اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن در کمترین زمان

اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن در کمترین زمان

طبق قوانین گمرکی کشور کارت بازرگانی جوازی است که مالک آن اعم از شخصیت حقیقی یا حقوقی، می تواند در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت نماید. لازم به ذکر است انجام فعالیت های وارداتی و صادراتی برای تمام تاجرین امکان پذیر نبوده و فقط آن دسته از بازرگانانی که دارای کارت بازرگانی هستند اجازه انجام چنین فعالیت هایی را دارند.

برچسب ها : کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی تمدید کارت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
۳۰ بهمن ۱۲:۱۱ بعد از ظهر(1 ماه پیش)

ثبت برند و انواع علائم تجاری فارسی و انگلیسی

ثبت برند و انواع علائم تجاری فارسی و انگلیسی

ما در ثبت یکتا مفتخریم با کادری حرفه ای و وکلای مجرب شما در زمینه ثبت برند - نماد تجاری یاری کنیم. در صورتی که کار خود را به ما بسپارید نیازی به هیچ گونه مطالعه و دانش شما در زمینه مراحل ثبت برند نیست. کافیست با ما تماس بگیرید تا تمام مراحل ثبت برند را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام دهیم.

با ما تماس بگیرید :

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در تهران 54071-021 | 09127152571 | 09126010223

 

 

در عین حال در ادامه سعی کرده ایم به معرفی مفاهیم کلی علائم تجاری و مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری اشاره کنیم.

برچسب ها : ثبت برند برند لوگو آرم نماد تجاری ثبت علائم تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۰۱ مرداد ۰۷:۰۵ قبل از ظهر(8 ماه پیش)

ثبت اختراع و موارد حمایت از اختراع

ثبت اختراع و موارد حمایت از اختراع

ثبت اختراع حاصل خلاقیت ذهنی هر فرد است که می توان گفت اختراع راه حل جدید برای مشکلات فنی جامعه به شمار می اید .
اختراع نتیجه تلاش فکری ذهنی مخترع است که در قالب یک محصول صنعتی یا فرایند صنعتی می باشد و اختراع طبق تشریفات خارجه کشور مذبور در موعد و زمان مقرر به ثبت می رسد و شرایط استفاده از این ثبت در نزد اداره ثبت اختراعات می باشد.

برچسب ها :

نویسنده : ثبت یکتا

ثبت شرکت دانش بنیان و قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان و قوانین ثبت شرکت دانش بنیان

برخی سوالات رایج در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در ادامه آورده شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید نسخه PDF فرآیند ثبت نام شرکت های دانش بنیان را نیز مطالعه فرمایید.

برچسب ها :

نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ تیر ۰۱:۰۴ قبل از ظهر(3 سال پیش)

برند چیست و چرا باید آن را ثبت نمایید؟

برند چیست و چرا باید آن را ثبت نمایید؟

برندها دارایی ارزشمندی به حساب می آیند که در حیطه ی سرمایه ها و دارایی های مادی یک مجموعه به حساب نمی آیند و در واقع از دارایی های غیر مادی محسوب  می گردند.

هرگاه فردی تصمیم به استفاده از کالا و یا خدمات یک مجموعه می گیرد این برند شماست که تضمین می کند که آن فرد با خیالی آسوده از کالا و خدمات شما استفاده کند.

برچسب ها : ثبت برند برند

نویسنده : ثبت یکتا
۱۴ آذر ۱۱:۰۹ قبل از ظهر(4 ماه پیش)

مدارک لازم ثبت برند چه مدارکی است؟

مدارک لازم ثبت برند چه مدارکی است؟

برای ثبت علامت تجاری و برند، مدارکی را باید ابتدا تهیه نمایید. قبل از تهیه مدارک لازم بهتر است بدانید بین مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری حقیقی و حقوقی تفاوت وجود دارد. در علامت تجاری حقیقی، ثبت علامت تجاری به نام شخص می باشد اما در علامت تجاری حقوقی، ثبت برند به نام شرکت است. در این مطلب مدارک لازم ثبت برند را برای شما بیان می کنیم.

برچسب ها : مدارک لازم ثبت برند مدارک لازم برای ثبت برند ثبت برند ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۱۸ آبان ۰۹:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

اعتراض به ثبت برند چه شرایطی دارد؟

اعتراض به ثبت برند چه شرایطی دارد؟

اگر کسی اقدام به ثبت برند و علامت بازرگانی کند و سپس شخص دیگری از این علامت برای محصول خود استفاده کند به گونه ای که خریداران عادی در موقع خرید جنس، به اشتباه بیفتند، مالک اصلی آن برند دارای شرایط اعتراض به ثبت برند بوده و در سیستم ثبت علامات تجاری در ایران می تواند این اعتراض را به مراجع ذیصلاح اعلام کند. براساس قانون علائم تجاری و اختراعات، شباهت علامت با علامت ثبت شده دیگر باید به گونه ای باشد که اشخاصی که اطلاعات مخصوصی نداشته و جزو مصرف کنندگان عادی هستند، به اشتباه بیفتند. هم چنین ممکن است شخص برای ثبت علامت خود تقاضا نکرده باشد و قبل از اقدامش، شخص دیگری به ثبت برند اقدام کند.

برچسب ها : اعتراض به ثبت برند ثبت برند ثبت علامات تجاری ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۱۹ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

وقتی از الزام صحبت می شود منظور این است که شخصی بر اساس قانون باید تکلیفی را انجام دهد یا تعهدی را بر دوش دارد که انجامش ضروری بوده و در صورت امتناع، از نظر قانون متخلف شمرده شده و مجازاتی برایش مشخص می شود. نوع مجازات بر حسب مورد محکومیت فرد ممکن است حبس، جریمه نقدی، تعطیلی شرکت و تجارتخانه یا ... باشد. این الزامات می تواند مانند اجرای قوانین رانندگی، پرداخت مالیات، مسائل خانوادگی و ... باشد. در این میان تجار نیز برای انجام معاملات تجاری خود و اجرای عملیات، مجبور به اجرای یکسری الزامات می شوند. این مسائل، الزامات تجار گفته می شود. ما در اینجا الزامات تجار و ثبت برند تجاری را توضیح خواهیم داد.

برچسب ها : ثبت برند ثبت برند تجاری ثبت برند تجاری شرکت ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۱ آبان ۰۵:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مدارک برای صدور کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

مدارک برای صدور کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

کارت بازرگانی چیست؟ این کارت، مجوزی برای دارنده آن (شخص حقیقی یا حقوقی) است که به او اجازه پرداختن به تجارت را می دهد. طبق مقررات، از تاریخ صدور کارت بازرگانی به مدت یکسال این کارت معتبر خواهد بود و درصورت نیاز می توان آن را تمدید کرد. افراد حقیقی و حقوقی برای دریافت و صدور کارت بازرگانی باید شرایط اخذ کارت بازرگانی را دارا بوده و برای صادرات و واردات خود این کارت را دریافت کنند.

برچسب ها : صدور کارت بازرگانی ثبت شرکت کارت بازرگانی چیست مدارک صدور کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی کارت بازرگانی

نویسنده : ثبت یکتا
۲۵ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای صادرات و واردات کالا، بازرگانان باید دارای کارت بازرگانی باشند. یک بازرگان، پس از ثبت شرکت خود باید کارت بازرگانی را به نام مسئول شرکت دریافت کند. هم چنین باید شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی وجود داشته باشد تا بتوانند آن را دریافت کنند. بازرگانانی که برای صدور کارت بازرگانی تقاضا می کنند، طبق فرم های مربوطه باید اطلاعاتشان را به اتاق بازرگانی تحویل بدهند و از سمت دو عضو از اعضای اتاق بازرگانی معرفی شوند. هم چنین شرکت های خارجی و بازرگانان خارجی تنها در صورتی می توانند کارت بازرگانی دریافت کنند که کشورشان به بازرگانان ایرانی نیز اجازه فعالیت بازرگانی بدهد. اخذ کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی و حقیقی می باشد که ما در اینجا مدارک کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی را ذکر می کنیم.

برچسب ها : شرایط اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی اخذ کارت بازرگانی اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی مدارک کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ آبان ۰۹:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ثبت برند جواهرات

ثبت برند جواهرات

جواهرات اشیایی هستند که کوچک بوده و عمدتا برای تزیین استفاده می شوند. آن ها به صورت گوشواره، گردنبند، انگشتر، دستبند، حلقه و ... وجود دارند. برای تولید جواهرات از قرن ها پیش فلزات مواد پایه آن ها را تشکیل می دهد و نگین ها و صدف ها برای تزیین آن به کار می رود. این زمینه نیز مانند بقیه صنایع و مشاغل، نیاز به ثبت برند دارد. افرادی که علاقه دارند در زمینه جواهرات فعالیت کنند، باید ابتدا برای ثبت برند جواهرات اقدام کنند. با ثبت برند جواهرات، می توان محصولات خود را در نظر مشتری معتبر کرد و اعتبار کار خود را تایید کرد. این کار، پیام واضح را در ذهن مشتری ایجاد می کند و مشتریان دائمی و وفاداری را به وجود خواهد آورد.

برچسب ها : ثبت برند ثبت برند جواهرات مراحل ثبت برند ثبت علامت تجاری مدارک برای ثبت برند جواهرات

نویسنده : ثبت یکتا
۲۴ آذر ۰۷:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت برند مواد غذایی

مراحل ثبت برند مواد غذایی

می توان گفت مواد غذایی همواره از اولین نیازهای بشر بوده است و بازار مناسب و کارامدی برای تجارت در میان فعالان اقتصادی و تجاری می باشد. بنابراین با ثبت برند مواد غذایی می توان یک گام جلوتر از بقیه رقبا قدم زد.

برچسب ها : ثبت برند ثبت برند مواد غذایی مراحل ثبت برند مواد غذایی ثبت علامت تجاری ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۵ آذر ۰۸:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مدارک برای ثبت برند قارچ

مدارک برای ثبت برند قارچ

قارچ میوه ای است که با جذب مواد مغذی از چوب برگ های افتاده شده و ترکیباتی که در خاک وجود دارد، به تشکیل کولونی میپردازد. قارچ ها از گذشته های دور وجود داشته اند و در آن زمان ها از قارچ های خوراکی برای دارو و غذا استفاده می شده است و به خواص آن دقت داشتند. ما در این مطلب مزایای ثبت برند و مدارک برای ثبت برند قارچ را بیان خواهیم کرد.

برچسب ها : ثبت برند ثبت برند قارچ مدارک ثبت برند مدارک ثبت برند قارچ

نویسنده : ثبت یکتا
۰۳ دی ۰۲:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چرا باید برای ثبت برند لوازم آرایشی اقدام کرد؟

چرا باید برای ثبت برند لوازم آرایشی اقدام کرد؟

با ثبت برند لوازم آرایشی می توان ویژگی منحصر به فردی به محصولات داد که فرد دیگری نمیتواند از آن استفاده کند. با ثبت علامت تجاری و قراردادن آن بر روی محصولات، شما به مشتریان معرفی می شوید و در صورت داشتن کیفیت قابل قبول، دارای مشتریان وفاداری خواهید شد.

ثبت برند برای رقابت های داخلی و خارجی ابزار قدرتمندی برای شماست. هم چنین از طرف تولیدات داخلی مورد حمایت بعضی از مردم و سازمان ها قرار خواهید گرفت. کسانی که در زمینه تولید یا فروش لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کنند، می توانند با طراحی و انتخاب برند مناسب برای محصولات آرایشی و بهداشتی خود، آن را به ثبت برسانند.

برچسب ها : ثبت برند لوازم آرایشی ثبت برند ثبت علامت تجاری ویژگی های برند خوب

نویسنده : ثبت یکتا
۰۹ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چه شرایطی برای ثبت برند کافی شاپ وجود دارد؟

چه شرایطی برای ثبت برند کافی شاپ وجود دارد؟

رستوران یا محلی را که جایی عمومی برای نشستن باشد و بتوان در آن مکان به صرف چای، قهوه، عصرانه، صبحانه و ... پرداخت، کافی شاپ می گویند و محیطی دنج برای استراحت و خلوت کردن روح و ذهن مشتریان است. اگر به افتتاح چنین مکانی و ثبت برند کافی شاپ علاقه مند هستید، لطفا ادامه مقاله را مطالعه فرمایید. در این مطلب ما اطلاعات مفیدی برای ثبت برند در اختیار شما می گذاریم.

برچسب ها : ثبت برند کافی شاپ ثبت برند ثبت شرکت ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۱۲ دی ۰۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

استعلام برندهای ثبت شده در ایران

استعلام برندهای ثبت شده در ایران

قبل از ثبت علامت تجاری و ثبت برند، شما باید در مورد استعلام برندهای ثبت شده اطلاع پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. شما با استعلام برند قبل از ثبت، متوجه می شوید که برند شما حتما ابتکاری بوده و موجب گمراهی مشتریان نمی گردد. منظور از گمراه نکردن و ابتکاری بودن علامت تجاری این است که علامت مورد استفاده روی کالا، از لحاظ شکل جدید بوده و توسط افراد دیگر مورد استفاده یا ثبت نشده باشد.

امروزه به دلیل بالا بودن حجم ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی، انتخاب برند یا علامت تجاری سخت تر شده است. به گونه ای که اگر برای استعلام برندهای ثبت شده اقدام کنید و برند موردنظر قبلا به ثبت رسیده باشد، دیگر نمیتوان آن را ثبت کرد.

برچسب ها : استعلام برندهای ثبت شده استعلام برند قبل از ثبت ثبت برند ثبت علامت تجاری ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۱۳ دی ۱۹:۱۰ بعد از ظهر(3 ماه پیش)

مراحل و مدارک ثبت برند لبنیات

مراحل و مدارک ثبت برند لبنیات

لبنیات اهمیت بسیار زیادی در جامعه ما دارد و دارای میزان مصرف زیادی می باشد. بنابراین میدان رقابت در این زمینه شدید است. بنابراین انجام مراحل ثبت برند لبنیات اهمیت ویژه ای دارد. شما باید با ثبت برند لبنیات، در بازار تجارت و کسب و کار قدم بگذارید و به هدف خود که همان کسب رضایت مشتری است، برسید. هم چنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت برند لبنیات، با ثبت شرکت قانونمداران یکتا تماس بگیرید و از مشاوران مجرب و متخصص ما مشاوره بگیرید. در این مطلب مزایای ثبت برند لبنیات و مدارک جهت ثبت علامت تجاری را بیان می کنیم.

برچسب ها : ثبت برند لبنیات ثبت برند ثبت علامت تجاری مدارک ثبت برند ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۰ دی ۰۹:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

خرید و فروش برند ثبت شده

خرید و فروش برند ثبت شده

گاهی اوقات ممکن است شما بر طبق برنامه ریزی منظم و دقیق خود، اقدام به ثبت برند های مختلفی بکنید تا در ادامه به ایجاد کسب و کاری موفق مشغول شوید. اما ممکن است در جریان تولید کالا و پخش آن، دچار مشکلاتی شوید یا نیازی به همه آن برندهای ثبت شده نداشته باشید. در اینصورت راه حل شما، فروش برند ثبت شده می باشد. تمامی بنگاه های اقتصادی و شرکت های فعال در زمینه کسب و کار به دنبال افزایش فروش و رضایت مشتریان و شناساندن خود به مصرف کنندگان می باشند. شما می توانید با فروش برند ثبت شده خود، علاوه بر جبران هزینه و زمان گذاشته شده برای ثبت برندها، به سود خوبی دست پیدا کنید.

برچسب ها : فروش برند ثبت شده خرید برند ثبت شده خرید و فروش برند ثبت برند ثبت علامت تجاری ثبت شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۲۱ دی ۰۲:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

چگونه می توان برای ثبت برند برنج اقدام کرد؟

چگونه می توان برای ثبت برند برنج اقدام کرد؟

یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین اقلام غذایی دنیا، برنج می باشد. اکثر مردم جهان برنج را جزو غذای اصلی خود قرار داده اند و هم اکنون بیش از چند هزار نوع برنج در جهان وجود دارد. کشور ما نیز به خاطر دارا بودن مناطق شمالی و بارندگی در آن ها، از این نعمت خدادادی بی نصیب نبوده است و شالیزارهای شهرستان هایی مانند محمودآباد، جویبار، فریدونکنار و ... انواع برنج طارم محلی، هاشمی و بینام را کشت و برداشت می کنند. از آن جایی که در کشور ما تولید برنج های معطر و باکیفیت رواج دارد و کسب و کارش رونق دارد، ثبت برند برنج یکی از مهم ترین مسائل برای اعتبار بخشیدن به این کسب و کار می باشد. در ادامه با توضیحات بیشتری در خصوص ثبت علامت تجاری برنج آشنا می شوید.

برچسب ها : ثبت برند برنج ثبت برند ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری برنج

نویسنده : ثبت یکتا
۲۳ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل و شرایط ثبت برند فست فود

مراحل و شرایط ثبت برند فست فود

غذاهایی که پخت و پز سریعی دارند، به عنوان فست فود شناخته می شوند که امروزه در رستوران های جهان این نوع غذاهای سریع یا همان فست فودها برای مشتریان عرضه می گردد. با توجه به ماشینی شدن زندگی در کشور، تعداد فست فودها روبه افزایش است به گونه ای که با ثبت برند فست فود می توان سریعتر از بقیه رقبا شناخته شد و با مشتری ارتباط برقرار کرد.

برچسب ها : ثبت برند فست فود ثبت برند ثبت علامت تجاری شرایط ثبت برند فست فود

نویسنده : ثبت یکتا
۲۵ دی ۰۵:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مدارک برای ثبت برند چای در ایران

مدارک برای ثبت برند چای در ایران

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها مخصوصا در ایران، چای می باشد. محبوبیت زیاد این کالا میان ایرانیان، موجب تولید برندهای مختلف از چای شده است. در صورتی که برای ثبت برند چای علاقه مند بوده و از شرایط آن اطلاع ندارید، این مطلب را از دست ندهید.

برچسب ها : ثبت برند چای ثبت برند ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری چای مدارک برای ثبت برند چای مدارک برای ثبت علامت تجاری چای

نویسنده : ثبت یکتا
۲۷ دی ۰۵:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت برند روغن چگونه است؟

مراحل ثبت برند روغن چگونه است؟

روغن از جمله موادی است که برای پخت و پز روزانه با آن سروکار داریم و از آن برای پخت غذا یا سرخ کردن استفاده می کنیم. گاهی اوقات برای نگهداری مواد غذایی نیز از روغن استفاده می کنند. روغن های موجود در بازار شبیه هم نبوده و هرکدام ویژگی خاصی دارند. بنابراین با ثبت برند روغن، مشتریان می توانند محصولات را از هم تشخیص داده و با مشاهده علامت تجاری متوجه شود که این محصول مربوط به این کارخانه می باشد. بنابراین ثبت علامت تجاری روغن، موجب ایجاد شرایط مناسب برای مصرف کنندگان محترم می شود.

برچسب ها : ثبت برند روغن ثبت برند ثبت علامت تجاری مدارک لازم برای ثبت برند روغن

نویسنده : ثبت یکتا
۳۰ دی ۰۸:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل ثبت شرکت گیاهان دارویی

مراحل ثبت شرکت گیاهان دارویی

بعضی از گیاهان از گذشته دارای خواص دارویی بوده اند و بعضی از مردم باور ریشه داری از فواید استفاده از گیاهان دارویی دارند به گونه ای که امروزه با زیاد شدن بیماری های مختلف و نبود علاج برای بعضی از آن ها، مردم به استفاده از گیاهان دارویی روی آورده اند. افراد علاقه مند به گیاهان دارویی اعتقاد دارند که همانگونه که گیاهان در باغ نباتات رشد خوبی دارند، باید زمینه علاقه مندی به گیاهان دارویی در قلب انسان ها فراهم شود. گیاهان دارویی منابع غنی ای هستند که ممکن است به کشورهای دیگر صادر شوند بنابراین ثبت شرکت گیاهان دارویی اهمیت ویژه ای می یابد. کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و آلمان غربی از جمله واردکننده های اصلی گیاهان دارویی کشور ما می باشند.

برچسب ها : ثبت شرکت گیاهان دارویی ثبت شرکت تاسیس شرکت گیاهان دارویی مدارک لازم برای ثبت شرکت گیاهان دارویی

نویسنده : ثبت یکتا
۰۱ بهمن ۰۹:۱۱ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مراحل و شرایط برای ثبت برند ترشی و مربا

مراحل و شرایط برای ثبت برند ترشی و مربا

رشد بی سابقه محصولات ترشی و مربا موجب شده که در این مطلب در رابطه با ثبت برند ترشی و مربا صحبت کنیم. هم چنین باید بدانید که ثبت برند ترشی و مربا اجباری بوده و باید پس از انجام مراحل لازم، برای ثبت برند ترشی و مربا اقدام کنید.

برچسب ها : ثبت برند ترشی و مربا ثبت برند مربا و ترشی ثبت برند ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۰۲ بهمن ۱۲:۱۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

ثبت برند خارجی در ایران

ثبت برند خارجی در ایران

عده ی زیادی از افراد خواستار ثبت برند خارجی در ایران هستند. این افراد و بنگاه های تجاری می خواهند از نام برندهای خارجی برای افزایش فروش خود استفاده کنند. برای این منظور می توانند با انتخاب یک برند قوی و مناسب زمینه را برای جهانی شدن تسهیل کنند. برای برندهای خارجی که نماینده در ایران ندارد، افراد می توانند درخواست ثبت نمایندگی آن برند را ثبت کنند و با نامه یا تاییدیه از شرکت اصلی برند، برای ثبت برند شرکت خارجی اقدام کنند. حال اگر این برند در ایران نمایندگی داشته باشد ولی درخواست ثبت نمایندگی فاصله اش تا نمایندگی اصلی زیاد باشد، می توان برای ثبت برند خارجی نیز اقدام کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که مسئولیت شعبه خارجی را نمایندگی اصلی برند تعیین می کند. انجام فعالیت های تبلیغاتی از جمله روش هایی است که برای افزایش اثرپذیری و شناساندن این برند خارجی به مردم استفاده می شود.

برچسب ها : ثبت برند خارجی ثبت برند خارجی در ایران ثبت برند شرکت خارجی ثبت نمایندگی شرکت خارجی در ایران ثبت شرکت ثبت برند

نویسنده : ثبت یکتا
۰۶ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مدارک برای ثبت برند مشاغل خانگی

مدارک برای ثبت برند مشاغل خانگی

براساس تعریفی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، به فعالیت هایی مشاغل خانگی می گویند که عضو یا اعضای خانواده در محیط مسکونی به صورت یک طرح کسب و کار و بدون مزاحمت برای واحدهای مسکونی دیگر، با همکاری یکدیگر خدمتی را ارائه می کنند یا کالای قابل عرضه ای را به بازار ارائه می نمایند. بنابراین حاصل تلاش جمعی اعضای یک خانواده باعث تولید محصولی می شود که می توان در بیرون از خانه به فروش برسد. این محصول باید کیفیت مناسبی داشته باشد و مشتری را راضی نگه دارد. ثبت برند مشاغل خانگی در اداره ثبت قابل انجام است که با این کار از کپی برداری و سوء استفاده هایی که در آینده ممکن است رخ دهد، جلوگیری می شود. با ثبت برند مشاغل خانگی می توان از سوء استفاده از نام محصولی که حاصل همکاری یک خانواده است، جلوگیری کرد. با ثبت برند، کیفیت محصول خود را تضمین کنید و نشان دهید که در این راه و فعالیت، مداوم و به صورت همیشگی حضور خواهید داشت.

برچسب ها : ثبت برند مشاغل خانگی ثبت برند ثبت برند برای مشاغل خانگی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند مشاغل خانگی

نویسنده : ثبت یکتا
۰۷ اسفند ۱۱:۱۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

ضرورت و مزیت ثبت برند

ضرورت و مزیت ثبت برند

در مطالب قبلی که مرتبط با ثبت برند و ثبت علامت تجاری بود، در مورد برند و علامت تجاری و اهمیت و مزیت ثبت برند در دنیای امروزی صحبت کردیم. هم چنین به این نکته اشاره کردیم که علامت تجاری نشانه ای است که با آن می توان کالا و خدمات را از یکدیگر متمایز کرد. علامت تجاری می تواند از کلمات، حروف، اعداد، اشکال و یا ترکیبی از آن ها تشکیل شود.

برچسب ها : مزیت ثبت برند ثبت برند ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۲۳ فروردین ۲۰:۰۱ بعد از ظهر(2 سال پیش)

انتقال برند چگونه صورت می گیرد و چه مزیتی دارد؟

انتقال برند چگونه صورت می گیرد و چه مزیتی دارد؟

برند آماده برندی است که مراحل ثبتی آن انجام شده و برای کالایی مشخص ثبت شده است. انتقال برند می تواند به اشخاص حقیقی و حقوقی انجام شود و قابل استفاده باشد. ثبت علامت تجاری یکی از مهم ترین بخش های تجارت می باشد. در دنیای کسب و کار امروزی باید با داشتن برندی مشهور، اعتماد مشتریان را برای محصولات و خدمات خود جذب کنید. بنابراین باید برای برند شدن محصولاتتان، با ثبت برند فروش خود را افزایش دهید و از تقلب و سوء استفاده در آینده جلوگیری نمایید.
به دلیل اینکه ثبت برند پیچیدگی ها و مشکلات خودش را دارد، با واگذاری برند آماده توسط اشخاص، می توان در زمان صرفه جویی کرد.

برچسب ها : انتقال برند واگذاری برند آماده فروش برند آماده قیمت خرید برند ثبت برند ثبت علامت تجاری

نویسنده : ثبت یکتا
۲۳ خرداد ۰۷:۰۳ قبل از ظهر(2 سال پیش)

مقررات مالیاتی حاکم برکارت بازرگانی چیست و شامل چه اشخاصی میشود؟

مقررات مالیاتی حاکم برکارت بازرگانی چیست و شامل چه اشخاصی میشود؟

برای مبادرت به امر بازرگانی تنها اشخاص حقیقی و حقوقی دارای کارت بازرگانی می توانند در عرصه واردات و صادرات کالا اقدام نمایند .

اینکه شما کارت بازرگانی بگیرید ، باعث وضع مالیات نمی شود ، بلکه درآمد حاصل از آن فعالیت بازرگانی مشمول مالیات می گردد . میزان مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت می باشد .

برچسب ها : اخذ کد اقتصادی شرکت دریافت کد اقتصادی مراحل اخذ کد اقتصادی اخذ کد اقتصادی

نویسنده : ثبت یکتا
۱۶ آذر ۱۹:۰۹ بعد از ظهر(4 ماه پیش)

ثبت تغییرات| مدارک و مراحل لازم برای ثبت تغییرات شرکت چیست؟

ثبت تغییرات| مدارک و مراحل لازم برای ثبت تغییرات شرکت چیست؟

شرکت‌ها بعد از ثبت، ممکن است نیازمند تغییراتی در رابطه با اساسنامه یا موارد خاص دیگر باشند. منظور از این تغییرات، به طور کل تمام تغییرات و تصمیمات شرکت می‌باشد که در طی مواردی نظیر مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق‌العاده یا جلسات هیئت مدیره صورت می‌گیرد.

برچسب ها : ثبت-تغییرات-شرکت-مدارک لازم-تغییر ادرس شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
۱۵ آذر ۰۵:۰۹ قبل از ظهر(4 ماه پیش)