش برای مشتریان خود انواع حساب های ارزی را به شرح ذیل گشایش می نماید :

الف) حساب قرض الحسنه جاری ارزی:
دارای دسته چک ارزی بوده و به مانده حساب سود تعلق نمی گیرد. گشایش حساب جاری ارزی پس از دریافت تایید نداشتن چک برگشتی و در یافت مدارک مربوطه از مشتری انجام خواهد گردید .مشتری می تواند برای پرداخت وجه گشایش حساب ،ریال و یا ارز ان را پرداخت نماید.

ب)حساب قرض الحسنه پس انداز ارزی (دفترچه پس انداز):
پس اندازهای ارزی به ارزهای معتبر و یا حداقل یکصد دلار ،یکصد یورو ویا معادل یکصد دلار برای دیگر ارزها گشایش می گردد. پس اندازهای ارزی ، حساب قرض الحسنه بوده و سودی به انها تعلق نمی گیرد. و متناسب با سیاست بانک مربوطه در قرعه کشی های دوره ای شرکت داده شده و از جوایز ارزنده برخوردار خواهد شد.
شایان ذکر است تبدیل ارز به ریال از محل حساب پس انداز،بدون کارمزد می باشد.

ج)سپرده مدت دار (یک ماهه ،سه ماهه،شش ماهه،،نه ماهه،یک ساله)
به سپرده های مدت دار سود تعلق می گیرد و در سر رسید سپرده سود مربوطه به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز خواهد گردید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای گشایش سپرده مدت دار یک هزار دلار، یا یک هزار یورو، و یا معادل یک هزار یورو و یا یک هزار دلار برای سایر ارز ها می باشد. نرخ سود این گونه حساب ها متناسب با شرایط عرضه و تقاضا در بازار و توافق سپرده گذاری با بانک مربوطه تعیین می گردد.

بیمه

شرکت های بیمه با استفاده از کلیه امکانات خود و دسترسی با بیمه گران اتکای سرزمین اصلی،همچنین کار گزاران و بیمه گران صاحب نام بین المللی توانایی حمایت همه جانبه از رشد سرمایه گذاری در این منطقه و سایر مناطق مشابه و همچنین ارائه سرویس های مناسب جهت ارامش خاطر و امنیت سرمایه گذاران محترم را دارا می باشند.که از جمله این توانایی ها می توان به امکان ارائه پوشش ریسک سرمایه گذاری ها به شرح ذیل بیمه نامه های متناسب اشاره نمود:

-ریسک های اقتصادی مانند تغییرات و نوسانات نرخ ارز ،عدم منفعت و انتقال سرمایه
– ریسک های حقوقی و سیاسی مانند تغییر در قوانین مالکیت ،تجارت ،دستور العمل ها و ایین نامه های منطقه ای و نیز ریسک هایی که به واسطه جنگ ،اشوب و . . . . .به وقوع می پیوندند.
– ریسک های مرتبط بر پروژه ها اعم از ریسک های طبیعی و سایر سوانح منجر ب خسارت در بخش های اموال ، فنی و مهندسی ، مسئولیت ها ،اشخاص ، مدیریت پروزه و. . . .
علاوه بر موارد مطروحه فوق با توجه به امکانات فنی مو جود ،این شرکت توانایی طراحی پوشش های مختلف بیمه ای در قالب بیمه نامه های مد نظر سرمایه گذاران محترم را با هر سقف از سرمایه دار می باشد.

فرودگاه بین المللی کیش:

چهارمین فرودگاه کشور از نظر حجم عملیات پروازی
□ بهره مندی از دو باند پروازی استاندارد هریک به طول 3360 متر با قابلیت پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیکر ، تاکسی وی موازی به طول 3360 متر و 14 دستگاه تاکسی وی فرعی، پارکینگ با ظرفیت 12 موقعیت توقف هواپیما به صورت همزمان
□ 5 ترمینال مجهز مسافری به مساحت 13 هزار متر مربع جهت سرویس دهی همزمان به 10 پرواز داخلی و بین المللی
□ امکان نشست و بر خاست هواپیما در شب با بهره مندی از سیستم روشنایی باند
□ پذیرش بیش از 2 میلیون مسافر و 20 هزار سورتی پروازی ورودی و خروجی در سال 89
□ قابلیت پذیرش 4 میلیون مسافر و 30 سورتی پروازی ورودی و خروجی در سال
□ انجام عملیات پروازی منظم روزانه به بیش از 10 مسیر داخلی و 2 مسیر خارجی
□ فعالیت منظم بیش از 13 شرکت هواپیمای داخلی در فرودگاه کیش
□ پذیزش روزانه 60 سورتی پرواز و 6 هزار نفر مسافر داخلی و خارجی به طور متوسط و افزایش ان تا سقف 100 سورتی پروازی روزانه در ایام نوروزی و جشنواره تابستانی
□ ارائه خدمات هندلینگ هواپیما و بار به صورت یکپارچه با رعایت کیفیت ایمنی منطبق با استاندارد
□ اجرای سیستم مکانیزه و یکپارچه ی پذیری مسافر ، برای اولین بار در سطح فرودگاههای کشور
□ ارائه خدمات تشریفات اختصاصی ((CIPشامل پذیرش ،خدمات و ترانسفر فرودگاهی به صورت اختصاصی
□ امادگی پذیرش و ارسال بار هوائی (پست هوائی) به مقاصد داخلی و خارجی
□ تسهیل ورود و خروج اتباع خارجی بدون نیاز به اخذ روادید و با کمترین بروکراسی و تشریفات فرودگاهی
□ فضای نمایشگاهی مناسب به وسعت 21 هزار متر مربع در مجاورت فرودگاه
□ دسترسی اسان در فاصله ای کوتاه به بندر تجاری کیش و امکان استفاده از حمل و نقل ترکیبی

بندر تجاری کیش ،بزرگترین بندر تجاری در جزایر ایران

□ بهره مندی از 12 پست اسکله عمومی و 2 پست اسکله نفتی فعال و امکان پذیرش و پهلو دهی کشتی ها با ظرفیت حداکثر 6000تن و ابخور حداکثر 5/7 متر
□ ظرفیت سالانه 5/3 میلیون تن انبار داری و به همین میزان بار اندازی کالا با بهره مندی از 26 باب انبار عمومی و 52 باب انبار اختصاصی در مساحتی بالغ بر 5/4 هکتار و چندین قطعه انبار روباز عمومی و اختصاصی و بار انداز مساحت تجمعی 25 هکتار
□ راه اندازی 450 متر طول اسکله جدید کانتینری و عمومی با ظرفیت پهلو دهی به شناورهای 12000 تنی تا سال 1390
□ برقراری خط منظم حمل و نقل دریایی کانتینر(ترانشیپمنت) از بندر عباس و جزیره قشم به کیش
□ دارای ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری 3/2 میلیون تن کالا و40 هزار TEU کانتینر و ظرفیت جابجایی 730 هزار مسافر در سال
□ پایانه مسافر بری به مساحت 3600 متر مربع جهت تردد مسافرین به بنادر داخلی و خارجی
□ پایین بودن زمان انتظار کشتی به دلیل ترافیک محدود بندر و سرعت بالای عملیات تخلیه و بارگیری
□ پشتیبانی از سکو ها ومناطق نفتی واقع در جزایر خارک، سیری، لاوان و منطقه پارس جنوبی
□ برقراری سفرهای منظم مسافری در مسیر بندر چارک ،افتاب و لنگه به کیش
□ امکان برقراری سفر منظم دریایی در مسیر بنادر امارات متحده عربی و سایر شیخ نشین ها
□ ورود و خروج کالا از /به تمامی بنادر جنوبی داخل کشور و بنادر کشور های حوزه خلیج فارس و حتی دریای عمان
□ امادگی جهت واگذاری زمین به منظور ایجاد مراکز تبادل کالا(کارگوویلیج) توسط بخش خصوصی

نویسنده : ثبت یکتا

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت دانش بنیان و قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

فرآیند ثبت نام شرکت ­های دانش بنیان

برخی سوالات رایج در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در ادامه آورده شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید نسخه PDF فرآیند ثبت نام شرکت های دانش بنیان را نیز مطالعه فرمایید.

ثبت شرکت دانش بنیان

 1. مراحل ثبت نام شرکت ها برای دانش بنیان شدن چیست؟

پاسخ: در ابتدا شرکت می بایست به سایت www.daneshbonyan.ir مراجعه کرده و پس از مطالعه آئین نامه­ها و قوانین و در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آئین نامه در قسمت «مصوبات کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و نظارت بر اجراء»، در سامانه ارزیابی شرکت ها و موسسات دانش­بنیان (http://reg.daneshbonyan.ir)  ثبت نام نمایند.

 

 1. برای تاسیس یک شرکت یا موسسه دانش بنیان، چه باید کرد؟

پاسخ: شرکت ها و موسسات باید بصورت عادی در اداره کل ثبت شرکت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شوند و در هنگام ثبت، هیچ تفاوتی بین شرکت ها وجود ندارد.

شرکت های متقاضی پس از تولید کالاها و خدمات دانش بنیان یا ارایه نمونه آزمایشگاهی (برای شرکت های نوپا)، بر مبنای آیین­نامه مصوب کارگروه، ارزیابی شده و برای یک مدت محدود می­توانند از تسهیلات و مزایای قانون استفاده کنند و برای تمدید زمان استفاده از مزایای قانون، باید دوباره ارزیابی شوند.

 

 1. آیا می­توان از ابتدا شرکت را به عنوان شرکت و یا موسسه دانش بنیان در اداره کل ثبت شرکت ها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت نمود؟

پاسخ: خیر، ثبت شرکت ها و موسسات دانش بنیان همانند دیگر شرکت ها و موسسات خواهد بود و شرکت متقاضی پس از ثبت شرکت در اداره کل ثبت شرکت ها، وارد فرآیند ارزیابی شرکت ها می­شود.

 

 1. شرکت دانش بنیان به چه شرکتی گفته می شود؟

پاسخ: شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم­افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری­سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری­های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم­افزارهای مربوط تشکیل می­شود و بر اساس معیارهای مورد نظر آیین­نامه، به تایید کارگروه می­رسد.

 

 1. آیا ثبت نام اشخاص حقیقی در سامانه امکان­پذیر است؟

پاسخ: خیر، لازم است فرد ابتدا به صورت حقوقی شرکت یا موسسه­ای را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برساند و بعد از اخذ شناسه ملی شرکت نسبت به ثبت نام شرکت در سامانه شرکت های دانش بنیان جهت ارزیابی اقدام نماید.

 

 1. شناسه ملی اشخاص حقوقی را چگونه می­توان پیدا نمود؟

پاسخ: متقاضیان می­توانند به سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور با آدرس(http://www.ilenc.ir)  مراجعه نمایند و با جستجوی اسم شرکت یا موسسه، شناسه ملی اشخاص حقوقی را دریافت و در سامانه وارد نمایید.

 

 1. آیا یک تیم شامل چند نفر از افراد متخصص (هسته فناور یا واحد فناور) که در یک مرکز رشد مستقر است، مشمول استفاده از مزایای قانون می شود؟

پاسخ: قانون مختص به حمایت از شرکت های ثبت شده رسمی است و هسته فناور یا واحد فناور، پس از ثبت رسمی حقوقی می تواند بلافاصله تقاضا داده و ارزیابی شود. لذا قبل از ثبت رسمی شرکت، امکان ارایه تقاضا و استفاده از حمایت های قانون وجود ندارد.

 

 1. شرکت چه کسی را به عنوان رابط در سامانه ثبت کند و اگر شرکت اقدام به ثبت نام اولیه نموده باشد، اما بعد از پنج ساعت ایمیل فعال­سازی به رابط و یا مدیرعامل ارسال نگردد، چه اقدامی باید صورت پذیرد؟

پاسخ: رابط شرکت شخصی است که برقراری ارتباط از جانب دبیرخانه کارگروه با ایشان به راحتی امکان­پذیر باشد و از کلیه اطلاعات و فرآیندهای شرکت مطلع باشد. همچنین اگر رابط شرکت اقدام به ثبت نام اولیه نمود و پس از پنج ساعت ایمیل فعال­سازی برای وی ارسال نگردید، لازم است که دوباره اقدام به ثبت نام نماید.

 

 1. آیا شرکتی که قسمتی از سهام آن متعلق به شخص حقیقی با تابعیت غیرایرانی باشد می­تواند از حمایت­های قانونی مربوط به شرکت های دانش بنیان استفاده نماید؟

پاسخ: بله، این شرکت ها هیچ ممانعتی برای ثبت نام و استفاده از حمایت­ها و تسهیلات قانونی شرکت های دانش بنیان ندارند.

 

 1. سهام بی نام چیست؟

پاسخ: در صورت بی نام بودن سهام در شرکت های سهامی، نام و مشخصات دارنده سهم بر روی ورقه سهم درج نمی شود و سهم بی نام به صورت سند در وجه حامل تنظیم و مالک، دارنده آن شناخته می شود، مگر خلاف آن ثابت گردد. برای نقل و انتقال سهام بی نام نیازی به ثبت آن توسط صاحب سهم یا وکیل او در دفاتر شرکت نیست. اگر شرکت فاقد سهام بی نام است در قسمت ثبت اطلاعات مربوط به سهام بی نام صفر را وارد نماید.

 

 1. آیا دانشگاه­ها امکان مشارکت در تأسیس و اداره شرکت های دانش بنیان را دارند؟

پاسخبر اساس ماده 43 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 4/12/93،  دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (دولتی و غیردولتی) مجازند با ایجاد و مشارکت در شرکت های دانش بنیان که حداکثر چهل  و نه درصد (49%) سهام آن متعلق به دانشگاهها، مؤسسات پژوهشی و دیگر واحدهای دولتی و مابقی سهام متعلق به اعضای هیأت    علمی و دانشجویان و سایر سهامداران بخش خصوصی است، نتایج تحقیقات اعضای هیأت    علمی و دانشجویان خود را تجاری سازی نمایند.

 

 1. آیا شرکت­های دولتی یا متعلق به بخش عمومی هم حق استفاده از حمایت­های قانون دانش بنیان را دارند؟

پاسخ: شرکت های دولتی، مؤسسات ونهادهای عمومی غیر دولتی و نیز شرکت ها و مؤسساتی که بیش از پنجاه درصد (50%) از مالکیت آنها متعلق به شرکت های دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی باشد، مشمول حمایت­های این قانون نیستند.

 

 1. فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی چیست؟

پاسخ: 1 – شهرداری ها و شرکت های تابعه آنان مادامی که بیش از 50 درصد سهام و سرمایه آنان متعلق به شهرداری ها باشد. 2 - بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی 3 - هلال احمر 4 - کمیته امداد امام 5 - بنیاد شهید انقلاب اسلامی 6 - بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 7 - کمیته ملی المپیک ایران 8 - بنیاد 15 خرداد 9 - سازمان تبلیغات اسلامی 10 - سازمان تأمین اجتماعی  11 - فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران 12 - مؤسسه های جهاد نصر، جهاد استقلال و جهاد توسعه زیر نظر جهاد سازندگی 13- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی 14-کتابخانه حضرت آیت الله مرعشی نجفی ( قم) 15- جهاد دانشگاهی 16- بنیاد امور بیماریهای خاص 17- سازمان دانش آموزی  18- صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر 19- صندوق تأمین خسارت­های بدنی

 

 1. آیا انجام فرایند ارزیابی و تأیید صلاحیت شرکت­ها، مستلزم پرداخت هزینه است؟

پاسخ:خیر، با توجه به لزوم حمایت از شرکت های دانش­بنیان، همه هزینه­های ارزیابی شرکت های دانش­بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین می­شود و شرکت های متقاضی هیچ هزینه­ای را به کارگزاران ارزیابی پرداخت نمی­کنند.

 

 1. اگر عنوان دانش بنیان در نام ثبتی یا اساسنامه شرکت وجود داشت، آیا شرکت دانش بنیان محسوب می شود و می تواند از حمایت های مندرج در قانون استفاده کند؟

پاسخ: خیر. لازم است همه شرکت­های متقاضی حمایت­ها، اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده و بر اساس این فرایندها ارزیابی شوند و شرکت هایی هم که در نام ثبتی یا اساسنامه خود، عنوان دانش­بنیان دارند، باید مشابه سایر شرکت ها بر اساس آیین­نامه ارزیابی شرکت های دانش­بنیان ارزیابی شوند.

 

 1. آیا شرکت هایی که عضو مراکز رشد و یا پارک­های فناوری هستند جزو شرکت های دانش بنیان مشمول مزایای ماده (3) قانون هستند؟

پاسخ: شرکت های مستقر در پارک­های فناوری و یا مراکز رشد بایستی همانند دیگر شرکت ها در سامانه ثبت نام نموده و مراحل ارزیابی را طی نمایند.

 

 1. آیا واحدهای تحقیق و توسعه فعال در یک شرکت خصوصی می توانند در قالب یک شرکت دانش بنیان مستقل شود؟

پاسخ: شرکت های بزرگی که معیارهای ارزیابی شرکت های دانش­بنیان و یا شرکت های دانش­بنیان دارای فعالیت صنعتی را ندارند می­توانند با تبدیل واحد تحقیق و توسعه خود به یک شرکت مستقل در صورتی که در راستای فهرست کالاهای دانش بنیان اعلام شده توسط کارگروه فعالیت کنند به صورت مجزا در سامانه ثبت نام نموده و فرآیند ارزیابی همانند دیگر شرکت ها برای آنها نیز صورت پذیرد.

 

 1. در صورتی که محصول شرکت که در فهرست کالا/خدمات دانش بنیان مصوب قرار دارد در حد طرح و مستندات باشد می تواند در سامانه ثبت درخواست نماید؟

پاسخ: خیر، شرکت های نوپا باید کالاها و خدمات دانش­بنیان را حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با هدف تولید و فروش) ساخته و ارائه نمایند.

 

 1. در صورتی که شرکت متقاضی تغییر نام داده باشد، به هنگام ثبت نام در سامانه دانش­بنیان چه اقدامی را باید انجام دهد؟

پاسخ: در صورت تغییر نام، شرکت باید آگهی تغییرات را ضمیمه مدارک کند. در صورتی که بعد از وارد شدن به پروسه ثبت نام، نام شرکت  تغییر کند باید آگهی تغییر نام برای دفتر امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان فکس گردد (تلفکس: 88623593)، در غیر اینصورت مسئولیت این امر به عهده شرکت می­باشد.

 

 1. شرط سقف 3 سال برای شرکت های نوپا تاریخ ثبت شرکت ملاک هست یا تاریخ شروع فعالیت؟

پاسختاریخ تاسیس شرکت در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ملاک ارزیابی می باشد.

 1. آیا شرکت های متقاضی در هنگام ثبت نام باید در پارک علم و فناوری مستقر باشند؟

پاسخخیر- شرکت ها در هنگام ثبت نام الزاماً نباید در پارک علم و فناوری مستقر باشند.

 

تعریف قانون از شرکت دانش بنیان چیست؟

طبق ماده 2 قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب 1389 مجلس شورای اسلامی شرکت های دانش بینان به این صورت تعریف می شوند:

شرکت هایی که در زمینه ی گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده بالا فعالیت می نمایند،شرکت یا موسسه دانش بنیان محسوب می شوند.

ویژگی های شرکت دانش بنیان و مساله حفظ حقوق معنوی آنان:

همان طور که از نام شرکت های دانش بنیان مشخص است، سرمایه اصلی این شرکت ها دانش و اطلاعات افراد بنیان گذار شرکت می باشد. و الزاما شرکت های دانش بنیان دارای زمین و ماشین آلات پرهزینه و خاصی نیستند. به همین دلیل محصول اصلی این شرکت ها بومی سازی فناوری ، تولید علم و پیشرفت علم می باشد. از همین رو یکی از بزرگ ترین دغدغه های این گونه شرکت ها حفظ حق مالکیت معنوی ، حق تولید و انتشار محصول می باشد. چرا که دارایی فکری ، ایده ها و محصولات علمی آنان قابل لمس نیست.

شاخص های تشخیص شرکت های دانش بنیان

شاخص های تشخیص شرکت های دانش بنیان،به دو دسته شاخص های عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند.شرکت های متقاضی باید علاوه بر شاخص های عمومی ،شرایط مشخص شده در یکی از سه دسته شاخص های اختصاصی را نیز احراز نمایند.
الف- شاخص های عمومی
حداقل دو سوم از اعضای هیات مدیره شرکت،حداقل دو مورد از شرایط ذیل را احراز کنند.
1-حداقل دارای مدرک کارشناسی باشند.
2-حداقل 3 سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند.
3-دارای حداقل یک اختراع ثبت شده ارزیابی شده داخلی یا یک اختراع بین المللی مرتبط با حوزه کاری شرکت باشند.
4-حداقل نیمی از درآمد شرکت در یک سال مالی گذشته شرکت،ناشی از فروش فناوری،کالا و یا خدمات دانش بنیان(شامل خدمات تحقیق و توسعه و طراحی مهندسی مرتبط با فهرست کالاهای دانش بنیان و خدمات تخصصی دانش بنیان)آن شرکت از طریق قرارداد باشد.
تبصره:شرکت هایی که در مرحله تجاری سازی اولین کالای دانش بنیان خود هستند،در صورتی که دارای تولید پایلوت موفق باشند،و استانداردهای لازم را از مراجع ذی صلاح داخلی یا بین المللی کسب کرده باشند،و دارای بازار مطمئن و یا اعلام نیاز معتبر همراه با قرارداد تولید کالا باشند،از رعایت بند 1-2 مستثنی هستند.
5-سابقه بیمه پرداختی برای حداقل 3 نفر از کارکنان تمام وقت شرکت،حداقل 6 ماه باشد.
ب- شاخص های اختصاصی
شرکت متقاضی باید علاوه بر دارا بودن شاخص های عمومی،واجد کلیه شرایط اختصاصی در یکی از دسته های ذیل نیز باشند:
1-شرکت های تولید کننده کالاهای دانش بنیان
2-شرکت باید تولید کننده کالا یا کالاهای دانش بنیان مطابق فهرست کالاهای دانش بنیان مصوب کارگروه باشد که در 2 سال گذشته آن ها را در قالب کالاهای جدید یا ارتقاء یافته عرضه کرده و دانش فنی آن را بواسطه انتقال یا ایجاد دانش فنی،از طریق فعالیت های تحقیق و توسعه،نهادینه
بر اساس "آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان "مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا"یکی از شرط های لازم برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان،تولید کالاهای دانش بنیان می باشد.طبق دو رویکرد،این محصولات مشخص شده است:
1)حوزه هایی که وجود کالاهای دانش بنیان و یا فناوری برتر در آنها وجه غالب را دارد و متوسط فعالیتهای تحقیق و توسعه درآن ها بیشتر از سایر حوزه های فناوری و صنعتی است.نظیر حوزه های فناوری زیستی(پزشکی،کشاورزی،صنعتی و محیط زیست)، فناوری نانو (محصولات و مواد) ،فوتونیک و اپیتک (موادقطعات و سامانه ها) ،فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، انرژ ی های نو(هسته ای و تجدید پذیر) دارو، الکترونیک،مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته و هوافضا (پرنده ها ، ماهوا ره ها و موشکها) 
2)سایر حوزه ها و بخش هایی که وجود کالاهای دانش بنیان در آن ها غلبه ندارد ، اما رسوخ فناوری های برتر و ظهور محصولات دانش بنیان در آن ها مشاهده می شود. (نظیر نفت و گاز ،عمران و حمل و نقل، برق ، معدن کشاورزی ،آب و هوا)

معیارهای تشخیص محصولات دانش بنیان

طبق آیین نامه ،معیارهای سه گانه ی محصولات دانش بنیان نیز عبارت است از:
دارای پیجیدگی فنی بوده و تولید آن نیاز به تحقیق و توسعه ی هدفمند ،توسط یک تیم فنی خبره داشته باشد،در حوزه ی فناوری های بالا و متوسط به بالا باشد،همچنین  تحقیق و توسعه برای حفظ توان رقابتی آن محصول در بازار ، به صورت مداوم انجام شود و عمده ارزش افزوده ی آن کالا، خدمات ناشی از دانش فنی و ...نوآوری فناورانه باشد.
لذا بر اساس "آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان ، شرکت های متقاضی باید علاوه بر کسب شرایط ذکر شده در شاخص های عمومی ( شامل کسب حد اقل درآمد ذکر شده ی ناشی از فروش فناوری ،کالا و خدمات دانش بنیان،نیروی انسانی و سابقه ی بیمه ی کارکنان) ، کلیه ی شرایط مشخص شده در شاخص های اختصاصی این آیین نامه را  نیز احراز نماید.
بر اساس "آیین نامه ی تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان "مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا"یکی از شرط های لازم برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان،تولید کالاهای دانش بنیان می باشد.طبق دو رویکرد،این محصولات مشخص شده است:
1)حوزه هایی که وجود کالاهای دانش بنیان و یا فناوری برتر در آنها وجه غالب را دارد و متوسط فعالیتهای تحقیق و توسعه درآن ها بیشتر از سایر حوزه های فناوری و صنعتی است.نظیر حوزه های فناوری زیستی(پزشکی،کشاورزی،صنعتی و محیط زیست)، فناوری نانو (محصولات و مواد) ،فوتونیک و اپیتک (موادقطعات و سامانه ها) ،فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، انرژ ی های نو(هسته ای و تجدید پذیر) دارو، الکترونیک،مواد پیشرفته، ساخت و تولید پیشرفته و هوافضا (پرنده ها ، ماهوا ره ها و موشکها) 
2)سایر حوزه ها و بخش هایی که وجود کالاهای دانش بنیان در آن ها غلبه ندارد ، اما رسوخ فناوری های برتر و ظهور محصولات دانش بنیان در آن ها مشاهده می شود. (نظیر نفت و گاز ،عمران و حمل و نقل، برق ، معدن کشاورزی ،آب و هوا)

شرایط پذیرش طرح های حمایتی

شرایط پذیرش طرح های حمایتی به شرح ذیل می باشند.
تقویت اقتصاد ملی کشور، تقویت دفاع ملی کشور ،اشتغال زایی،  ارتقای سطح طرح ها از نمونه ی صنعتی و یا ارتقا سطح تکنولوژی ، ارتقا از نمونه ضمیمه ی صنعتی محصول به نمونه ی صنعتی و تولیدی طرح هایی که از پتانسیل لازم و توان بالقوه جهت تجاری سازی و رسیدن به فناوری برتر در جهت اشتغال زایی، کسب درآمد و ... برخوردار می باشند و حمایت  از شرکت های دانش بنیانی که در بخش R & D بتوانند سطح توانمندی، تولید و یا کیفیت محصول خود را جهت افزایش توان تولید و رقابت پذیری یا دیگر شرکت ها و تولید کنندگان خارجی ارتقا دهند و با به کارگیری نخبگان  ، گامی در جهت اشتغالزایی داشته باشند. لذا درباره ی امکان استفاده از مزایای قانونی در زمان ثبت شرکت ،نمی توان اظهار نظر کرد و ارزیابی بر مبنای عملکرد شرکت ها پس از ثبت و فعالیت شرکت انجام می شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت دانش بنیان:

1-رزومه شرکت
2-آخرین اظهارنامه مالیاتی ارسال شده به سازمان امور مالیاتی کشور
3-آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا

فرآیند ثبت شرکت دانش بنیان

مرحله اول جهت ثبت شرکت دانش بنیان،ثبت شرکت یا موسسه حقوقی خصوصی یا تعاونی است.بنابراین،لازم است  شرکت ابتدا به صورت عادی در اداره ثبت شرکت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برسد .در هنگام ثبت ،هیچ تفاوتی بین شرکت ها وجود ندارد.ثبت شرکت همانند دیگر شرکت ها و موسسات خواهد بود.
در مرحله بعدی، شرکت ها ی متقاضی باید جهت  دانش بنیادی نمودن شرکت و استفاده از مزایای مورد نظر قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ، از طریق این سامانه به نشانی http://www.daneshbonyan.ir  ثبت نام کرده و مورد ارزیابی قرار گیرند.شرکت ها و موسساتی که شاخص های موجود در آیین نامه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان را داشته باشند و بعد از طی مراحل ارزیابی از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا تایید گردند به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شوند تا طرح خود را به آن صندوق ارائه نموده و از تسهیلات مربوطه با توجه به اساسنامه صندوق استفاده نمایند.
متقاضیان، برای تکمیل فرم درخواست،می بایست از طریق فرم ارائه شده در سایت مخصوص شرکت های دانش بنیان، اقدام نمایند.رسیدگی به طرح ها پس از ارجاع به ستاد ، هر 2ماه یکبار صورت می پذیرد تا کلیه اطلاعات مربوط به سهامداران و اعضای هیئت مدیره و رزومه شرکت و اطلاعات افراد درون سازمان مورد بررسی قرار گیرد و مشخص گردد که آیا شرکت شامل شرکت دانش بنیان می شود یا خیر.
شرکت های متقاضی پس از تولید کالاها و خدمات دانش بنیان یا ارایه ی برنامه تولید (برای شرکت های نوپا) بر مبنای آیین نامه ی مصوب کارگروه، ارزیابی شده و برای یک مدت محدود می توانند از تسهیلات و مزایای قانون استفاده کنندو برای تمدید زمان استفاده از مزایای قانون، باید دوباره ارزیابی شوند.اما قبل از آن ،برای  تشخیص صلاحیت استفاده از تسهیلات  ، می بایست کلیه اطلاعات لازم، جهت ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت و موسسه ی دانش بنیان،  توسط معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت ،در این سامانه ثبت شود.

طریقه ی ثبت نام در سامانه :

شرکت هایی که برای اولین بار، وارد سامانه ی ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان می شوند،  لازم است با انتخاب گزینه ی ثبت نام و سپس تایید تعهدات و آگاهی های لازم ،  نام شرکت ،شناسه ی ملی و همچنین پست الکترونیک را وارد نمایند تا لینک فعال سازی سامانه،  به پست الکترونیک وارد شده  ارسال گردد.بعد از تکمیل و ثبت فرم لینک فعالسازی، نام کاربری (شناسه ی ملی) به آدرس ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد.اگر بعد از 5 ساعت،   نام کاربری (شناسه ملی) خود را فعال نکنید  ،  کد کاربری  از سیستم حذف می شود و متقاضی باید مجدداَ ثبت نام نماید.لذا  لازم است  از آدرس ایمیل معتبر استفاده کنید .متقاضیان می توانند به سامانه ی شناسه ی ملی اشخاص حقوقی کشور به آدرس www.ilenc.ir مراجعه نمایند و با جستجوی اسم شرکت یا موسسه، شناسه ی ملی اشخاص حقوقی را دریافت و در سامانه وارد نمایند.همه ی شرکت های متقاضی حمایت های مندرج در قانون، اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده و بر اساس این فرایندها ارزیابی می شوند. پس از ورود اطلاعات باید حتما کلید ذخیره را کلیک نمایید. متقاضیان می بایست تصویر آگهی تاسیس،  به همراه آخرین تغییرات شرکت در روزنامه ی رسمی را اسکن نموده و جهت تکمیل اطلاعات ، در سامانه بارگذاری نمایند.همچنین،  آخرین لیست بیمه ی شرکت به همراه خلاصه وضعیت دستمزد (حقوق و مزایا) و تصویر آخرین اظهار نامه ی مالیاتی ، به سازمان امور مالیاتی نیز بایستی ارسال گردد که برای شرکت های نوپا ، اختیاری می باشد.
برای تکمیل فرم بررسی فناوری طرح های دانش بنیان در قالب تعاونی،  می بایست اطلاعاتی نظیر نام شرکت  ،  نوع شرکت ، شماره ی ثبت ،  آدرس سایت اینترنتی ، شماره تلفن ثابت و تلفن همراه و آدرس ایمیل را پر کنید و در بخش دوم،  بخش صنعت و فناوری ، نام محصول و کاربرد محصول را وارد کرده و در خصوص  تکمیل اطلاعات مالکیت معنوی، زمان دستیابی به نوآوری و اطلاعاتی نظیر عنوان نوآوری، اقدام نمایید. دررابطه با جایگاه محصول در چرخه ی فناوری  نیز، یکی از موارد (مطالعات اولیه ، مطالعات تکمیلی ، نمونه ی کارگاهی، نمونه ی آزمایشگاهی و نمونه ی صنعتی) را انتخاب کنید و توضیح دهید که چرا محصول در جایگاه انتخاب شده قرار دارد. لذا طرح توجیهی، معرف روح طرح و میزان پختگی مطالعات انجام شده می باشد که ممکن است  به دنبال بی دقتی در ارائه ی برخی از اطلاعات، کارشناسان سرمایه گذاری در این طرح را مخاطره آمیز بیابند. بنابراین برای اینکه طرح پیشنهادی مطبوع افتد ، می بایست تمامی آمار و ارقام ، به همراه توضیحات کافی و مستند ارائه گردد  تا هیچ شبهه و سوالی پیش نیاید و متن درستی از اطلاعات در اختیار کارشناسان قرار گیرد.
پس از ورود اطلاعات توسط شرکت های متقاضی در سامانه دبیر خانه ی کارگروه، آن ها را برای کارگزاران مربوطه ارسال می کنند.نتایج بررسی کارگزاران ، توسط دبیر خانه برای تصمیم گیری نهایی به کارگروه (یا کمیته ی کارشناسی ذیل کارگروه،حسب مورد) ارجاع داده می شود.در صورت تایید ، شرکت متقاضی برای مدت 2 سال مشمول حمایت های مورد نظر قانون می باشد.تمدید این زمان منوط به تداوم شرایط مورد نظر در این آیین نامه است.
شایان ذکر است، دانشگاه ها و واحدهای پژوهشی پس از ثصویب امکان تاسیس شرکت های دانش بنیان در آیین نامه ی مالی و معاملاتی خود در هیئت امنا، می توانند شروع به تشکیل شرکت های دانش بنیان کنند.هر شرکت دانش بنیان به پیشنهاد تعدادی از اعضای هیئت علمی و تصویب دانشگاه یا واحد پژوهشی  تاسیس خواهد شد و یا توسط دانشگاه و واحد پژوهشی به اعضای هیئت علمی پیشنهاد می شود.
بدیهی است شرکت هایی که بدون ثبت نام در سایت مذکور طرح های خود را ارسال نمایند در لیست پذیرش قرار نخواهند گرفت.

حمایت های دولتی از شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی نظر معافیت از پرداخت مالیات ، عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت 15 سال و همچنین اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت و یا بی بهره برخوردار می باشند.

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ تیر ۰۱:۰۴ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت - قوانین انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت

انتخاب نام مناسب جهت ثبت شرکت مستلزم رعایت برخی اصول می باشد که در این مقاله سعی شده است تا جای امکان به این موارد اشاره شود. نام شرکت بایستی متشکل از سه سیلاب باشد که در ادامه شرایط انتخاب نام شرکت ذکر شده است.

ثبت شرکت - قوانین انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت

10 شرط اصلی انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت:

 1. دارای ریشه فارسی باشد.
 2. لاتین نباشد.
 3. با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد.
 4. تکراری نباشد.به سایتwww.ilenc.irمراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد.
 5. دارای اسم خاص باشد.
 6. از اعداد بصورت ریاضی آن استفاده نشود ، بلکه بصورت حروف نوشته شود.
 7. از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 8. از عنوانهای شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود .
 9. عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.
 10. عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل: اچ تی سی ، ام دی اف، پی وی سی

برخی از نام هایی که نباید به عناوین شرکت ها اضافه شوند عبارتند از:

ملی ، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت ، پتروشیمی ، دادگستر، بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، بانک ، بسیج، جهاد ،  آسانسور ، آژانس، ایثار،ایثارگران ، شاهد ، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو ، فامیلی ،فیلتر  ، نیک ، باور، میکروبرد، تست ، استار ، تک ، مدرن ،  پیک ، امنیت،  کارواش ، فانتزی ، شهروند ، اقتصاد ،میهن ، جوانان ، ایمان ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا، تک نو، تکنولوژی ، اورست ، مونتاژ، ونوس ، دفتر، ایتال ، بیو، کنترل ، متریک ، مترلژی.

راهنمایی در انتخاب نام های معادل:

شما می تواند برای نام های ذکر شده در بالا از نام های معادل آن ها استفاده نمایید. مثلا:

آپارتمان = کاشانه

تکنیک = فن

تکنولــوژی = فن آوری یا فن آوران

کلینیک =درمانگاه

دکوراسیون = آرایه

سیستم = چرخه

در ادامه راهنمای تعیین نام شرکت که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارایه شده است ، آورده ایم.

راهنمای تعیین نام شرکت جهت ثبت شرکت

                                               

 1. تعیین نام هرشخصیت حقوقی همراه با ثبت هر شرکت یا موسسه منوط به رعایت کلیه قوانین و دستورات مربوطه و عندالاقتضاء اخذ مجوزهای لازم و ارائه کلیه مدارک ثبت شرکت ممکن خواهد بود.
 2.   متقاضی تعیین نام می بایست احدی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری ( با ارائه وکالتنامه ) باشد.
 3. نامهای درخواستی متقاضیان نباید سابقه عین ، تشابه و یا نظیر در بانک اطلاعاتی اداره کل ثبت شرکتها وموسسات غیرتجاری داشته باشد. (بند 138 بخشنامه های ثبتی)
 4.  از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خـودداری نموده و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی می بایست به بانک اطلاعاتی یا کتابهای مرجع و لغتنامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیراین صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام شود.
 5. واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آنها ضروری     نمی داند و نیز کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آنها از سوی فرهنگستان به تصویب   نرسیده است از شمول  قانون  " ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات  بیگانه " مستثنی هستند.
 6. استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد .
 7. ا سامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و مذهبی باشد قابل تأیید و ثبت نمی باشد.
 8. کلماتی از قبیل ساختمانی ، بازرگانی ، تجاری ، مهندسی ، مهندسی مشاور ، حقوقی ، تولیدی و ... شرحی برموضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نامهای درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه جزئی از نام محسوب نمی شود.
 9. استفاده از کلماتی  از قبیل بنیاد، انجمن،کانون،تشکل،بانک،بهزیست،بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری ، صندوق قرض الحسنه ، لیزینگ و... در نام شرکت یا موسسه مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد
 10. استفاده از کلماتی از قبیل ایران، کشور، ملی ، ملت و ... در نامهای پیشنهادی به دلیل جلوگیری از سوء استفاده های  احتمالی پذیرفته نمی شود.
 11. استفاده از گویش ها و لهجه بومی در نامهای پیشنهادی با ارائه تائیدیه از کتب فرهنگ بومی و درغیراین صورت با ارائه تائیدیه از فرمانداری ، شورای شهر، بخشداری بلامانع  می باشد.
 12. ارائه مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه جغرافیایی ایران جهت تأیید مکان استفاده شده درنام در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تأسیس به  اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری الزامی است.
 13. پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد از طرف متقاضیان پذیرفته نخواهد شد.
 14. استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه ، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و درصورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد.
 15. درثبت شرکتهای مشارکتی، می توان از نام کامل شرکت خارجی یا قسمتی از نام شرکت خارجی به همراه نام کاملاً فارسی و مصطلح (به عنوان پسوند) با ارائه مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن استفاده نمود.
 16. تخصیص عین نام با همان زبان و با رسم الخط فارسی به شعبات و نمایندگی های شرکتهای خارجی ممکن می باشد.
 17. موسسات غیر تجاری و شرکتهای تعاونی از پرداخت هزینه تعیین نام معاف می باشند.
 18. نامهای تائید شده قابل انتقال به غیر نمی باشند ( حتی با تنظیم سند رسمی )
 19. جهت ثبت شرکتهای تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای جداگانه درخواست گردد.
 20. در تعیین  نام شرکتهای تجاری تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی و نسبی رعایت مواد (117)، (141) ، (162) و (184) قانون تجارت الزامی است.
 21. درصورت پاسخ منفی به نامهای پیشنهادی نیازی به پرداخت مجدد مبلغ 40،000 ریال      نمی باشد. البته درصورت سپری شدن زمانی بیش از 3 ماه از تاریخ تأیید نام و درصورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف، و همچنین تغییرنام ، متقاضی می بایست نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نماید. 
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ مرداد ۱۱:۰۵ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

استعلام شماره ثبت شرکت به همراه آموزش مرحله به مرحله تصویری

در حال حاضر تنها منبع قابل استناد برای همه اشخاص، ارگان‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می‌باشد و تنها شرکت‌هایی معتبر می‌باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد. انواع مختلف شرکت‌ها، شماره ثبتی دارند که یکی از موارد اصلی جهت استعلام شرکت می‌باشد. شماره ثبت برای یک شرکت شبیه به شماره شناسنامه برای یک فرد است. استعلام کلی شرکت را می‌توان از طریق اداره ثبت شرکت‌ها و یا اینکه از طریق کارشناسان مجرب ثبت یکتا انجام دهید . نام شکرت، شناسه ملی شرکت و شماره ثبت شرکت سه رکن اصلی جهت استعلام شرکت توسط سامانه مذکور هستند.

دلایل استعلام شرکت

استعلام شرکت ثبت شده به دلایل گوناگونی دارای اهمیت است و ممکن است بنا به علل مختلف تمایل به استعلام شرکت ثبت شده داشته باشید.

بطور مثال ممکن است تصمیم به عقد قراردادی تجاری با یکی از شرکت های ثبت شده داشته باشید و برای این منظور در حال مذاکره با مدیران شرکت یاد شده باشید و برای اطمینان از اعتبار و صحت این موضوع که آیا شرکت مذکور در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و همچنان فعال است یا خیر، نیاز به استعلام داشته باشید.
یا ممکن است تصمیم به خرید شرکت ثبت شده داشته باشید و برای اطلاع از تاریخ ثبت و اعتبار آن، نیاز به استعلام شرکت ثبت شده مد نظرتان را داشته باشید.
در هر صورت دلیل استعلام ثبت شرکت از سوی شما هرچه که باشد، ما شیوه آن را بصورت کامل و تصویری توضیح داده ایم که در ادامه مشاهده می نمایید.

مزایای استعلام ثبت شرکت

 • از محل کار آن اطلاعات را دریافت نموده و می توان به بررسی آن پرداخت.
 • افراد از قانونی بودن شرکت اطمینان کسب می کنند.
 • اطلاع در رابطه با نوع شرکت

ویژگی های شماره ثبت شرکت به شرح زیر می باشد

 • این نوع شماره ها ثابت هستند و هیچگونه تغییری در آن به وجود نمی آید.
 • شرکت هایی که شماره ثبت دریافت نکرده اند غیر مجاز می باشد.
 • می توان کل اطلاعات شرکت را دریافت نمود.
 • شماره ثبت شرکت هم چون شناسنامه ای است که می توان با آن هویت شرکت را تشخیص داد.
 • تا زمانی که شرکت بر پا باشد با این شماره ثبت قابل شناسایی می باشد.

شما می توانید با توجه به یکی از موارد زیر استعلام ثبت شرکت را انجام دهید:

 • به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir وارد شوید و با تکمیل کردن فیلد این گزارش را دریافت نمایید.
 • ورود به سازمان معتبر به نشانی http://ilenc.ir که با تکمیل شناسه ملی، نام و شماره ثبت از ثبت شرکت اطمینام حاصل نمایید.
 • با ورود به سامانه روزنامه رسمی به آدرس http://rooznamehrasmi.ir گزینه های شماره ملی و نام شرکت اطلاعات کسب نمایید.

آموزش تصویری استعلام ثبت شرکت

در صورتی که نام شخصیت ، شناسه ملی شرکت و یا  شماره ثبت شرکت مورد نظر را دارید و می خواهید سایر مشخصات شرکت نظیر موارد زیر را بدست آورید می توانید با مراجعه به آدرس http://www.ilenc.ir  و وارد نمودن یکی از موار ذکر شده مطابق شکل زیر به سایر مشخصات شرکت دسترسی پیدا کنید.

همانطور که در سمت راست تصویر مشاهده می فرمایید، سه فیلد شناسه ملی ، شماره ثبت و نام شخصیت (که منظور نام شرکت یا موسسه مورد نظر است) وجود دارد و همانطور که در خود تصویر نوشته شده است، پر کردن یکی از فیلدها کافی است و با پر کردن یکی از آن ها، نوبت وارد نمودن تصویر امنیتی در قسمت مربوطه است.

استعلام شماره ثبت شرکت با داشتن نام شرکت

اما چنانچه به دنبال یافتن شماره ثبت شرکت خاصی هستید با وارد کردن نام آن شرکت مطابق عکس زیر می توانید شماره ثبت شرکت و کد ملی شرکت را بدست آوردید.

استعلام مشخصات شرکت با داشتن شماره ثبت شرکت

همچنین با کلیک بر روی شناسه ملی شرکت می توانید سایر مشخصات شرکت را مشاهده نمایید.

نکته:

نکته: چنانچه نام شخصیت حقوقی مورد نظر خود را به طور دقیق و کامل وارد نکنید، سامانه اطلاعات تمام شرکت ها و موسساتی که حروف نوشته توسط شما در نامشان وجود دارد را نمایش می دهد که ممکن است حتی با نام صدها شخصیت حقوقی مواجه شوید که طبیعتا پیدا کردن شرکت یا موسسه مورد نظر شما از بین اینهمه نام، کاری دشوار و زمانبر است.

لذا توصیه می نماییم هنگامی که تصمیم به جستجو و استعلام شرکت ثبت شده را دارید، حداقل نام کامل آن را از قبل در اختیار داشته باشید.

در گام آخر بر روی مشخصاتی که از شرکت یا موسسه مورد نظر شما نمایان شده است کلیک نمایید تا تمام مشخصات آن، مطابق با تصویر زیر در صفحه ای جداگانه برای شما نمایش داده شود.

استعلام مشخصات شرکت

 

پس از استعلام ثبت شرکت ها چه اطلاعاتی بدست می آید؟

 

همانطور که در تصویر پنجم مشاهده می نمایید، پس از استعلام ثبت شرکت ها ، به ترتیب اطلاعات ذیل بدست می آید:
۱- ثبت کننده شخصیت حقوقی
۲- شناسه ملی شخصیت حقوقی
۳- تاریخ تاسیس شخصیت حقوقی 
۴- تاریخ آخرین بروز رسانی)که منظور تاریخ ثبت آخرین تغییرات شرکت است)
۵- نام کامل شخصیت حقوقی
۶- نوع شخصیت حقوقی )اعم از سهامی خاص، با مسئولیت محدود، موسسه غیر تجاری و غیره)
۷- شماره ثبت شخصیت حقوقی
۸- اداره کل ثبت کننده 
۹- واحد ثبتی ثبت کننده 
۱۰- کد پستی شخصیت حقوقی
۱۱- محل اقامت قانونی
۱۲- وضعیت شخصیت حقوقی

نکته:

نکته: کد پستی و محل اقامت قانونی شخصیت حقوقی که در این صفحه مشاهده می نمایید، مربوط به محل اقامت قانونی ای است که شخصیت حقوقی مربوطه، در هنگام ثبت تاسیس به اداره ثبت شرکت ها معرفی نموده است، اما اگر اقدام به تغییر آدرس نموده باشد، در این قسمت قابل مشاهده نخواهد بود و برای مشاهده تغییرات شرکت، باید با اطلاعاتی که در این صفحه بدست آورده اید به سایت روزنامه رسمی مراجعه نموده و از طریق آن تغییرات شرکت یا موسسه غیر تجاری مورد نظر خود را جستجو و مشاهده نمایید.

ما در ثبت یکتا مفتخر خواهیم بود تا پاسخگوی هرگونه سوال شما در مورد ثبت شرکت، ثبت برند ، رتبه بندی و دیگر موارد مورد نیاز شما باشیم.

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ مهر ۰۹:۰۷ قبل از ظهر(3 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت کنسرسیوم و ثبت شرکت جوینت ونچر | ساجات

تعریف کنسرسیوم و جوینت ونچر

نقل قول از دانش نامه آزاد ویکی پدیا:

consortium is an association of two or more individuals, companies, organizations or governments (or any combination of these entities) with the objective of participating in a common activity or pooling their resources for achieving a common goal.

کُنْسُرْسیوم  (هم فرجام، مشارکت)  به پیوند دو یا چند فرد، شرکت، سازمان یا حکومت یا ترکیبی از این‌ها باهم برای انجام کنش های هماهنگ یا ادغام منابعشان برای رسیدن به هدف یکسان گویند. به طور خلاصه منظور از هم فرجام، پیوند چند شرکت باهم برای انجام سوداوری است.

Consortium - Wikipedia

ثبت شرکت کنسرسیوم و جوینت ونچر

 

طبق تعریفی که از کنسرسیوم در دانش نامه آزاد ویکی پدیا بیان شده است می توان چنین بیان کرد که، چنانچه افراد یا شرکت ها و سازمان ها برای انجام یک پروژه خاص نظیر احداث یک نیروگاه با هم شرکت کنند به این شرکت کنسرسیوم گفته می شود.هر کنسرییوم دارای مدت محدودی است و با اتمام هدف، پایان می یابد.


شرکت کنسرسیوم زمانی تشکیل می شود که یک یا چند شرکت از طریق توافقنامه یا تفاهم نامه همکاری مقدماتی و تنظیم قرارداد تشکیل سرمایه گذاری مشترک،هدف واحدی را دنبال کنند.در شرکت های کنسرسیوم حدود و وظایف هر کدام از اعضای شرکت از طریق تفاهم نامه همکاری تعیین می گردد.


جوینت ونچر 

نقل قول از دانش نامه آزاد ویکی پدیا:

joint venture (JV) is a business entity created by two or more parties, generally characterized by shared ownership, shared returns and risks, and shared governance.

مشارکت انتفاعی یا جوینت ونچر  واحد تجاری مشترکی است که توسط دو یا چند مشارکت کننده برای مقصود مشخص تجاری، مالی، یا فنی ایجاد می‌شود. تا کنون برای جوینت ونچر در زبان فارسی معادل دقیقی ارائه نشده‌است. اما آنچه بیشتر در مورد آن به کار رفته، «مشارکت انتفاعی» است.

 

جوینت ونچر(Joint Venture) یا مشارکت انتفاعی،به یک واحد تجاری مشترک گفته می شود که توسط دو یا چند مشارکت کننده برای هدف مشخص تجاری،مالی،یا فنی ایجاد می شود.به بیانی دیگر،جوینت ونچر،به اتحاد چند شرکت یا فرد و یا ترکیبی از آن ها جهت انجام فعالیت مشخص گفته می شود، بدون اینکه مدت معینی برایش در نظر گرفته شده باشد. نظیر اتحاد چند شرکت جهت انجام پروژه های نفتی
در معنای این اصطلاح حقوقی-تجاری تعابیر مختلف دیگری نظیر "مشارکت انتفاعی"،"سرمایه گذاری مشترک"،"مشارکت حقوقی" بکار برده می شود.

ویژگی های شرکت جوینت ونچر:

رابطه قراردادی

"جوینت ونچر" بر اساس یک قرارداد شکل می گیرد و مبتنی بر قرارداد است.
کلیه ی قواعد راجع به نقل و انتقال سهام،منع رقابت شرکا با شرکت،نحوه و میزان افزایش سرمایه و نحوه حل و فصل اختلافات بر اساس قرارداد "جوینت ونجر"تعیین و حل و فصل می شوند.

فعالیت مشخص

"جوینت ونچر" به منظور انجام فعالیت مشخص و خاص تشکیل می گردد و باید در زمینه ی فعالیت ابعاد اقتصادی و جغرافیایی خاص مدنظر گرفته شود.

کنترل مشترک

در چارچوب یک "جوینت ونچر"،طرفین با همکاری یکدیگر فعالیت خاصی را پیش می برند.در واقع دخالت فعال طرفین در اداره"جوینت ونچر"از وجوه ممیزه آن است.چنان چه یکی از طرفین با وجود مشارکت در تامین سرمایه و سهیم شدن در سود فعالیت از مشارکت فعال در مدیریت امتناع کند،نمی توان روابط ایجاد شده را تحت عنوان"جوینت ونچر" تحلیل نمود.

شرکت در نفع و ضرر

شرکا در تمامی سود و زیان های شرکت به یک اندازه سهم خواهند برد.

قالب حقوقی

روابط طرفین بر اساس قرارداد قابل تحلیل است.قالب حقوقی قرارداد جوینت ونچر بر مبنای نهادهای حقوقی کشور سرمایه پذیر انتخاب می گردد.
ثبت شرکت های کنسرسیوم و جوینت ونچر
شرکت های کنسرسیوم،جوینت ونچر را می توان در قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود به ثبت رساند. بدین جهت تهیه مدارک ذیل به منظور تقدیم آن ها به اداره ثبت شرکت ها الزامی است.

 1. تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت

 2. شرکتنامه،اظهارنامه و اساسنامه در 2 نسخه

 3. کپی روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن در صورت وجود

 4. کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء

 5. اخذ جواز 

 6. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه تمامی اعضای هیات مدیره

شما می بایست بعد از تشکیل کنسرسیوم، نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

 

نویسنده :
آخرین بروز رسانی: ۰۳ شهریور ۲۳:۰۶ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

اهمیت ثبت شرکت ها و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما

یک ایده خوب می تواند موجب راه اندازی یک کسب و کار شود. ایده ای که موجب در آمدزایی و ایجاد شغل می شود. همگی می دانیم که کارگروهی نتیجه بخش است و در آینده می تواند بروز اتفاق های خوب را شاهد باشد. نکته ی جالب در اینجا این است که شخصیت حقوقی مانند شرکت ها نسبت به شخصیت حقیقی در ایران دارای اعتبار بیشتری می باشد. طبیعی است که مردم برای دوری از دردسر و سهولت پیگیری قراردادهایشان تلاش می کنند با افراد حقوقی معامله کنند. با ثبت شرکت می توانید در قالب یک شخص حقوقی فعالیت های تجاری خود را آغاز کنید و نگران هیچ مشکلی در آینده نباشید زیرا تحت حمایت قانون قرار می گیرید. شاید اکثر افراد از اهمیت ثبت شرکت ها برای کار خود آگاه نباشند. ما در این مطلب به اهمیت این موضوع میپردازیم.

ثبت یکتا - اهمیت ثبت شرکت ها

بهتر است بدانید زمانی یک شرکت تجاری را می توان معتبر دانست که به ثبت رسیده و از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته شود. به بیان دیگر، ثبت شرکت موجب کنترل قوانین شرکت های تجاری توسط دولت می شود و به این ترتیب فعالیت شرکت ها طبق قانون و با حمایت آن صورت می گیرد.

مواردی از اهمیت ثبت شرکت ها برای کسب و کار

افراد با ثبت شرکت، همکاری های بیشتری از سوی ارگان ها، مراکز و حتی مردم دریافت می کنند. اگر بخواهیم اثراتی را که ثبت شرکت به شرکت می دهد بررسی کنیم، به نکات زیر می توان اشاره کرد:

 • زمانی که شرکت به ثبت برسد، قرارداد ها به رسمیت شناخته می شود و موجب جلوگیری از مشکلات بعدی مانند اظهار بی اطلاعی از اساس نامه و تصمیماتی که بین دو طرف به ثبت رسیده، می شود.
 • اهمیت ثبت شرکت ها به قدری زیاد می باشد که معامله کنندگان با شرکت بدون آن پای معامله نمی روند. زیرا فردی که اقدام به عقد قراردادی مهم با شرکتی می کند یا خواستار انجام معامله مهمی است، باید در مورد سرمایه شرکت، حدود اختیارات مدیران شرکت و توانایی و قدرت شخصیت حقوقی اطلاع داشته باشد.
 • از دیگر مزیت های ثبت شرکت، گرفتن مجوز، امتیاز و اعتبارهایی مانند وام های دولتی است که در موارد بسیاری، فقط به شرکت های داده می شود. هم چنین با ثبت شرکت می توانید امکان حضور در مزایدات و مناقصاتی را که برگزار می شود، پیدا کنید و از این طریق به سود بسیاری دست پیدا کنید.
 • طبق ماده ی 48 قانون اساسی، سندی که مطابق مواد فوق باید به ثبت برسد، اگر به ثبت نرسیده باشد، در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهد شد.
 • ثبت شرکت موجب ترغیب مردم و سازمان های دولتی برای بستن قرارداد با شرکت ها می شود. زیرا با داشتن شماره ثبت، بهتر می توانند اعتماد کنند و مطمئن باشند که طرف قراردادشان شخصی حقوقی است.
 • هم چنین بر طبق قانون 195 قانون تجارت: ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات ثبت شرکت ها است.

هم چنین بخوانید:

تصمیم گیری، اداره و ثبت شرکت سهامی به چه صورت است؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ شهریور ۱۱:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت تغییرات شرکت چه مراحلی دارد؟

بر طبق ماده شماره 7 قانون ثبت شرکت ها، تغییرات در مورد نمایندگان شرکت یا مدیرهای شعبه آن باید به اداره ثبت شرکت ها اطلاع داده شود. اگر عملیاتی توسط مدیر سابق یا نماینده به نام شرکت انجام شود و در این زمان این تغییرات اطلاع داده نشود، عملیات شرکت محسوب می شود. مگر اینکه شرکت اطلاع شخص هایی که با استناد به این ماده مدعی حقی شوند، از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت برساند. آئین نامه مصوب 2 خرداد 1310 دوماه مهلت برای تقاضای ثبت تغییرات شرکت در شعبه آن یا نمایندگانی که در ایران دارد مانند نماینده عمده شرکت و تغییر اشخاص دارای صلاحیت دریافت ابلاغ و سه ماه مهلت برای تغییراتی که در خود شرکت که مکان آن در آسیا به جز شرق دور و اروپا باشد و در صورت وجود شرکت در جاهای دیگر مهلتی 4 ماهه داده می شود.

برای ثبت تغییرات شرکت این اطلاع به اداره ثبت شرکت ها رسانده می شود. درصورت منحل شدن شرکتی خارجی در ایران، باید شرکت متصدی تصفیه ی مقیم ایران را معرفی کند. این متصدی اصولا شخصی سرشناس یا یکی از شرکت های معتبر یا بانک هاست.


ثبت تغییرات شرکت - ثبت یکتا

درشرکت های سهامی خاص پس از اینکه تصمیمی راجع به افزایش سرمایه به وسیله ی انتشار سهام جدید صورت گرفت، باید مراتب با انتشار آگهی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، آگهی مربوطه را منتشر کرده تا صاحبان سهام مطلع شوند. مواردی که باید در این آگهی ذکر شود عبارتند از:

 • اطلاعات مربوطه به مبلغ افزایش سرمایه و مبلغ اسمی سهام جدید
 • حسب مورد مبلغ اضافه ارزش سهام
 • تعداد سهام هر صاحب سهم به نسبت سهامی که خود حق تقدم در خریدشان را دارد
 • مهلت پذیره نویسی
 • نحوه پرداخت

لازم به ذکر است در صورت گرفتن شرایط خاص برای سهام جدید، باید چگونگی شرایط مذکور در آگهی ذکر شود.
در شرکت های سهامی عام در آگهی که مانند شرایط بالاست، باید این نکته ذکر شود که برای دریافت گواهی نامه ی حق خرید سهامی که صاحبان سهام بی نام حق تقدم در خریدش را دارند، در مدت زمان معلومی که حداقل 20 روز باشد، به مراکزی که از طرف شرکت تعیین شده است و در آگهی ذکر شده، مراجعه کنند. این گواهی برای صاحبان سهام با نام باید توسط پست سفارشی فرستاده شود.

موارد لازم برای ثبت تغییرات شرکت طبق ماده ی 200 قانون تجارت

 • اساسنامه تغییر کند
 • کیفیت تبدیل شرکا یا تفریغ حساب یا خروج بعضی از آن ها از شرکت مشخص شود
 • مدیر یا مدیران شرکت تغییر کند
 • در مدت مقرر، مدت شرکت تمدید شود
 • شرکت منحل شود، حتی در مواردی که انحلال برای انقضای مدت شرکت بوده است
 • اسم شرکت تغییر کند

کسانی که می خواهند متقاضی ثبت تغییرات شرکت هستند می توانند از طریق سایت، تقاضای تغییرات را ارسال کنند. با اینترنتی شدن ثبت صورت جلسه تغییرات شرکت ها، افراد با سامانه های اینترنتی مورد نظر می توانند شرکت را ثبت کنند و نیازی به مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نباشد.

هم چنین بخوانید:

انجام کلیه امور مربوط به ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۳ شهریور ۰۵:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مواردی از شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری

شاید اکثر شما پیمانکاران محترم از شرایطی که باید برای شرکت در مناقصه پیمانکاری داشته باشید، اطلاع چندانی نداشته باشید. ما در این مطلب شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری را با ذکر جزئیات بیان می کنیم.

شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری - ثبت یکتا

شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری

 1. مناقصه گزار، می تواند تا تاریخی که در کاربرگ مناقصه مشخص شده است، در هرزمان و یا اگر در کاربرگ مناقصه تاریخی مشخص نشده به مدت هفت روز قبل از آخرین روزی که برای تسلیم پیشنهادها تعیین شده است، برای پاسخ دادن به مناقصه گرانی که توضیحات درخواست کرده اند و رتبه پیمانکاری دارند، یا به دلایل مختلف دیگر یا حتی به صلاح دید خود، در اسناد مناقصه با صادر کردن الحاقیه هایی، تجدید نظر کرده یا زمانی که برای گشایش و تسلیم پیشنهادها داده شده است، به عقب بیندازند.
 2. در صورتی که تجدید نظر در سندهای مناقصه نیاز به تغییر کارهای موضوع مناقصه داشته باشد، باید با الحاقیه ای به مناقصه گرانی که رتبه پیمانکاری دارند، مراتب اعلام شود و به آن ها برای انجام تغییرات و اصلاحات، فرصت مناسب و کافی داده شود. دقت کنید که مناقصه گران، باید بدون درنگ اعلام وصول الحاقیه کرده و فرض بر این است که اطلاعاتی که در آن درج شده است، مورد توجه آن ها بوده است.
 3. الحاقیه ها، اسنادی هستند که جزء جدایی ناپذیر مناقصه حساب می شوند.
 4. از دیگر شرایط شرکت در مناقصه پیمانکاری این است که تمام پیشنهادات و مکاتبات و مدارکی که به مناقصه مرتبط است، باید به زبان های مشخص شده در کاربرگ مناقصه باشد. در غیر اینصورت، باید بخش هایی از آن که طبق مناقصه نیاز است، ترجمه شود و به زبان مشخص شده ارائه گردد. در صورتی که مغایرتی وجود داشته باشد، اولویت ترجمه خواهد بود.
 5. پس از اینکه رتبه پیمانکاری اخذ گردید، برای شرکت در مناقصه، مناقصه گر باید ضمانت نامه به ریال یا به ارز خارجی معادلش، که در کاربرگ مناقصه ذکر شده است و اعتبارش از زمان آخرین مهلتی که تسلیم پیشنهادها شروع می شود، طبق فرمی که در اسناد مناقصه مشخص شده، از یکی از بانک های ایرانی و طبق ضوابطی که در کاربرگ مناقصه ذکر شده است، تامین شود و با پیشنهادش ضمیمه و ارائه شود.
 6. دقت کنید پیشنهاداتی که ضمانت نامه شرکت در مناقصه را نداشته باشند، قبول نمی شود.
 7. ضمانت نامه های شرکت در مناقصه که مربوط به مناقصه گرانی است که رتبه پیمانکاری دارند و برنده مناقصه نیستند یا پیشنهادشان در مرتبه دوم قرار نگرفته، در سریع ترین زمان ممکن آزاد و مراتب به مناقصه گران اعلام خواهد شد.
 8. هم چنین برنده مناقصه و مناقصه گری که پیشنهادش در رتبه دوم است و رتبه پیمانکاری دارد، ضمانت شان در تاریخ مبادله پیمان و تسلیم ضمانت نامه انجام تعهدات، به مناقصه گر برمی گردد. در صورتی که لازم باشد، ضمانت نامه به هزینه مناقصه گران در مدت زمان تعیین شده برای تجدیدش، تمدید خواهد شد.
 9. حالت هایی که ضمانت نامه شرکت در مناقصه ضبط می شود عبارت است از:
 • پس گرفتن پیشنهاد مناقصه گر در زمانی که هنوز اعتبار دارد
 • درصورتی که برنده مناقصه پیمان را طبق ماده 29 امضا نکرده یا ضمانت نامه اجرای تعهدات را طبق ماده 30 نسپارد

هم چنین بخوانید:

رتبه بندی شرکت های پیمانکاری و شرکت های مشاور چگونه است؟

اخذ رتبه پیمانکاری و استعلام رتبه شرکت های پیمانکاری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۹ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مراحل ثبت شرکت خدماتی

در ابتدا باید گفت که هدف شرکت های خدماتی، ارائه خدمات مناسب با استفاده از کارمندان و پرسنل مجرب به سازمان ها و ارگان های مختلف می باشد. اما آیا شما می دانید مراحل ثبت شرکت خدماتی چگونه است و چه شرایطی دارد؟

مراحل ثبت شرکت خدماتی - ثبت یکتا

انواع خدمات

 • چاپ و تکثیر
 • خدمات عمومی مانند امورآبدارخانه
 • خدمات و نگهداری از فضای سبز
 • حمل و نقل
 • امور مربوط به بهره برداری از تاسیسات
 • نگهداری و تعمیر ساختمان ها و ماشین آلات
 • امور مربوط به رستوران ها و آشپزخانه

 

مراحل ثبت شرکت خدماتی و اخذ مجوز

در صورتی که فعالیت شما مرتبط با چاپ یا حمل و نقل می باشد، باید مجوز های مورد نیاز و ضروری را از مراجع ذیصلاح دریافت کنید. برای ثبت شرکت مربوط به حمل و نقل بار (باربری) و حمل و نقل مسافر برون شهری(مسافربری) باید به ترتیب از پایانه های باربری و مسافربری مجوز های لازم را دریافت کنید. هم چنین برای ثبت شرکت چاپ، باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوز اخذ کنید.

اما اگر حوزه فعالیتتان دیگر فعالیت های خدماتی بالا است( مانند خدمات عمومی مانند امورآبدارخانه، خدمات و نگهداری از فضای سبز، امور مربوط به بهره برداری از تاسیسات، نگهداری و تعمیر ساختمان ها و ماشین آلات، امور مربوط به رستوران ها و آشپزخانه)، برای ایجاد شرکت و فعالیت نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارید.

بهتر است بدانید شرکت های خدماتی همانند بقیه شرکت ها هم باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شوند. ثبت شرکت خدماتی در دو قالب می باشد:

 1. شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود
 2. شرکت بازرگانی سهامی خاص

 

شرایط ثبت شرکت خدماتی برای شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

 • تعهد با پرداخت کل سرمایه
 • دارا بودن حداقل سرمایه 1.000.000 ریال
 • وجود حداقل 2 نفر عضو

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

 • کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • امضای اقرارنامه
 • اخذ مجوز

 

شرایط ثبت شرکت خدماتی برای شرکت بازرگانی با سهامی خاص

 • پرداخت نقدی حداقل 35 درصد سرمایه
 • دارا بودن حداقل سرمایه 1.000.000 ریال
 • وجود حداقل 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی با سهامی خاص

 • کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • امضای اقرارنامه
 • اخذ مجوز
 • درصورتی که امور مربوط به شرکت توسط وکیل انجام می شود، وکالتنامه ای به نام وکیل باید تنظیم شود

پس از اینکه مدارک لازم را جمع آوری کردید، برای تهیه اساسنامه، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورت جلسات مجمع عمومی اقدام کنید.

 هم چنین بخوانید:

ثبت تغییرات شرکت چه مراحلی دارد؟

اهمیت ثبت شرکت ها و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۰ شهریور ۰۴:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

بدون تردید اولین نکته ای که قبل از ثبت شرکت و به دست آوردن مجوز های لازم به آن فکر کرد، انتخاب نام شرکت می باشد. اگر شما در مورد مواردی که باید در انتخاب نام شرکت به آن توجه کنید، می خواهید بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

انتخاب نام شرکت - ثبت یکتا

نکات مهم برای انتخاب نام شرکت

 1. نام شرکت نباید لاتین باشد و باید ریشه فارسی داشته باشد.
 2. این نام باید با شئونات انقلاب اسلامی سازگاری داشته باشد.
 3. نامی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید تکراری باشد. برای این منظور، به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید.
 4. نام شرکت باید اسم خاص داشته باشد. دقت کنید که اسم خاص را جمع نمی بندند. اسم های خاص 4 دسته هستند:
 • اسم مخصوص برای حیوان: سیمرغ، شبدیز، رخش و ...
 • اسم مخصوص انسان: مهتاب، حامد، لیلا و ... ( البته در اینجا استفاده نمی شود)
 • اسم خاص اماکن جغرافیایی: رشت، آفریقا و ...
 • اسم خاص اشیاء: کوه نور، مروارید و ...
 1. اگر می خواهید از اعداد در نام شرکت استفاده کنید، باید به صورت حروف نوشته شود.
 2. از عنوان هایی مانند شاهد و ایثارگران و ... که مربوطه به بنیاد شهید و امور ایثارگران است، استفاده نکنید.
 3. از عناوین دانشمندان، شعرا و کاشف هایی که در عصر حاضر هستند، استفاده نشود.
 4. نمی توان از اسم مخفف که شامل حروف اول چندکلمه است یا ترکیبی از چند حرف استفاده کرد.
 5. عدم استفاده از کلماتی مانند پی وی سی و ...
 6. عدم استفاده از نام های زیر جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت
 • ملی ، ملت ، کشور ، انتظام ، نفت ، دادگستر ،  بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، پتروشیمی ، بانک ، نظام ،  بسیج ، جهاد جوانان ، آسانسور ، آژانس ، ایثار ، باور ، شاهد ، ایمان ، شهید ، شهروند ، آزاده ، ونوس ، جانبازان ، تکنو ، فامیلی ، ایتال ،  مترلژی ، فیلتر ، متریک نیک ، اورست ، میکروبرد ، تست ، استار ، تک ، مدرن ، کنترل ،  پیک ، امنیت، میهن ، کارواش ، فانتزی ، مونتاژ ،
 • اقتصاد ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا ، تک نو ، ایثارگران ، تکنولوژی ، دفتر، بیو

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

مدارک لازم جهت اخذ رتبه 4 پیمانکاری – مدارک رتبه 1 تا 4 پیمانکاری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۱ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

مدیریت شغلی سخت است که مدیران باید با منابع و امکانات محدود انتظارات مشتریان را برآورده کنند. امروزه اطلاعات در اینترنت  هر 6 ساعت دو برابر شده و اطلاعات و دانش اجتماعی مردم بسیار بالا رفته است. در این شرایط مدیران وظایف سنگینی به دوش دارند و باید با قدرت رهبری و توانایی اداره کردن شرکت خود، نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت مشتریان انجام دهند. حال این سوال پیش می آید که پس از ثبت شرکت ، برای رسیدن به رموز مدیریت موفق ، چه چیز هایی را باید مدنظر قرار دهیم و انجام دهیم؟

رموز مدیریت موفق - خصوصیات یک مدیر موفق - ثبت یکتا

خصوصیات یک مدیر موفق و رموز مدیریت موفق

 1. مدیران کسانی هستند که خلاق، آینده نگر و کار آفرین هستند و به خوبی می توانند کارها را به متخصصین محول کنند.
 2. مدیری موفق است که با بهره گیری و استفاده از افراد معمولی، بتواند به دستاورد های فوق العاده ای دست پیدا کند.
 3. این مدیر تمام کارها را به صورت تیمی و نه فردی انجام می دهد و نتیجه ای که حاصل می شود، نتیجه کار تیمی اوست.
 4. مدیرانی در کسب و کار موثر هستند که دارای تفکر استراتژیک بوده و بتوانند همه موضوعات را از بالا ببینند و حل کنند.
 5. مدیر موفق مدیری است که قبل از گرفتن هر تصمیم، همه نکات را بررسی و پیش بینی کند و پیامدهای آن را در نظر داشته باشد.
 6. مدیر موفق مدیری است که زودتر از همه سرکار حاضر شده، سخت تر از بقیه کار کرده و دیرتر کار را تعطیل کند.
 7. امنیت یک مدیر موفق زمانی تامین می شود که دست به کارهای غیرمترقبه بزند و از تغییر کردن نترسد.
 8. تمام تلاش یک مدیر خوب باید ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مشتریانش باشد.
 9. شکست برای چنین مدیرانی معنی ندارد و از شکست ها تجربه های آموزنده ای کسب می کنند.
 10. این مدیران در مقابل تغییر شرایط عکس العمل نشان داده و با به دست آوردن هر تجربه و اطلاعاتی، برنامه ریزی جدید انجام می دهند.
 11. مدیری در کسب و کار خود موفق است که دیگران را مقصر نداند و دنبال بهانه جویی نباشد و مسئولیت کارها را به عهده بگیرد.
 12. از دیگر رموز مدیریت موفق است که از ایده های تازه و پیشنهادهای بهتر استقبال کنید و جایگزین ایده های قدیمی خودتان کنید.
 13. بهترین زمان برای اخراج فردی در شرکت، موقعی است که به آن فکر می کنید.
 14. تمام مدیران کارامد روی کاغذ فکر می کنند و تفکرات و ایده های خود را روی کاغذ می آورند.
 15. باید در حوزه کاری خودتان روز به روز اطلاعات جدیدتری کسب کنید تا از رقبای خود عقب نیفتید.
 16. وقتی کاری را به فردی واگذار می کنید باید مطمئن شوید که به درستی انجام می شود و آن فرد را مدیریت کنید نه اینکه از کار کناره گیری کنید!
 17. به کارمندان خود انگیزه بدهید تا عملکردی عالی از آن ها دریافت کنید. باید به آن ها ارزش و حس مهم بودن بدهید.
 18. مدیری موفق خواهد شد که باعث شود کارمندان و کارکنانش حس خیلی خوبی نسبت به او داشته باشند و از کار کردن در آن فضا لذت ببرند.
 19. از دیگر رموز مدیریت موفق ، آرامش ذهن اوست.
 20. کارکنان بی کفایت که آینده شما را تباه و اعتبارتان را خدشه دار می کنند، حذف کنید.

هم چنین بخوانید:

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۱ مهر ۱۱:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

تصمیم گیری، اداره و ثبت شرکت سهامی به چه صورت است؟

شرکت های سهامی از متداول ترین شرکت های تجاری هستند که در ایران فعالیت می کنند. بنابراین ثبت شرکت سهامی رواج زیادی دارد. شرکت های سهامی دو نوع هستند:

 1. سهامی عام

این شرکت ها دارای موسسینی هستند که بخشی از سرمایه شرکت با فروش سهام به مردم تامین می شود.

 1. سهامی خاص

این شرکت ها تمام سرمایه خود را از طریق موسسین اش به دست می آورند و تامین می کنند.

ثبت شرکت سهامی - ثبت یکتا

شرکت های سهامی عام برای اینکه تشکیل شود، تشریفات و کارهای طولانی و زیادی دارند. شرکت های سهامی خاص در مقایسه با شرکت سهامی عام، تشریفات پذیره نویسی ندارند. هم چنین ورقه تعهد نداشته و نیازی به تشکلی مجمع عمومی موسس نیست.

در شرکت های سهامی در سه سطح می توان تصمیم گیری کرد:

 1. مجمع عمومی
 • تصمیماتی مانند انتخاب بازرسان و هیئت مدیره، افزایش و کاهش سرمایه، انتخاب روزنامه کثیر الانتشار برای درج کردن آگهی، انحلال قبل از موعد، تغییر در مفاد اساسنامه و صادرکردن اوراق قرضه که جزو تصمیمات زیربنایی و کلی می باشد، در این سطح گرفته می شود.
 1. هیئت مدیره
 • تصمیمات درجه دوم و میانی مثل انعقاد قرارداد، استخدام نیروی کار، انتخاب مدیر عامل و کاهش تعدادکارگران در این سطح گرفته می شود.
 1. مدیرعامل
 • تصمیمات جزئی و تصمیماتی که به صورت روزانه گرفته می شود ماننداجرای قراردادهای منعقده، موافقت با درخواست مرخصی و هماهنگی بین کارگران و اعضا در این سطح گرفته می شود.
 • می توان گفت مدیرعامل مانند واسطه ای بین بدنه و رای شرکت یا نقطه اتصال بین کارگران شرکت، هیات مدیره و اشخاص ثالث وجود دارد.

مجمع عمومی در شرکت سهامی

در شرکت سهامی، مجمع عمومی شامل صاحبان سهام می باشد و در مورد موضوعات کلی شرکت اقدام به تصمیم گیری می کند. بنابراین بر اساس ضرورت و اهمیت و نوع تصمیم، به سه شکل تشکیل می شود:

 1. مجمع عمومی موسس
 2. مجمع عمومی فوق العاده
 3. مجمع عمومی عادی

شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

 • یک آدرس و کد پستی حقیقی
 • افراد هیئت مدیره باید حداقل دارای 2 نفر بوده که هرکدام یک سهم داشته باشند و عدم سوء پیشینه کیفری برای ایشان
 • سرمایه شرکت باید حداقل صد هزار تومان (100000) باشد که هرکدام از طرفین 35 درصد از مبلغی که تعهد داده اند، در حساب بانکی واریز کنند
 • حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت به سن قانونی 18 سال تمام رسیده باشند

 

ثبت شرکت سهامی خاص به چه صورت است؟

شما برای ثبت شرکت سهامی خاص باید ابتدا گواهی از عدم سوء پیشینه بازرسین و اعضا را از پلیس + 10 تهیه کنید. سپس از حداقل 3 نفر از اعضا و 3 نفر از بازرسین کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل بگیرید. در مرحله بعد باید گواهی افتتاح حساب بانکی 35 درصدی که به نام شرکتی که می خواهد تاسیس شود، با امضا حق امضاداران تهیه کنید. هم چنین به اطلاعات زیر برای تنظیم مدارک شرکت مثل اظهارنامه، اساسنامه و صورت جلسه نیاز خواهید داشت:

 • موضوع فعالیت
 • سمت اعضا
 • میزان سرمایه شرکت
 • نسبت تقسیم سهام بین اعضا
 • حق امضاداران شرکت
 • کدپستی و آدرس
 • شماره حساب جاری

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

رتبه بندی و اخذ رتبه پیمانکاری در رشته های پیمانکاری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۰ مهر ۱۱:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی برای این است که پروژه های ساخت ساختمان ها، ابنیه و اسکلت ساختمانی و فعالیت های دیگری نظیر عملیات های مرتبط با موضوع ساختمان و نظارت و اجرایی کردن آن ها، به خوبی انجام شود. این شرکت ها در دو زمینه فعالیت می کنند:

 1. شرکت های مرتبط با امور پیمانکاری و اجرایی و انجا پروژه های ساخت و ساز ابنیه
 2. شرکت های ساختمانی برای انجام امور مشاوره پیمانکاری

این شرکت ها دارای افرادی متخصص برای طراحی، مشاوره، نظرات و اجرای پروژه های ساختمانی می باشند.

ثبت شرکت ساختمانی

مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت ساختمانی

برای شرکت سهامی خاص این مدارک به این شرح است:

 • اگر واژه مهندسی در نام شرکت ذکر شود، باید مدرک مهندسی ارائه شود
 • برای تمامی افراد ارائه تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی الزامی است
 • موسسین باید 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت را پرداخت کرده و مدارک بانکی مرتبط با آن را ارائه کنند
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه بازرسین، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره

یکی از اولین شرایطی که برای ثبت شرکت ساختمانی به صورت سهامی خاص وجود دارد این است که باید حداقل 3 سهامدار داشته باشد. این سهامداران باید در اولین جلسه ای که برای انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، تصویب اساسنامه، انتخاب بازرسین قانونی شرکت، انتخاب اعضای هیئت مدیره(ازبین سهامداران) و مشخص کردن میزان سهام هر فرد صورت می گیرد و تحت عنوان جلسه مجمع عمومی می باشد، حضور داشته و تصمیم گیری کنند.

تمام سرمایه شرکت در شرکت سهامی خاص را موسسین تامین می کنند. این درحالی است که در شرکت های سهامی عام، قسمتی از این سرمایه با فروش سهام به مردم عادی تامین می شود.

هم چنین با انتخاب اعضای هیئت مدیره در اولین جلسه مجمع عمومی موسسین، مدت تصدی این اعضا نباید از 2 سال بیشتر شود و بعد از اتمام این مدت، باید برای تمدید مدت زمان تصدی افراد قبلی یا معرفی فردی جدید در جلسه مجمع عمومی عادی اقدام شود.

بازرسین شرکت دارای مدت تصدی یک سال مالی هستند و در این مدت، مسئولیت حساب های شرکت و رسیدگی به امور مالی آن را برعهده دارند. در صورتی که اعضای هیئت مدیره تخلفی کنند، این بازرسین باید گزارش این تخلفات را به سهامداران اعلام کنند.

مدارک برای شرکت با مسئولیت محدود به صورت زیر می باشد:

 • اگر واژه مهندسی در نام شرکت ذکر شود، باید مدرک مهندسی ارائه شود
 • برای تمامی افراد ارائه تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی الزامی است
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و تمامی اعضای هیات مدیره

موسسین بعد از اینکه این مدارک را تهیه کردند، باید برای تشکیل مجمع عمومی موسسین اقدام کنند و اساسنامه شرکت را تصویب کنند. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر باید به عنوان شرکا وجود داشته باشند. در جلسه مجمع عمومی موسسین اعضای هیئت مدیره را که می توانند از بین شرکا یا خارج از آن ها باشند، انتخاب می کنند. هر تصمیمی در جلسات صورت می گیرد باید به صورت صورت جلسه تنظیم شود و شرکا امضا کنند تا به اداره ثبت شرکت ها ارسال کرده و به صورت آگهی چاپ شود.

هم چنین بخوانید:

موارد و مدارک برای انحلال شرکت

همه نکاتی که برای ثبت شرکت تعاونی باید بدانید

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۲ مهر ۱۰:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

راه اندازی شرکت و ثبت شرکت نکته مهمی است که این روزها فکر بعضی از افراد را به خود مشغول کرده است. بیشتر مواقع موقع راه اندازی یک تجارت، به جزئیات کمتر اهمیت داده می شود. اما این را بدانید که هرکار و تجارتی، سختی های خودش را دارد که باید با درایت، هوشمندی و زمانبندی مناسب، اقدام به راه اندازی شرکت و در قدم بعد رتبه بندی شرکت کنید. برای این منظور ما 7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت را برای شما بیان می کنیم.

راه اندازی شرکت | ثبت شرکت - ثبت یکتا

گام هایی برای راه اندازی شرکت

 1. شناخت نیاز مردم و مشخص کردن محصول

شما ابتدا باید مشخص کنید چه محصولی را می خواهید روانه بازار کنید؟ شما باید اول به فکر برطرف کردن نیاز و شاد کردن مردم از این محصول باشید و کمتر به سوددهی بیاندیشید.

 1. قیمت گذاری محصول یا خدمت

از زیر قیمت فروختن محصول خود در ابتدای راه اندازی شرکت و کسب و کار خود نترسید. شما در ابتدا باید مشتری های خود را جذب کرده و به خرید محصولات خود ترغیب کنید.

 1. مشخص کردن زمان برای فروش اولین محصول

اگر برای فروش نخستین محصول خود به 6 ماه زمان نیاز دارید باید تا یکسال سرمایه خود را داشته باشید در غیراینصورت نمی توانید دوام بیاورید. با بودجه بندی سرمایه، ار استرس ناشی از کمبود سرمایه و عملکرد بد جلوگیری کنید.

 1. تعیین تفاوت شما با دیگر رقبا

آیا می دانید محصول یا خدمت شما چه وجه تمایزی با بقیه رقبا دارد و چه چیزی را بهبود داده است؟ روش ویژه باعث فروش بیشتر و عناصری مانند کیفیت و دقت از عوامل تاثیر گذار در رونق کسب و کار شما خواهند بود.

 1. بازار خود را مشخص کنید

برای فروش محصولات و ارائه خدمات نیاز به شبکه های اجتماعی دارید و در مرحله بعد می توانید برای حرفه خود وب سایتی راه اندازی کنید.

 1. یادگرفتن اصول فروش حرفه ای

شما باید یادبگیرید که خوب گوش کرده و خوب صحبت کنید. این دو عامل ترفندهای مهم فروشنده های موفق هستند.

 1. شناختن مراحل انجام و تکمیل پروژه

روندی برای تولید محصول خود درنظر داشته باشید تا بتوانید نتایج آن را تا حدی پیش بینی کنید. برای این منظور باید اولویت های خود را مشخص کرده و تعریف کنید.
 

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۵ مهر ۰۶:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

همه نکاتی که برای ثبت شرکت تعاونی باید بدانید

کسانی که برای ثبت شرکت تعاونی متقاضی هستند می توانند به ثبت شرکت یکتا مراجعه کرده و تمامی موارد مربوط به ثبت تعاونی را انجام دهند. ما در اینجا به مراحل ثبت شرکت تعاونی می پردازیم و شما را با آن ها آشنا می کنیم.

ثبت شرکت تعاونی - ثبت یکتا

قبل از اینکه در مورد مراحل ثبت شرکت تعاونی توضیح دهیم، بهتر است ابتدا تعریف و توضیحی از شرکت تعاونی بیان کنیم. در شرکت تعاونی افرادی مشارکت می کنند که هم صنف بوده یا باهم تناسبی داشته باشند(دوست، همسایه و ...) و هدف آن ها رسیدن به منافع مشترک و کمک به یکدیگر برای کسب اعتبار، خرید مسکن و وام تعاونی و ... می باشد. آن ها سرمایه مشخصی را در میان گذاشته و سعی می کنند مشکل را دسته جمعی حل کنند.

 

انواع شرکت های تعاونی برای ثبت

 1. شرکت تعاونی خاص

شرکت تعاونی خاص شرکتی است که برای عضویت در آن باید در گروه خاصی مانند دانشجویان، پزشکان، وکلا و ... بوده و سهام مربوط به آن فقط به افرادی که واجد شرایط هستند، واگذار می گردد.

 1. شرکت تعاونی عام

این نوع شرکت، شرکتی است که هرفردی می تواند عضو آن شود و عضویت در آن آزاد است. تعداد اعضایش باید حداقل پانصدنفر بوده و وزارت تعاون مشخص می کند. سهام آن برای عرضه به عموم مردم واگذار می شود.

 

انواع شرکت های تعاونی برای فعالیت

 1. شرکت تعاونی توزیعی

تعاونی هایی هستند که نیاز شغل های تولیدی یا مصرف کنندگانش را برای کاهش هزینه و قیمت تامین می کنند.

 1. شرکت تعاونی تولیدی

شرکت هایی هستند که در فعالیت های دامپروری، معدن، کشاورزی، عشایری، صید ماهی و ... اشتغال دارند.

اگر شرکتی هر دونوع فعالیت را در خود داشته باشد، شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی نامیده می شود.

 

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت تعاونی

 • گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت
 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • کپی مدارک تحصیلی موسسین
 • برگ عدم سوء پیشینه موسسین

 

مراحل ثبت شرکت تعاونی چیست؟

بعد از اینکه مدارک مربوط به موسسین شرکت تعاونی را به ثبت یکتا سپردید، کلیه مراحل موردنیاز توسط این شرکت انجام می شود و نتیجه به شرکت شما اعلام می گردد.  

 

پیش نیازهای لازم برای ثبت شرکت تعاونی چیست؟

 1. حداقل 7 نفر باید متقاضی داشته باشد که شرایط زیر را داشته باشند:
 • عدم ممنوعیت قانونی و حجر
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • حداقل سهام ذکر شده در اساسنامه را خریداری کند
 • برای عضویت در تعاونی، درخواست خود را کتبا ارائه نماید
 • برای رعایت مقررات تعاونی تعهد بدهد
 • عدم عضویت در شرکت های تعاونی مشابه
 1. در صورت وجود تعداد متقاضی 7 نفر یا بیشتر، جلسه تشکیل داده و ازبین خود، حداقل 3 نفر عضو هیئت موسس شوند تا کارهایش را انجام دهند.

     هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

رتبه بندی شرکت ها چیست و چرا باید انجام شود

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

4 ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما

پول یکی از مسائل مهمی است که باید در زندگی به آن توجه شود، حتی اگر هدف شما پولدار شدن نباشد، نمی توانید منکر مزیت های افزایش درآمد برای زندگی و بهبود کیفیت آن باشید. شما می توانید به راحتی مشکلات مالی خود را مدیریت کنید و به پول اضافه نیاز نداشته باشید. ما در اینجا ۴ ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما بیان می کنیم.

افزایش درآمد شرکت - ثبت یکتا

 • راه اندازی کسب و کار

بهترین کاری که برای افزایش درآمد خود می توانید داشته باشید این است که کسب و کار خود را راه بیندازید و سپس ثبت شرکت انجام دهید. شاید در ابتدا با شکست هایی روبرو شوید، اما قبل از شروع کسب و کار باید شغل ثابتی داشته باشید تا به وسیله آن بتوانید مخارج کسب و کار خود را برای مدتی تامین کنید. در این صورت مشکلی از لحاظ مالی برای شما پیش نخواهد آمد. با برداشتن گام های درست در مسیر رسیدن به هدف خود در آینده نه چندان دور نتیجه تلاش های خود را دیده و درآمد خود را می‌توانید افزایش دهید.

 

 • سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری می توانید در بلند مدت افزایش درآمد شرکت خود را شاهد باشید. سرمایه گذاری در بورس و خرید اوراق سهام، از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند. البته در این زمینه سود بیشتر نیازمند سرمایه گذاری با ریسک های بالاتر می باشد.

 

 • افزایش ساعات کار

این مورد می تواند یکی از عوامل مهم برای افزایش درآمد شما باشد. با اختصاص ساعات بیشتر در هفته به ساعات کاری خود، می توانید درآمد خود را افزایش دهید. اگر کارفرما دارید می‌توانید حتی از او ارتقای شغلی، اضافه حقوق و پاداش نیز دریافت کنید. این یک روش کوتاه مدت است، بنابراین اگر با گذشت چند ماه، به نتیجه ای که مطلوبتان بود نرسیدید، روش های دیگر را بررسی کنید.

 

 • شغل دوم داشته باشید

اگر در شغل اول شما اضافه کاری وجود نداشته باشد یا درآمدش افزایش پیدا نکند، به دنبال شغل دوم باشید. این نیز یک راه حل کوتاه مدت بوده که ممکن است در دراز مدت موجب بروز مشکلاتی برای زندگی و سلامت شما بشود. شغل دوم باید زمان کوتاهی داشته باشد و درآمد مناسبی بتوانید از آن دریافت کنید. اگر شغل دوم شما کارفرما دارد، با در مورد اهمیت حفظ شغل اولتان صحبت کنید. شغل دوم شما باید به گونه ای باشد که درآمد حاصل از آن بتوانند مخارج اضافی شما را تامین کند.

هم چنین بخوانید:

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ مهر ۰۹:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت مختلط به چه صورت می باشد؟

برای تاسیس و ثبت شرکتهای مختلط سهامی و غیرسهامی باید تمامی اقدامات انجام شده درباره شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی رعایت شود. هم چنین کارشناس باید بر طبق موارد 182 و 141 قانون تجارت دستور ثبت شرکت مختلط بدهد.

ثبت شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی - ثبت یکتا

شرکت های مختلط شرکت هایی هستند که دودسته شریک دارند:

 • دسته اول: این دسته دارای مسئولیت غیر محدود می باشند
 • دسته دوم: در این دسته شرکا دارای مسئولیت محدود هستند

شرکت های مختلط سهامی جزو دسته دوم بوده و شرکت هایی هستند که مخلوطی از شرکت های اشخاص و شرکت های سرمایه که شرکای ضامن در آن، از صنعت، لیاقت و استعداد خود در شرکت استفاده کرده و به صورت غیرمحدود مسئولیت فعالیت های خود را قبول می کنند. افراد دیگری نیز هستند که سرمایه خود را در اختیار شرکای ضامن گذاشته تا بتوانند از خدمات آن ها استفاده کنند. این افراد مسئولیتی برای اداره شرکت نداشته و تعهدی به آن ندارند. این شرکت ها از نوع شرکت کار و سرمایه می باشند.

در صورتی که سرمایه در شرکت به صورت سهام باشد، اوضاع حقوقی شرکت مخلوطی از شرکت های تضامنی و سهامی می شود. اگر که سرمایه به صورت سهم الشرکه باشد، اوضاع حقوقی آن شرکت به صورت مخلوطی از شرکت های تضامنی و شرکت های با مسئولیت محدود می شود.

 

آیا میدانید شرکت مختلط غیرسهامی چه شرکتی است؟

این شرکت، برای امور تجاری تحت نام مخصوصی میان یک یا چند فرد شریک ضامن و یک یا چند فرد شریک با مسئولیت محدود، بدون منتشر کردن سهام، تشکیل می گردد.

شریک ضامن باید کلیه قروض علاوه بر دارایی شرکت را پرداخت کند و مسئول باشد. در صورتی که شریک با مسئولیت محدود، تنها به میزان سرمایه گذاشته شده در شرکت مسئولیت دارد.

هم چنین دقت کنید ک اسم شرکت باید دارای عبارت "شرکت مختلط" یا دارای اسم یکی از شرکای ضامن باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

 • نسخه مصدق از اساسنامه در صورتی که وجود داشته باشد( 1 عدد)
 • نسخه ی مصدق از شرکت نامه (1 عدد)
 • اسامی شرکت یا شرکای ضامن با سمت مدیریت

 

تعریف شرکت مختلط سهامی

این شرکت تحت نام مخصوص شامل گروهی از شرکای سهامی و یک یا چند فرد شریک ضامن می باشد.

شرکای سهامی افرادی هستند که سرمایه‌ی آنها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمه بوده و مسئولیتشان فقط برای میزان سرمایه گذاشته شده در شرکت می باشد.

شریک ضامن فردی است که سرمایه‌ی اش به صورت سهام نبوده و مسئولیت تمامی قروض علاوه بر دارایی شرکت را برعهده دارد. در صورت افزایش شریک ضامن، مسئولیتشان برای روابط با هم و در برابر طلبکاران، مطابق با مقررات شرکت تضامنی خواهد بود.  

هم چنین نام شرکت باید شامل عبارت "شرکت مختلط" یا اسم یکی از شرکای ضامن باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت مختلط سهامی

 • اسامی مدیر یا مدیران شرکت
 • نسخه ی مصدق از شرکت نامه (1 عدد)
 • نسخه مصدق از اساسنامه ( 1 عدد)
 • نوشته ای با امضای مدیر شرکت که بیان کننده تعهد پرداخت کل سرمایه و پرداخت واقعی حداقل ثلث سرمایه باشد
 • سوابق مصدق از تصمیمات مجمع عمومی در مواد ۴۰، ۴۱ و ۴۴
 • نوشته ای با امضای مدیر شرکت که بیان کننده تعهد پرداخت کل سرمایه نقدی شرکای ضامن و تسلیم تمام سرمایه‌ی غیرنقدی با تعیین قیمت حصه‌های غیرنقدی باشد

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط اخذ رتبه 5 ابنیه چیست؟

همه نکاتی که برای ثبت شرکت تعاونی باید بدانید

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۷ مهر ۱۲:۰۷ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

برای اینکه یک کسب و کار موفق داشته باشید باید دارای مهارت های سازمانی و انعطاف پذیری و برنامه ریزی خوب باشید، زیرا درآمدزایی کار دشواری است. ما در اینجا 9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق برای شما بیان می کنیم.

کسب و کار موفق - ثبت یکتا

مراحل ایجاد کسب و کار موفق

 • منظم بودن

 منظم بودن یکی از رموز موفقیت در کسب و کار است که موجب انجام کارها و عدم سردرگمی شما خواهد شد. شما باید روزانه فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید، تهیه کرده و با انجام آنها، آن کار را از لیست خود خط بزنید.

 • یادداشت برداری

تمام کسانی که کسب و کارهای موفق دارند، یادداشت برداری می کنند. با یادداشت برداری دقیق می توانید موقعیت مالی کسب و کارتان را متوجه شده و چالش های پیش رو را در نظر داشته باشید. با این کار میتوانید استراتژی های مناسب برای برداشتن چالش ها را پیدا کنید.

 • تحلیل رقبا

رقابت کردن موجب بهتر شدن نتایج کار شما می شود. برای اینکه موفق شوید، باید رقبای خود را تحلیل و آنالیز کنید تا بتوانید از نقاط ضعف آنها استفاده کرده و تبدیل به نقاط قوت خود کنید.

 • شناختن ریسک ها

شما باید در کسب و کار خود به ریسکهای حسابشده دست بزنید. ابتدا باید بپرسید جنبه منفی این کار چیست. در این حالت میتوانید بدترین حالت ریسک را در نظر داشته باشید. این ریسک ها می توانند پاداش های فوق العاده ای برای شما داشته باشند.

 • داشتن تمرکز

شما برای رسیدن به درآمد باید صبر و تمرکز داشته باشید و اهداف کوتاه مدت برای کار خود مشخص کنید.

 • ارائه خدمات با کیفیت

خدماتی که شما به مشتریان خود ارائه می دهید، باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد تا مشتری ترغیب شود به جای مراجعه به رقیبتان، به شما سر بزند.

 • ثابت قدم بودن

یکی از عوامل مهم در کسب درآمد، ثبات قدم می باشد. ثبات قدم موجب ایجاد عادتهای مثبت برای شما شده و با مرور زمان به کسب درآمد شما کمک خواهد کرد.

اگر شرکت دارید، باید ابتدا آن را ثبت کنید. ثبت شرکت و در ادامه رتبه بندی شرکت ، موجب می شود مشتریان بهتر بتوانند به شما اعتماد کنند و کار خود را به شما بسپارند.

 

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ آبان ۱۰:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مستندات مالی برای پذیرش قرارداد پیمانکار ساجات

مستندات مالی برای پذیرش قرارداد پیمانکار ساجات که باید در ارتباط با قراردادهای دست اول قابل قبول در تجربه کاری شرکت پیمانکار گرفته شود، به اینصورت است:

 • ارایه مفاصا حساب برای خاتمه یافته ها
 • ارایه نامه تأیید از کارفرما برای کارهای در دست اجرا
 • نامه تأیید از کارفرما یا مفاصا حساب بیمه برای قراردادهای با دستگاههای دولتی

دقت کنید برای قراردادهای غیر دولتی یا قراردادهای خاتمه یافته "مفاصا حساب"، برای قراردادهای با کارفرماهای غیر دولتی، "مفاصا حساب بیمه" و برای کارهای دردست اجرا، از بیمه تأمین اجتماعی باید استعلام کنید.

در همه مستنداتی که گفته شد، باید موارد زیر مشخص شود:

 • نام پیمانکار
 • نام کارفرما
 • شماره و تاریخ قرارداد
 • تاریخ شروع و خاتمه قرارداد
 • موضوع کار
 • مبلغ حق الزحمه دریافتی

قرارداد پیمانکار ساجات - ثبت یکتا

مستندات مالی برای اخذ رتبه پیمانکاری

این مستندات که مرتبط با قراردادهای دست دوم قابل قبول در تجربه کاری شرکت پیمانکاری برای اخذ رتبه پیمانکاری باید گرفته شود به صورت زیر است:

برای قراردادهای با دستگاه های دولتی که پایان یافته است: تاییدیه کارفرما اصلی برای مشخص شدن تفکیک پرداخت میان پیمانکار اصلی و پیمانکار دست دوم و ارائه برابر اصل مفاصا حساب بیمه لازم است.

برای قراردادهای با دستگاه های دولتی که درحال اجرا است: باید ارائه نامه تائیدیه تایید شده توسط کارفرما اصلی که مشخص کننده تفکیک پرداخت میان پیمانکار اصلی و پیمانکار دست دوم باشد.

برای قراردادهای با دستگاههای غیردولتی خاتمه یافته است باید برابر اصل مفاصا حساب بیمه ارائه گردد.

برای قراردادهایی که با دستگاههای غیردولتی در حال اجرا است، از بیمه استعلام می شود. البته برای قراردادهای دست دوم منعقد شده پس از سال 90، فقط باید مفاصا حساب بیمه ارائه شود و جزو مستند مالی قابل قبول است.

در همه مستنداتی که گفته شد، باید موارد زیر مشخص شود:

 • نام پیمانکار
 • نام کارفرما
 • شماره و تاریخ قرارداد
 • موضوع کار
 • مدت پیمان
 • مبلغ اولیه پیمان

 نکات مهم درباره مستندات مالی قرارداد پیمانکار ساجات

 • امتیاز هر قرارداد تنها برای یک شرکت پیمانکاری می باشد.
 • برای قراردادهایی که به صورت دسته دوم بخشی از آن به پیمانکاران دیگر ارجاع داده می شود، امتیاز قرارداد بین پیمانکار اول ودوم متناسب با حجم کار انجام شده تقسیم می شود.
 • معتبر بودن تاییدیه های کارفرماهای دولتی وابسته به امضای یکی از مسئولین دارای مقام برسد.
 • قراردادهای دارای طبقه بندی، نیازی به قراردادن مستنداتشان در سایت ساجات ندارند و بعد از بررسی، ارزیابی می شوند.
 • در صورت ادغام دو شرکت مستقل پیمانکار و تشکیل شرکت واحد، شرکت جدید می تواند در تشخیص صلاحیت، از تجربه کاری شرکت های ادغام شده استفاده کند.
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۷ آبان ۰۹:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت طرح صنعتی و حقوق مربوط به آن

ثبت طرح صنعتی چیست؟ قبل از اینکه درباره ثبت طرح صنعتی صحبت کنیم، بهتر است بدانید که در زبان عامیانه، طرح صنعتی شکل و ظاهر کلی یک کالا می باشد اما در واقع طرح صنعتی خصوصیات ظاهری مانند ساختار، شکل، تزیینات و نقش به کار رفته در کالا توسط یک فرآیند صنعتی است که باعث جذابیت و زیبایی کالای موردنظر می شود. یافته ایجاد چشم نوازی و جذابیت کند.

ثبت طرح صنعتی - ثبت یکتا

ویژگی های طرح صنعتی

 • شکل کالا (ویژگی سه بعدی)
 • خطوط، تزئینات و رنگ های به کار رفته در کالا(ویژگی دوبعدی)
 • ترکیبی ویژگی های سه بعدی و دوبعدی

محصولات صنعتی و صنایع دستی از طرح صنعتی استفاده می کنند. اما شاید بخواهید بدانید طرح صنعتی شامل چه مواردی می شود؟

طرح صنعتی تقریبا همه وسایل را شامل می شود! از تجهیزات پزشکی و ابزارآلات فنی گرفته تا جواهرات، کالای شیک و تجملی، وسایل خانگی، ساعتها، ماشین، وسایل الکتریکی، کالاهای تفریحی و ... همگی شامل طرح صنعتی می شوند.

 

حقوق دارندگان ثبت طرح صنعتی

هنگام ثبت طرح صنعتی طبق قانون، مالکش دارای حق انحصاری جلوگیری از نسخه برداری غیرمجاز توسط شخص ثالث می گردد. بنابراین اشخاص ثالث طبق این حق نمی توانند محصولی که طرح در آن استفاده شده است، تولید، عرضه، صادرات، واردات کنند یا به فروش برسانند. شایان ذکر است قانون و شیوه عملکرد هر کشور، حوزه اصلی حمایت از طرح های ثبت شده را معین خواهد کرد. در ماده 28 قانون حمایت از اختراعات، طرح های صنعتی، علائم و نام های تجارتی مصوب 1386 جمهوری اسلامی ایران این حقوق به شرح زیر است:

 • بهره برداری از هر طرح صنعتی ثبت شده در ایران به شرط موافقت مالک آن، مشکلی ندارد.
 • ساخت، فروش و وارد کردن اقلام حاوی طرح صنعتی، جزو بهره برداری از یک طرح صنعتی ثبت شده می باشد.
 • اگر شخصی اعمال انجام شده در مورد بالا را انجام دهد، مالک طرح صنعتی ثبت شده می تواند در دادگاه اقامه دعوی کند.

هم چنین بخوانید:

تمدید ثبت طرح صنعتی

برند چیست و چرا باید آن را ثبت نمایید؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ آبان ۰۴:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

تمدید ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی موقعی که جدید و یا اصیل باشد، می تواند ثبت شود. اما شاید بپرسید ثبت طرح صنعتی چیست؟ درمطلب قبل درباره ثبت طرح صنعتی و حقوقی که مالک آن دارد، در مقاله ثبت طرح صنعتی و حقوق مربوط به آن صحبت کردیم. در این مطلب در رابطه با تمدید ثبت طرح صنعتی صحبت خواهیم کرد. طبق ماده 21، طرح صنعتی جدید طرحی است که از طریق انتشار یا با استفاده کردن، قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا تاریخ حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ جایی منتشر و افشا نشده باشد. اما برای تمدید ثبت طرح صنعتی چه باید کرد؟

تمدید ثبت طرح صنعتی - ثبت یکتا

نکاتی در رابطه با تمدید ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن، به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت. خواهد بود که این مدت برای دو دوره 5 ساله به صورت متوالی با پرداخت هزینه طبق ماده 28 نیز تمدید می شود. درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی، به مدت شش ماه قبل از اینکه مدت اعتبار ثبت طرح صنعتی در هر دوره منقضی شود، انجام می شود. بنابراین درصورتی که برای تمدید ثبت در مهلت مقرر شده درخواست ندهید، امکان درخواست آن به برای مدت مهلت 6 ماه بعد از اینکه اعتبار ثبت طرح صنعتی تمام شود، با پرداخت جریمه وجود دارد، درغیراینصورت ثبت طرح صنعتی از درجه اعتبار ساقط می شود.
درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی در دو نسخه توسط مالک طرح ثبت شده تهیه می شود. این درخواست بعد از امضا شدن، الصاق کردن تصویر نمونه طرح و پرداخت هزینه، برای تمدید به مرجع ثبت داده می شود. این مرجع بعد از اینکه درخواست تمدید ثبت و مدارک مربوط به آن را دریافت کرد، باید در دفتر مربوط وارد کند.

 

درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی باید شامل چه اطلاعاتی باشد؟

 • طبقه یا طبقات کالاهای موضوع طرح صنعتی
 • شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و طرح صنعتی موردتقاضا برای تمدید
 • مدارک مثبت هویت متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه تمدید
 • اسم و آخرین نشانی کامل مالک طرح صنعتی ثبت شده یا نماینده اش
 • حداقل شش نمونه از طرح و مدارک نمایندگی قانونی اش اگر درخواست تمدید توسط نماینده مطرح شود

مرجع ثبت باید در موقع تمدید ثبت، طبقه محصولات را بر اساس جدیدترین طبقه بندی بین المللی ثبت کرده و گواهی نامه تمدید ثبت طرح صنعتی را نیز ویرایش کند. این هزینه تغییر طبقات بادی توسط مالک علامت پرداخت شود.
تمدید ثبت طرح صنعتی تغییری در آخرین شکل ثبت طرح صنعتی ایجاد نخواهد کرد.
در صورتی که اسم، تابعیت، نشانی و اقامتگاه مالک طرح صنعتی تغییر کند، باید به مرجع ثبت اعلام کند و مدارک لازم را تهیه کند.
اگر تغییراتی در طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی ثبت شده ایجاد شود، مالک طرح صنعتی می تواند درخواست تغییرات مذکور در گواهی نامه طرح صنعتی، از مرجع ثبت بنماید.

 

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت مختلط به چه صورت می باشد؟

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۹ آبان ۰۶:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

همه ی کمپانی های بزرگ در سراسر جهان با یکدیگر رقابت می‌کنند و تلاش می کنند به عنوان برند موفق معرفی شود. اگر برندسازی به صورت درست انجام شود، به عنوان اولین نام در ذهن مشتری تبدیل می شود. در غیر این صورت به عنوان یک نیروی آماتور شناخته می شوید. ما در اینجا 7 روش برای برندینگ بیان می‌کنیم.

برندسازی - ثبت یکتا

7 روش برندسازی

 1. ارائه اطلاعات به طراح

سعی کنید برای انجام پروژه خود طراح را عوض نکنید، زیرا خلاقیت ها و تفکرات طراح را نمیتوان عوض کرد و یک مسیر طی شده را طراح دیگر نمی تواند ادامه دهد.

 1. انتخاب فونت مناسب

انتخاب فونت مناسب می تواند کمک زیادی برای رساندن پیام شما به مخاطب تان شود و کشمکشی در ذهن مخاطب به وجود آورد.

 1. انتخاب رنگ مناسب

رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را می توانند در مخاطب شما به وجود آورد. مثلا رنگ قرمز قدرت، انرژی و احساس را به مخاطب القا می کند.

 1. درمیان گذاشتن جزئیات برند با مشتری

اعلام دقیق مشخصات شما در اینترنت و وبسایت، می‌تواند به خوبی شما را به مخاطب معرفی کند. وجود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام فیسبوک و ... در این کار به شما کمک می کند.

 1. مشخص کردن لحن گفتار

علاوه بر طرح و عکس هایی که شما برای برند خود منتشر می‌کنید، مشتری علاقه‌مند است که بداند شما دقیقا چه کسی هستید و مشکلاتش را چگونه برطرف می کنید. شما باید یک پیام واضح به مشتری خود نشان دهید. شناسایی مخاطب شما و لحن گفتار با او، فروش محصولاتتان را آسان خواهد کرد.

 1. صحبت مستقیم با مشتری

دلیل وارد شدن به نوع بیزینس خود را فهمیده و مشتری تان را شناسایی کرده و سپس با او به صورت مستقیم صحبت کنید. مشتریانی که سایت شما را همواره چک می کنند و تبلیغات شما را می ‌بینند، بیشتر علاقه مند هستند که اطلاعات شخصی شما مانند آدرس ایمیل و شماره موبایل را بدانند.

 1. الهام از برندهای موفق

در مواقع بروز مشکلات باید بررسی کنید برند های موفق چگونه به هدف خود رسیده اند. این برندها، ابتدا با ثبت شرکت و برند خود، به تبلیغات میپردازند. تبلیغات کامل محصول یکی از مهمترین قدم های آنها برای فروش محصولات جدیدشان بوده است که انجام داده اند. بنابراین با سرمایه گذاری در تبلیغات، کسب و کار و برند خود را به دیگران جدی نشان دهید.

 

هم چنین بخوانید:

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

4 ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

از آنجایی که عدم وجود انگیزه در کارکنان یک شرکت موجب عملکرد ضعیف و سوددهی کم شرکت می شود، باعث شده تا کسب و کار نتواند به اهداف خود دسترسی پیدا کند. زیرا انگیزه کارکنان روی موفقیت و شکست یک کسب و کار تاثیر می گذارد. بنابراین ما در اینجا راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان را بیان می کنیم.

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان - ثبت یکتا

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان شرکت

 

 • فراتر بودن کار شما نسبت به بقیه

شما پس از ثبت شرکت ، ابتدا باید کاری انجام دهید که کارکنان شما احساس کنند شغلشان از کارهای دیگر فراتر می باشد. این الزام برای هر انسانی وجود دارد که بداند کارش دارای اهداف والایی می باشد. بنابراین موجب شده کارمند شما تعهد بیشتری نسبت به کارش پیدا کرده و برای بهتر شدن آن تلاش بسیاری کند.

 

 • جشن گرفتن دستاوردهای شما

طبیعتاً شما باید بر آینده خود تمرکز کنید، اما جشن گرفتن دستاوردهای شما موجب شده تا کارمندان به آنچه که تاکنون انجام داده اند، توجه کنند و موفقیت آن را بیشتر احساس کنند. شرکت های موفق هر ساله فهرستی از دستاوردهای تیم خود را تهیه کرده تا کارمندان بیشتر متوجه اهمیت کار خود شوند.

 

 • دادن زمانهایی به کارمندان برای دنبال کردن پروژههای مورد علاقه شان

انجام پروژه های شخصی درمیان مسئولیت های همیشگی کار باعث میشود کارمندان انرژی زیادی دریافت کرده و خلاقیت شان برای انجام کارهای شرکت افزایش یابد. برخی از شرکت ها، کارمندنشان در یک روز هر کاری را که به آن علاقه دارند، انجام می دهند. هم چنین به دلیل اینکه این اتفاق در زمان مشخصی می افتد، بسیار جالب می باشد.

 

 • دوری از روشهای معمول شرکت برای انجام کارها

از اینکه جلسات را در زمانهای مشخصی برگزار کنید یا مکان مشخصی برای آن داشته باشید، سعی کنید فاصله بگیرید و محیط را برای روحیه سازی و افزایش انگیزه و دوری از تکرار سوق دهید.

 

 • فراموش نکردن خوشگذرانی

شرکت اینترنتی فت والت در راکتون، خوشگذرانی را بخشی از برنامه کاری خود قرار داده است. این شرکت در هر ماه یک روز را برای ۵۵ کارمند خود مشخص می کند تا در این روز در مسابقات خانگی یا فعالیت هایی با سرگرمی های کوچک و حتی بازی بولینگ شرکت کرده و در آخر به افراد برنده جوایزی را اهدا می کند.

 

 • رتبه بندی شرکت

با رتبه بندی شرکت خود نه تنها پروژه های بیشتری به سمت شما می آید، بلکه کارمندان نیز احساس می کنند در شرکتی فعالیت می کنند که در زمینه کاری خود موفق تر از بقیه عمل می کند و انگیزه شان افزایش پیدا می کند.

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

راز موفقیت شرکت های بزرگ چیست؟

آیا شما از راز موفقیت شرکت های بزرگ اطلاع دارید؟ آیا می دانید که چگونه می توان در مدت زمان مشخصی پس از ثبت شرکت و رتبه بندی شرکت خود، به موفقیت رسید؟ ما در اینجا سعی کردیم راز موفقیت شرکت های بزرگ و افراد موفق را از زبان خودشان بشنویم. با ما همراه باشید.

راز موفقیت شرکت های بزرگ - ثبت یکتا

راز موفقیت شرکت های بزرگ

 • انگیزه برای طی کردن مسیر موفقیت: اشتیاق

اولین عاملی که منجر به موفقیت می شود، اشتیاق افراد می باشد. یکی از طراحان اتومبیل به نام "فرمین توماس"، عامل اشتیاق را به عنوان انگیزه افراد و هدایت بخش برای دستیابی به موفقیت می داند. کسانی که به کار خود عشق داشته و انگیزه آن ها تنها کسب درآمد نیست، در شغل خود موفق هستند. چنین افرادی در آینده نه چندان دور به درآمد نیز می رسند.

 

 • تمرکز بر هدف

فیلمساز معروف به نام "نورمن جویسن" داشتن هدف واحد و تمرکز بر آن را از عوامل موفقیت افراد دانست.

 

 • کار مساوی است با تفریح!

تلاش و کار زیاد را می توان از دومین عامل موفقیت دانست. مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های جهان به نام " روپرت مورداک "، کار و تلاش را عامل موفقیت شرکت خود دانسته است و به نظر او، چیزی که بهای زیادی داشته باشد، کار و تلاش بیشتری نیز می طلبد. پس از اطمینان از ثبت شرکت خود، این کار و تلاش می تواند برای شما حتی سرگرم کننده باشد. کسانی که به کار به عنوان وسیله سرگرمی خود نگاه می کنند، سخت برای آن تلاش می کنند و از انجام کار و تلاش زیاد خود لذت می برند.

 

 • تمرین و سعی مداوم و همیشگی

"الکس گاردا" که مدیرعامل شرکت موفق تولید بازی های رایانه ای است، معتقد است موفقیت فرمول جادویی ندارد و فقط به تمرین و ارتقای مهارت های خود نیاز دارد.

 

 • ارائه خدمات باکیفیت

یکی از پزشکان و استادان جراحی دانشگاه های آمریکا به نام "شرویت نولاند"، ارائه خدمات باکیفیت و ارزشمند به مردم را از عوامل مهم موفقیت شرکت ها و اشخاص دانست.

 

 • داشتن ایده های خلاق

"بیل گیتس" یکی از ثروتمند ترین مردم جهان و مدیرعامل شرکت ماکروسافت می گوید:" من یک ایده ناب و فوق العاده داشتم و می خواستم نخستین شرکت تولیدکننده نرم افزارهای ویژه رایانه های شخصی و خانگی را راه اندازی کنم و به هدف خود رسیدم!" و توانست به ایده و هدف خود برسد.

 

 • داشتن اراده محکم و محرک

دانشمند علوم دریایی به نام به نام "دیوید گالو"، داشتن اراده محکم و محرک را جزو عوامل موفقیت دانسته و تاکید زیادی بر آن دارد. کسانی که دارای اعتماد به نفس زیادی هستند، می توانند در تصمیم های خود محکم و با اراده باشند. اکثر افراد، از مادرهای خود به عنوان منبع انرژی و ایجادکننده انگیزه و دادن اراده محکم، یاد می کنند.

 

 • تحمل مشکلات و سختی ها

اگر بخواهیم یکی از عوامل موثر در موفقیت را ذکر کنیم، عامل سماجت و صبر هنگام برخورد مشکلات، تنها عامل برای غلبه بر سختی ها و ناملایمات می باشد. این خیلی مهم است که شما بتوانید روحیه خود را حفظ کرده و انتقادها و فشارهای اطرافیانتان، شما را دلسرد و ناراحت نکند.
 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ آبان ۱۰:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در مشهد

مراحل ثبت شرکت در مشهد

 چنانچه قصد ثبت شرکت در مشهد را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت خراسان رضوی را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در مشهد

متقاضیان محترم ثبت شرکت در مشهد می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

درخواست ثبت شرکت در مشهد
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 

آدرس اداره کل ثبت استان خراسان رضوی: مشهد، بلوار خیام،تقاطع ارشاد،اداره کل ثبت استان خراسان رضوی

شماره تلفن : 05137627388

دورنگار : 05137627552

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۰ تیر ۱۸:۰۴ بعد از ظهر(5 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی

برای اینکه عموم مردم از شرکت ها و موارد ثبت شده اطلاع پیدا کنند، اکثر کشور ها موارد و شرکت های ثبت شده را به وسیله منتشر کردن آگهی یا سایر راه های متداول، اطلاع می دهند. در قانون جمهوری اسلامی ایران باید آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی منتشر شود. بنابراین متقاضی ثبت فعالیت تجاری باید هزینه منتشر کردن آگهی را واریز کرده و رسید آن را با اسناد ضمیمه به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد.

روزنامه رسمی کشور ایران، روزنامه ای است که تمامی مسائل حقوقی و قوانین در آن برای اطلاع مردم درج می شود. این روزنامه زیر نظر قوه قضاییه بوده و جزو اسناد رسمی و دولتی محسوب می گردد.

از جمله وظایفی که روزنامه رسمی کشور برعهده دارد، چاپ و انتشار موارد زیر می باشد:

 • همه قوانین و مصوبات مجلس
 • مصوبات هیات دولت
 • آیین نامه ها
 • آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری

طبق اصل 69 قانون اساسی کشور، مذاکراتی که در مجلس شورای اسلامی انجام می شود باید علنی بوده و گزارشی از آن از طریق روزنامه رسمی یو رادیو به اطلاع مردم برسد و منتشر شود. در شرایط لازم و ضروری که مرتبط با مسائل امنیتی کشور می باشد، جلسه به صورت غیرعلنی برگزار می گردد و مصوباتش در صورت معتبر بودن و حضور شورای نگهبان، باید به تصویب 4/3 کل نمایندگان برسد.

آگهی ثبت شرکت ها

وظایف روزنامه رسمی و آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی

 • بعضی آگهی های قانونی قضایی مانند آگهی تاسیس و ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری منتشر و چاپ می کند.
 • منتشر کردن مفاد حکم قطعی راجع به اعتراض به علامت ثبت شده
 • اعلان لازم به دارنده مجهول سند تجاری طبق مواد 324 و 327 قانون تجارت منتشر می شود.
 • خلاصه نامه شرکت منتشر می گردد.
 • هر نوع شرکتی که در اداره ثبت شرکت به ثبت رسیده و تشکلی یا منحل شده است، درج می کند.
 • آگهی دعوت هیئت بستانکاران منتشر می شود.
 • منتشر کردن خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه آن پس از ثبت

در صورتی که تصمیمات مجمع عمومی دربردارنده مواردی مانند تصویر ترازنامه، انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن، افزایش یا کاهش سرمایه، انتخاب مدیران و بازرسان و تغییرات اساسنامه باشد، نسخه ای از صورت جلسه مجمع برای ثبت باید به اداره ثبت شرکت ارسال شود.

پس از اینکه تشریفات لازم برای ثبت انجام شد، در روزنامه رسمی منتشر شده و علاوه بر آن در ادامه تصمیماتی مرتبط با تغییرات سرمایه یا منحل کردن شرکت برای ثبت باید در روزنامه رسمی منتشر شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مناطق آزاد

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۰ آبان ۰۲:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در اصفهان

مراحل ثبت شرکت در اصفهان

 چنانچه قصد ثبت شرکت در اصفهان را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان اصفهان را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در اصفهان

متقاضیان محترم ثبت شرکت در اصفهان می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

درخواست ثبت شرکت در اصفهان
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 

آدرس اداره کل ثبت استان اصفهان: خیابان توحید میانی، نرسیده به چهارراه پلیس، جنب آزمایشگاه دی، اداره کل ثبت استان اصفهان

 

نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۰ آبان ۰۳:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در کرج - ثبت شرکت در البرز 09123438517

مراحل ثبت شرکت در کرج

 چنانچه قصد ثبت شرکت در کرج را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان البرز را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در کرج

متقاضیان محترم ثبت شرکت در کرج می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

درخواست ثبت شرکت در کرج
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 

دفتر ثبت یکتا در کرج:

تلفن ثابت:

02634218014الی 19

نمابر:

02634218022

همراه:

09124991554

09123438517

آدرس : طالقانی شمالی - پایین تر از برج یادمان - برج سبز طوبی - ط 4 - واحد ٧

 

 

آدرس اداره کل ثبت استان البرز: کرج، میدان آزادگان، ابتدای بلوار مطهری روبروی، سازمان تامین اجتماعی، اداره کل ثبت استان البرز

 

نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۱ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

طریقه ثبت شرکت های خارجی

طبق ماده 3 قانون ثبت شرکت، "هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند بوسیله ی شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید، باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ی ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد". بنابراین برای ثبت شرکت های خارجی در ایران، باید در کشور مرکز اصلی خود به ثبت رسیده و به صورت قانونی تشکیل شود. در این مورد، اثبات و ارائه دلیل را شرکت تقاضاکننده ثبت باید برعهده بگیرد.

ثبت شرکت های خارجی - ثبت یکتا

مقررات ثبت شرکت های خارجی

طبق ماده 4 نظامنامه قانون ثبت شرکت ها، برای ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی، اظهارنامه باید توسط "شخصی که از طرف شرکت حق امضا در ایران دارد و یا توسط کسی که از طرف شخص مزبور برای این تقاضا وکالت دارد" تقدیم خواهد شد.

 

طریقه نوشتن اظهارنامه ثبت شرکت(به فارسی):

 • نام کامل شرکت
 • نوع شرکت(سهامی، مختلط، ضمانتی و ...)
 • آدرس و مرکز اصلی شرکت
 • تابعیت شرکت
 • مقدار سرمایه ی شرکت در تاریخ تقاضا
 • آخرین بیلان شرکت مشروط به اینکه قوانین خارجه و یا عرف تجاری مملکت اصلی شرکت و یا اساسنامه ی خود شرکت انتشار بیلان شرکت را تعهد کرده باشد.
 • شرکت تقاضا کننده طبق قوانین کشور خود در چه محل و تاریخ و نزد کدام یک از مقام های صلاحیت دارد ثبت شده است.
 • شرکت مشغول انجام چه فعالیت صنعتی، مالی یا تجاری می باشد.
 • مکان شعب شرکت در ایران
 • معرفی نماینده عمده شرکت در ایران و در صورت داشتن چند نماینده مستقل در ایران، معرفی آن ها
 • اسم و آدرس صحیح شخص یا اشخاصی که در ایران مقیم هستند و برای دریافت کلیه ی ابلاغات مرتبط با شرکت دارای صلاحیت هستند.
 • شرکت باید هر سال نسخه ای از آخرین بیلان شرکت را در صورتی که بیان مزبور مطابق فقره ی ششم این ماده قابل انتشار باشد، به دایره ی ثبت شرکت ها ارائه دهد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مناطق آزاد

اهمیت ثبت شرکت ها و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۱ آذر ۰۵:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

استیو جابز موسس شرکت افسانه ای اپل است، شخصی که با شخصیت گیرا و انرژی نامحدود خود جزو یکی از مدیران منحصربه فرد و جذاب به نظر می رسد. او دارای استعداد سخنوری بسیار عالی می باشد و بسیار زیرکانه سخن می گوید. استیو جابز یکی از برترین مدیران آی تی در سال های اخیر بوده است. بنابراین می توان از زندگی و شخصیت چنین فردی، درس های بسیاری آموخت. اگر می خواهید راز موفقیت شرکت اپل را بدانید، با ما همراه باشید.

موفقیت شرکت اپل - ثبت یکتا

راز موفقیت شرکت اپل

 • سادگی: استیو جابز برای اینکه محصولاتش تنها نیازهای مشتری را برطرف کند، ایده های بسیاری را رد کرده است. این مورد را به سادگی می توان در محصولات شرکت اپل دید. طبق نظر مقاله نویسان مجله فورچون، جابز از آری گفتن به همه چیز متنفر بوده و ترجیح می دهد از افرادی صادق در تیم خود استفاده کند تا اینکه از ایده های نامناسب استقبال کند.

 

 • نگه داشتن ذهن به صورت ذهن افراد مبتدی: استیو جابز تاکید زیادی بر این داشته است که تمامی مسائل را با ذهنی باز بررسی کرده و به گونه ای تجربه کنید که انگار اولین بار است آن را می بینید و ذهن خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید.

 

 

 •  انتظار تعالی از خود: استیو جابز معیار کیفیت را یکی از معیار های مهم برای موفقیت شرکت اپل و تعالی افراد دانست. بهتر است بدانید موفقیت شرکت اپل تنها به این خاطر بوده است که جابز به غیر از کمال و موفقیت چیزی را قبول نمی کرد. این ویژگی باعث شده که برخی اورا دیکتاتور سازمان بنامند.

 

 • کشف و پرورش استعداد: شرکت اپل هرساله گردهمایی بزرگی با حضور رهبران و کارمندان برترش برگزار می کند. کارمندانی که دارای ایده های عالی و مهارت های قوی هستند. این شرکت به جهان نشان داد که کشف و پرورش استعداد از ساختار های سازمانی مصنوعی مهم تر است!

 

 • ایمان به پروژه های عجیب: جابز پس از اینکه شرکت اپل را ترک کرد، با پرداخت پنج میلیون دلار افرادی متخصص و زبده در زمینه گرافیک کامپیوتری را در قالب استودیوی پیکسار خریداری کرد و آن را در سال 2006 با قیمت 7.4 میلیارد دلار به والت دیزنی فروخت و جزو سهامداران بزرگ دیزنی گردید.

 

 • نترسیدن از تفاوت: جابز با نگاه متفاوت خود و سرمایه گذاری روی تفاوت ها، به موفقیت بزرگ خود و شرکت اپل دست پیدا کرد. استیو جابز بین رهبر و پیرو وجه تمایز قرار داد و این را نوآوری خود دانست.

 

 • داشتن عشق و علاقه به انجام کار: برای اینکه بتوانید کارهای بزرگ انجام دهید، باید واقعا آن را دوست داشته باشید و از انجام آن کار لذت ببرید. اگر به کاری علاقه و اشتیاق ندارید، نمی توانید در آن نوآوری ایجاد کنید.

 

هم چنین بخوانید:

راز موفقیت شرکت های بزرگ چیست؟

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۲ آذر ۰۷:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت خارجی در ایران

در صورت ثبت شرکت خارجی در ایران، این شرکت ها می توانند در زمینه های مشخص شده ای شروع به فعالیت کنند. بهتر است بدانید همه شرکت های خارجی نمیتوانند در ایران ثبت شوند و مجوز فعالیت داشته باشند. درواقع شرکت هایی که ثبت شرکت را در کشور خود انجام داده اند و دارای شخصیت حقوقی هستند، می توانند در زمینه هایی که در ادامه بیان می کنیم، فعالیت کنند و نمایندگی یا شعبه خود را ثبت کنند. هم چنین بر اساس قانون، در صورتی که کشور متبوع شرکت خارجی اجازه فعالیت شرکت های ایرانی و ثبت نمایندگی یا شعبه را به آن ها بدهد، آن شرکت های خارجی نیز می توانند در ایران فعالیت کنند. در غیراینصورت فعالیت و ثبت شعبه غیرمجاز می باشد.

ثبت شرکت خارجی در ایران - ثبت یکتا

 • شرکت های خارجی در صورتی که به افراد ایرانی کالایی بفروشند یا خدماتی ارائه دهند، شرکت خارجی باید برای ارائه خدمات پس از فروش، تقاضای ثبت شعبه بکند یا نمایندگی در ایران بگیرد.
 • در صورتی که شرکت خارجی عملیات اجرایی را با اشخاص ایرانی(حقوقی یا حقیقی) شروع کند و بخواهد با آن ها قرارداد منعقد کند، باید برای ثبت شعبه تقاضا کند یا نمایندگی داشته باشد.
 • در صورتی که شرکت خارجی بخواهد در ایران سرمایه گذاری کند، این راه به دو صورت قابل انجام است. اول اینکه با مراجعه به سازمان سرمایه گذاری و دادن مدارک لازم به هیئت وزیران و اخذ مجوز از آن ها، طبق قانون حمایت سرمایه های خارجی تصویب شده در آذرماه 1334، شروع به سرمایه گذاری کند. دوم اینکه با اشخاص ایرانی اعم از حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت تجاری یا داشتن سهم در آن، مشارکت و همکاری داشته باشد.

مدارک برای ثبت شرکت خارجی در ایران

 • اظهارنامه ثبت شرکت: این اظهارنامه باید به صورت فارسی نوشته شود و دارای مواردی باشد که در مقاله طریقه ثبت شرکت های خارجی، طریقه نوشتن اظهارنامه به طور کامل بیان شده است.
 • نسخه ای مصدق از اساسنامه شرکت
 • نسخه ای مصدق از اختیارنامه عمده شرکت در ایران(درصورتی که شرکت خارجی در ایران دارای چند نماینده مستقل باشد، باید نسخه ای مصدق از اختیارنامه تمام آن ها تهیه شود)
 • شرکت خارجی باید قرارداد یا مجوز قانونی با یکی از سازمان های دولتی یا وزارت خانه ها داشته باشد و شرایط عملیات آن بیان شده باشد.

 

پس از تهیه مدارک فوق، درصورتی که شرکت از نوع سهامی خاص باشد، باید صورت جلسه مجمع عمومی موسسین وهیئت مدیره، از ذینفع رسید بانکی سرمایه برای پرداخت حداقل 35 درصد آن را درخواست می کند. پس از انجام مراحل فوق، در مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت خارجی در ایران، باید موارد گفته شده در یکی از روزنامه های یومیه تهران یا مجله رسمی وزارت عدلیه انتشار پیدا کند. این موارد شامل: اسم اشخاص دارای حق امضا از طرف شرکت، خلاصه اساسنامه شرکت، اسم شخص یا اشخاص مقیم در ایران برای دریافت ابلاغیه ها و اسم نماینده عمده شرکت در ایران(درصورت داشتن چند نماینده مستقل، اسامی همه آن ها باید ذکر شود)

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مناطق آزاد

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ آذر ۱۲:۰۹ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

قالی نوعی فرش است که واژه آن از شهری به نام قالین در ارمنستان گرفته شده است و از جنس پشم، الیاف پنبه و بعضا ابریشم می باشد. قالی بافی از دیر باز هنر دستی مردم ایران بوده است که نه تنها در ایران، بلکه در خارج از کشور نیز طرفداران خاص خود را دارد. بنابراین برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در این زمینه توسعه دهید و سود بیشتری کسب کنید، بهتر است به ثبت شرکت روی بیاورید. ثبت شرکت قالیبافی نه تنها اعتبار شما را بالا می برد، بلکه زمینه ساز ورود شما به عرصه های مختلف تجارت داخلی و خارجی می شود. با ثبت شرکت قالیبافی می توان از امتیازاتی همچون اخذ نمایندگی رسمی و دریافت وام و تسهیلات استفاده نمود.

ثبت شرکت قالیبافی - ثبت یکتا

مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

 • کپی کارت ملی و کپی کارت شناسنامه متقاضی
 • کپی کارت پایان خدمت
 • کپی اساسنامه، آخرین مصوبه هیئت مدیره و آگهی ثبت
 • کپی مدارک برای عدم ممنوعیت و در اختیار داشتن زمین برای احداث مجتمع
 • 4 قطعه عکس 3 در 4 مدیرعامل
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی
 • استعلام های مورد نیاز برای عدم منع قانونی راه اندازی و احداث کارگاه تولیدی از مراجع ذیربط دریافت شود
 • برای اجرای طراح یا اخذ تسهیلات مالی باید نسبت به توانایی مالی تعهد کتبی داد
 • مدارک و مستندات برای داشتن سابقه و مهارت فنی در رشته قالیبافی ارائه گردد
 • ارائه قرارداد منعقد شده بین بافنده و صاحب کارگاه
 • فرم تعهد نامه کارگاه توسط صاحبش تنظیم گردد

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت قالیبافی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا گردد
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت قالیبافی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی برای اخذ مجوز تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۵ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت کنسرسیوم به چه صورت می باشد؟

آیا می دانید شرکت کنسرسیوم چیست؟ اگر بخواهیم کنسرسیوم را تعریف کنیم و در ادامه هدف از ثبت شرکت کنسرسیوم را بیان کنیم، می توان گفت کنسرسیوم مشارکت چند شرکت، نهاد، دولت، شخص یا ترکیبی از آن هاست برای اینکه به هدف و سود مشترک خود برسند. درواقع کنسرسیوم به صورت اتحاد و ائتلاف چندین سازمان و شرکت یا افراد حقیقی و حقوقی است برای اینکه چند پروژه مشخص را با همکاری یکدیگر انجام دهند. این مشارکت گاهی برای رسیدن به اهداف مشترک اجتماعی، اقتصادی و ... در مدت نامحدودی برای پاسخگویی و بهره مندی قوی تر به تقاضای داده شده ایجاد می شود.

ثبت شرکت کنسرسیوم - ثبت یکتا

هدف ثبت شرکت کنسرسیوم

اگر بخواهیم هدف از ثبت شرکت کنسرسیوم و فعالیت در قالب چنین شرکت هایی را بیان کنیم می توانیم بگوییم این شرکت ها با پوشاندن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت یکدیگر، به بالاترین سود در فعالیت اقتصادی و کنترل بهتر افراد زیرمجموعه خود، به هدف خود می رسند و تولید یک فناوری یا کالا را منحصرا مال خود می کنند. از دیگر فواید ثبت شرکت کنسرسیوم می توان به جای انجام کارهای کوچک با سود کمتر، قرارداد همکاری با چند شرکت به صورت کنسرسیوم را بست تا به سود های کلان دست پیدا کرد. سود قابل توجه و کاهش هزینه، دو مزیت مهم و قابل توجه شرکت های کنسرسیوم در ایران و خارج از کشور می باشد.

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت کنسرسیوم با مسئولیت محدود

 • حداقل دو نفر عضو داشته باشد
 • دارا بودن حداقل 1.000.000 ریال سرمایه برای ثبت شرکت
 • شرکت برای پرداخت کل سرمایه تعهد بدهد
 • دو برگ شرکت نامه و دو برگ اساسنامه
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای شرکت
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • امضا کردن اقرارنامه و ارائه آن
 • دو برگ تقاضانامه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • در صورت داشتن مجوز، مجوز مربوطه ارائه گردد

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت کنسرسیوم سهامی خاص

 • دارا بودن حداقل 1.000.000 ریال سرمایه برای ثبت شرکت
 • پرداخت نقدی حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • دارا بودن دو نفر بازرس و سه نفر سهامدار مشروط به اینکه بازرسان نسبت فامیلی با اعضا نداشته باشند
 • امضا کردن اقرارنامه و ارائه آن
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کل اعضا شرکت
 • در صورت نیاز، مجوز مربوطه ارائه گردد
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای شرکت
 • اگر امور ثبت شرکت را وکیل شرکت انجام می دهد، باید وکالتنامه ای به نام وکیل تنظیم گردد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت خارجی در ایران

پادکست ثبت شرکت - چگونه شرکت ثبت کنیم

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

در ثبت شرکت نسبی شرکا به نسبت سرمایه و سهامی که دارند، مسئولیت برعهده می گیرند. تفاوت شرکت نسبی و شرکت تضامنی این است که شرکا در شرکت تضامنی باید تضمین کنند که مسئولیت پرداخت قرضهای شرکت به طلبکاران را برعهده میگیرند اما همانطور که از اسم شرکت نسبی پیداست، در شرکت نسبی شرکا به نسبت سهم و سرمایه خود مسئول پرداخت قرض های شرکت هستند. به این معنی که اگر قرض های شرکت از سرمایه شرکت بیشتر باشد، کسی که نصف سهم شرکت را خریده، مسئول پرداخت نصف قروض می باشد و برای بقیه افراد نیز به همین نسبت است.

در شرکت نسبی باید در اسم شرکت اگر نام شرکایی برده نشود به صورت «شرکا» یا «برادران» ذکر شود مثلا: شرکت نسبی محمد و برادران

ارکان اصلی شرکت نسبی شامل 1) همه شرکا 2) مدیر می باشد. مقررات این شرکت مانند شرکت تضامنی است بنابراین باید در شرکت نسبی با انتخاب شرکا حداقل یک مدیر از بین یا خارج شرکا انتخاب شود و مسئولیت حقوقی شرکت را برعهده بگیرد.

برای ثبت شرکت نسبی و تشکیل آن، سرمایه باید به طور کلی پرداخت شود و شرکتنامه و اساسنامه تنظیم گردد. در صورتی که سرمایه غیر نقدی می باشد، ارزیابی شده و تحویل داده شود. البته بهتر است بدانید تا زمانی که سرمایه تمام و کمال پرداخت نشود، شرکت نمی تواند به وجود بیاید. هم چنین باید در شرکتنامه و اساسنامه و در صورتی که یکی از آن هاست، مقررات برای اداره شرکت و قرارداد نسبی شرکت و روابط میان شرکا مشخص شود.

ثبت شرکت نسبی - ثبت یکتا

مدارک ثبت شرکت نسبی

 • دو نسخه شرکتنامه، اساسنامه و تقاضانامه تکمیل شده و ارائه گردد
 • اگر ثبت شرکت توسط وکیل انجام شود، باید اصل وکالتنامه وی ارائه گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • فرم تعیین نام به ترتیب اولویت تکمیل شود
 • دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و صورت جلسه هیات مدیره
 • اگر برای ثبت موضوع به مجور نیاز است، از مراجع ذیربط، اصل مجوز فعالیت اخذ شده و ارائه گردد
 • برابر بودن تصویر با اصل مدارک احراز هویت مدیران، شرکا و هیئت نظارت

 

شرایط ثبت شرکت نسبی

 • حداقل دو شریک وجود داشته باشد
 • کل سرمایه نقدی پرداخت شود و سرمایه غیرنقدی در صورت وجود، تقویم و تسلیم شود و طبق رضایت شرکا انجام شود
 • اسم شرکت باید دارای عبارت نسبی و نام یکی از شرکا باشد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت تضامنی و قوانین شرکت تضامنی | ساجات

انحلال شرکت سهامی ، غیرسهامی و تضامنی

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

شاید تعجب کنید ولی اکثر افراد از شغل خود ناراضی هستند. شاید در ابتدای کار از علاقه به شغل خود و مزایای آن برای شما بگویند اما پس از مدتی میبینید از کار و شغل خود ناراضی هستند. ممکن است شما الان خود صاحب کسب و کار جدیدی باشید. چیزی که در زمان فارغ التحصیلی از دانشگاه کمتر به آن فکر می کردید. شاید در ابتدا دوست داشته باشید که یک کار ثابت داشته و در زمان مشخص شده در آن حضور داشته باشید و مرخصی و درآمد ثابت داشته باشید. اما پس از گذشت زمانی به فکر این می افتید که راه اندازی کسب و کار جدیدی را شروع کرده و پس از مدتی برای ثبت شرکت اقدام کنید. شما باید بالاخره در این زمان بر ترس خود غلبه کرده و آینده درخشانی با راه اندازی کسب و کار جدید برای خود رقم بزنید.

راه اندازی کسب و کار - ثبت یکتا

ترس های راه اندازی کسب و کار جدید

 • بی کفایتی: شاید شما حس کنید اگر دیگران در مورد ایده شما بدانند شما را جدی نگرفته و احساس کنند از پس این کار برنمی آیید. شما نباید ذره ای احساس کنید برای انجام این کار بی کفایت هستید. به اطرافیان خود نگاه کنید. بعضی از افراد چنان به خود و ایده شان اطمینان دارند که گویی برای موفق شدن در آن به دنیا آمده اند! احساس بی کفایی ممکن است سراغ هرکسی بیاید اما مهم نوع برخورد با این احساس است و اینکه چگونه بتوانید بر این ترس خود غالب شوید.
 • بی پول شدن: زمانی که شما توان مالی بالایی نداشته باشید، سعی می کنید دنبال شغلی داشته باشید که حقوق مناسب و ثابتی داشته باشد. رسیدن به چند موفقیت نباید مانع از این شود که به موفقیت های شغلی دیگر دست پیدا کنید. این طرز فکر را از خود دور کنید و همواره به بهتر شدن و موفقیت های بیشتر در شغل خود بیاندیشید.
 • حس حقارت: گاهی اوقات ترس از عدم پذیرش، مسخره یا حتی طردشدن توسط دیگران به حدی است که موجب پیشرفت فرد می شود. انسان هایی که به طرز فکر دیگران در مورد خود اهمیت زیادی می دهند، بیشتر دچار این حس و ترس ناشی از آن می شوند.
 • شکست: ترس از شکست یکی از بزرگترین ترس ها حتی قبل از ترس از جدایی و از دست دادن استقلال فردی است. ترس از شکست موجب می شود تمامی امید و امکاناتی که برای راه اندازی کسب و کار جدید داشتید، از بین برود. ترس از اینکه شاید ماندن در این کار، موجب شکست شما بشود.
 • جدایی و دوری: این ترس زمانی است که فکر کنید پس از از دست دادن سرمایه تان، دوستانتان را نیز از دست می دهید. ترس از دست دادن دوستان بسیار مهم تر است زیرا روح و روان شما را ممکن است درگیر کند. شما باید واقع بین باشید. ناموفق بودن شما نباید موجب ناپدید شدن و از دست دادن اطرافیان و دوستان شما بشود. اگر چنین شود نشان دهنده این است که آن ها دوستان واقعی شما نبوده اند!
 • موفقیت: ترس از موفقیت یکی از ترس هایی است که مانع از رسیدن انسان به استقلال واقعی و شکوفا شدن می شود. اکثر افراد از تغییر گریزانند. اگر نگران موفقیت و شکست کار خود هستید، به این فکر کنید اگر به این کار دست نمی زدید و کسب و کار خود را راه نمی انداختید، چه حسی داشتید؟ هیچ وقت فراموش نکنید که درنهایت تنها شما می توانید جلوی پیشرفت خود را بگیرید نه فرد دیگری!

 

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۱ آذر ۰۹:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام دارای یک ویژگی عمده است و این است که موسسین بخشی از سرمایه شرکت را با فروش سهام به مردم تامین می کنند. در این شرکت، شرکا به همان مبلغ اسمی که سهام دارند، مسئولیت به عهده می گیرند. مبلغ اسمی سهام، ارزش روز هر سهم خریداری شده می باشد. تشکیل و ثبت شرکت سهامی عام حقوقی یا حقیقی نیز مانند موارد دیگر ثبت شرکت، دارای شرایط و مقررات به خصوصی می باشد که به صورت مفصل در مورد آن ها صحبت می کنیم.

ثبت شرکت سهامی عام - ثبت یکتا

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

 • ارائه طرح امضا شده اساسنامه یا اظهارنامه توسط موسسین
 • تهیه اعلامیه پذیره نویسی با انتشار در حداقل دو روزنامه کثیر الانتشار
 • 20 درصد سرمایه در شرکت نگهداری شود و 35 درصد آن به حساب شرکت در بانک قرار داده شود
 • اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

در ابتدا باید اجازه پذیره نویسی و تشکیل شرکت سهامی عام انجام شود. این مراحل به شرح زیر می باشد:

 • طرح اعلامیه پذیره نویسی امضا شد توسط کل موسسین در دو نسخه
 • برابر بودن تصویر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و ارائه آن
 • تکمیل و ارائه اظهارنامه در دو نسخه
 • ارائه اصل گواهی بانکی برای پرداخت حداقل 35 درصد از 20 درصد سرمایه تعهد شده
 • تکمیل و ارائه طرح اساسنامه در دو نسخه
 • در صورت نیاز بودن مجوز برای ثبت موضوع، ارائه اصل مجوز فعالیت که توسط مراجع ذیربط دریافت شده است
 • فرم ثبت نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی تکمیل شود
 • ارائه اصل مجوز اولیه که از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ شده است
 • ارائه فیش واریزی مورد نیاز

در مرحله دوم باید برای ثبت شرکت سهامی عام مواردی انجام شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • صورتجلسه هیئت مدیره در دونسخه ارائه شود
 • ارائه اساسنامه تصویب شده توسط مجمع عمومی موسس در دو نسخه
 • در صورتی که بخشی از سرمایه موسسین به صورت غیرنقدی است، ارائه اصل گواهی بانکی برای پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • صورتجلسه مجع عمومی موسسین متضمن، انتخاب بازرسان و روزنامه های کثیر الانتشار و تصویب اساسنامه تعیین اعضای هیئت مدیره همگی در دونسخه تهیه و ارائه گردد
 • اخذ و ارائه اصل مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار که در واقع مجوز ثانویه می باشد

 

مزایای تاسیس شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام می تواند در کارکرد شرکت تاثیر زیادی گذاشته و باعث شود شرکت شخصیت حقوقی پیدا کند. مدیران این شرکت می توانند پس از تشکیل شرکت و قبل از اینکه به ثبت برسد، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره را انتخاب کنند تا آن ها بتوانند شرکت را ثبت کنند. پس از ثبت شرکت به خاطر پیدا کردن شخصیت حقوقی، مدیران می توانند در مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت و تصمیم گیری کرده و معامله انجام دهند.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت سهامی خاص و مدارک مورد نیاز

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرکت سهامی عام چیست؟

شاید اولین سوالی که شما داشته باشید این است که اصلا شرکت سهامی عام چه شرکتی است و چه تفاوتی با انواع دیگر شرکت ها دارد. قبل از اینکه به تعریف شرکت سهامی عام بپردازیم در ابتدا باید شرکت سهامی را تعریف کنیم. در شرکت سهامی، سرمایه شرکت بین سهامداران تقسیم می شود و هر سهامدار به نسبت سهام خود در این شرکت مسئولیت دارد. در شرکت سهامی تعداد شرکا باید حداقل سه نفر بوده و حتی اگر موضوع آن امور مربوط به بازرگانی نباشد، شرکت بازرگانی حساب می شود. این شرکت دونوع دارد: شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص.

شرکت سهامی عام - ثبت یکتا

شرکت سهامی عام چیست؟

در این شرکت بخشی از سرمایه شرکت با فروش سهام توسط موسسین به مردم عادی تامین می گردد. به صورتی که 20 درصد سرمایه شرکت از قبل توسط موسسین تعهد می کنند و حداقل 35 درصد مبلغی که تعهد کرده اند را به نام شرکت در یکی از بانک ها به عنوان حساب بانکی قرار می دهند. سپس اظهارنامه و طرح اساسنامه شرکت و هم چنین طرح اعلامیه ی پذیره نویسی سهام را به مراجع ذیربط برای ثبت شرکت ارائه می کنند. بعد از ثبت شرکت سهامی عام، در سازمان بورس و اوراق بهادار، سهامش داد و ستد می شود. اگر بخواهیم به ویژگی ها و شرایط شرکت سهامی عام اشاره کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • ضروری بودن تشکیل مجمع عمومی موسسین
 • حداقل 5.000.000 ریال سرمایه ابتدایی شرکت در هنگام تاسیس باید باشد
 • امکان انتشار اوراق قرضه در این نوع شرکت
 • انتشار اعلامیه پذیره نویسی برای فروش سهام
 • 20 درصد سرمایه شرکت سهامی عام در موقع تاسیس توسط موسسین متعهد و حداقل 35 درصد در حساب جاری شرکت در بانک گذاشته می شود. بقیه سرمایه شرکت با فروش سهام به مردم تامین می شود
 • تعداد اعضا در این شرکت حداقل پنج نفر است.
 • امضای اظهارنامه ثبت شرکت توسط موسسین باید باشد
 • در صورتی که اساسنامه و تصمیمات مجامع عمومی قبول شود، می توان ورقه تعهد سهم را امضا کرد

 

تشکیل و تاسیس شرکت سهامی عام

یکی از کامل ترین نوع شرکت سهامی، شرکت سهامی عام می باشد که برای مواردی که سرمایه زیادی شرکت نیاز دارد مثل تجارت با کشورهای خارجی، تاسیس بانک، استخراج معدن و ...، این شرکت تشکیل می شود زیرا هزینه فردی برای آن کافی نیست. به دلیل اینکه این شرکت سرمایه های مهمی جمع آوری می کند و تعداد افراد زیادی را به عنوان شریک در کنار هم قرار می دهد، تشکیل آن نیز مراحل مختلف و زیادی دارد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

تصمیم گیری، اداره و ثبت شرکت سهامی به چه صورت است؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ آذر ۰۹:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری برای این است که امور غیر تجاری مانند امورخیریه، علمی یا ادبی انجام شود. این تشکل می تواند عنوان هایی مانند کانون، انجمن یا غیره را برای خود انتخاب کند اما نمیتواند عنوان هایی که به تشکیلات دولت و کشور مرتبط است و اختصاص دارد، اختیار کند.

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری - ثبت شرکت

موسسه غیر تجاری اشخاص حقوقی هستند که امورخدماتی را انجام می دهند. این شرکت ها جنبه تجارتی نداشته و دارای دو نوع می باشد:

 • موسسه غیر تجاری انتفاعی: در این موسسات اشخاص حقوقی به منظور دریافت سود و تقسیم آن بین اعضا دور هم جمع شده اند. به عنوان مثال کانون های حقوقی و فنی که خدمات شهرداری را انجام می دهند.
 • موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی: در این موسسات، هدف اشخاص تقسیم سود نبوده و مانند انجمن ها هستند. برای ثبت این موسسات باید مجوزهای لازم از احزاب سیاسی، اتحادیه ها و وزارت خانه های مربوطه دریافت شود. انجمن های اسلامی، صندوق های قرض الحسنه، موسسات خیره و گروه های سیاسی از این دسته اند.

شرایط ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

تعداد شرکا در موسسه غیر تجاری باید حداقل دونفر باشد. هم چنین موسساتی که هدف آن ها نامشروع و خلاف انتظامات عمومی بوده را نمی توانید ثبت کنید. در اینگونه شرکت ها، سرمایه را به هرمقداری می توانید قید کنید. قبل از ثبت موسسه غیر تجاری غیرانتفاعی باید مراتب از اطلاعات نیروی انتظامی استعلام و پس از دریافت جواب مثبت، برای ثبت اقدام کنید. دقت کنید در موسسات غیر تجاری که برای منافع مادی گرد هم می آیند، موسسین باید برای فعالیت خود مجوز اخذ کنند.


مدارک برای ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

 • تقاضانامه ثبت موسسه در دو نسخه
 • حداقل دو نسخه از تنظیم اساسنامه
 • حداقل دو نسخه از تنظیم صورتجلسه مجمع موسسین
 • شناسنامه تمامی شرکا کپی گرفته شود
 • در صورتی که موضوع موسسه نیاز به مجوز دارد، مجوز مربوطه اخذ گردد

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۴ آذر ۰۴:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

بیل گیتس از جمله ثروتمندترین انسان های جهان است که تلاش های زیادی برای بهبود زندگی دیگران و جلوگیری از مرگ آن ها با کمک های خداپسندانه اش انجام داده است. او از کارآفرینان موفق در زمینه رایانه های شخصی است که قبلا مدیرعامل شرکت مایکروسافت بوده است. برای اینکه رمز موفقیت کارآفرینان موفق مانند بیل گیتس را بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

رمز موفقیت - ثبت یکتا

رمز موفقیت کارآفرین موفق

 • هدف گذاری بلند مدت: جالب است بدانید گیتس و دوست برنامه نویسش در ابتدای کارشان، با شرکتی تماس گرفتند و گفتند یک مفسر بیسیک برای ریزکامپیوترشان ساخته اند در صورتی که در واقعیت آن ها هنوز نتوانسته بودند این نرم افزار را توسعه بدهند. بنابراین با سرعت و فشرده کار کردن توانستند در مدت چند هفته این نرم افزار را تحویل داده و فروش خوبی کسب کنند. پس از آن گیتس شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد.
 • فکر آینده: بیل گیتس همیشه در نظر داشت که چگونه می تواند آینده را بهتر کند و جلوتر از رقیبان خود حرکت کند.
 • مغرور شدن پس از موفقیت: درس های بزرگی که می توان از بیل گیتس یادگرفت، مغرورنشدن او پس از موفقیت است. شما باید ضمن اینکه موفقیت را به یاد داشته باشید، باعث نشود ک اعتماد به نفس زیادی در شما به وجود آورد.
 • ارزش زمان: باید اهمیت زمان را دانست و کارها را بر اساس اولویت اهمیت آن ها انجام داد. هم چنین باید با افرادی که حس میکنید با شما صمیمی هستند معاشرت کرده و برایشان وقت بگذارید. شما باید مطمئن باشید که وقت صرف شده، برای انجام تعهدات مهم صرف می شود.
 • کیفیت کار: با وجود هزاران برنامه نویس در شرکت مایکروسافت و مدیرعامل بودن گیتس، شغل وی مانع از بازبینی و بازنویسی کدهای شرکت نمیشد. گیتس، کیفیت نرم افزار را باید تضمین میکرد و  به شدت پیگیر کارهای تیم و شرکت خود بود. بنابراین پس از ثبت شرکت فکر نکنید که مسئولیت بررسی کارهای کوچک به عهده شما نیست.
 • درس گرفتن از مشتریان ناراضی: بیل گیتس با وجود موفقیت های بسیار، انسان های زیادی را از خود ناراضی کرده است. این درحالی است که مردم همانقدر که از ویندوز انتقاد می کنند، از آن نیز استفاده می کنند زیرا بازخورد مشتریان برای مایکروسافت اهمیت دارد و روز به روز محصولاتش را ارتقا می دهد.
 • مطالعه زیاد: گیتس کتاب های زیادی می خواند و در وبلاگش نیز کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهد. رهبر موفق فردی است که تمام نظرات را در نظر بگیرد و به فکر های بکر اهمیت بدهد.

 

هم چنین بخوانید:

6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آذر ۰۴:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

در خرید شرکت آماده باید به چه نکاتی دقت کرد؟

یکی از راه ها برای صرفه جویی در وقت کسانی که نمیتوانند پیگیر کارهای ثبت شرکت شوند و فرصت این کار را ندارند، خرید شرکت آماده واگذاری می باشد. برای خرید و فروش شرکت، افراد باید در زمینه موردنظر اطلاعات کافی را به دست آورده و سپس بدون اینکه زمان زیادی برای ثبت شرکت بگذارند یا هزینه زیادی برای این کار صرف کنند، در کسب و کار خود به هدف و نتیجه موردنظرشان دست پیدا کنند. البته نکاتی را باید قبل از خرید شرکت آماده رعایت کنید که ما در این مطلب آن ها را بیان می کنیم.

خرید شرکت آماده

نکات مهم برای خرید شرکت آماده

 1. بررسی نوع شرکت(بامسئولیت محدود، سهامی خاص و ...)
 2. مدت زمانی که شرکت تاسیس شده است
 3. مکان شرکت
 4. نوع و پایه رتبه شرکت
 5. میزان کارکرد شرکت
 6. داشتن کد اقتصادی شرکت
 7. عدم وجود بدهی مالیاتی برای شرکت

 

مواردی که بیان کردیم، در قیمت خرید و فروش شرکت نیز تاثیر می گذارد، بنابراین برای آن نمیتوان قیمت مشخصی تعیین کرد. قیمت شرکت آماده با توافق فروشنده و خریدار شرکت مشخص می شود.

اگر بخواهیم مزایای خرید و فروش شرکت را به صورت خلاصه بیان کنیم، موارد زیر مزیت های آن می باشد.

 

مزایای خرید و فروش شرکت آماده

 • به خاطر اینکه مراحلی مانند ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیاری دیگر از مراحل ثبت شرکت ها حذف شود، خرید و فروش شرکت بااهمیت می باشد.
 • با خرید شرکت آماده می توان از سابقه و شهرت شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمود.
 • با خرید شرکت آماده دیگر نیازی به گواهی عدم سوء پیشینه نخواهید داشت.
 • با خرید شرکت آماده، امتیازات شرکت به طور کامل به خریدار تعلق می گیرد. این امتیازات شامل سهام، دارایی ها و ... می باشد و با انجام مراحل نقل و انتقال و حضور در محضر انجام می پذیرد.
 • بدون اینکه زمان برای ثبت شرکت هدر برود، می توان در مناقصه ها و مزایده ها شرکت نمود.

 

هم چنین بخوانید:

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۹ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در کاشان، هزینه ثبت شرکت در کاشان

مراحل ثبت شرکت در کاشان

  چنانچه قصد ثبت شرکت در کاشان  را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت کاشان  را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در کاشان

متقاضیان محترم ثبت شرکت در اهواز می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

 

تلفن  55544100-55544224(9831+)
فکس  55544223(9831+)
کدپستی 8714916151
تلفن گویا  
آدرس کاشان-میدان معلم-بلوار شهید باهنر-جنب اداره مخابرات
پست الکترونیک یا سایر  kashan.sabt@esf-sabt.ir

 

درخواست ثبت شرکت در خوزستان
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 
نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در اراک و هزینه ثبت شرکت در اراک

مراحل ثبت شرکت در اراک

 چنانچه قصد ثبت شرکت در اراک را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان مرکزی را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در اراک

متقاضیان محترم ثبت شرکت در اهواز می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

 

درخواست ثبت شرکت در اراک
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 
نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در خوزستان و هزینه ثبت شرکت در خوزستان

مراحل ثبت شرکت در اهواز

 چنانچه قصد ثبت شرکت در اهواز  را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان اهواز را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

ثبت شرکت در اهواز

متقاضیان محترم ثبت شرکت در اهواز می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

 

آدرس های واحدهای ثبتی استان خوزستان

 کدپستی

نشانی  

واحد ثبتی

 ردیف

 6133713146

امانیه-خیابان مدرس-جنب دادگستری

 اهواز یک

 1

 6316833394

اتوبان نواب صفوی-رو به روی منبع آب-جنب شرکت توزیع نیروی برق ناحیه یک اهواز

 اهواز دو

 2

 

 گلستان-کوی پردیس-خیابان گلشن

 اهواز سه

 3

 6418634917

چهل متری سایت اداری-جنب اداره کار و امور اجتماعی

 خرمشهر

 4

 6361994565

 بلوار یعقوب بهبهانی- رو به روی سیلو

 بهبهان

 5

 6451996831

 کوی شهید فهمیده-کمیته سوخت

 شوشتر

 6

 6191877848

 هشت بنگله-جنب اداره بهزیستی

 مسجدسلیمان

 7

 7879563919

 جاده کمربندی-پیون-جنب فرمانداری و دادگستری

 ایذه

 8

 6381711175

 خیابان طالقانی غربی-جنب سازمان آب رامهرمز

 رامهرمز

 9

 6351847659

 خیابان طالقانی-جنب مخابرات

 ماهشهر

 10

 6441977979

 میدان بسیج-خیبان آزادی-جنب دادگستری

 دشت آزادگان

 11

 6481811111

 بلوار قدس-جنب اداره اسلحه و مهمات

 اندیمشک

 12

 6431841386

 خیابان کمربندی-ابتدای جاده روستایی-حومه سید علوان

 شادگان

 13

 6471664836

 زمین شهری جنوبی-جنب سالن یادگارامام

شوش 

 14

 6395114488

 رستم آباد-جاده آل خورشید

باغملک 

 15

 6373176193

 بلوار شهدا-جنب اداره زمین شهری

 امیدیه

 16

 6455133418

 بلوار شهید عطایی نژاد-بعد از ورزشگاه تختی-سمت راست ساختمان کاویانی

 گتوند

 17

 6496138317

جنب فرمانداری

هفتکل

18

 


 

 

 

 
درخواست ثبت شرکت در خوزستان
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 
نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرکت تعاونی چه شرکتی است؟

قبل از اینکه در مورد ثبت شرکت تعاونی و مراحل آن صحبت کنیم، ابتدا به تعریف شرکت تعاونی میپردازیم. در شرکت تعاونی گروهی از افراد که با هم تناسب داشته باشند یا هم صنف باشند، برای اینکه به منافع مشترکی دست پیدا کنند، با یکدیگر همکاری و مشارکت می کنند و برای برای خرید مایحتاج یا تهیه مسکن و ... وام تعاونی درست می کنند. این شرکت ها در ابتدا سرمایه مشخصی را جمع آوری کرده و به صورت دسته جمعی به حل مشکل می پردازند.

شرکت تعاونی - ثبت یکتا

اگر بخواهیم شرکت های تعاونی را از لحاظ نوع فعالیت تقسیم بندی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعاونی توزیعی: این تعاونی ها نیاز مصرف کنندگانشان یا نیاز مشاغل تولیدی را برای کاهش هزینه تامین کرده و در اموری مرتبط با مسکن، توزیع کالا و خدمات فعالیت می کنند.
 • تعاونی تولیدی: این نوع شرکت برای اشتغال در اموری مانند دامداری، عمران شهری، کشاورزی و مانند این ها فعالیت کرده و اقدام به تشکیل یک واحد تولیدی می کنند.
 • تعاونی تولیدی و توزیعی: شرکت های تعاونی که در هر دونوع تولیدی و توزیعی فعالیت می کنند، شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی می گویند.

 

برای ثبت شرکت تعاونی باید نوع شرکت مشخص باشد. شرکت های تعاونی به دو نوع خاص و عام تقسیم می شوند که تفاوت این دو را در زیر بیان می کنیم.

 1. شرکت تعاونی خاص: شرکتی که گروه خاصی از افراد مانند دانشجویان، پزشکان، وکلا و هر صنف خاصی در آن به عضویت در می آیند و سهامش به افرادی که شرایط لازم را دارند، واگذار می گردد.
 2. شرکت تعاونی عام: عضویت در این نوع شرکت برخلاف تعاونی خاص، برای همه افراد آزاد است. در این تعاونی حداقل 500 نفر باید عضو وجود داشته باشد و سهامش به عموم مردم واگذار می شود.

 

شرایط برای ثبت شرکت تعاونی

 • وجود حداقل 7 نفر متقاضی و داشتن شرایط قانونی زیر برای عضویت
 • عدم ممنوعیت قانونی و حجر
 • ارائه تعهد برای رعایت مقررات تعاونی
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • خرید حداقل سهام ذکر شده در اساسنامه
 • ارائه درخواست کتبی برای عضویت
 • عدوم عضویت در شرکت های تعاونی مشابه
 • در صورت بالا بودن تعداد متقاضیان به 7 نفر یا بیشتر، تشکیل جلسه داده و حداقل 3 نفر برای هیئت موسس انتخاب شوند

 

مدارک ثبت شرکت تعاونی

 • کپی کارت ملی، شناسنامه و مدارک تحصیلی موسسین
 • برگ عدم سوء پیشینه موسسین
 • معافیت یا گواهی پایان خدمت

 

هم چنین بخوانید:

در خرید شرکت آماده باید به چه نکاتی دقت کرد؟

ثبت شرکت در بوشهر و هزینه ثبت شرکت در بوشهر 9127152571

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

آیا می دانید صندوق سرمایه گذاری چیست؟ صندوق سرمایه گذاری در واقع پولی است که از سرمایه گذاران جمع آوری شده است و با یک مدیریت حرفه ای برای به دست آوردن سود نقدی یا افزایش قیمت سهام، در سبدی که دارای انواع اوراق بهادار است، سرمایه گذاری می شود.

صندوق سرمایه گذاری را می توان یک شرکت دانست که با یک کاسه کردن پول سرمایه گذاران مختلف و جمع کردن سرمایه ای اندک، توانایی استفاده از مزایای سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ را خواهد داشت. این شرکت می تواند این پول ها را از به نمایندگی از سرمایه گذاران در اوراق بهاداری مثل سهام یا اوراق با درآمد ثابت کوتاه و بلند مدت سرمایه گذاری نماید. به مجموعه این اوراق بهادار، پرتفوی گفته می شود.

در صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران با خریداری واحد های صندوق سرمایه گذاری یا اصل سهام، پول خود را در اختیار شرکت قرار می دهند. هر واحد، نشان دهنده سهم سرمایه گذار از درآمدهای صندوق سرمایه گذاری است. این شرکت ها با مدیریت حرفه ای که دارند، تلاش می کنند با تشکلی پرتفوی از انواع اوراق بهادار و سهام، سرمایه گذاران را به سود برسانند.

به صورت معمول در سراسر جهان اوراق بهادار مستقیم به حساب خود افراد معامله نمی شود. این افراد از طرف شرکت سرمایه گذاری یا همان صندوق سرمایه گذاری مشترک، پول های خود را سرمایه گذاری می کنند. ایده اصلی این شرکت ها، یک کاسه کردن پول افرادی است که خواستار سرمایه گذاری هستند و با تیم حرفه ای خود به نمایندگی از آن ها، در انواع اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. ایده این شرکت ها بر اساس «وحدت، قدرت می آفریند» می باشد و در جهان بیشتر از یک قرن سابقه دارند. افراد حقیقی می توانند با صندوق های سرمایه گذاری، از مزیت و سودهای سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ استفاده نمایند.

صندوق سرمایه گذاری - ثبت یکتا

دو راه برای کسب سود در صندوق سرمایه گذاری

 • سود تقسیمی: بعضی از صندوق های سرمایه گذاری امکان دارد با توجه به سیاستی که دارند، از درآمد سودهای سهام پرتفوی یا بهره های اوراق با درآمد ثابت، سود را بین سرمایه گذارانشان تقسیم نمایند.
 • افزایش قیمت سهام صندوق سرمایه گذاری: با بالا رفتن ارزش پرتفوی صندوق، به صورت طبیعی باعث بالا رفتن خالص ارزش دارایی های صندوق می شود که خالص ارزش دارایی هر سهم، NAV نامیده می شود. این معیار برابر است با ارزش بازاری پرتفوی دارایی ها منهای هزینه ها تقسیم بر تعداد سهام منتشره.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت نسبی به چه صورت است؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۲ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری

هنر میناکاری، هنری است که به صورت نقاشی روی فلزاتی مانند مس، طلا و نقره و تزیین آن ها انجام می شود و این ظروف با رنگ های لعابی مخصوص در حرارت بسیار زیاد کوره پخته می شود و موجب ثابت شدن رنگ این ظروف می شود. به دلیل گران بودن طلا و نقره، امروزه این هنر بیشتر روی ظروف مسی انجام می گردد. البته ظروف میناکاری که از جنس طلاست، تنها فلزی می باشد که با ذوب شدن مینا، اکسید نمی شود. ویژگی و کیفیتی ای که ظروف از جنس مس و نقره ندارند. برای فعالیت در زمینه میناکاری باید اقدامات لازم برای ثبت شرکت میناکاری را انجام داد که در ادامه بیان خواهیم کرد.

نحوه شکل گیری مینا با ترکیب اکسیدهای فلزات و چند نمونه نمک در حرارت بالای 750 درجه سانتی گراد است و رنگ ها بر طبق دما و در طول زمان به وجود می آیند. مرکز میناکاری در ایران، شهر اصفهان می باشد و اساتید برجسته ی میناکاری در این شهر حضور دارند.

ثبت شرکت میناکاری - ثبت یکتا

ثبت شرکت میناکاری

برای فعالیت در این زمینه، باید باید مجوز لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنید. شرکت های میناکاری می توانند در قالب شرکت سهامی خاص یا شرکت با مسئولیت محدود فعالیت و ثبت شوند.

شرکت سهامی خاص شرکتی است که کل سرمایه اش توسط بازرگانان تامین می شود. سرمایه در این گونه شرکت ها در قالب سهم تقسیم بندی شده و هر کسی مسئولیت سهام خود را دارد. هم چنین این شرکت ها باید حداقل سه نفر سهامدار داشته باشند.

در شرکت با مسئولیت محدود، دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری شرکتی را تشکیل داده و هرکدام از شرکاء، تنها به میزان سرمایه اش مسئول تعهدات شرکت و پرداخت قروض است. هم چنین در اسم شرکت باید عبارت « با مسئولیت محدود» حتما قید شود.

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس که از اعضا نباشد و حداقل سه نفر عضو باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی برای اخذ مجوز تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد


شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا گردد
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

ثبت شرکت در اصفهان

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۳ آذر ۰۳:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت صنایع دستی

صنایع دستی را می توانی بخشی از هنر صنعت دانست که با استفاده از مواد اولیه و به وسیله دست و ابزار آلات دستی، محصولاتی را می سازد که در هر قسمتش، خلاقیت فکری و ذوق هنری سازنده آن هویداست. این هنر به گونه ای تجلی می یابد که می توان به سادگی از صنایع ماشینی آن را تشخیص داد. از جمله صنایع دستی می توان به منبت کاری، میناکاری، قالی بافی، زری بافی و ... اشاره کرد. برای اینکه در زمینه صنایع دستی فعالیت کنید، باید از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز لازم را دریافت کنید. برای ثبت شرکت صنایع دستی باید شرکت را در قالب سهامی خاص یا با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

ثبت شرکت صنایع دستی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت صنایع دستی سهامی خاص

 • حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت دارای سن قانونی باشند
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد
 • وجود حداقل دونفر از اعضای هیئت مدیره
 • در صورت وجود سرمایه غیرنقدی باید در اظهارنامه و تقویم ذکر شود
 • عدم سوء پیشینه کیفری برای اعضا و هیئت مدیره
 • 1.000.000 ریال، حداقل سرمایه شرکت
 • داشتن حداقل یک سهم برای اعضا و هیئت مدیره

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت صنایع دستی سهامی خاص

 • ارائه، تکمیل و امضای دو برگ اظهارنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • کپی برابر اصل شناسنامه سهامداران و بازرسان
 • در صورت لزوم، ارائه مجوز
 • ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • ارائه و امضای دوجلد اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • کپی کارت ملی

 

شرایط ثبت شرکت صنایع دستی با مسئولیت محدود

 • داشتن حداقل دو نفر شریک با سن قانونی
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت
 • دو عضو، باید سهامدار شرکت باشند، حتی اگر یک درصد سهام را خریداری کنند

 

مدارک ثبت شرکت صنایع دستی با مسئولیت محدود

 • ارائه و تکمیل شرکتنامه در دونسخه
 • ارائه و تکمیل اساسنامه در دونسخه
 • پرداخت فیش واریزی
 • ارائه و تکمیل تقاضانامه در دونسخه
 • در صورت نیاز به ثبت موضوع و اخذ مجوز، اصل مجوز ارائه گردد
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دونسخه
 • تصویر برابر با اصل مدرک احراز هویت تمامی مدیران، شرکا و هیئت نظارت
 • تکمیل و ارائه فرم ثبت نام به ترتیب اولویت
 • اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • در صورت پیگیری ثبت شرکت توسط وکیل، باید اصل وکالتنامه وی ارائه گردد

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

برای تعریف صادرات می توان گفت به انتقال کالا یا خدمات از کشوری به کشور دیگر، صادرات گفته می شود و هم چنین کالاهایی که به وسیله تجارت از کشوری به کشور دیگر وارد می شود، واردات گفته می شود. قبل از اینکه بخواهیم در مورد ثبت شرکت صادرات و واردات صحبت کنیم، ابتدا توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

ثبت شرکت صادرات و واردات - ثبت یکتا

گروه بندی کالاهای صادراتی و وارداتی

 • کالای ممنوع: این کالا جزو کالاهایی است که ورود یا صادر کردن آن بر اساس قوانین مقدس اسلام یا طبق قانون ممنوع می باشد. مانند مشروبات الکلی
 • کالای مجاز: این قبیل کالاها برای صادر یا وارد کردن آن به اخذ مجوز نیاز ندارد.
 • کالای مشروط: کالایی است که ورود یا صدورش در صورت کسب مجوز، مشکلی ندارد. مانند وارد کردن دارو که به مجوز از طرف وزارت بهداشت و درمان نیاز دارد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت صادرات و واردات

مانند سایر شرکت ها، شرکت صادرات و واردات نیاز به ثبت دارد و می توان آن را در قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص ثبت کرد. هم چنین دقت کنید در موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه عنوان"صادرات و واردات" قید شود.

 

 • تکمیل و امضا درخواست ثبت شرکت صادرات و واردات در 2 نسخه
 • تکمیل و امضا تقاضانامه شرکت چند منظوره توسط سهامداران شرکت
 • ارائه و امضا صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره و موسسین توسط بازرسان، سهامداران و مدیران منتخب مجمع
 • تکمیل شرکتنامه صادرات و واردات در 2 نسخه
 • امضا و ممهور شدن اساسنامه شرکت توسط کلیه سهامداران و ارائه آن در 2 نسخه
 • در صورتی که مدیرعامل عضو هیئت مدیره نمی باشد، از کارت ملی و شناسنامه همه اعضای هیئت مدیره، کلیه سهامداران و بازرسان کپی گرفته شده و ارائه گردد
 • از روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا درصورت تغییر، از آخرین تغییرات شرکت کپی گرفته شود.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضای هیئت مدیره
 • در صورت انتخاب اعضای هیئت مدیره و سهامداران شرکت از میان اشخاص حقوقی، معرفی نامه نمایندگان ارائه گردد
 • در صورت تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ گردد
 • تایید دارا بودن ویژگی چند منظوره غیر دولتی برای شرکت توسط هیئت مدیره
 • هزینه ثبت شرکت توسط حسابداری اداره ثبت شرکت ها محاسبه شده و هزینه پرداخت گردد
 • در صورت غیرنقدی بودن بخشی از سرمایه شرکت، تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری باید ارائه گردد.

 

نکات قانونی برای ثبت شرکت صادرات و واردات

کسانی که کالاهای مختلف دولتی و غیردولتی را وارد می کنند، باید برای گرفتن مجوز ورود کالا و ثبت سفارش به وزارت بازرگانی مراجعه کنند. هم چنین اگر مسافری وارد کشور گردد، می تواند علاوه بر وسایل شخصی تا سقف مشخص که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، در صورت غیرتجاری بودن کالا، با معاف بود از پرداخت گمرک و سود بازرگانی، کالای خود را ترخیص کند.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صنایع دستی

شرایط و مدارک ثبت شرکت میناکاری

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ دی ۰۳:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

حسابداری دانشی می باشد که در آن فرآیند ثبت، جمع آوری، خلاصه کردن و طبقه بندی اطلاعات و تهیه گزارش های مالی انجام می شود تا مدیران و افراد ذی نفع بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. با گسترش فعالیت های مالی و اقتصادی، نیاز به مجموعه و شرکت های حسابداری بیش از پیش احساس شده است به طوری که افراد متخصص و با توانایی بالا با ثبت شرکت حسابداری، کارهای مربوط به امور مالیاتی، خدمات مشاوره مالی، حسابرسی و ... را به صورت اختصاصی برای سازمان، اشخاص و شرکت ها انجام دهند.

شرکت ها و دولت ها برای اینکه بتوانند سرمایه خود را افزایش دهند یا بتوانند منابع مالی را به درستی توزیع کنند، نیاز به اطلاعات دقیقی دارند که بتوانند شرایط را به خوبی کنترل کنند. شرکت های حسابداری می توانند با فرستادن نیرو به این شرکت ها، راهکار مناسب برای استفاده بهینه از منابع مالی را در اختیار آن ها قرار دهند.

برای ثبت شرکت حسابداری مانند سایر ثبت شرکت ها، به اخذ مجوز نیاز می باشد. این شرکت ها را می توان در قالب شرکت حسابداری با سهامی خاص یا شرکت حسابداری با مسئولیت محدود ثبت کرد.

ثبت شرکت حسابداری - ثبت یکتا
شرایط ثبت شرکت حسابداری

برای ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه، تعهد لازم داده شود.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت حسابداری

مدارک برای ثبت شرکت حسابداری بر مبنای اینکه شرکت از نوع سهامی خاص یا بامسئولیت محدود است، متفاوت می باشد که در زیر به تفکیک بیان می کنیم.

شرکت سهامی خاص:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
 • در صورتی که امور ثبت شرکت توسط وکیل انجام می شود، وکالتنامه وی تنظیم و ارائه گردد

 

شرکت با مسئولیت محدود:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • تکمیل و ارائه اساسنامه شرکت در 2 نسخه
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • تکمیل و ارائه فرم تقاضانامه در 2 نسخه
 • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
 • تکمیل و ارائه شرکتنامه

هم چنین اگر سهامداران یا اعضای هئیت مدیره اشخاص حقوقی باشند، باید از معرفی نامه نماینده در سربرگ، مدارک شناسایی نماینده شخص حقوقی و آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی کپی گرفته شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ دی ۰۴:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

فواید و مدارک ثبت شرکت تجارت الکترونیک

برای اینکه هدف یک شرکت را بتوان مشخص کرد، باید به موضوع فعالیت آن توجه کرد. برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک اگر کلمه غیر هرمی و غیر شبکه ای در موضوع فعالیت شرکت ذکر گردد، نیازی نیست که از مراجع ذیصلاح مجوز اخذ گردد. هم چنین موضوعاتی مانند ارائه سرویس ها و راهکارهای پهنای باند، ارائه خدمات میزبانی وب، تست امنیت سایت، ارائه میزبانی هاست، انتقال دانش راه اندازی سرور و طراحی وب و نصب و راه اندازی انواع سرور های اختصاصی ایرانی و خارجی نیاز به اخذ مجور ندارند.

ثبت شرکت تجارت الکترونیک - ثبت یکتا

فواید تجارت الکترونیک چیست؟

 • در کوتاه ترین زمان می توان کالا و خدمات موردنیاز را از شرکت ها تهیه کرد
 • مشتریان می توانند قیمت محصولات را به راحتی مقایسه کنند
 • اسم و فعالیت شرکت زودتر جهانی می شود
 • در هر زمانی از شبانه روز می توان خرید خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام داد
 • مشتریان می توانند در چند ثانیه تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت مفصل دریافت کنند
 • می توان قیمت محصولات را کاهش یا افزایش داد
 • گسترش فعالیت شرکت در سطح بین المللی
 • به شرکت های تازه کار که وارد بازار شده اند، میدان برای رقابت با شرکت های بزرگ می دهد
 • ایجاد مشاغل دور کاری و کاهش نیاز به طی مسافت شهری و کاهش آلودگی و ترافیک
 • حمل و نقل عمومی و هزینه ها را کاهش می دهد
 • با بازاریابی و ترفندهای دیجیتال مارکتینگ می توان تعداد مشتریان را افزایش داد
 • واسطه ها حذف می شود و محصولات با قیمت نهایی کمتر روانه بازار می شود
 • فراهم کردن امکان استفاده مردم در مناطق دور افتاده و محروم
 • فراهم کردن امکان ارتباط و تعامل با مشتریان و دریافت نظرات آن ها

 

شرایط ثبت شرکت تجارت الکترونیک

برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه، تعهد لازم داده شود.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک

مدارک برای ثبت شرکت تجارت الکترونیک بر مبنای اینکه شرکت از نوع سهامی خاص یا بامسئولیت محدود است، متفاوت می باشد که در زیر به تفکیک بیان می کنیم.

 

شرکت سهامی خاص:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • ارائه اقرارنامه امضا شده
 • اخذ مجوز در صورت نیاز

 

شرکت با مسئولیت محدود:

 • از کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا کپی گرفته شود
 • تکمیل و ارائه اساسنامه شرکت در 2 نسخه
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • تکمیل و ارائه فرم تقاضانامه در 2 نسخه
 • اقرارنامه امضا شده و بنابر موضوع و نیاز به مجوز، مجوز مربوطه اخذ و ارائه شود
 • تکمیل و ارائه شرکتنامه

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صادرات و واردات چگونه می باشد؟

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ دی ۰۴:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات

ali
سلام پیغام "شماره ملی امضاء کننده دفتر ثبت شرکت ها تکمیل نگردیده است"در مرحله ارسال جهت بررسی نام های پیشنهادی چیست؟
پاسخ
ثبت یکتا
اگر شماره ملی ثبت نشده باشد سامانه وارد مرحله بعدی نمیشود ولی در مورد ادامه سوال جهت بررسی نام های پیشنهادی 3 تا 5 روز کاری جهت تایید نام زمان میبرد. سوال به درستی مطرح نشده است.
پاسخ

نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چه مدارکی برای ثبت شرکت های خدماتی لازم است؟

هر فعالیتی که از طرفی برای طرف دیگر انجام می شود و معمولا تعاملات بین کارکنان خدمات و مشتریان می باشد و راه حلی برای حل مشکلات مشتری است، خدمات می گویند. شرکت های خدماتی، شرکت هایی هستند که اموری مانند نظافت ادارات، منازل و شرکت ها را برعهده می گیرند. این شرکت ها با ثبت خود به عنوان ثبت شرکت های خدماتی، دارای چند نوع خدمت هستند که می توان از جمله آن ها به تعمیر و نگهداری ماشین آلات و ساختمان، نگهداری از فضای سبز و ... اشاره کرد.

ثبت شرکت های خدماتی - ثبت یکتا
ثبت شرکت های خدماتی

شرکت های خدماتی را می توان در قالب شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت با سهامی خاص ثبت کرد. ما در زیر شرایط و مدارکی را که برای ثبت شرکت در این دو قالب وجود دارد، بیان می کنیم.

 

شرایط ثبت شرکت های خدماتی

برای ثبت شرکت های خدماتی سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت های خدماتی با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه به مدیرعامل شرکت، از وی اقراریه دریافت شود.

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

 • فرم تعیین نام تکمیل و ارائه گردد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • اظهارنامه و اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران امضا شده و در دونسخه ارائه شود
 • کارت ملی برابر اصل و شناسنامه تمامی سهامداران کپی گرفته شود
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه بازرسان
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • امضا و ارائه دوبرگ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین توسط سهامداران و بازرسین
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت

 

مدارک برای ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

 • تکمیل دوبرگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکتنامه توسط شرکاء
 • تکمیل و امضا دوجلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
 • تکمیل دونسخه شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکت توسط سهامداران
 • امضا دوبرگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • فرم ثبت نام تکمیل شود
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • کارت ملی و شناسنامه بازرسین کپی گرفته شود
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مراحل ثبت شرکت خدماتی

فواید و مدارک ثبت شرکت تجارت الکترونیک

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۷ مهر ۲۰:۰۷ بعد از ظهر(1 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

هنر مجسمه سازی از دیرباز در میان انسان های اولیه و حتی غارنشینان وجود داشته است که آثار آن را می توان در حجاری های زیبا و چشم نواز مایاها در پرو مشاهده کرد. در ایران نیز با هنر هایی مانند سنگتراشی، نقاشی، منبت کاری و ... علاقه زیاد خود را به ساخت مجسمه نشان دادند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم این هنر با سایر رشته ها مانند معماری و دکوراسیون درهم آمیخت.  در حال حاضر مجسمه سازی با عناصری مانند آهن، طلا، شیشه، حلب، چوب، پارچه، جواهر و ... انجام می شود که در این میان مجسمه های فلزی بیشترین جلب توجه و علاقه مندان زیادی دارد. بنابراین اگر می خواهید در زمینه مجسمه سازی فعالیت کنید، باید ابتدا اقدام به تاسیس شرکت و ثبت شرکت تولید مجسمه بپردازید. مراحلی برای این منظور وجود دارد که در این مطلب به تفصیل به این موضوع پرداخته می شود.

ثبت شرکت تولید مجسمه - ثبت یکتا

اهمیت ثبت شرکت تولید مجسمه

برای ثبت شرکت ، مهم ترین مسئله ای که وجود دارد، مشخص کردن موضوع شرکت است زیرا با تعیین موضوع فعالیت شرکت، می توان هویت آن شرکت را متوجه شد. بنابراین برای اینکه بخواهید برای ثبت شرکت تولید مجسمه اقدام کنید، باید موضوع فعالیت شرکتتان یعنی تولید مجسمه در زمینه های تولید و پخش مجسمه های زینتی ذکر شود.
ثبت شرکت تولید مجسمه مانند انواع دیگر ثبت شرکتها، در دوقالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود صورت می گیرد که در ادامه به بیان شرایط و مدارک لازم برای این دونوع ثبت شرکت می پردازیم.

 

شرایط ثبت شرکت تولید مجسمه

برای ثبت شرکت تولید مجسمه سهامی خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان عضو و 2 نفر به عنوان بازرس وجود داشت باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد که 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی در ابتدا پرداخت شود.

هم چنین برای ثبت شرکت تولید مجسمه با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و میزان سرمایه شرکت حداقل 1.000.000 ریال باشد. هم چنین با پرداخت کل سرمایه به مدیرعامل شرکت، از وی اقراریه دریافت شود.

 

مدارک برای ثبت شرکت تولید مجسمه سهامی خاص

 • پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • فرم تعیین نام تکمیل و ارائه گردد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • کارت ملی برابر اصل و شناسنامه تمامی سهامداران کپی گرفته شود
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه بازرسان
 • اظهارنامه و اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران امضا شده و در دونسخه ارائه شود
 • امضا و ارائه دوبرگ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین توسط سهامداران و بازرسین
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند

 

مدارک برای ثبت شرکت تولید مجسمه با مسئولیت محدود

 • ارائه معرفی نامه نمایندگان در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی
 • تکمیل و امضا دوجلد اساسنامه شرکت توسط سهامداران
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس با آخرین تغییرات
 • تکمیل دونسخه شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکت توسط سهامداران
 • تکمیل دوبرگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و امضا شرکتنامه توسط شرکاء
 • هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار بر غیردولتی بودن شرکت تاییدیه بدهند
 • امضا دوبرگ صورتجلسه هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین توسط بازرسین و سهامداران
 • فرم ثبت نام تکمیل شود
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه برابر اصل تمامی سهامداران
 • ارائه صورتجلسه هیئت مدیره و امضا توسط مدیران منتخب در دوجلد
 • پرداخت هزینه مشخص شده به نام سازمان ثبت اسناد
 • کارت ملی و شناسنامه بازرسین کپی گرفته شود
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم

 

هم چنین بخوانید:

ثبت برند جواهرات

ثبت شرکت صنایع دستی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۱ دی ۱۰:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

اگر بخواهیم ابتدا شرکت های تولیدی را تعریف کنیم، شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت شرکت، موارد مربوط به فعالیت های تولیدی ذکر شود و تنها تفاوت با شرکت های دیگر، موضوع فعالیت این شرکت ها می باشد. در این مطلب به شرایط، مدارک و مراحل ثبت شرکت تولیدی می پردازیم.

هدف این شرکت ها تولید محصول بوده و برای به دست آوردن درآمد، مواد اولیه خریداری می کنند تا بتوانند محصول تولیدی خود را عرضه کنند و فروش نمایند. این شرکت ها در دوقالب شرکت تولیدی سهامی خاص یا شرکت تولیدی با مسئولیت محدود فعالیت می کنند. برای ثبت شرکت های تولیدی باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه شده و از سازمان هایی مانند سازمان صنایع و معادن، بهداشت و ... مجوز لازم را دریافت کنند.

ثبت شرکت تولیدی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص باید شرکت دارای حداقل 3 نفر عضو هیئت مدیره با دو بازرس و علی البدل باشد. هم چنین سرمایه اولیه شرکت باید 1.000.000 ریال بوده و 35 درصد از آن واریز شده و گواهی بانکی واریز ارائه گردد.

برای ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود باید حداقل دونفر از شرکا دارای سن قانونی باشند. سرمایه اولیه شرکت نیز مانند شرکت سهامی خاص باید 1.000.000 ریال بوده و از مدیرعامل برای دریافت کل سرمایه اقراریه دریافت شود.

 

مدارک ثبت شرکت تولیدی

مدارک برای ثبت شرکت را به تفکیک برای شرکت با سهامی خاص و با مسئولیت محدود بیان می کنیم.

 سهامی خاص:

 • امضاء اقرارنامه مدیران
 • کپی کارت ملی و کپی شناسنامه تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن

 

با مسئولیت محدود:

 • امضای اقرارنامه توسط سهامداران
 • مدارک شناسایی تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران
 • در صورت نیاز، اخذ مجوز لازم
 • اخذ و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 

مراحل ثبت شرکت تولیدی

برای ثبت شرکت تولیدی، ابتدا باید با کمک کارشناسان مجرب ثبت یکتا، ثبت اینترنتی شرکت را انجام دهید. پس از تایید نهایی ثبت شرکت، تاییدنامه شرکت را دریافت کنید. سپس تمامی اوراق توسط اعضای هیئت مدیره و سهامداران امضا گردد. پس از امضا، تمامی مدارک را به اداره ثبت شرکت ها به وسیله پست و درج بارکد پستی در سامانه اداره ثبت شرکتها، ارسال نمایید. مدارک باید توسط کارشناس اداره ثبت شرکتها تایید شود و آگهی تاسیس صادر گردد. سپس، وکیل شرکت یا نماینده قانونی باید با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها، پرونده ثبتی و آگهی تاسیس که دارای شماره ثبت و شناسه ملی است، دریافت کند و در روزنامه رسمی در مدت 15 تا 20 روز کاری ثبت نام کند.

 

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

چه شرایطی برای ثبت برند کافی شاپ وجود دارد؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل ثبت شرکت تولیدی پوشاک

افرادی که متقاضی ثبت شرکت تولیدی پوشاک هستند و در موضوع فعالیت شرکت آن ها کلمه «تولید» ذکر شده است، باید با توجه به حوزه ثبتی خود، مجوز لازم را در زمینه تولید اخذ کنند. برای ثبت شرکت تولیدی پوشاک در دوقالب سهامی خاص یا بامسئولیت محدود شرایطی وجود دارد که در ادامه بیان می کنیم.

ثبت شرکت تولیدی پوشاک - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت تولیدی پوشاک سهامی خاص

 • داشتن حداقل 3 عضو دارای سن قانونی
 • در ابتدا، 35 درصد از کل سرمایه شرکت به صورت نقدی در بانک به ودیعه گذاشته شود
 • در صورت وجود سرمایه غیرنقدی، در اظهارنامه به تفکیک تقویم، منعکس شود
 • دارا بودن سرمایه شرکت به مبلغ حداقل 1.000.000 ریال
 • اعضا و هیئت مدیره باید دارنده حداقل یک سهم باشند
 • موسسین شرکت مسئولیت تامین سرمایه شرکت را برعهده دارند و باید عهده دار مسئولیت تضامنی نسبت به اقدامات و اعمال برای تاسیس و ثبت شرکت باشند. تا زمان به ثبت نرسیدن شرکت، نباید گواهینامه موقت سهم یا ورقه سهم صادر شود. در صورت تخلف، باید مسئولیت جبران خسارت اشخاص ثالث را برعهده بگیرند.
  تشکیل اعضا هیئت مدیره از حداقل 2 نفر
 • عدم سوء پیشینه کیفری اعضا و هیئت مدیره
 • امضا اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • امضا اظهارنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • انتخاب اولین مدیران و بازرسان شرکت با امضا تمامی سهامداران
 • ذکر نام روزنامه کثیر الانتشار برای منتشر کردن آگهی راجع به شرکت
 • قبول سمت مدیریت و بازرسی با رعایت قسمت اخیر ماده 17

 

شرایط ثبت شرکت تولیدی پوشاک با مسئولیت محدود

برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل تعداد شرکا دو نفر و دارای سن قانونی باشند. این اعضا باید حداقل یک درصد سهامدار شرکت باشند. در شرکت با مسئولیت محدود که شرکا بیش از 12 نفر هستند، باید هیئت نظار تشکیل دهند و سالی حداقل یک مرتبه مجمع عمومی شرکاء تشکیل دهند. این هیئت دارای 3 نفر می باشد که از میان شرکاء و به مدت زمان یکسال انتخاب می شود. اعضا هیئت نظار نباید از میان اعضای هئیت مدیره انتخاب شوند.

برای ثبت شرکت تولیدی پوشاک با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه شرکت به مبلغ 1.000.000 ریال باشد و پس از تشکیل شرکت و تشکیل پرونده دارایی و مشخص کردن حوزه مالیاتی، برای تهیه دفاتر قانونی، پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام شود.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت تولیدی چگونه است؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت تولید مجسمه

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۴ دی ۰۲:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در کیش

انجام امور ترخیص و صادرات و واردات کالا، توسط شرکت های سهامی خاص یا شرکت های بامسئولیت محدود در کیش انجام می شود. این شرکت ها، با ثبت شرکت در کیش می توانند از امتیاز 20 سال معافیت مالیاتی به شرط فعالیت در محدوده جزیره کیش، استفاده کنند. ما در ادامه مدارک برای ثبت شرکت در کیش و مراحل فعالیت بازرگانی را ذکر می کنیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در کیش - ثبت یکتا

مدارک برای ثبت شرکت در کیش با مسئولیت محدود

 • تکمیل و امضاء شرکت نامه و تقاضانامه توسط شرکاء در دو نسخه
 • فتوکپی از صفحه اول شناسنامه مدیران و شرکاء شرکت
 • تکمیل و امضاء تمامی صفحات اساسنامه در دو نسخه توسط شرکاء
 • ارائه تاییدیه هزینه های مرتبط با ثبت شرکت
 • ارائه تقویم نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکاء شرکت
 • درج آگهی ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک
 • تکمیل صورتجلسه مجمع موسسین در دو نسخه و امضا توسط شرکاء و مدیران
 • صدور مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت توسط مدیریت بازرگانی و ارائه فتوکپی آن
 • در مرحله آخر، پلمپ دفتر تجاری شرکت

 

 مدارک برای ثبت شرکت در کیش سهامی خاص

 • تکمیل و امضاء اظهارنامه توسط سهامداران در دو نسخه
 • تکمیل صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره در دو نسخه و امضا توسط تمامی مدیران
 • تکمیل و امضاء تمامی صفحات اساسنامه در دو نسخه توسط سهامداران
 • فتوکپی از صفحه اول شناسنامه تمامی مدیران، بازرسان و سهامداران شرکت
 • در صورت غیرنقدی بودن تمام یا بخشی از سرمایه شرکت، ارائه تقویم نامه سرمایه غیرنقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری
 • ارائه تاییدیه هزینه های مرتبط با ثبت شرکت
 • تکمیل صورتجلسه مجمع موسسین در دو نسخه و امضا توسط سهامدارن و بازرسان
 • درج آگهی ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک
 • اخذ و ارائه گواهی از یکی از بانک های جزیره کیش مبنی بر پرداخت حداقل 35 درصد کل سرمایه
 • صدور مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت توسط مدیریت بازرگانی و ارائه فتوکپی آن
 • در مرحله آخر، پلمپ دفتر تجاری شرکت

 

مراحل فعالیت بازرگانی در کیش

برای این منظور باید ابتدا مجوز فعالیت اقتصادی را دریافت کرد زیرا هرگونه فعالیت اقتصادی در منطقه آزادکیش، نیازمند دریافت مجوز فعالیت اقتصادی از طرف مدیریت بازرگانی سازمان منطقه آزاد کیش می باشد. این مجوز، به صورت یکساله و با پرداخت عوارض صادر می گردد که در ادامه مدارک لازم برای دریافت آن را ذکر خواهیم کرد. پس از دریافت مجوز، برای دریافت کارت بازرگانی اقدام شود که مدارک آن را بیان خواهیم کرد.

 

مدارک موردنیاز برای دریافت مجوز فعالیت اقتصادی

 • ارائه نامه مبتنی بر ثبت شرکت در شرف تاسیس از طرف مدیریت امور حقوقی سازمان منظقه آزاد کیش
 • دو قطعه عکس و تصویر شناسنامه متقاضی
 • ارائه تصویر قرارداد اجاره یا خرید محل فعالیت شرکت
 • پرداخت عوارض پذیره اقتصادی و ارائه رسید بانکی پرداخت
 • ارائه تاییدیه فعالیت های خدماتی، فرهنگی، سیاحتی و ... از واحدهای مرتبط
 • ارائه رضایت نامه برای صدور مجوز فعالیت اقتصادی به نام یکی از شرکاء
 • ارائه معرفی نامه صلاحیت صنفی واحدهای ساحتی، خدماتی، تجاری و رستوران داری
 • پس از استعلام مربوطه، تاییدیه اداره اماکن نیروی انتظامی کیش ارائه شود

 

مدارک برای دریافت کارت بازرگانی

 • پرداخت هزینه صدور کارت بازرگانی و ارائه رسید بانکی پرداخت
 • یک قطعه عکس
 • ارائه اصل و کپی مجوز فعالیت اقتصادی

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۸ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت؟

برای اینکه بتوان هر شرکتی را به رسمیت شناخت و دارای شخصیت حقوقی دانست، باید ابتدا برای ثبت شرکت اقدام کرد. بنابراین ثبت شرکت ها الزامی است و دولت باید بر تشکیل شرکت ها نظارت کند تا سوء استفاده ای صورت نگیرد. اما شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت و این شرکت ها را استعلام کرد؟

انواع ثبت شرکت ها بعد از اینکه مراحل ثبت را تکمیل کردند و شماره ثبت را دریافت کردند، می توانند قابل پیگیری باشند و استعلام شوند. ما هم چنین در مقاله استعلام برندهای ثبت شده در ایران راهکارهایی ذکر کرده ایم.

جستجوی شرکت های ثبت شده - ثبت یکتا

راه های جستجوی شرکت های ثبت شده

 • یکی از منابع مهم و قابل استناد برای تمامی سازمان های دولتی و خصوصی، ارگان ها و تمامی اشخاص، مراجعه به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی اینترنتی http://ilenc.ir می باشد که در این سامانه با درج اطلاعات لازم می توان به استعلام شرکت های ثبت شده پرداخت. این اطلاعات شامل شماره ثبت شرکت، نام شرکت و شناسه ملی شرکت می باشد.

 • به دلیل آگهی شدن موارد مهم هر شرکت در روزنامه رسمی کشور، اگر می خواهید از ثبت شرکت خاصی اطلاع پیدا کنید می توانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی اینترنتی http://rooznamehrasmi  مراجعه نمایید. پرینت روزنامه رسمی ثبت شرکت را می توان از طریق این سامانه دریافت کرد. بنابراین با وارد شده به این سامانه و واردکردن حداقل یکی از اطلاعاتی که مورد نیاز است (شماره ثبت شرکت، یا نام شرکت  یا شناسه ملی شرکت)، اطلاعات شرکت موردنظر خود را جستجو کنید. هم چنین از طریق پورتال به نشانی http://rrk.ir  می توانید تمامی آگهی های قانونی از سال 1382 تا 1391 را به وسیله قابلیت جستجوی پیشرفته پیگیری نمایید.
 • برای هرگونه استعلام، می توان به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها نیز مراجعه کرد. هم اکنون با اجرایی شدن سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ارباب رجوع می تواند به سامانه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir به صورت غیرحضوری مراجعه کند و کلیه اطلاعات برای تنظیم درخواست ها و مدارک و موارد لازم بخشنامه های ثبت شرکت را از طریق پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت به آدرس http://sherkat.ssaa.ir پیگیری کند.

درصورتی که از طریق راه های ذکر شده اطلاعات شرکتی یافت نگردد، بدین معنی است که این مجموعه به عنوان شرکت و به صورت قانونی ثبت نگردیده است.

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۹ دی ۱۲:۱۰ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت نساجی (ریسندگی و بافندگی)

تولید پوشاک و نیاز به آن از جمله اقلامی است که در طول تاریخ به آن توجه شده است که سابقه چندهزارساله صنعت نساجی در ایران گواه این ادعاست. صنعت نساجی ایران همگام با دیگر کشور های جهان در قرن یازدهم روی کار آمد. امروزه با به کارگیری ذوق و هنر ایرانی صنعت نساجی کشور دچار تحولات زیادی شده است به گونه ای که ثبت شرکت نساجی اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

ثبت شرکت نساجی - ثبت یکتا

مواد اولیه در صنعت نساجی

در صنعت نساجی از مواد اولیه ای استفاده می شود. الیاف نساجی دارای دو نوع می باشد:

 • الیاف نساجی مصنوعی

این الیاف دارای دو دسته است: الیاف سینتتیک و الیاف بازیافته

 • الیاف نساجی طبیعی


شرکت های ریسندگی و بافندگی را می توان در قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود ثبت کرد که در ادامه به شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی سهامی خاص و با مسئولیت محدود می پردازیم.

 

شرایط ثبت شرکت نساجی سهامی خاص

 • حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت دارای سن قانونی باشند
 • داشتن حداقل یک سهم برای اعضا و هیئت مدیره
 • وجود حداقل دونفر از اعضای هیئت مدیره
 • در صورت وجود سرمایه غیرنقدی باید در اظهارنامه و تقویم ذکر شود
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد
 • عدم سوء پیشینه کیفری برای اعضا و هیئت مدیره
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی سهامی خاص

 • در صورت لزوم، ارائه مجوز
 • ارائه، تکمیل و امضای دو برگ اظهارنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • کپی کارت ملی
 • کپی برابر اصل شناسنامه سهامداران و بازرسان
 • ارائه و امضای دوجلد اساسنامه شرکت توسط تمامی سهامداران
 • ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 درصد سرمایه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت نساجی با مسئولیت محدود

 • دو عضو، باید سهامدار شرکت باشند، حتی اگر یک درصد سهام را خریداری کنند
 • داشتن حداقل دو نفر شریک با سن قانونی
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک ثبت شرکت ریسندگی و بافندگی با مسئولیت محدود

 • ارائه و تکمیل شرکتنامه در دونسخه
 • پرداخت فیش واریزی
 • اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره
 • در صورت نیاز به ثبت موضوع و اخذ مجوز، اصل مجوز ارائه گردد
 • ارائه و تکمیل اساسنامه در دونسخه
 • صورتجلسه هیئت مدیره در دونسخه
 • تصویر برابر با اصل مدرک احراز هویت تمامی مدیران، شرکا و هیئت نظارت
 • ارائه و تکمیل تقاضانامه در دونسخه
 • تکمیل و ارائه فرم ثبت نام به ترتیب اولویت
 • در صورت پیگیری ثبت شرکت توسط وکیل، باید اصل وکالتنامه وی ارائه گردد

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت صنایع دستی

مراحل ثبت شرکت تولیدی پوشاک

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ دی ۱۲:۱۰ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

لزوم ثبت شرکت تجاری برای ایجاد شخصیت حقوقی

برای اینکه بتوانید به شرکت خود شخصیتی حقوقی بدهید، باید برای ثبت شرکت تجاری اقدام کنید. زیرا بر اساس قانون تجارت، شرکت هایی که به ثبت رسیده اند، شخصیت حقوقی دارند.

بر اساس ماده 2 قانون ثبت شرکتها، ثبت شرکت نقطه ای برای رسیدن و ایجاد ماهیت حقوقی برای شرکت است. هیچ شرکتی نمیتواند قبل از ثبت شرکت، دارای شخصیت حقوقی شود. ثبت نقطه پایانی برای تکمیل تشریفات تشکیل شرکت حساب می شود. این قانون که برای افراد متقاضی ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت تجاری بدون ثبت مورد استناد قرار گرفته، برداشتی غیر از این دارد. شخصیت حقوقی شرکت بدون ثبت آن، پیامدهایی مانند مجازات کیفری و انحلال شرکت را به دنبال دارد.

ثبت شرکت تجاری - ثبت یکتا

هم چنین اگر شرکت تجاری مثل سهامی با تشکیل دارای شخصیت حقوقی شود، باید پیامدهای ایجاد این شخصیت و استفاده از حقوق آن را مجاز بدانیم.

بر اساس « استفاده از وجوه تادیه شده به نام شرکت های سهامی در شرف تاسیس ممکن نیست مگر پس از به ثبت رسیدن شرکت و یا در مورد مذکور در ماده 19 "»، اگر شرکتی بدون ثبت شرکت دارای شخصیت حقوقی شود، نمی تواند از وجوه و سرمایه خود که مزایای ابتدایی شخصیت حقوقی است، استفاده کند.

اگر نظریه ایجاد شخصیت حقوقی بدون ثبت شرکت را درست بدانیم، باید قبل از ثبت شرکت، مجامع عمومی برای اداره و تصمیم گیری امور شرکت تشکیل شود و برای افزایش یا کاهش سرمایه یا انتخاب بازرسان و مدیران تصمیماتی بگیرند. صورتجلسات باید در اداره ثبت شرکتها به صورت آگهی ثبت شوند.
حال ممکن است این پرسش به وجود بیاید که آیا مرجع ثبت شرکت ها که سابقه ای از شرکت مورد نظر ندارد، چنین صورتجلسه را قبول کرده و آگهی می کند؟ بی شک جواب این پرسش منفی است و قبول وجود شخصیت حقوقی برای این شرکت تجاری، به معنی پذیرش مشکلات آن و ضرر برای تمامی سازمان ها، اشخاص و اشخاص ثالثی است که با این شرکت تجاری دارای ارتباط هستند.
هم چنین تا زمان به ثبت نرسیدن شرکت، صدور ورقه گواهینامه موقت سهم یا ورقه سهم ممنوع و دارای مجازات نقدی یا حبس می باشد. در صورت تخلف از این امر، امضاکنندگان باید خسارات شخص ثالث را بپردازند. حالا با این وجود، آیا می توان شرکت سهامی را دارای شخصیت حقوقی دانست اما این شرکت از ابتدایی ترین نیاز خود یعنی نقل و انتقال سهام از طرف شرکاء ممنوع باشد؟

بنابراین توضیحات، برای داشتن شخصیت حقوقی باید به ثبت شرکت تجاری اقدام کرده و برخلاف قانون عمل نکرد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مراحل ثبت شرکت عمرانی

یکی از سرمایه گذاری های جذاب و پرطرفدار، سرمایه گذاری در زمینه عمران است که با توسعه و گسترش زندگی شهری در ایران، اهمیت این سرمایه گذاری دوچندان شده است. از موضوعات فعالیت شرکت های عمرانی می توان به نظارت، مشاوره، اجرا، محاسبه و طراحی پروژه های عمرانی شامل اعم از بتنی و فلزی وآجری و سنگی، فعالیت برای احداث شهرک های اداری، تجاری و مسکونی، پل سازی، جاده سازی، تونل سازی، سد سازی و نوسازی بافت های فرسوده و خاکریزی و خاکبرداری اشاره کرد. بنابراین توضیحات، ثبت شرکت عمرانی اهمیت زیادی پیدا می کند و بهتر است این شرکت ها را در قالب شرکت سهامی خاص ثبت کنید زیرا این شرکت ها اعتبار بیشتری خواهند داشت. در شرکت عمرانی سهامی خاص، 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت باید واریز شده و برای مدیران مدت زمان تصدی هر دوسال یکبار و برای بازرسان هر یک سال یکبار تمدید شود.


ثبت شرکت عمرانی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت عمرانی سهامی خاص

 • وجود حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت به علاوه 3 نفر بازرس
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد

 

مدارک ثبت شرکت عمرانی سهامی خاص

 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره
 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • امضای اقرارنامه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت عمرانی با مسئولیت محدود

 • وجود حداقل دو عضو به عنوان سهامدار شرکت
 • تعهد یا پرداخت کل سرمایه
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک ثبت شرکت عمرانی با مسئولیت محدود

 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره
 • سپس باید شرکتنامه، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت را تهیه و تکمیل کنید.


مراحل ثبت شرکت عمرانی

 • تعیین کردن اطلاعاتی مانند میزان سرمایه شرکت، مدت و موضوع فعالیت شرکت عمرانی، انتخاب اعضا، مرکز اصلی و شعبات شرکت و مشخص نمودن حدود اختیارات و وظایف مدیران
 • مراجعه با سامانه ثبت شرکت ها و تکمیل اطلاعات
 • ارائه مدارک مورد نیاز و اساسنامه شرکت به اداره ثبت شرکتها
 • مراجعه حضوری پس از تایید مدارک برای امضا
 • چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت حسابداری

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ بهمن ۰۸:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

اگر بخواهیم ابتدا به تعریف شرکت های دانش بنیان بپردازیم می توان گفت شرکت هایی را که در زمینه کاربرد نو آوری و اختراع و گسترش آن و تجاری سازی نتایج توسعه و تحقیق که شامل تولید و طراحی کالا و خدمات است، فعالیت می کنند، شرکت ها یا موسسات دانش بنیان نامیده می شوند. بهتر است بدانید شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی بهره مند می شوند. این حمایت ها شامل معافیت از پرداخت مالیات، معافیت از پرداخت عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی به مدت 15 سال و اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت یا بی بهره می باشند. بنابراین برای استفاده از این امکانات و حمایت ها، باید برای ثبت شرکت دانش بنیان اقدام کرد.

ثبت شرکت دانش بنیان - ثبت یکتا

ویژگی و مزایای شرکت دانش بنیان

 • تولید اطلاعات توسط افراد با تجربه و تحصیلکرده به عنوان محصولات اصلی شرکت
 • درآمدزایی شرکت های دانش بنیان به وسیله فروش این محصولات
 • دغدغه اصلی شرکت حفظ حقوق معنوی اطلاعات و طرح های صنعتی

 

اهداف تاسیس شرکت دانش بنیان

 • استفاده از پتانسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی
 • هم افزایی ثروت، علم و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش
 • گسترش و کاربرد نوآوری و اختراع
 • قابلیت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه
 • طراحی و تولید کالا و خدمات

 

مدارک برای ثبت شرکت دانش بنیان

 • ارائه آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا
 • ارائه رزومه شرکت
 • آخرین اظهارنامه مالیاتی که به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است

 

شاخص ها و شرایط ثبت شرکت دانش بنیان

این شاخص ها به دو گروه شاخص های عمومی و اختصاصی نقسیم می شود که در زیر به تفصیل بیان می کنیم.

شاخص های عمومی:

حداقل 2/3 اعضای هیئت مدیره باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارای حداقل مدرک کارشناسی
 • دارای حداقل 3 سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در موضوع فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی
 • دارای حداقل یک اختراع ثبت شده مرتبط با حوزه کاری شرکت
 • حداقل نصف درآمد شرکت در یکسال مالی گذشته از فروش فناوری، کالا یا خدمات این شرکت به واسطه قرارداد باشد.
 • سابقه پرداخت بیمه برای حداقل 3 نفر از کارکنان تمام وقت شرکت به مدت حداقل 6 ماه

شاخص های اختصاصی:

شرکت متقاصی ثبت شرکت دانش بنیان، باید علاوه بر داشتن شاخص های عمومی، تمامی شرایط اختصاصی در یکی از دسته های ذیل را دارا باشد:

 • شرکت های تولید کننده کالاهای دانش بنیان
 • شرکت باید تولید کننده کالا یا کالاهای دانش بنیان برطبق فهرست کالاهای دانش بنیان که در کارگروه تصویب شده است، باشد و در دو سال گذشته آن ها را در قالب کالاهای جدید یا ارتقاء یافته عرضه کرده است و دانش فنی آن را به واسطه انتقال یا ایجاد دانش فنی، از طریق فعالیت های تحقیق و توسعه نهادینه کرده است. بنابراین یکی از شرط های لازم برای شرکت های تولید کننده و دانش بنیان، تولید کالاهای دانش بنیان است.

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت دانش بنیان و قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

لزوم ثبت شرکت تجاری برای ایجاد شخصیت حقوقی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ بهمن ۰۹:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

شرکت های بازرگانی، شرکت هایی با موضوع امور مربوط به بازرگانی می باشند. این امور شامل فروش، خرید، واردات، صادرات و توزیع کالاهای مجاز بازرگانی و دادن نمایندگی به تمامی نمایشگاه های داخلی و خارجی صادرات و واردات است. امروزه امکان ثبت شرکت بازرگانی به دو صورت شرکت بازرگانی سهامی خاص و شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود وجود دارد که در ادامه شرایط برای ثبت شرکت بازرگانی را بیان می کنیم.

ثبت شرکت بازرگانی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص

 • وجود حداقل 3 نفر عضو اصلی شرکت به علاوه 3 نفر بازرس
 • 1.000.000ریال، حداقل سرمایه شرکت
 • حداقل 35 درصد سرمایه شرکت همان ابتدا به صورت نقدی پرداخت گردد
 • مدیرعامل شرکت باید دارای حداقل سن 23 سال باشد

 

مدارک برای ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص

 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • امضای اقرارنامه شرکت

 

شرایط ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

 • وجود حداقل دو عضو به عنوان سهامدار شرکت
 • تعهد یا پرداخت کل سرمایه
 • مدیرعامل شرکت باید دارای حداقل سن 23 سال باشد
 • 1.000.000ریال سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک برای ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود

 • در صورت نیاز به مجوز، ارائه مجوز لازم
 • در صورت انجام امور توسط وکیل، تنظیم و ارائه وکالتنامه
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره

سپس باید شرکتنامه، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و صورتجلسات مجمع عمومی شرکت را تهیه و تکمیل کنید و وارد سامانه ثبت شرکت ها شده و مدارک لازم را بارگذاری نمایید.

.پس از ثبت شرکت باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید که در زیر شرایط اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی را بیان می کنیم


شرایط دریافت کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی

 • دارا بودن حداقل سن 21 سال تمام
 • عدوم محکومیت موثر کیفری
 • برگ پایان خدمت یا برگ معافیت از خدمت برای آقایان
 • سه سال سابقه فعالیت تولیدی یا تجاری با تایید دونفر از افرادی که دارای کارت بازرگانی می باشند یا ارائه مدرک دانشگاهی یا داشتم مجوز تولید از وزراتخانه
 • عدم اشتغال به صورت تمام وقت و عدم استخدام در سازمان های دولتی، وزارتخانه و قوای سه گانه
 • حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی
 • محل کسب متناسب با رشته زمینه فعالیت
 • عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب
 • داشتن اظهارنامه ثبتی و دفاتر قانونی

 

شرایط اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی

 • دارای پروانه کار و اقامت معتبر
 • .مدیران شرکت دولتی و تعاونی و شرکت های با موضوع قانون حفاظت صنابع محدودیتی در رابطه با استخدام در سازمان ها و دستگاه های دولتی ندارند
 • عدم سابقه محکومیت موثر کیفری برای رئیسان هیئت مدیره و هم چنین مدیران عامل شرکت (کسانی که در شرکت های دولتی و شرکت های متعلق به نهادهای انقلابی و شرکت با موضوع قانون حفاظت صنایع فعالیت کرده و دارای حکم مدیریتی از طرف سازمان های دولتی می باشند، از ارائه این گواهی معاف هستند.)

 

:هم چنین بخوانید

ثبت شرکت خارجی در ایران

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۵ بهمن ۰۸:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل و شرایط ثبت شرکت باربری

باربری و حمل و نقل در تجارت یک کشور نقش اساسی دارد به گونه ای که بدون آن نمی توان تجارت انجام داد. از گذشته تا به امروز حمل و نقل از طریق دریا و خشکی رواج بوده و به مرور زمان تکامل یافته است. حمل و نقل در کشورهای صنعتی یکی از مسائل مهم می باشد زیرا یکی از وسایلی است که کالا از طریق آن مبادله می شود و هم چنین در امر سیاحت موثر است. به همین دلیل وسایل حمل و نقل نظیر کشتی، هواپیما، راه آهن، اتوبوس و ... در زندگی روزمره انسان دخالت زیادی دارد. بنابراین ثبت شرکت باربری اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

ثبت شرکت باربری - ثبت یکتا

باربری در امر تجارت نقش مهمی دارد و طبیعی است بدون آن تجارت ممکن نیست. حمل و نقل از راه خشکی و دریا از زمان قدیم معمول بوده و با گذشت زمان تکامل یافته تا به امروز رسیده است.
یک شرکت حمل و نقل بین المللی، یک شخصیت حقوقی است که برای تصدی عملیات حمل و نقل بین المللی کالا که شامل فعالیت های کریری و فورواردی است، تشکیل می شود. این شرکت ها جزو شرکت های تعاونی توزیع بوده و برای تاسیس شرکت باربری به حداقل 7 نفر عضو نیاز است.
برای اینکه عملیات حمل و نقل بین المللی توسط بخش تعاونی، خصوصی و دولتی انجام شود، باید مجوز تاسیس شرکت و پروانه فعالیت از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور گرفته شود.
هر تقاضایی برای تاسیس شرکت باید با توجه به مقتضیات اجتماعی و اقتصادی و سایر عوامل مانند کفایت تعداد شرکت های موجود به تقاضاهای رسیده و هم چنین درصورت نیاز انجام آزمون تخصصی از متقاضیان برای قبول یا رد درخواست تاسیس شرکت بررسی گردد.


شرایط برای اشخاص متقاضی در آزمون تخصصی شرکت (شرایط ثبت شرکت باربری)

 • دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشد
 • به یکی از ادیان رسمی کشور متدین باشد
 • دارای عدم سوء پیشینه موثر کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • انجام خدمت سربازی یا معافیت دائم
 • دارا بودن حداقل سن 25 سال
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم کامل متوسطه
 • داشتن سابقه کار مفید اجرایی در زمینه حمل و نقل که بر اساس مدرک تحصیلی به شرح زیر است:

           دیپلم: 8 سال، فوق دیپلم: 6 سال، لیسانس: 4 سال، فوق لیسانس: 3 سال و دکترا 2 سال

 

مراحل ثبت شرکت باربری

کسانی که در آزمون تاسیس شرکت قبول می شوند باید ظرف مدت حداکثر سه ماه بعد از اعلام نتایج، برای ارائه پیش نویس شرکتنامه، اساسنامه و فهرست اسامی هیئت موسس و سند رسمی مالکیت یا اجاره دفتر به نام خود یا یکی از اعضای هیئت موسس به همراه سایر اطلاعات و مدارک موردنیاز به سازمان مراجعه کند تا کارهای ثبت شرکت حمل و نقل انجام گردد.
هیئت موسس باید حداکثر 6 ماه از تاریخ مجوز ثبت شرکت باربری برای تاسیس شرکت اقدام کند و نسخه کامل مدارک ثبتی و آگهی تاسیس شرکت را که توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شده است، به سازمان ارائه کند. در غیر اینصورت مجوز صادر شده کان لم یکن تلقی می شود.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

شرکت تعاونی چه شرکتی است؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ بهمن ۱۰:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از جدیدترین کسب و کارها که امروزه رونق زیاد پیدا کرده و در میان اقشار جامعه به شدت در حال گسترش است، صحبت کنیم. اگر قصد دارید در حوزه آی تی و برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت کنید و شرکت تخصصی برای طراحی سایت و برنامه نویسی راه اندازی و تاسیس کنید، ابتدا باید برای ثبت شرکت برنامه نویسی یا ثبت شرکت طراحی سایت اقدام کنید که اصولا ثبت شرکت طراحی سایت در قالب شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین نوع ثبت شرکت است.

مطابق قانون تجارت، این شرکت ها قبل از شروع فعالیت های مشاوره، طراحی، تولید، پشتیبانی، توسعه، سخت افزار، آموزش سیستم های نرم افزار و ... باید به نظام صنفی استان خود مراجعه کنند و مجوز فعالیت را دریافت کنند.
ثبت شرکت طراحی سایت - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

 • موضوع فعالیت شرکت بر طبق اساسنامه شرکت در یکی از فعالیت های رایانه ای ذکر شده باشد
 • مدیرعامل دارای حداقل مدرک کارشناسی باشد. در غیر اینصورت باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

          -مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر با سابقه 4 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک دیپلم با سابقه 10 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در سایر رشته ها با سابقه 8 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در رشته های مرتبط، دارای سابقه 6 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

 • ثبت در استان تقاضا شده
 • قرار داشتن مرکز اصلی شرکت در استان تقاضا شده

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت طراحی سایت

 • روزنامه رسمی آگهی تاسیس و آگهی تغییرات
 • کپی مدرک تحصیلی و شناسنامه مدیرعامل
 • کپی اساسنامه
 • کپی آخرین اظهارنامه مالیاتی
 • کپی لیست بیمه
 • کپی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک

 

مراحل ثبت شرکت برنامه نویسی

نظام صنفی رایانه ای استان تقاضاها را برای مدت 15 روز بررسی می کند و نظر نهایی را اعلام می کند. در صورت تایید عضویت برای شرکت هایی که به تازگی تاسیس شده اند، مجوز فعالیت موقت یکساله ظرف 15 روز صادر می شود و در صورت عدم تایید، موارد مغایرت مشخص و اعلام می شود.

طبق بند 5 دستورالعمل سازمان نظام صنفی رایانه ای، این شرکت باید هرسال فرم تکمیل شده خوداظهاری مرتبط با فعالیت های شرکت، تغییرات اساسنامه و روزنامه رسمی و اظهارنامه مالیاتی سالیانه یا برگ تشخیص مالیاتی را برای سازمان نظام صنفی رایانه ای ارسال کنند.

در صورتی که شرکتی پس از پایان سال مالی شرکت خود، به مدت حداکثر 6 ماه مدارک ذکر شده را ارائه نکند، از طرف این سازمان اخطار دریافت کرده و در صورت عدم توجه به اخطار، بعد از 2 ماه از لیست شرکت های مجوز دار به صورت موقت حذف می شود.

 

هم چنین بخوانید:

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

مراحل و شرایط ثبت شرکت باربری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ بهمن ۱۱:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

در گذشته افراد کمی در اوقات فراغت خود به مسافرت میرفتند اما امروزه با شتاب زیاد تحولات اجتماعی و اقتصادی در کشورها و بهبود شرایط کاری و سطح درآمد افراد، به گشت و گذار و جهانگردی اهمیت و توجه زیادی شده است و مردم در زمان های آزاد خود به این مهم توجه ویژه ای می کنند به گونه ای که طبق پیش بینی سازمان جهانگردی تا سال 2000 و پس از آن، تعداد جهانگردان به 650 میلیون نفر میرسد. بنابراین ثبت شرکت جهانگردی از مسائل مهم است که باید به آن پرداخته شود.

ثبت شرکت جهانگردی - ثبت یکتا

تعریف گردشگری

طبق تعاریفی که وجود دارد، به مجموعه فعالیت هایی مثل اقامت، برنامه ریزی سفر، مسافرت به مکان مقصد و بازگشت از آن که در جریان مسافرت افراد گردشگر انجام می شود، گردشگری گفته می شود. هم چنین فعالیت هایی مانند خرید کالاهای مختلف و تعامل با افراد میزبان و مهمان نیز جزو فعالیت های گردشگری محسوب می شود. در واقع گردشگری به مجموعه فعالیت ها و فعل و انفعالاتی که در طول سفر سیاحتگر اتفاق می افتد، گفته می شود.

مصرف کننده یا فرد جهانگرد فعالیت هایی انجام می دهد که در زیر برای شما بیان می کنیم:

 • فعالیت های انجام شده در مقصد به صورت یکنواخت و معین یا غیرپیش بینی شده و متنوع
 • انجام اقدامات اولیه مانند کسب اطلاعات و پرس و جو از فامیل و دوستان و برنامه ریزی برای آماده شدن برای سفر
 • انجام فعالیت های بعد از سفر مانند گفت و گو درباره سفر و تجارت به دست آمدهو چاپ عکس های آن
 • مسافرت به مقصد و بازگشت از آن و توقف های میان مسیر

 

شرایط ثبت شرکت جهانگردی

برای دادن مجوز این شرکت ها حداقل نیازی که وجود دارد، ثبت شرکت جهانگردی می باشد و در واقع ثبت شرکت با اعطای مجوز گره خورده است. این شرکت ها باید حداقل استانداردهای تعیین شده را رعایت کرده تا شایسته احراز رتبه و رتبه بندی شرکت شوند.

 

ضوابط کلی و مراحل ثبت شرکت گردشگری:

 • ارائه نام و نشانی دفتر کار
 • ارائه محلی مناسب به عنوان دفترکار
 • معرفی مدیر فنی شرکت
 • دادن تضمین

 

شرایط اشخاص حقیقی برای ثبت شرکت گردشگری:

 • تابعیت ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تایید مراجع ذی صلاح
 • دارای حداقل سن 25 سال
 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی
 • ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری
 • داشتن حداقل 3 سال سابقه در فعالیت مرتبط و صلاحیت شغلی
 • متدین به دین اسلام یا سایر ادیان رسمی طبق قانون اساسی
 • دارای کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
 • عدم اشتغال به فعالیت دیگر

 

شرایط ثبت شرکت گردشگری برای اشخاص حقوقی:

 • تابعیت ایران
 • ارتباط موضوع فعالیت شخص حقوقی با فعالیت های موضوع آیین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفتر های جهانگردی و مسافرتی

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در کیش

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۰ بهمن ۱۴:۱۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت چند ملیتی

شرکت ها از جهت تشکیل شدن و دارای شخصیت حقوقی شدن، بر اساس قانون کشور محل تشکیل شرکت عمل می کنند و درواقع تابعیت شرکتهای چند ملیتی مطابق با قانون کشور محل تشکیل است. بنابر قانون ثبت شرکت ها، شرکتی که در ایران تشکیل می شود و مرکز اصلیش ایران باشد، ایرانی است. شرکت چند ملیتی نوع خاصی از شرکت نیست و به دلیل گستردگی عملیات تولیدی اش در کشورهای مختلف، به آن شرکت چند ملیتی گفته می شود و باید برای ثبت شرکت چند ملیتی اقدامات لازم انجام شود.

به عنوان مثال شرکتی که در قالب سهامی عام در ایران تشکیل می شود و در کشور های دیگر، شعب مختلفی دارد و کالای تولیدی در ایران را در آن ها تولید می کند، شرکت چند ملیتی محسوب می گردد. شرکت هایی مانند نوکیا و جنرال موتورز از این قسم شرکت ها هستند.

ثبت شرکت چند ملیتی - ثبت یکتا

انواع شرکت های چند ملیتی

 • شرکت مادرParent Company: شرکتی است که مدیریت و کنترل زیرمجموعه های خود را برعهده دارد و سهامش نسبت به شرکت های زیرمجموعه بیش از 50 درصد می باشد.
 • شرکت هلدینگ Holding Company: شرکتی است که کالا تولید نمی کند یا خدماتی ارائه نمی دهد بلکه هدفش، مالکیت سهام شرکت ها برای تشکیل گروه همکاری است.

 

قواعد و شرایط ثبت شرکت چند ملیتی

به دلیل اینکه شرکت چند ملیتی نوع خاصی از شرکت محسوب نمی شود، اداره و ایجاد این گونه شرکت ها قاعده خاصی ندارد. البته اگر ارتباط شرکت با کشورهای دیگر دارای قانون مشخصی برای  اعمال اینگونه شرکت ها داشته باشد، حقوق بین الملل خصوصی هر کشور قانون حاکم را مشخص می کند. هم چنین ثبت شرکت چند ملیتی در ایران نیاز به اخذ تصدیق نامه در این کشور دارد.

 

مدارک برای ثبت شرکت چند ملیتی

 • ارائه درخواست کتبی برای ثبت شرکت به اداره ثبت علائم تجاری با ذکر نام کشورهای موردنظر
 • اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران و کپی آن برای ثبت در پرونده
 • کپی برابر اصل گواهی ثبت برند
 • تکمیل فرم مخصوص برای ثبت شرکت بین المللی و ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی
 • مدارک هویتی مانند کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیران و صاحبان حق امضای شرکت
 • پرداخت هزینه های لازم برای ثبت شرکت چند ملیتی به اداره ثبت شرکت های بین المللی در کشور میزبان
 • ارائه کپی پاسپورت اعضای شرکت
 • ارائه وکالت نامه در صورت انجام امور توسط وکیل
 • تهیه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت و امضا شده توسط مدیران و صاحبان حق امضای شرکت و با مهر شرکت

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت خارجی در ایران

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۱ بهمن ۱۲:۱۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مراحل ثبت شرکت چند منظوره

کسانی که برای ثبت شرکت چند منظوره متقاضی هستند می توانند در زمینه های صادرات، واردات، تولید و توزیع فعالیت کنند و حوزه فعالیت بسیار گسترده ای دارند. مرزهای فعالیت برای اینگونه شرکت ها از لحاظ داخلی و خارجی مشخص نبوده که باعث شده ثبت شرکت چند منظوره حساسیت و پیچیدگی خاصی داشته باشد. در این مطلب مراحل و مدارک برای ثبت شرکت چند منظوره را بیان می کنیم.

ثبت شرکت چند منظوره - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت چند منظوره

 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت
 • ارائه اساسنامه شرکت با مهر شرکت و امضای تمامی سهامداران
 • تکمیل و ارائه شرکت نامه شرکت چند منظوره
 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت چند منظوره
 • ارائه صورتجلسه مجمع عمومی هیئت مدیره و موسسین و امضا توسط مدیران منتخب مجمع، بازرسین و سهامداران
 • ارائه برگ تقاضانامه و تکمیل و امضا توسط تمامی سهامداران
 • کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی سهامداران در صورتی که مدیرعامل خارج از اعضای هیئت مدیره باشد، بازرسین و اعضای هیئت مدیره
 • ارائه معرفی نامه نمایندگان، در صورت انتخاب سهامداران و اعضای هیئت مدیره از میان اشخاص حقوقی
 • ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار برای غیردولتی بودن شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هئیت مدیره
 • در صورت غیر نقدی بودن بخشی از سرمایه شرکت، ارائه تقویم نامه کارشناس دادگستری و در صورت غیرمنقول بودن، ارائه مستندات مربوطه
 • دریافت مجوز در صورت تشخیص کارشناس ثبت شرکت ها

 

مراحل ثبت شرکت چند منظوره

کلیه مدارک ذکر شده در بالا را داخل پوشه ای پانچ کرده و به اداره ثبت شرکتها ارائه دهید. سپس متصدی ثبت با دریافت مدارک و برسی پرونده، آن را در اختیار کاربران کامپیوتر می گذارد. تمامی مدارک و اسناد پرونده در سیستم وارد می شود و متقاضی در صورت نیاز می تواند وارد سیستم شود. سپس مدارک توسط کارشناس تاسیس شرکت بررسی می شود و آگهی تاسیس شرکت صادر می گردد. در نهایت باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و ذیل دفتر ثبت را امضا کنید و در روزنامه رسمی درج کنید.
 


هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت چند ملیتی

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۲ بهمن ۰۱:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل ثبت شرکت در مازندران

مراحل ثبت شرکت در مازندران

 چنانچه قصد ثبت شرکت در مازندران را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان مازندران را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.مازندران متقاضیان محترم ثبت شرکت در مازندران می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

درخواست ثبت شرکت در مازندران
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 

}

نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۹ تیر ۱۷:۰۴ بعد از ظهر(5 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در گیلان و هزینه ثبت شرکت در گیلان

مراحل ثبت شرکت در گیلان

 چنانچه قصد ثبت شرکت در گیلان را دارید کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید. مشاورین ما با شما تماس گرفته بعد از انجام تمام مراحل ثبت شرکت ، به شما تاریخ مراجعه به اداره کل ثبت استان گیلان را داده و در تاریخ مورد نظر برای دریافت آگهی ثبت به اداره کل ثبت استان مراجعه خواهید نمود.

متقاضیان محترم ثبت شرکت در گیلان می توانند با  تکمیل فرم ذیل ضمن استفاده از مشاوره ی کاملا رایگان دپارتمان ثبت شرکت به شکل کاملا تخصصی توسط مشاوران حقوقی - ثبتی  در مجتمع ثبت قانونمداران یکتا  و همچنین بهره مندی از تخفیفات ویژه ی قراردادهایی که از طریق سایت منعقد می گردند ، با فشردن کلید ثبت درخواست، نسبت به تسهیل و تسریع روند ثبتی خود در تهران و اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران مبادرت بورزند.

 

 

درخواست ثبت شرکت در گیلان
 • دریافت تخفیفات ویژه برای متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کرده اند.
 • بهره مندی از مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت.
 
 
نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ بهمن ۰۲:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در چابهار و هزینه ثبت شرکت در چابهار | ۵۴۰۷۱−۰۲۱

مراحل ثبت شرکت در چابهار

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در چابهار

مدت زمان ثبت شرکت در چابهار

هزینه ثبت شرکت در چابهار

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار

مراحل ثبت شرکت در چابهار

نخستین مرحله ثبت شرکت در چابهار انتخاب حوزه فعالیت شرکت می باشد. در ادامه باید نوع شرکت مورد نظر خود را انتخاب نمایید که معمولا شرکت ها از نوع شرکت با مسولیت محدود یا شرکت سهامی خاص هستند.

بعد از انتخاب نوع شرکت و زمینه فعالیت آن نوبت به انتخاب نام شرکت می رسد. به منظور انتخاب نام مناسب شرکت می بایست ۵ نام پیشنهادی به ترتیب اولویت انتخاب کنید.

حال با ارایه مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار ما باقی مراحل را برای شما انجام خواهیم داد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار

مدارک شناسایی اعضاء، هیئت مدیره، شرکا و سهامداران

گواهی عدم سوء پیشینه

تنظیم اوراق اساسی شرکت که عبارتند از اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه و متن صورتجلسه. البته این موارد توسط کارشناسان ثبت یکتا تهیه و تنظیم خواهند شد.

 

مدت زمان ثبت شرکت در چابهار

با توجه به نوع شرکت مورد نظر شما، زمان ثبت شرکت در چابهار کمی متغیر می باشد. اما به طور معمول در حدود دوهفته یا ۱۴ روز کاری ثبت شرکت شما انجام خواهد شد.

 

هزینه ثبت شرکت در چابهار

هزینه های ثبت شرکت به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم می شوند. با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت مشخص می گردد.

 

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در چابهار صدهزارتومان می باشد.

 

 

نویسنده : ثبت شرکت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۰ بهمن ۰۳:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مراحل ثبت شرکت هلدینگ

شرکتی سهامی که مالکیت سهام شرکت دیگری را برعهده دارد، شرکت هلدینگ می گویند. در این صورت سهام شرکت هلدینگ بیش از 50 درصد سهام در مقابل شرکت زیرمجموعه دیگر می باشد. شرکت هلدینگ دارای نام های مختلفی است که می توان از آن ها به شرکت مادر، شرکت کنترل کننده، شرکت دارنده، شرکت مالک و شرکت صاحب سهام اشاره کرد. در این مطلب مراحل لازم برای ثبت شرکت هلدینگ را بیان خواهیم کرد.

ثبت شرکت هلدینگ - ثبت یکتا

انواع شرکت هلدینگ

 • شرکت هلدینگ ایجاد شده از یک شرکت بزرگ
 • شرکت هلدینگ مختلط ایجاد شده از شرکت های با فعالیت های مختلف
 • شرکت هلدینگ محصولی که همه شرکت هایش تولید کننده یک نوع محصول هستند
 • شرکت هلدینگ زنجیره تامین که دارای یک هدف مشترک اما با فعالیت های گوناگون هستند


مدارک برای ثبت شرکت هلدینگ

 • ارائه نامه نمایندگی از شرکت مادر که برای ثبت شرکت هلدینگ صادر شده است
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نماینده شرکت مادر و اعضای هیئت مدیره و بازرسان
 • ارائه مدارک شناسایی شامل کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت هلدینگ
 • آگهی تاسیس شرکت مادر
 • ارائه مدارک شناسایی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت هلدینگ

 

مراحل ثبت شرکت هلدینگ

 • در ابتدا متقاضی ثبت شرکت باید درخواستش را طبق فرم "تقاضای صدور مجوز تاسیس شرکت مادر" همراه با فرم پرسشنامه داوطلب سمت مدیرعاملی با عضویت در هیئت مدیره که توسط اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل پیشنهادی برای مدیریت نظارت بر نهادهای مالی تکمیل شده است، ارسال نماید. سپس سازمان در صورت کامل بودن مدارک و احراز شرایط لازم، موافقت اصولی خود را با تاسیس شرکت هلدینگ اعلام کند.
 • در صورتی که موافقت اصولی اخذ شد، شرکت باید مدارکی را که سازمان اعلام کرده است، طی زمان مشخصی تکمیل کرده و پس از تکمیل مدارک، سازمان نامه ای مبتنی بر اجازه تاسیس شرکت و ثبت در مرجع ثبت شرکتها صادر می کند.
 • پس از اینکه با تاسیس شرکت موافقت شد، متقاضی باید در مرجع ثبت شرکتها شرکت را ثبت کرده و مدارک مرتبط را به این سازمان ارائه کند. پس از ثبت نهاد مالی، شرکت مدارک برای ثبت شرکت هلدینگ را به سازمان ارائه کرده و در صورت احراز شرایط لازم، مجوز فعالیت شرکت صادر می شود.

  بر طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل سرمایه شرکت هلدینگ باید برای ثبت شرکت سهامی خاص 50.000.000.000 ریال و برای ثبت شرکت سهامی عام 100.000.000.000 ریال باشد.

در صورتی که عبارت"هولدینگ" قبل از نام اصلی شرکت وجود داشته باشد، باید قبل از ثبت شرکت از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز مورد نیاز را اخذ کنید در غیر اینصورت، نیازی به دریافت مجوز نیست. هم چنین موضوع فعالیت شرکت هلدینگ به وسیله شرکت های زیر مجموعه و در صورت نیاز، با تصویب مجمع عمومی شرکت مشخص می گردد.

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مراحل ثبت شرکت چند منظوره

ثبت شرکت چند ملیتی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۲ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل ثبت شرکت بیمه چگونه است؟

شرکت بیمه بر اساس قرارداد بیمه موظف است در مقابل هزینه ای که از فرد یا شرکتی که دریافت می کند، زیان وارد شده به بیمه گذار که در صورت بروز حادثه ای ناخواسته به وجود آمده است، پرداخت کند. بر این اساس انواع بیمه های مختلف وجود دارد که قبل از ثبت شرکت بیمه و نحوه ثبت شرکت بیمه، برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت بیمه - ثبت یکتا

انواع بیمه در شرکت بیمه

پس از اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، تمامی شرکت های بیمه خصوصی در ایران ملی شدند و از سال 1367 انجام عملیات بیمه بر اساس قانون اداره امور شرکت های بیمه در اختیار چهار شرکت بیمه یعنی بیمه ایران، بیمه البرز، بیمه آسیا و بیمه دانا قرار گرفت.

این بیمه ها شامل سه نوع می باشد:

 • بیمه مسئولیت
 • بیمه اشیاء
 • بیمه اشخاص

بیمه مسئولیت شامل بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه و بیه مسئولیت حرفه ای پزشکان می باشد.

بیمه اشیاء شامل بیمه دزدی، بیمه باربری، بیمه بدنه اتومبیل و ... است

و در آخر بیمه اشخاص بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه عمر و ... را پشتیبانی می کند.

 

شرایط ثبت شرکت بیمه و تاسیس آن

 • تهیه اساسنامه بر اساس نمونه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 • موضوع فعالیت نماینده حقوقی به صورت انحصاری نمایندگی بیمه باید باشد.
 • حداقل تعداد اعضای هیئت مدیره 3 نفر
 • سرمایه اولیه به میزان حداقل 1.000.000.000 ریال
 • اظهارنامه ثبت نمایندگی حقوقی بیمه و تادیه به نام آن
 • تشکیل و ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص یا شرکت تعاونی متعارف
 • ارائه گواهی نامه بانکی مبنی بر تادیه نقدی سرمایه حداقل به میزان 50 درصد کل سرمایه
 • داشتن شرایط ذکر شده در ماده 5 آیین نامه 75 برای مدیر عامل و حداقل یک عضو هیئت مدیره
 • ارائه صورت کامل اسامی سهامداران و مدیران به همراه سهام آن ها
 • ارائه صورت جلسات مجمع عمومی موسس و هیئت مدیره
 • گواهی عدم سوء پیشینه

 

شرایط برای شخص حقیقی متقاضی اخذ پروانه نمایندگی بیمه

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم حجر 
 • اعتقاد به اسلام با یکی دیگر از ادیان رسمی کشور
 • عدم سوء پیشینه کیفری و سابقه محکومیت
 • دارا بودن یکی از شرایط زیر:

حداقل مدرک کارشناسی در رشته بیمه یا سایر رشته ها با گرایش بیمه بدون نیاز به سابقه کار بیمه - حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های اقتصاد، آمار، مدیریت، حقوق، حسابداری و امور مالی با سابقه یکسال بیمه – حداقل مدرک کارشناسی در سایر رشته ها با دوسال سابقه کار بیمه ای – حداقل مدرک دیپلم با سه سال سابقه کار بیمه

 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • گذراندن دوره کارآموزی به مدت 15 روز اداری در شرکت بیمه مربوطه
 • گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم
 • موفقیت در آزمون نمایندگی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران 

 

هم چنین بخوانید:

شرایط و مدارک ثبت شرکت بازرگانی

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت جهانگردی

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس و ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی باید از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مجوز لازم را دریافت کرد. این موسسات موضوع فعالیتشان محدود است که از آن ها می توان به مواردی از قبیل تاسیس و تغییرات موسسات خدمات انتظامی، حفاظتی، مراقبتی مانند حفاظت از اماکن و تاسیسات خصوصی و دولتی مثل مجتمع های مسکونی و تجاری و محلات، صندوق های قرض الحسنه، حفاظت از شعب غیر مادر و بانک های خصوصی، دولتی و موسسات مالی و اعتباری، تولید و نصب سامانه های حفاظتی الکترونیکی و حمل پول و اوراق بهادار اشاره کرد.

ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت حفاظتی مراقبتی

برای تاسیس شرکت حفاظتی باید ابتدا اساسنامه ای را که از سوی نیروی انتظامی مورد تایید است، ارائه شود و پس از آن باید تمامی مدارک شرکت توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تایید شود. اعضای هیئت مدیره موسسات حفاظتی باید شامل حداقل 5 و حداکثر 7 نفر باشند که 2 نفر از آن ها رییس هیئت مدیره و مدیر عامل است که باید از میان بازنشستگان عالی رتبه نیروهای انتظامی انتخاب گردند. هم چنین هیئت مدیره باید دارای شرایط عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری، عدم اشتغال به کار در نهادهای دولتی، لشگری و کشوری و موسسات عمومی غیردولتی و تابعیت ایران باشند. حداقل مدرک تحصیلی برای اعضای هیئت مدیره فوق دیپلم می باشد و عضویت بیش از 2 نفر از اعضای یک خانواده در هیئت مدیره موسسات حفاظتی ممنوع است.

 

مراحل ثبت شرکت حفاظتی

برای تاسیس موسسات حفاظتی باید هیئت مدیره تقاضایش را به مرکز انتظام استان متبوع ارائه نماید. این درخواست با ارسال به مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا و بررسی های لازم، اقدام و پیگیری می شود. سپس هیئت مدیره باید فرم های مربوطه که شامل فرم عدم سوء پیشینه، تاییدیه پزشکی، عدم اعتیاد و عدم پیشینه های امنیتی و ... است، تهیه کند. پس از تکمیل فرم ها و ضمیمه نظریه حفاظت اطلاعات، با تایید مدارک لازم توسط مرکز انتظامی ناجا، اوراق به اداره ثبت شرکت ها ارائه شده و ثبت می گردد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت بیمه چگونه است؟

شرایط و مراحل ثبت شرکت هلدینگ

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چه مدارکی برای ثبت شرکت مهندسی نیاز است؟

شرکت مهندسی شخصیت حقوقی مستقل دارد که برای انجام پروژه های مهندسی توسط مهندسان ثبت می شود. شرکت مهندسی در موضوع فعالیت شرکت و نام شرکت با شرکت های دیگر متفاوت است. برای اینکه برای ثبت شرکت مهندسی اقدام کنید، به مدرک تحصیلی نیازی نیست مگر اینکه در اسم شرکت از واژه "مهندسی" استفاده شود. در اینصورت باید یکی از اعضای این شرکت دارای مدرک مهندسی مرتبط با موضوع شرکت باشد. شرکت مهندسی در دو قالب شرکت مهندسی سهامی خاص و شرکت مهندسی با مسئولیت محدود به ثبت می رسد. در ادامه مدارک و شرایط برای ثبت شرکت فنی مهندسی را ذکر خواهیم کرد.

ثبت شرکت مهندسی - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت مهندسی

برای ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود، شرکت باید دارای حداقل 2 نفر عضو و حداقل 1.000.000 ریال سرمایه اولیه باشد. در صورتی درخواست ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص، باید شرکت دارای حداقل 3 نفر عضو 2 نفر بازرس که جزو اعضا نبوده، باشد و حداقل 1.000.000 ریال سرمایه داشته باشد که حداقل 25 درصد آن نقدا باید پرداخت گردد.
 

مدارک برای ثبت شرکت مهندسی

برای ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص و با مسئولیت محدود مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مجوز در صورت نیاز به مجوز موضوع
 • امضای اقرارنامه

 

مدارک برای صدور جواز تاسیس شرکت فنی مهندسی

شخصیت حقیقی:

 • ارائه فرم درخواست و پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی
 • ارائه گواهینامه دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت مرتبط با زمینه و گواهی عضویت در انجمن های علمی و فنی مهندسی
 • عضویت در انجمن مشاوران فنی و مهندسی استان مربوطه
 • فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی
 • ارائه فیش واریزی به حساب خزانه کل در بانک ملی به شماره 310/32 به مبلغ 100.000 ریال
 • سوابق فعالیت در پروژه های صنعتی و معدنی مرتبط

شخصیت حقوقی:

 • ارائه فرم درخواست و پرسشنامه صدور جواز تاسیس واحد فنی مهندسی
 • آگهی تاسیس و روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • عضویت در انجمن مشاوران فنی و مهندسی استان مربوطه
 • ارائه گواهینامه دوره های آموزشی مرتبط برای اعضای هیئت مدیره
 • داشتن سابقه فعالیت در پروژه های صنعتی و معدنی
 • ارائه عضویت در انجمن های علمی و فنی مهندسی
 • فتوکپی شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی اعضای هیئت مدیره
 • ارائه فیش واریزی به حساب خزانه کل در بانک ملی به شماره 310/32 به مبلغ 100.000 ریال

اگر در نام شرکت از واژه مهندسین استفاده شد، باید برای ثبت شرکت، مدارک بیش از یک مهندس ارائه شود. هم چنین اگر از کلمه مهندسی و فنی مهندسی استفاده شد، باید یک مدرک مهندسی یا فنی مهندسی علاوه بر مدارک لازم ارائه کنید. در صورت استفاده از واژه گروه مهندسین در نام شرکت باید کلیه اعضا مدرک مهندسی داشته و موقع ثبت شرکت مدرک تحصیلی مهندسی کلیه اعضا ارائه گردد.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

اهمیت ثبت شرکت دانش بنیان

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۰ تیر ۱۷:۰۴ بعد از ظهر(5 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل ثبت شرکت خدمات کشاورزی

کسانی که برای ثبت شرکت خدمات کشاورزی متقاضی هستند و موضوع فعالیت آن ها شامل مواردی مانند فرآوری نهاده های گیاهی، تولید نباتات و گیاهان، ساخت، تولید، بسته بندی، ورود و توزیع کلیه آفات نباتی و علف کش ها، حشرات مفید و انگل های مورد استفاده برای آفات نباتی، توزیع و فروش سموم دفع آفات گیاهان، ورود ریشه، بذر پیاز قلمه، نهال و ... باشد، می توانند با گرفتن مجوز از وزارت جهاد کشاورزی برای ثبت شرکت کشاورزی اقدام نمایند.

با انجام مراحل ثبت شرکت خدمات کشاورزی و آماده کردن مدارک لازم و دارا بودن شرایط خاص، می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. هم چنین این امور می تواند توسط کارشناسان و متخصصین ثبت شرکت ثبت یکتا انجام شود. این نوع ثبت شرکت در قالب ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام می شود.

ثبت شرکت خدمات کشاورزی - ثبت یکتا

مدارک و شرایط ثبت شرکت خدمات کشاورزی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • اقرارنامه امضا گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت خدمات کشاورزی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید

 

هم چنین بخوانید:

اخذ رتبه کشاورزی و رشته های زمینه گرید کشاورزی | ساجات

مراحل ثبت برند مواد غذایی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ اسفند ۱۰:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چگونگی و نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

امروزه با توسعه تکنولوژی و فعالیت های مربوط به فناوری و کامپیوتر، اشخاص بیش از پیش علاقه مند شدند تا وارد این حیطه شوند و در آن کار کنند تا بتوانند نیازهای اکثر مردم را در این دنیای مدرن پاسخگو باشند. به همین دلیل ثبت شرکت خدمات کامپیوتری گسترش بیشتری پیدا کرده است و درباره چگونگی ثبت شرکت خدمات کامپیوتری جستجو می شود. شرکت هایی را که موضوع فعالیتشان مربوط به کامپیوتر باشد (سخت افزار یا نرم افزار)، شرکت خدمات کامپیوتری نامیده می شوند. ما در این مطلب شما را با نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت خدمات کامپیوتری - ثبت یکتا

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

 • کپی روزنامه رسمی آگهی تاسیس و ثبت شرکت و آگهی تغییرات
 • کپی برابر اصل مدرک تحصیلی و شناسنامه مدیرعامل
 • کپی اساسنامه شرکت
 • کپی تغییرات در اساسنامه شرکت و ثبتش
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی
 • کپی لیست بیمه در صورت تازه تاسیس شدن شرکت
 • کپی برگه احراز صلاحیت مدیرعامل
 • کپی رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک
 • مدیرعامل دارای حداقل مدرک کارشناسی در زمینه انفورماتیک باشد. در غیر اینصورت باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

          -مدرک فوق دیپلم رشته کامپیوتر با سابقه 4 سال فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک دیپلم با سابقه 8 تا 10 سال فعالیت یا مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم در رشته ای غیر از کامپیوتر با سابقه 6 سال فعالیت یا مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -مدرک فوق دیپلم با سابقه 4 سال مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات

          -داشتن لیسانس درسایر رشته های فنی و مهندسی

شرکت هایی که توسط شورای عالی انفورماتیک پس از ثبت، با موضوع فعالیت منحصر در زمینه انفورماتیک احراز صلاحیت شوند. این موضوعات می تواند مرتبط با فعالیت های دیجیتالی و فرهنگی باشد مانند تهیه و عرضه بسته های نرم افزار رسانه ای یا بسته های نرم افزاری رسانه پرداز یا مربوط به خدمات پشتیبانی خدمات و فروش نرم افزار و سخت افزار، ویرایش و طراحی و برگزاری دوره های آموزشی طراحی و گرافیک و خدمات مرتبط به قصد انتفاع باشد.

 

چگونگی ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

برای ثبت شرکت کامپیوتری، متقاضی باید مدارک را به نظام صنفی رایانه بدهد و پس از تایید مدارک، مجوز فعالیت یکساله دریافت کند. این شرکت ها باید هرسال تمامی اطلاعات مرتبط با مدارک داده شده را برای سازمان صنفی رایانه ای استان ارسال کنند، در غیراینصورت مجوز فعالیتشان به صورت موقت لغو می گردد.
در صورت ثبت شرکت قبل از تشکیل نظام صنفی رایانه ای استان، حداکثر 6 ماه پیش از تشکیل این نظام باید برای گرفتن مجوز فعالیت اقدام کنند، در غیراینصورت نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند. متقاضیان ثبت شرکت کامپیوتری باید مجوز فعالیت را در همان استان دریافت کنند و در صورت داشتن شعب متعدد در استان های مختلف، نیازی به گرفتن مجوز فعالیت در همه استان ها نیست.
 

هم چنین بخوانید:

مراحل و شرایط ثبت شرکت طراحی سایت

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۹ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت تغییرات شرکت تعاونی به چه صورت است؟

برخی از اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت خود، نیازمند تغییر در اطلاعات شرکت هستند. اگر این اشخاص شرکت تعاونی داشته باشند، برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی باید اداره تعاون و اداره ثبت شرکتها با یکدیگر هماهنگ بوده و طبق قوانین تغییرات ثبت گردد. نمونه ای از تغییرات شرکت عبارت است از:

 • الحاق به موضوع
 • تغییر نام
 • تغییر موضوع
 • افزایش یا کاهش سرمایه
 • نقل و انتقال سهام
 • تغییر حق امضا
 • ورود یا خروج شریک
 • تعیین اعضا هیئت مدیره
 • تغییر آدرس
 • تعیین سمت ها
 • و ...

ثبت تغییرات شرکت تعاونی - ثبت یکتا

مجمع عمومی که به دو صورت مجمع عمومی عادی و فوق العاده تشکیل می گردد، بالاترین مرجعی است که در امور شرکت های تعاونی نظارت می کند و درباره آن ها تصمیم می گیرد.

مجمع عمومی، مکانی برای ابراز نظرات اعضا است که باید مطابق قانون، اساسنامه شرکت تعاونی و دستور العمل های تصویب شده وزارت تعاون باشد. در اتخاذ تصمیم گیری نهایی، دستیابی به اتفاق آرا کمی مشکل می باشد بنابراین در جلسات عمومی، تصمیمات با اکثریت آرا گرفته می شود. البته هیئت مدیره هم می تواند علاوه برای مجمع عمومی، برای اداره شرکت تعاونی تصمیماتی را بگیرد. تفاوت بین هیئت مدیره و مجمع عمومی این است که تصمیمات اتخاذ شده در مجمع با حضور اعضا و رای آن ها گرفته می شود ولی هیئت مدیره منتخب مجمع عمومی بوده و به عنوان نماینده شرکت تعاونی تصمیم گیری را انجام می دهد. پس از انجام تغییرات مورد نیاز توسط مجمع عمومی فوق العاده، می توان برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی و انجام مراحل قانونی اقدام کرد.

 

وظایف مجمع عمومی عادی

 • انتخاب هیئت مدیره، بازرس یا بازرسان
 • تصمیم گیری درباره ترازنامه، حساب سود و زیان و گزارش های مالی هیئت مدیره
 • تصمیم گیری درباره کاهش یا افزایش سرمایه
 • تصمیم گیری در مورد پرداخت سود و ذخایر و تقسیم آن مطابق اساسنامه
 • مشخص کردن روزنامه کثیرالانتشار برای درج کردن آگهی های شرکت تعاونی
 • تصویب دستورالعمل و مقررات داخلی شرکت
 • تصویب بودجه جاری، سرمایه گذاری، تعیین برنامه شرکت و اعتبارات و وام های درخواستی
 • انجام سایر وظایف مطابق با قوانین و مقررات مشخص شده برای مجمع عمومی عادی

 

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

 • تغییر موارد اساسنامه شرکت تعاونی
 • اتخاذ تصمیم درباره گزارش بازرسان مبنی بر تخلفات مدیر عامل و هیئت مدیره
 • اتخاذ تصمیم در مورد عزل هیئت مدیره یا قبول استعفای هیئت مدیره
 • تصمیم گیری در مورد انحلال شرکت تعاونی
 • اتخاذ تصمیم درباره ادغام شرکت با شرکت تعاونی دیگر

بعضی از مواردی که در اساسنامه شرکت تعاونی بیان شده است، به هیچ عنوان نمی تواند تغییر کند و حتی مجمع عمومی فوق العاده قادر به تغییر آن ها نیست. این موارد عبارتند از:

 • بی نام بودن سهام
 • مقدار حداقل و حداکثری ذخایر قانونی
 • حق رای اعضا
 • و مواردی که در مورد آن ها تصریح قانونی وجود دارد

 

وزارت تعاونی اساسنامه شرکت تعاونی تهیه شده را در زمان تاسیس شرکت در اختیار هیئت موسس قرار می دهد. مطالبی که در اساسنامه جای خالی است، توسط هیئت موسس تکمیل شده و به همراه سایر مطالب اساسنامه توسط اولین مجمع عمومی عادی تصویب می شود اما توسط مجمع عمومی فوق العاده قابل تغییر می باشد. برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی، مجمع عمومی فوق العاده می تواند موارد که مخالف قوانین و دستور العمل ها نمی باشد و مطابق با اهداف شرکت تعاونی است، به اساسنامه اضافه نماید.
 

هم چنین بخوانید:

نحوه ثبت شرکت تعاونی روستایی

تمامی نکات درباره نحوه ثبت شرکت تعاونی کشاورزی

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۵ اردیبهشت ۰۶:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری

شرکت فرهنگی هنری موسسه ای است که برای دستیابی به اهداف فرهنگی و هنری با مسئولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی به صورت دولتی، خصوصی یا عمومی تشکیل گردد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فعالیت های آن ها نظارت داشته باشد و مجوز تاسیس و ثبت شرکت فرهنگی هنری را صادر نماید. نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری را در زیر به صورت مفصل توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت فرهنگی هنری - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت فرهنگی هنری

شرایط عمومی ثبت شرکت فرهنگی هنری عبارت است از:

 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • تابعیت ایرانی
 • داشتن حسن شهرت
 • عدوم ورشکستگی و محجوریت
 • دارا بودن حداقل سن 25 سال برای افراد متاهل و 27 سال برای افراد مجرد
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت
 • حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
 • عدم وابستگی اعضای شرکت به تشکیلات رژیم سابق(پهلوی)

و شرایط اختصاصی ثبت شرکت موسسه فرهنگی هنری عبارت است از:

 • صلاحیت علمی و تخصصی مرتبط با موضوع فعالیت شرکت
 • داشتن حداقل 6 ماه سابقه فعالیت در موسسات فرهنگی هنری
 • داشتن مدارک مورد نیاز مانند: عدم سوء پیشینه، اساسنامه، صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره، فرم خلاصه مصاحبه تخصصی اعضاء موسسه، مستندات سوابق فرهنگی، استعلام از مراکز و محل کار متقاضیان، استعلام حراست
   

 

مراحل ثبت شرکت فرهنگی هنری

مدارک مورد نیاز برای ثبت مجوز و ثبت موسسه فرهنگی هنری عبارت است از:

 • تقاضانامه تایپ شده و اساسنامه پیشنهادی تایپ شده و امضا شدن این مدارک توسط مدیر مسئول
 • 3 نسخه از کپی کارت ملی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 3 نسخه از کپی تمام صفحات شناسنامه مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • 6 قطعه عکس سه در چهار
 • پرسش نامه ی فردی مدیر مسئول و اعضاء هیات موسس به صورت تایپ شده در 2 نسخه
 • کپی کارت پایان خدمت یا معافیت مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • مستندات فرهنگی مرتبط با اعضا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی مدرک تحصیلی مدیر مسئول و اعضای هیئت موسس
 • صورتجلسه ی مجمع عمومی و سپس مجوز مرتبط
   

 

نکات مهم در ارتباط با شرایط ثبت موسسه فرهنگی هنری

 • دوره اعتبار مجوز یا همان پروانه فعالیت یکساله می باشد.
 • آموزشگاه های هنری به مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تاسیس نیاز دارند.
 • شرکت هایی که موضوع فعالیت شان، آموزش فنی و حرفه ای می باشد، باید حتما مجوز لازم را از وزارت کار و امور اجتماعی دریافت کنند.

هم چنین بخوانید:

چگونگی ثبت شرکت تبلیغاتی

مراحل ثبت شرکت تجهیزات پزشکی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ اردیبهشت ۰۶:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت فیلمسازی به چه مدارکی نیاز دارد؟

با توجه به رونق فیلمسازی در کشور ما در تلویزیون، سینما و نمایش خانگی، ثبت شرکت فیلمسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. بنابراین ما در این مطلب درباره شرایط و مراحل ثبت شرکت فیلمسازی صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت فیلمسازی - ثبت یکتا

برای ثبت شرکت فیلمسازی ابتدا باید مجوز ثبت شرکت از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شود. برای این منظور مدیرعامل شرکت باید دارای شرایطی باشد. این شرایط عبارت است از:

 • دارای حداقل مدرک لیسانس در زمینه مرتبط
 • اعتقاد داشتن به دین اسلامی یا ادیان شناخته شده در قانون اساسی
 • دارای حداقل سن 27 سال
 • عدم سوء سابقه مالی و ورشکستگی به تقصیر
 • دارای سوابق و تجارب کافی در ارتباط با فیلمسازی
 • عدم سوء پیشینه کیفری و اعتیاد به مواد مخدر
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • دارای کارت پایان خدمت یا معافیت

البته به این نکته نیز دقت کنید که مدیرعامل شرکت تولید فیلم های غیر سینمایی نباید در زمانی که مجوز لازم را درخواست می کند، در سازمان ها یا ادارات دولتی مشغول به کار باشد. هم چنین نباید مدیرعامل شرکت یا موسسه دیگری نیز باشد.

 

ثبت شرکت فیلمسازی با مسئولیت محدود

در این نوع شرکت، دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری با یکدیگر شریک شده و بر اساس میزان سهام خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت فیلمسازی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • اقرارنامه امضا گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

 

ثبت شرکت فیلمسازی سهامی خاص

این نوع شرکت، بازرگانی بوده و سرمایه آن توسط موسسین تامین می شود. این سرمایه بر اساس سهام می باشد و هر صاحب سهمی مسئولیتش در شرکت، محدود به مبلغ اسمی سهام می باشد.

 

مدارک و شرایط ثبت شرکت فیلمسازی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • در این نوع ثبت شرکت اوراق قرضه قابل انتشار نیست و سهامش قابل عرضه در بورس نمی باشد
 • انتقال سهام باید با توافق شرکا صورت گیرد

  هم چنین بخوانید:
  نحوه ثبت شرکت فرهنگی هنری
  چگونگی و نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۷ اردیبهشت ۱۵:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت نفت و گاز چیست؟

شرکت انرژی در حوزه نفت و گاز به صورت تخصصی فعالیت می کند. موضوع فعالیت شرکت نفت و گاز را می توان لوله کشی خطوط نفت و گاز، تامین تجهیزات و مواد مورد نیاز صنایع نفت و گاز، حفاری در حوزه نفت و گاز، بهینه سازی مصرف سوخت و ... بیان کرد. برای ثبت شرکت نفت و گاز می توان در دو قالب سهامی خاص یا با مسئولیت محدود اقدام کرد. در زیر شرایط و مدارکی را که برای این نوع ثبت شرکت وجود دارد، بیان می کنیم.

ثبت شرکت نفت و گاز - ثبت یکتا

شرایط ثبت شرکت نفت و گاز با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد

 

مدارک ثبت شرکت نفت و گاز با مسئولیت محدود

 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • اقرارنامه امضا گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

 

شرایط ثبت شرکت انرژی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند

 

مدارک ثبت شرکت انرژی سهامی خاص

 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید

 

به این نکته دقت کنید که برای صنایع بالادستی حوزه ی نفت و گاز و پتروشیمی باید از وزارت نفت مجوز لازم را دریافت کرد اما صنایع پایین دستی غیر حاکمیتی مانند لوله کشی نفت و گاز و مهندسی نفت و گاز به دریافت مجوز نیازی ندارد.

هم چنین بخوانید:

شرایط اخذ رتبه نفت و گاز چیست؟
شرایط اخذ رتبه شرکت ساختمانی چیست؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ اردیبهشت ۱۵:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چگونگی ثبت شرکت فضای سبز

فضای سبز یکی از نیازهای شهرنشینان و زندگی شهری می باشد و ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی و ... دارد. مهم ترین کاربرد فضای سبز جذب دی اکسید کربن و گاز های سرما و تولید اکسیژن برای بهبود شرایط آب و هوای شهر و کم شدن آلودگی است. بنابراین طبیعی است که مسئله ثبت شرکت فضای سبز اهمیت دوچندان پیدا کند.

فضای سبز نوعی از سطوح کاربری زمین شهری است که یا انسان ساخت است یا با پوشش طبیعی ساخته می شود. شرکت پیمانکاری فضای سبز با هدف زیباسازی فضای شهری و ایجاد اکوسیستم های فعال طبیعی در فضای شهری برای بهبود کیفیت زیست محیطی ایجاد می شوند.

ثبت شرکت فضای سبز - ثبت یکتا

فعالیت های شرکت های پیمانکاری فضای سبز

 • ایجاد پارک های مصنوعی
 • ایجاد فضای سبز درون شهری
 • ایجاد فضای سبز عمومی
 • ایجاد فضای سبز خصوصی(داخل منزل اشخاص)
 • ایجاد فضای سبز نیمه خصوصی مانند ادارات، سازمان ها و ...

 

شرایط ثبت شرکت فضای سبز

برای ثبت شرکت فضای سبز با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال موجود باشد. هم چنین باید بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد.

برای ثبت شرکت فضای سبز سهامی خاص دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو نیاز می باشد. بازرسان نباید از اعضا باشند. در این نوع ثبت شرکت، سرمایه شرکت، باید حداقل 1.000.000 ریال باشد و شرکت بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند.

 

 

مدارک و مراحل ثبت شرکت فضای سبز

این مدارک برای شرکت با مسئولیت محدود عبارت است از:

 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود
 • اقرارنامه امضا گردد

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت فضای سبز سهامی خاص به شرح زیر می باشد:

 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد

هم چنین بخوانید:

چه مدارکی برای ثبت شرکت های خدماتی لازم است؟
ثبت شرکت نساجی (ریسندگی و بافندگی)

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۹ اردیبهشت ۰۷:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

نحوه ثبت شرکت فناوری اطلاعات چگونه است؟

فناوری اطلاعات یا به صورت مختصر IT، مخفف عبارت انگلیسی Information Communication Technology می باشد و می توان گفت مجموعه ای تکنیک ها و روش ها برای:

 1. ذخیره اطلاعات
 2. بازیابی اطلاعات
 3. پردازش اطلاعات
 4. و انتقال اطلاعات

می باشد. عواملی که برای انتقال اطلاعات در شبکه های جهانی و محلی کمک می کنند، جزو زیر ساخت این فناوری می باشند. فناوری اطلاعات موجب توسعه و تقویت ارتباطات انسانی و زیرساخت های آموزش در سراسر جهان شده است. بنابراین ثبت شرکت فناوری اطلاعات برای دستیابی به اهداف مهم در تکنولوژی ضروری می باشد. در ادامه به شرایط و مراحل ثبت شرکت در حوزه فناوری اطلاعات می پردازیم.

ثبت شرکت فناوری اطلاعات - ثبت یکتا

هدف ایجاد شرکت فناوری اطلاعات مدیرت، نظارت، ایجاد، توسعه و بهره برداری شبکه ارتباطات کشور می باشد که با استفاده از فناوری های جدید در زمینه ی نظارت و تدوین استانداردها با تصویب مجمع عمومی و تصویب طرح های جامع مخابراتی شرکت تحقق می پذیرد.

متقاضیانی که خواستار تاسیس شرکت فناوری اطلاعات هستند، باید کپی اظهارنامه، تکمیل فایل مشخصات اعضای شرکت و اصل نامه اداره کل ثبت اسناد را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی تقاضا ارائه دهند.

ثبت شرکت فناوری اطلاعات مانند سایر ثبت شرکت ها دارای شرایط و مدارکی می باشد و در دو نوع ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود به ثبت می رسد.

 

شرایط ثبت شرکت فناوری اطلاعات

برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات با مسئولیت محدود باید حداقل 2 نفر عضو وجود داشته باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال موجود باشد. هم چنین باید بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد.

برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات سهامی خاص دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو نیاز می باشد. بازرسان نباید از اعضا باشند. در این نوع ثبت شرکت، سرمایه شرکت، باید حداقل 1.000.000 ریال باشد و شرکت بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند.

 

مدارک و مراحل ثبت شرکت فناوری اطلاعات

این مدارک برای شرکت با مسئولیت محدود عبارت است از:

 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود
 • اقرارنامه امضا گردد

سپس فرم تقاضانامه و اساسنامه هر کدام در دو نسخه و شرکتنامه تکمیل گردد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات سهامی خاص به شرح زیر می باشد:

 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی در صورت انجام مراحل ثبت شرکت توسط وکیل، تنظیم گردد

 

هم چنین بخوانید:

چگونگی و نحوه ثبت شرکت خدمات کامپیوتری

مزایای ثبت برند تجاری شرکت چیست؟

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۰ اردیبهشت ۰۸:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت استان قم

گام اول برای ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت، ثبت شرکت در موضوع موردنظر است. بنابر قانون، هر شرکتی که می خواهد فعالیتی انجام دهد و تشکیل شود، باید تمامی مراحل ثبت شرکت را به همراه مدارک موردنظر فراهم شده، طی کند. در این مطلب به ثبت شرکت استان قم پرداخته و انواع ثبت شرکتهای استان قم را بیان می کنیم.

ثبت شرکت استان قم - ثبت یکتا

مراحل ثبت شرکت در قم

ابتدا به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه و فرم ثبت نام تکمیل شود. پس از اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه، مدارک از طریق پست ارسال شده و بارکد پستی در سامانه درج گردد. پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت قم، آگهی تاسیس شرکت در صورت عدم وجود مشکل در مدارک ارسالی، صادر می گردد و شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت اختصاص می یابد. در نهایت باید آگهی برای انتشار در روزنامه رسمی کشور ارسال شده و پس از چاپ آگهی و ثبت شرکت استان قم، می توانید فعالیت خود را در این استان شروع کنید.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت تجاری

این نوع شرکت ها در انواع شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی وجود دارند اما اکثر شرکت هایی که ثبت می شوند، جزو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند.

 

اوراق ثبت شرکت در استان قم شامل چه مواردی است؟

اوراق ثبتی در استان قم با توجه به نوع شرکت متفاوت است.

مثلا در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه شامل:

 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود اوراق قرضه شامل:

 • تقاضانامه
 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد. اوراق قرضه بقیه انواع شرکت نیز مشابه با این دو نوع اوراق قرضه است. این اوراق باید توسط موسسین یا همه شرکاء شرکت امضا شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

ثبت شرکت در اصفهان
 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۰ اردیبهشت ۱۸:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در قزوین

شهر قزوین جزو شرکت های توسعه یافته و بزرگ ایران است که از لحاظ سرمایه گذاری اقتصادی بسیار شهر مناسبی می باشد. این استان استعدادهای باغداری و کشاورزی فوق العاده ای داشته و به دلیل آب و هوای عالی آن، دارای هزاران هکتار باغ شامل محصولاتی مانند انگور، پسته، زیتون و انواع میوه های مختلف می باشد که به خارج از کشور نیز صادر می گردد. در این مطلب به ثبت شرکت در قزوین پرداخته و انواع ثبت شرکت های قزوین را مورد بررسی قرار می دهیم.

ثبت شرکت در قزوین - ثبت یکتا

انواع ثبت شرکت استان قزوین

 • سهامی خاص
 • نسبی
 • مختلط سهامی
 • با مسئولیت محدود
 • مختلف غیر سهامی
 • تعاونی
   

ثبت شرکت در قزوین – سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی بازرگانی است و سرمایه اش باید حداقل 1.000.000 ریال باشد. این سرمایه تبدیل به سهام شده و و سهامداران باید سهم خود را پرداخت کنند. صاحبان سهام باید حداقل سه نفر بوده و مسئولیتشان محدود به مبالغ اسمی سهام است.

 

ثبت شرکت در قزوین – با مسئولیت محدود

این شرکت بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل شده و شرکاء فقط به میزان سرمایه خود موظف به پرداخت قروض و تعهدات شرکت هستند. این شرکت ها دارای تعداد اعضای کمتری می باشند. در مقابل این شرکت ها، شرکت های سهامی قرار دارند که امکانات بیشتری از نظر دریافت تسهیلات بانکی، شرکت در مناقصات، مزایده های سطح بالا و اخذ نمایندگی معتبر دارند.

 

ثبت شرکت در قزوین -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.


ثبت شرکت های استان قزوین – ثبت شرکت پیمانکاری، خدماتی و تولیدی

در صورت اینکه پیمانکار هستید، ثبت شرکت پیمانکاری، در صورتی که مهندس هستید، ثبت شرکت خدماتی و در صورت اینکه تولید کننده هستید، باید ثبت شرکت تولیدی را انتخاب نمایید زیرا برای انتخاب نوع شرکت باید موضوع فعالیت افراد، میزان مسئولیت شرکا شرکت و اهداف شرکت در آینده مورد بررسی قرار گیرد و نوع ثبت شرکت انتخاب شود.

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت استان قم

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۲ اردیبهشت ۱۰:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در قشم

جزیره قشم جزو یکی از مناطق آزاد ایران است و از نظر اقتصادی بازار مهمی برای کشور ایران می باشد. امروزه جزیره قشم، سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب کرده و پروژه های بزرگ تجاری، صنعتی و ... در این جزیره اجرا می شود. ثبت شرکت در قشم نسبت به سایر شهرها، آسان تر می باشد. در ادامه مدارک و مزایای ثبت شرکت در قشم را بیان می کنیم.

ثبت شرکت در قشم - ثبت یکتا

مزایای ثبت شرکت در قشم - مزایای سرمایه گذاری در قشم

 • شامل معافیت مالیاتی 20 ساله خواهد شد
 • دارای مقررات آسان برای ورود کالا
 • ثبت شرکت آسان
 • نرخ مناسب برای مصرف انرژی
 • حمایت از سرمایه گذاران خارجی
 • معافیت از حقوق گمرک برای واردات مواد اولیه برخی کالاها
 • صدور محصولات به خارج از کشور بدون پرداخت گمرک

 

ثبت شرکت در قشم با مسئولیت محدود

 • صدور مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت توسط مدیریت بازرگانی و ارائه فتوکپی آن
 • تکمیل و امضاء تمامی صفحات اساسنامه در دو نسخه توسط شرکاء
 • ارائه تاییدیه هزینه های مرتبط با ثبت شرکت
 • فتوکپی از صفحه اول شناسنامه مدیران و شرکاء شرکت
 • تکمیل و امضاء شرکت نامه و تقاضانامه توسط شرکاء در دو نسخه
 • تکمیل صورتجلسه مجمع موسسین در دو نسخه و امضا توسط شرکاء و مدیران

 

ثبت شرکت در قشم سهامی خاص

 • تکمیل و امضاء اظهارنامه توسط سهامداران در دو نسخه
 • تکمیل و امضاء تمامی صفحات اساسنامه در دو نسخه توسط سهامداران
 • در صورت غیرنقدی بودن تمام یا بخشی از سرمایه شرکت، ارائه تقویم نامه سرمایه غیرنقدی توسط کارشناس رسمی دادگستری
 • فتوکپی از صفحه اول شناسنامه تمامی مدیران، بازرسان و سهامداران شرکت
 • تکمیل صورتجلسه مجمع موسسین در دو نسخه و امضا توسط سهامدارن و بازرسان
 • درج آگهی ثبت شرکت پس از تکمیل مدارک
 • ارائه تاییدیه هزینه های مرتبط با ثبت شرکت
 • در صورت داشتن شخصیت حقوقی برای سرمایه گذار، تصویر مصدق اسناد و مدارک ثبتی آن باید ارائه گردد
 • تکمیل صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره در دو نسخه و امضا توسط تمامی مدیران
 • اخذ و ارائه گواهی از یکی از بانک های جزیره کیش مبنی بر پرداخت حداقل 35 درصد کل سرمایه
 • صدور مجوز فعالیت اقتصادی به نام شرکت توسط مدیریت بازرگانی و ارائه فتوکپی آن

 

مراحل و مدارک ثبت شرکت در قشم

ابتدا متقاضی باید به معاونت اقتصادی سازمان مراجعه کرده و برای شرکت درخواست صدور مجوز بدهد. سپس فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و نام شرکت توسط واحد ثبتی تایید گردد. سپس مجوز سرمایه گذاری به متقاضی ارائه شده و هم چنین مدارک ثبتی توسط ثبت شرکت ها به متقاضی برای تکمیل داده می شود. سپس متقاضی، مدارک را به واحد ثبتی ارائه داده و پس از بررسی مدارک توسط متصدی ثبت، هزینه ثبت شرکت پرداخت می شود. در نهایت در دفاتر ثبت شرکتها، ثبت شرکت در قشم انجام شده و یک نسخه از مدارک ثبتی به متقاضی داده می شود. پس از ثبت شرکت قشم، اشخاص حقوقی، شخصیت حقوقی داشته و باید برطبق قوانین فعالیت کنند.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در کیش

ثبت شرکت در مناطق آزاد

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ اردیبهشت ۱۸:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

نحوه ثبت شرکت های تعاونی به چه صورت می باشد؟

شرکت تعاونی شرکتی است که بین اشخاص حقیقی تشکیل می شود و موضوع فعالیتش در زمینه تولید و توزیع برای دستیابی به اهداف ذکر شده در قانون بخش تعاونی می باشد. ثبت شرکت های تعاونی با هدف بهبود وضع اجتماعی و اقتصادی اعضا با همکاری بین آن ها انجام می شود.

ثبت شرکت های تعاونی - ثبت یکتا

انواع ثبت شرکت های تعاونی

 • شرکت تعاونی های تولیدی: این شرکت ها با موضوع فعالیت در زمینه های دامداری، شیلات، کشاورزی، دامپروری، عمران شهر و روستا، پرورش و صید ماهی، صنعت، معدن و ... فعالیت می کنند. این تعاونی در تمامی امور حمایتی دارای اولویت و حق تقدم هستند.
 • شرکت تعاونی های توزیعی: شرکت های توزیعی برای کاهش قیمت ها و هزینه ها و در چهارچوب مصالح عمومی، نیاز مصرف کنندگان و شغل های تولیدی را تامین می کنند.
 • تعاونی های چندمنظوره: این تعاونی ها ترکیبی از تعاونی های تولیدی و توزیعی هستند که به عنوان مثال با هدف عمران روستایی خاص و فراهم کردن آذوقه برای روستاییان ایجاد می شود.

 

مراحل ثبت شرکت های تعاونی

اعضای شرکت تعاونی برای تامین سرمایه سهم یکسانی دارند مگر اینکه طبق تصویب مجمع عمومی، اعضا موظف به پرداخت سهم بیشتری باشند. در ابتدای تاسیس شرکت تعاونی، نیازی به تامین کل سرمایه شرکت توسط اعضا نیست و بقیه سرمایه را می توان از طریق وام بدون بهره یا مشارکت به دست آورد.

 

وظایف مجمع عمومی موسس

 • اساسنامه طبق قانون و مقررات تهیه و پیشنهاد شود
 • از افراد واجد شرایط دعوت به عضویت شود
 • اولین مجمع عمومی جهت تصویب تشکیل شده و اساسنامه ثبت گردد و سپس هیئت مدیره مشخص شود
 • سایر وظایف مجمع عمومی

اساسنامه تعاونی با حداقل دوسوم از اعضا اولین مجمع عمومی عادی تصویب می شود. بعد از اینکه مجمع عمومی عادی تشکیل و اعضای هیئت مدیره انتخاب گردید، هیئت مدیره باید برای ثبت شرکت تعاونی اقدام کرده و مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارائه کند. این مدارک عبارتند از:

 • اساسنامه ی تصویب شده مجمع عمومی
 • رسید پرداخت برای تامین سرمایه ی شرکت
 • درخواست کتبی ثبت
 • مدارک مربوط به دعوت به عضویت افراد واجد شرایط
 • صورت جلسه ی تشکیل مجمع عمومی موسس و اولین مجمع عمومی و اسامی اعضای هیئت مدیره ی منتخب و بازرسان
 • طرح پیشنهادی و ارائه ی مجوز وزارت تعاون

پس از ثبت شرکت ها تعاونی، این شرکت ها با حداقل 7 نفر تشکیل می گردد و در مواردی خاص حداقل این تعداد بیشتر می باشد. سپس موسسین باید مجمع عمومی موسسین که شامل افراد واجد شرایط عضویت در تعاونی هستند، دعوت نماید و شرکت تعاونی را تاسیس کند.

 

هم چنین بخوانید:

همه نکاتی که برای ثبت شرکت تعاونی باید بدانید

تمامی نکات درباره نحوه ثبت شرکت تعاونی کشاورزی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۴ اردیبهشت ۱۵:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

نحوه ثبت شرکت کاریابی

برای ثبت شرکت کاریابی، متقاضیان باید طبق آیین نامه در کمیته ماده 9 آیین نامه درخواست خود را ارائه نمایند و این درخواست توسط اداره کل تعاون، سازمان صنعت، معدن و تجـارت، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، کار و رفاه اجتماعی، مـدیرکل همـاهنگی امـوراقتصادی استانداری و انجمن صنفی کاریابی های استان بررسی می گردد. در صورتی که متقاضی مدارک و شرایط لازم برای تاسیس شرکت کاریابی را داشته باشد، با درخواست وی موافقت شده و مجوز لازم صادر می گردد.

ثبت شرکت کاریابی - ثبت یکتا

نحوه ثبت شرکت کاریابی

در صورتی که متقاضی ثبت شرکت شرایط ثبت شرکت کاریابی را داشته باشد و درخواستش تایید شود، پرونده وی باید تکمیل شده و در جلسه موردنظر مطرح می شود. در صورتی که پرونده در هیئت ماده 9 تایید گردد، متقاضی تاسیس مرکز کاریابی باید در آزمونی که واحد نظارت بر کاریابی برگزار می کند، شرکت نماید. سپس در صورت قبولی در آزمون، متقاضی باید در مصاحبه ای شرکت کرده و پس از تایید در آن و استعلام از مراجع ذیربط، باید موضوع برای تعیین محل تاسیس شرکت کاریابی به متقاضی اعلام شود. بعد از اعلام محل، کارشناس نظارت باید از محل تاسیس شرکت کاریابی بازدید کرده و گزارشی تهیه نماید. در صورت تایید محل توسط ایشان، مجوز ثبت شرکت کاریابی برای 5 سال صادر می شود.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت کاریابی

 • دو قطعه عکس سه در چهار
 • فرم پرسشنامه توسط متقاضیان ایجاد کاریابی غیردولتی تکمیل گردد
 • اصل و تصویر کارت پایان خدمت
 • ارائه اصل و تصویر کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه

 

شرایط لازم جهت اخذ مجوز کاریابی غیردولتی

 • داشتن حداقل 30 سال سن
 • آشنایی با قوانین بازاریابی و کاریابی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی دریکی از رشته های مدیریت، علوم تربیتی، روانشناسی، حقوق، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، مشاوره شغلی و کارآفرینی
 • ارائه گواهی آموزش
 • سابقه کاری حداقل به مدت 5 سال
 • مشاوره شغلی

 

هم چنین بخوانید:

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ اردیبهشت ۱۰:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط ثبت شرکت کارگزاری بورس

اوراق بهادار یا اوراق قرضه به گونه ای هستند که روزانه در حال تغییر هستند. بنابراین دولت مجبور است که در معاملاتی که با این اوراق انجام می شود، دخالت کند و مقرراتی تدوین کند. ثبت شرکت کارگزاری بورس به خاطر مزایای بورس در جامعه به تازگی اهمیت پیدا کرده است که در این مطلب به شرایط ثبت شرکت کارگزاری بورس و مراحل تاسیس شرکت کارگزاری بورس میپردازیم.

ثبت شرکت کارگزاری بورس - ثبت یکتا

مزایای بورس و ثبت شرکت کارگزاری بورس

 • جذب سرمایه های کم و راکد
 • تحصیل اعتبار با به وثیقه گذاشتن اوراق بهادار مورد پذیرش بورس نزد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری
 • تنظیم وضعیت اقتصادی جامعه به دلیل توجه به امکانات پس انداز جامعه و شرایط بازار پول و سرمایه
 • عدم تاثیرگذاری تورم بر سرمایه افراد در بورس
 • افزایش حجم سرمایه گذاری
 • کاهش ریسک ناشی از مشارکت در شرکت ها با سرمایه گذاری در شرکت های مختلف

 

فردی که برای خرید یا فروش در معامله بورس متقاضی است باید به شرکت کارگزاری بورس مراجعه کند و فرم دستور خرید یا فروش و هم چنین فرم دادن وکالت به شرکت کارگزاری بورس را تکمیل کند. پس از اینکه معامله انجام شد، شرکت کارگزاری بورس اعلامیه خرید یا فروش که در واقع همان فاکتور خرید یا فروش است، به متقاضی ارائه می دهد.

 

ارکان بورس به منظور تاسیس شرکت کارگزاری بورس

 1. شورای بورس
 2. سازمان کارگزاران بورس
 3. هیئت داوری بورس
 4. هیئت پذیرش اوراق بهادار

 

اعضای شورای بورس

 • دادستان کل کشور یا معاونش
 • معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی
 • رئیس کانون بانک ها یا نماینده اش
 • رئیس کل بانک مرکزی یا قائم مقامش
 • رئیس اتاق بازرگانی تهران یا نماینده اش
 • سه نفر به پیشنهاد وزیر اقتصاد وزیر اقتصاد و تصویب هیات وزیران
 • رئیس هیات مدیره بورس
 • خزانه دار کل
 • رئیس اتاق صنایع و معادن یا نماینده اش

 

شرایط تاسیس شرکت کارگزاری بورس برای کارگزاران

 • تابعیت ایران
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • داشتن حسن شهرت
 • دارای حداقل سن 25 سال
 • دارای حداقل 3 سال سابقه کارآموزی
 • گذراندن امتحان حرفه ای و نظری
 • دادن وثیقه نقدی یا ملکی به میزان تعیین شده توسط شورای بورس
 • اجازه هیئت بورس

 

نام های درخواستی که به مجوز سازمان بورس نیاز دارند عبارتند از:

 • معامله گران
 • بازارگردانان
 • کارگزاران
 • نهادهای مالی
 • مشاوران سرمایه گذاری
 • صندوق بازنشستگی
 • مادر(هلدینگ) سبد گردان موسسه ی رتبه بندی
 • مدیریت دارایی مرکزی

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت شرکت کارگزاری

نحوه ثبت شرکت کاریابی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ اردیبهشت ۱۱:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟