ثبت شرکت | راهنمای جامع ثبت انواع شرکت ها 54071-021

کلیات ثبت شرکت

زمانی که افرادی تصمیم به شروع یک فعالیت تجاری با مشارکت یکدیگر می گیرند نیازمند ثبت شرکت هستند. شرکت ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آنان بسته به نیاز و

زمانی که افرادی تصمیم به شروع یک فعالیت تجاری با مشارکت یکدیگر می گیرند نیازمند ثبت شرکت هستند. شرکت ها انواع مختلفی دارند که انتخاب آنان بسته به نیاز و شرایط شرکاء متفاوت است. امروزه در ایران پرکاربرد ترین انواع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص است.

در تمام مراحل ثبت شرکت ، ثبت موسسه و سایر خدمات ثبتی در کنار شما هستیم. کافیست با ما تماس بگیرید. 

ثبت شرکت  54071-021

فهرست مطالب

 

برای توضیح انواع شرکت در ابتدا به معرفی شرکت های مدنی و شرکت های تجاری می پردازیم.

 

 

ثبت شرکت های مدنی و تجاری:

ثبت شرکت مدنی:

شرکت مدنی شرکتی است که به منظور کسب سود و یا نیل به هدفی خاص به واسطه به اشتراک گذاشتن کار و حرفه و یا مال توسط دو یا چند نفر تشکیل می شود و پس از آن به نحو اشاعه در اموال شرکت دارای مالکیت می گردند. این اجتماع می تواند اختیاری و یا گاهاً اجباری باشد! در این شرکت‌ها برخلاف شرکت‌های تجاری که دارای شخصیت حقوقی مستقل هستند چنین مسئله‌ی وجود ندارد. در شرکت های مدنی افراد در جز به جز اموال شرکت دارای حق مالکیت هستند، در حقیقت زمانی که فردی مالی معین را وارد شرکت می کند ، مالکیت آن را از خود سلب شده می داند و مالکیت اشتراکی را می پذیرد و در نهایت اینکه شرکت مدنی می تواند برای نیل به اهداف مالی و کسب سود یا مقاصدی دیگر تشکیل شود.

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت تجاری:

هدف از تشکیل شرکت های تجاری کسب سود است. افراد دارایی های خود را به عنوان آورده در اختیار شرکت قرار میدهند و با سلب مالکیت خود آن ها را به سرمایه شرکت اضافه میکنند . این امر یعنی تجمیع این اموال منجر به ایجاد شخصیتی حقوقی به عنوان شرکت می شود که افراد اعم از حقیقی یا حقوقی ، تاجر یا غیر تاجر  به عنوان شریک در آن حضور خواهند داشت. لازم به ذکر است ماهیت شرکت مستقل از شرکا بوده و مسئولیت هر فرد در شرکت بسته به نوع شرکت ( از قبیل شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود،شرکت سهامی) تعیین می شود. بر خلاف شرکت مدنی، در شرکت های تجاری شرکا در جز به جز اموال حق مالکیت ندارند و به تناسب آورده خود از شرکت سود می برند.

بازگشت به فهرست

ثبت موسسات غیر تجاری:

ثبت موسسات غیر تجاری:

در کنار دو نوع شرکت مدنی و تجاری، موسسات غیر تجاری نیز وجود دارند. طبق ماده یک آیین نامه اطلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری ، چنین تعریف می شوند:

 مقصود از تشکیلات و موسسات غیرتجارتی مذکور در ماده 584 قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه وامثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته  باشند یا نه .

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت سهامی:

طبق ماده یک لایحه اصلاحی قانون تجارت، شرکت های سهامی به آن دسته از شرکت ها گفته می شود که در آن سرمایه به سهام تقسیم شده باشد و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ سهام آن ها است.

 

 

سهام:

سهم، (به انگلیسی: Share) قطعه‌ای از سرمایه یک شرکت است. هر سهم، نشان‌دهنده یا نمایندهٔ کوچکترین واحد مالکیتی، در یک شرکت یا کارخانه است. دارندهٔ هر سهم یا سهام‌دار، به همان نسبتی که سهام در اختیار دارد، در مالکیت شرکت یا بنگاه تولیدی شریک است. برای مثال، اگر شرکتی به تعداد دو میلیون سهم منتشر کرده و شخصی مالک دو هزار سهم در این شرکت باشد، او یک‌هزارم از مالکیت این شرکت را در اختیار دارد.

ثبت شرکت سهامی:

سهام شرکت ها جزء حقوق مالی محسوب می شود و به منزله مال منقول می باشد. هم به صورت قهری و هم قراردادی قابل نقل و انتقال به غیر می باشد.(مواد 24، 39 و 41 ل.ا.ق.ت). به همین دلیل فرایند نقل و انتقال سهام از موضوعات مهم مربوط به شرکت ها به شمار می رود.  

از لحاظ نوع مالکیت سهام به دو دسته سهام با نام و سهام بی نام تقسیم می شود. انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد .

 

 

نکات مرتبط

نکته: در صورت عدم رعایت تشریفات مذکور در ماده 40 ل.ا.ق.ت (ثبت انتقال سهام با نام در دفتر ثبت سهام شرکت) عمل حقوقی انتقال سهام در برابر شرکت و اشخاص ثالث قابل استناد نیست، لکن بین طرفین معتبر است و خریدار می تواند الزام فروشنده را جهت انجام ترتیبات ثبت از دادگاه بخواهد.

نکته: مادام که تمامی مبلغ اسمی هر سهم پرداخت نشده صدور ورقه سهم بی نام یا گواهینامه موقت بی نام ممنوع است. به تعهد کننده این گونه سهام گواهینامه موقت با نام داده خواهد شد. شرکتهای سهامی شرکت تجارتی محسوب می شوند حتی اگر موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد .

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سهام و انواع آن می توانید به مقاله سهم در ویکی پدیا رجوع کنید.

بازگشت به فهرست

شرکت های سهامی به دو دسته تقسیم می شود : شرکت سهامی خاص و عام

 

 

ثبت شرکت سهامی خاص:

شرکتهای سهامی که تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین گردیده است . این گونه شرکت ها ، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند (ماده 44 ل.ا.ق.ت) حداقل تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص 3 نفر و حداقل سرمایه در زمان تاسیس 1000000 ریال می باشد و سرمایه شرکت به سهام مساوی تقسیم می گردد ، در خصوص حداقل تعداد اعضاء هیات مدیره مقرراتی وضع نگردیده است . بر طبق نظریه حقوقی شماره 5156 /7 مورخ 13/7/1367 تعداد اعضای هیات هیات مدیره نمی تواند کمتر از 3 نفر باشد .

بازگشت به فهرست

آشنایی با ارکان تصمیم گیرنده در شرکت های سهامی خاص

مجامع عمومی :

شرکت های سهامی دارای ارکان تصمیم گیرنده می باشند از جمله ارکان تصمیم گیرنده مجامع عمومی می باشد ، مجامع عمومی، ازاجتماع سهامداران شرکت و مجموع اشخاصی است که شخصیت حقوقی شرکت را بوجود آورده اند. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت شرکت و تعیین کننده مقررات آن می باشد.

بازگشت به فهرست

نقاط اشتراک مجامع عمومی:

 

حدود وظایف این مجامع با هم متفاوت است: مجمع عمومی موسس (تصویب اساسنامه، تعیین اولین مدیران و بازرسان و کلیه امور مربوط به تاسیس شرکت)؛ مجمع عمومی فوق العاده (اموری مانند انحلال شرکت و هر نوع تغییر در اساسنامه)؛ مجمع عمومی عادی (امور معمول و متداول شرکت بعهده این مجمع می باشد).

برخی از تصمیمات انواع مجامع عمومی و هیات مدیره شرکت های سهامی با توجه به صراحت قوانین تجاری در مراجع ثبت شرکت ها منعکس و اقدام ثبتی دارند و برخی دیگر از تصمیمات فاقد اقدام موثر در مراجع ثبت شرکت ها می باشد .

نکات مهم

نکته اول : 

برای تشکیل تمام مجامع عمومی آگهی دعوت (در روزنامه کثیر الانتشار شرکت) لازم است .البته اگر در مجمعی کلیه صاحبان سهام حضور داشته باشند نیازی به انتشار آگهی در جراید نخواهد بود.

نکته دوم : 

جلسات مجامع عمومی بوسیله یک رئیس، دو ناظر( از بین سهامداران ) و یک منشی اداره می شود.صورتجلسه مجامع عمومی بوسیله شخص منشی تهیه شده و به امضاء هیات رئیسه می رسد. دعوت کنندگان مجامع عمومی به ترتیب عبارتند از: مدیران شرکت و بازرسان و اگر آنان هم به وظیفه خود عمل نکردند سهامدارانی که حداقل یک پنجم سرمایه شرکت را داشته باشند می توانند این کار را انجام دهند و اگر هیچکدام از افراد فوق الذکر نباشند هر صاحب سهم و ذینفعی می تواند از طریق ثبت شرکتها به آن مبادرت نماید.

نکته سوم : 

حد نصاب تشکیل مجمع عمومی از این قرار است : اول – در نوبت اول دارندگان بیش از نصف + دارندگان سهام باید در جلسه حضور داشته باشند در صورتی که در نوبت اول این میزان حاصل نشد در نوبت بعدی مجمع عمومی فوق العاده و موسس با حداقل یک سوم سهام شرکت تشکیل می شود و مجمع عمومی عادی با هر تعداد سهامی که مالکین آنها در جلسه حضور دارند.

نکته چهارم : 

از لحاظ حد نصاب اخذ رای: در مجمع فوق العاده و موسس با دو سوم سهام حاضر در جلسه (نه کل سهام شرکت) در مجمع عادی نصف سهام حاضر در جلسه اعم از نوبت اول یا نوبت سوم بوده باشند.

موارد آگهی و اقدام موثر ثبت شرکت ها و سرفصل عناوین و تصمیمات مجامع عمومی و هیات مدیره یکی از ابهاماتی می باشد که با عنایت به پراکندگی موضوعات و تکالیف حوزه ثبت شرکت ها و عدم تصریح و منجز بودن ، این تکالیف نیاز به معین نمودن و طبقه بندی جهت دسترسی آسان به آن دارد . لذا در این بخش به ذکر مباحث مربوط به صلاحیت انواع مجامع عمومی و هیات مدیره شرکت های سهامی به شرح ذیل می پردازیم :

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی موسس:

اولین اجتماع صاحبان سهام در شرکت های سهامی برای تصویب اساسنامه و تعیین مدیران و بازرسان “مجمع عمومی موس” نام دارد. این مجمع قبل از تشکیل شرکت سهامی و در تمام مدت شرکت فقط یک بار تشکیل می شود و مرکب از کلیه موسسین و پذیره نویسان می باشد. حضور حداقل عده ای از پذیره نویسان که نصف سرمایه شرکت راتعهد نموده باشند در این مجمع ضروری است. اگر در دعوت اولیه اکثریت حاصل نشد مجامع عمومی جدید تا دو نوبت توسط موسسین دعوت می شود، مشروط به این که لااقل 20 روز قبل آگهی دعوت با قید دستور جلسه منتشر گردد. مجمع جدید با دارندگان حداقل یک سوم سرمایه معتبر می باشد و تصمیمات با اکثریت دو سوم آراء حاضرین اتخاذ می شود. اگر در مجمع عمومی سوم اکثریت مذکور حاصل نشد موسسین عدم تشکیل شرکت را اعلام می دارند (ماده 75 ل.ا.ق.ت).

نکته : با توجه به اینکه در شرکت سهامی خاص تشکیل مجمع عمومی موسس باستناد ماده 82 لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی نمی باشد لذا اولین مجمع تشکیل شده از لحاظ عرفی و ثبتی مجمع عمومی موسس تلقی می گردد . همچنین چنانچه تصمیمات مجمع عمومی موسس مطابق با قوانین و مقررات صورت پذیرفته با لحاظ مقررات ثبتی می بایستی ، منجر به آگهی تاسیس شرکت گردد .

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی عادی:

مجمع عمومی عادی:

اجتماع سالیانه صاحبان سهام برای تصویب حساب هاو تراز نامه و تخصیص سود و زیان ، تعیین مدیران و بازرسان “مجمع عمومی عادی” نام دارد .

هر صاحب سهمی، خواه سهم وی با نام یا بی نام باشد یا دارای سهم ممتاز باشد یا عادی، می تواند در مجمع عمومی شرکت کند . این مجمع می تواند نسبت به کلیه امور شرکت به جز آن چه که در صلاحیت مجمع عمومی موسس و فوق العاده است (مثل موارد مذکور در مواد 83 و 42 ل.ا.ق.ت) تصمیم بگیرد . (ماده 86 ل.ا.ق.ت). گاهی در خلال سال مالی برای اتخاذ تصمیم درباره اموری که در صلاحیت مجمع عمومی عادی است (مواردی از قبیل حجر، فوت، استعفا یا سلب شرایط مدیر یا بازرس، موارد موضوع ماده 112 ل.ا.ق.ت و یا سایر موارد )

دعوت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده ضرورت می یابد . این مجمع فقط از لحاظ زمانی فوق العاده است، اما از نظر نصاب و صلاحیت ها مشمول مقررات راجع به مجمع عمومی عادی می باشد .

بازگشت به فهرست

مجمع عمومی فوق العاده :

هر گاه مورد فوق العاده ای برای شرکت پیش آید (برای مثال، شرکت بخواهد مدت خود را تمدید یا سرمایه را زیاد کند و یا تصمیم به انحلال بگیرد) مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود (ماده 83 ل.ا.ق.ت).

هیات مدیره شرکت های سهامی: 

بر طبق ماده 107 لایحه اصلاحی قانون تجارت ، هر شرکت سهامی بوسیله عده ای از سهامداران که قانون عنوان هیات مدیره به آنها داده است ، اداره می شود . هیات مدیره ، مقام تصمیم گیری و اجرایی شرکت می باشد . انتخاب مدیران بوسیله مجمع عمومی عادی صورت می گیرد ، اما اولین مدیران شرکت بوسیله مجمع عمومی موسس نیز می تواند انتخاب شوند.

بازگشت به فهرست

شرایط هیات مدیره و مدیر عامل

 1. هیات مدیره در شرکت سهامی تنها از بین سهامداران انتخاب می شوند .( ماده 107 لایحه اصلاحی قانون تجارت )
 2. هیات مدیره شرکت نباید ممنوعیت های قانونی اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 لایحه اصلاحی قانون تجارت را داشته باشد .
 3.  مدت تصدی آنها به میزانی است که در اساسنامه معین شده و حداکثر دو سال است و انتخاب مجدد آنان بلامانع است .
 4. هیات مدیره یا هر یک از مدیران قابل عزل هستند و مجمع عمومی عادی می تواند آنها را عزل نماید.
 5. تعداد هیات مدیره در شرکت سهامی عام نباید از 5 نفر کمتر باشد ولی بیشتر از 5 نفر طبق اساسنامه مانعی ندارد . در خصوص حداقل تعداد اعضاء هیات مدیره مقرراتی وضع نگردیده است هر چند که در نظریه حقوقی شماره 5156 /7 مورخ 13/7/1367 تعداد اعضای هیات هیات مدیره نمی تواند کمتر از 3 نفر باشد
 6. اشخاص حقوقی را می توان به مدیریت شرکت انتخاب نمود که در این صورت باید یک نفر را به نمایندگی دائمی خود جهت انجام وظایف مدیریت معرفی نماید . یک نفر نمی تواند اصالتا و وکالتا ( یا به قائم مقامی و نمایندگی ) به عنوان اعضای هیات مدیره منصوب گردد .
 7. در صورت فوت یا استعفا یا سلب شرایط از یک یا چند نفر از مدیران ، اعضای علی البدل جای آنان را خواهند گرفت و در صورتی که عضو علی البدل تعیین نشده باشد و تعداد کافی جهت تصدی محل های خالی نباشد مجمع عمومی عادی جهت تکمیل اعضا باید تشکیل شود.
 8. هر یک از مدیران باید مقدار سهامی را که در اساسنامه مقرر شده است دارا باشند . این تعداد سهام نباید از مقدام سهامی که بموجب اساسنامه جهت دادن رای ضروری است کمتر باشد . این سهام برای تضمین خسارتی است که ممکن است از تقصیرات مدیران منفردا یا مشترکا بر شرکت وارد شود . سهام مزبور با نام بوده و قابل انتقال نیست .
 9. هیات مدیره در اولین جلسه خود از بین اعضاء یک رئیس و یک نایب رئیس تعیین می نماید .
 10. مدیر عامل نباید دارای ممنوعیت ماده 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت راداشته باشد .
 11. سمت مدیرعامل مباشرتی است. لذا مدیرعامل حق ندارد وظایف خود را از طریق دیگران (وکیل) انجام دهد .

بازگشت به فهرست

مدارک و مستندات جهت ثبت شرکت های سهامی خاص :

Joint Stock Company

هر گونه تقاضای ثبت تاسیس شرکت های سهامی خاص بصورت غیر حضوری و الکترونیکی به آدرس    http.irsherkat.ssaa.ir و با تکمیل مدارک ذیل صورت پذیرد .

 1. دونسخه اظهارنامه تکمیل شده با امضاء موسسین
 2. دونسخه اساسنامه تکمیل شده با امضاء موسسین
 3. تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نامهای پیشنهادی
 4. اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ( حداقل 35% سرمایه ) در حساب شرکت در شرف تاسیس همراه با فیش پرداختی
 5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط درمواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد
 6. تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت از جمله صفحه اول شناسنامه وکارت ملی سهامداران ، مدیران ، و بازرسان . با توجه به راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها و ارائه خدمات الکترونیکی هویت سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت آزمایشی صورت می پذیرد . 
 7. گواهی عدم سوء پیشینه جهت اعضاء هیأت مدیره ، مدیرعامل و بازرسان
 8. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین با امضاء موسسین
 9. دونسخه صورتجلسه هیأت مدیره با امضاء تمامی اعضای هیات مدیره
 10. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

تکمیل و ارائه مدارک فوق مستلزم رعایت نکات ذیل می باشد:

الف: اظهارنامه ها و اساسنامه

اظهارنامه ها ، اساسنامه بایستی تکمیل شده و به امضاء کلیه موسسین برسد. صورتجلسه هیأت مدیره نیز بایستی تکمیل شده و به امضاء هیأت مدیره منتخب مجمع عمومی مؤسسین برسد . در خصوص مجمع عمومی موسس حد نصاب جلسات بر طبق ماده 75 لایحه اصلاحی قانون تجارت در نوبت اول حداقل نصف موسسین و در صورت عدم حد نصاب در نوبت دوم و سوم لااقل یک سوم موسسین که دارای سرمایه شرکت می باشند ، ضروروی می باشد  

ب :گواهی بانکی

گواهی بانکی پرداخت سرمایه تعهدی بایستی قبل از تعیین نام ارائه گردد.

ج :اخذ مجوز

در ارتباط با موضوعاتی که نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح دارد مقتضی است به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ثبت شرکتها به آدرس    http. sherkat.ssaa.irمراجعه گردد.

د :مدارک احراز هویت:

1- اشخاص حقیقی داخلی:

 • تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی

2- اشخاص حقوقی داخلی:

 • تصویر روزنامه رسمی آگهی تأسیس و آخرین آگهی تغییرات مدیران
 • معرفینامه نمایندگی جهت نماینده سهامدار حقوقی جهت حضور در مجمع عمومی مؤسسین و همچنین در مواردی که نماینده مربوطه به عنوان عضو هیأت مدیره انتخاب شده باشد.
 • ارائه تأییدیه توسط اعضای هیأت مدیره سهامدار حقوقی مبنی بر غیردولتی بودن .
 • تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده

3- اشخاص حقیقی خارجی:

 • تصویر برابر با اصل گذرنامه
 • اصل ترجمه رسمی گذرنامه از دارالترجمه رسمی

4- اشخاص حقوقی خارجی:

 • تصویر برابر با اصل گواهی ثبت کشور ثبت کننده
 • اصل ترجمه رسمی گواهی ثبت شخص حقوقی خارجی
 • معرفینامه و همچنین تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده
 • چنانچه نماینده شخص حقوقی ایرانی باشد ارائه مدارک مذکور شق «2» بند «د» الزامی است.
 • در متن صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین می بایستی عبارت « کلیه اعضای هیأت مدیره و بازرسان تعهد و اقرار می نمائیم که دارای سابقه سوء پیشینه کیفری نبوده و ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و 147 لایحه اصلاحی قسمتی از کانون تجارت نبوده و با امضاء ذیل صورتجلسه ضمن تأیید مفاد فوق بدینوسیله قبولی خودرا اعلام میداریم » و در متن صورتجلسه هیأت مدیره نیز بایستی عبارت « مدیرعامل شرکت تعهد و اقرار می نماید که دارای سابقه سوء پیشینه کیفری نبوده و مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل 141 قانون اساسی و ماده 126 لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت نبوده و با امضاء ذیل صورتجلسه ضمن تأیید مفاد فوق قبولی سمت خودرا اعلام میدارد» درج گردد.

و : وکالتنامه وکلا

وکالتنامه وکلای دادگستری بایستی نافذ بوده و مدت اعتبار پروانه وکالت منقضی نشده باشد.

ه :کیفیت اوراق

کلیه اوراق بایستی بصورت تایپی و بدون هیچگونه قلم خوردگی و لاک گرفتگی باشد .

ک :نقص مدارک

درصورت نقص هریک از مدارک از پذیرش خودداری می گردد.

بازگشت به فهرست

ثبت شرکت سهامی عام:

ثبت شرکت سهامی عام:

 

تعریف

در مورد تشریفات و نحوه تاسیس و ثبت شرکت سهامی عام در لایحه اصلاحی قانون تجارت بطور مفصل بحث شده است. شرکت سهامی عام شرکتی است که لزوماً بخشی از سرمایه آن از طریق پذیره نویسی به عموم مردم واگذار شود و موسسین شرکت نمی توانند تمام سهام و سرمایه شرکت را در اختیار داشته باشند.

مجوزها

به دلیل حسّاسیت های زیادی که در مورد شرکت سهامی عام وجود دارد، اشخاص متقاضی ثبت شرکت سهامی عام راه دشواری را خصوصاً در زمان اخذ مجوزهای لازم برای پذیره نویسی در پیش دارند و در واقع بغیر از موارد خاص و محدود، هیچ لزوم و منطقی وجود ندارد که اشخاص متقاضی ثبت شرکت از بین شرکت های موجود، شرکت سهامی عام را برای ثبت انتخاب نمایند.

نکات

در شرکت های سهامی عام حداقل تعداد سهامداران 5 نفر خواهد بود اما با توجه به این موضوع که بخشی از سرمایه شرکت باید از طریق پذیره نویسی، توسط مردم تامین شود در نتیجه عملاً تعداد سهامداران شرکت های سهامی عام بسیار بیشتر از حداقل مقرر در لایحه اصلاحی قانون تجارت خواهد بود و حتی گاهاً مشاهده شده است که تعداد سهامداران شرکت های سهامی عام به هزاران و دهها هزار سهامدار می رسد. برای تاسیس و ثبت شرکت سهامی عام موسسین شرکت باید حداقل 20 درصد سرمایه شرکت را تعهد کرده باشند و حداقل 35 درصد از مبلغ تعهد شده را در حساب بانکی بنام شرکت در شرف تاسیس سپرده گذاری نمایند.

در اجرای تبصره ماده 4 لایحه اصلاحی ، در ثبت شرکت سهامی عام عبارت: “شرکت سهامی عام” و در شرکت سهامی خاص عبارت “شرکت سهامی خاص” باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت در کلیه اوراق و اطلاعیه ها و آگهی ها شرکت به طور روشن و خوانا قید شود .

بازگشت به فهرست

با ما تماس بگیرید :

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید دفتر مرکزی تهران 02166501809 | 02166502188 | 09127152571 | 09126010223

لینک های مهم
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۴ آبان ۱۴:۰۸ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

نظرات

صابر
حداقل مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت چی هستش؟
پاسخ
ثبت یکتا
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت شامل: کلیه اطلاعات هویتی اشخاص اعم از شناسنامه و کارت ملی در صورتیکه شرکت در شرف تاسیس سهامی خاص باشد پس از تائید نام ارائه فیش و گواهی بانکی بابت واریز سرمایه تعهدی اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت شرکت: الف) موضوع فعالیت متناسب با حوزه فعالیت شرکت در شرف تاسیس ب)ارائه کدپستی جهت استعلام آدرس شرکت در شرف تاسیس ج) تعیین میزان سرمایه و سهم هر فرد و تعیین سمت اعضاء هیئت مدیره و تعیین حق امضاء
پاسخ
میهمان
هزینه ثبت شرکت چقدر می باشد؟
پاسخ
ثبت یکتا
هزینه ثبت شرکت حداقل 1/200/000 تومان میباشد و در خصوص شرکت های سهامی اگر میزان سرمایه بالاتر باشد نسبت به پرداخت هزینه حق التمبر یا حق الدرج هزینه بالاتر میرود.
پاسخ
محمد ملکی
آیا برای ثبت موسسه نیاز به گواهی عدم سوپیشینه میباشد؟
پاسخ
ثبت یکتا
خیر. برای ثبت موسسه و شرکت نیازی به گواهی عدم سوپیشینه نمیباشد. سامانه مستقیما استعلام میگیرد.
پاسخ
فریبرز صفوی
زمان لازم واسه ثبت شرکت چقدر است؟
پاسخ
ثبت یکتا
زمان لازم برای ثبت شرکت 3 تا 5 روز کاری جهت تایید نام و سپس 10 تا 15 روز کاری جهت تایید شدن کار زمان لازم است.
پاسخ

نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت - قوانین انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت

انتخاب نام مناسب جهت ثبت شرکت مستلزم رعایت برخی اصول می باشد که در این مقاله سعی شده است تا جای امکان به این موارد اشاره شود. نام شرکت بایستی متشکل از سه سیلاب باشد که در ادامه شرایط انتخاب نام شرکت ذکر شده است.

ثبت شرکت - قوانین انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت

10 شرط اصلی انتخاب نام شرکت جهت ثبت شرکت:

 1. دارای ریشه فارسی باشد.
 2. لاتین نباشد.
 3. با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد.
 4. تکراری نباشد.به سایتwww.ilenc.irمراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد.
 5. دارای اسم خاص باشد.
 6. از اعداد بصورت ریاضی آن استفاده نشود ، بلکه بصورت حروف نوشته شود.
 7. از عناوین ایثارگران و شاهد و امثالهم که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 8. از عنوانهای شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود .
 9. عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.
 10. عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل: اچ تی سی ، ام دی اف، پی وی سی

برخی از نام هایی که نباید به عناوین شرکت ها اضافه شوند عبارتند از:

ملی ، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت ، پتروشیمی ، دادگستر، بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، بانک ، بسیج، جهاد ،  آسانسور ، آژانس، ایثار،ایثارگران ، شاهد ، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو ، فامیلی ،فیلتر  ، نیک ، باور، میکروبرد، تست ، استار ، تک ، مدرن ،  پیک ، امنیت،  کارواش ، فانتزی ، شهروند ، اقتصاد ،میهن ، جوانان ، ایمان ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا، تک نو، تکنولوژی ، اورست ، مونتاژ، ونوس ، دفتر، ایتال ، بیو، کنترل ، متریک ، مترلژی.

راهنمایی در انتخاب نام های معادل:

شما می تواند برای نام های ذکر شده در بالا از نام های معادل آن ها استفاده نمایید. مثلا:

آپارتمان = کاشانه

تکنیک = فن

تکنولــوژی = فن آوری یا فن آوران

کلینیک =درمانگاه

دکوراسیون = آرایه

سیستم = چرخه

در ادامه راهنمای تعیین نام شرکت که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارایه شده است ، آورده ایم.

راهنمای تعیین نام شرکت جهت ثبت شرکت

                                               

 1. تعیین نام هرشخصیت حقوقی همراه با ثبت هر شرکت یا موسسه منوط به رعایت کلیه قوانین و دستورات مربوطه و عندالاقتضاء اخذ مجوزهای لازم و ارائه کلیه مدارک ثبت شرکت ممکن خواهد بود.
 2.   متقاضی تعیین نام می بایست احدی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری ( با ارائه وکالتنامه ) باشد.
 3. نامهای درخواستی متقاضیان نباید سابقه عین ، تشابه و یا نظیر در بانک اطلاعاتی اداره کل ثبت شرکتها وموسسات غیرتجاری داشته باشد. (بند 138 بخشنامه های ثبتی)
 4.  از بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خـودداری نموده و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی می بایست به بانک اطلاعاتی یا کتابهای مرجع و لغتنامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیراین صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام شود.
 5. واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آنها ضروری     نمی داند و نیز کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آنها از سوی فرهنگستان به تصویب   نرسیده است از شمول  قانون  " ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات  بیگانه " مستثنی هستند.
 6. استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد .
 7. ا سامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و مذهبی باشد قابل تأیید و ثبت نمی باشد.
 8. کلماتی از قبیل ساختمانی ، بازرگانی ، تجاری ، مهندسی ، مهندسی مشاور ، حقوقی ، تولیدی و ... شرحی برموضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نامهای درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه جزئی از نام محسوب نمی شود.
 9. استفاده از کلماتی  از قبیل بنیاد، انجمن،کانون،تشکل،بانک،بهزیست،بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری ، صندوق قرض الحسنه ، لیزینگ و... در نام شرکت یا موسسه مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد
 10. استفاده از کلماتی از قبیل ایران، کشور، ملی ، ملت و ... در نامهای پیشنهادی به دلیل جلوگیری از سوء استفاده های  احتمالی پذیرفته نمی شود.
 11. استفاده از گویش ها و لهجه بومی در نامهای پیشنهادی با ارائه تائیدیه از کتب فرهنگ بومی و درغیراین صورت با ارائه تائیدیه از فرمانداری ، شورای شهر، بخشداری بلامانع  می باشد.
 12. ارائه مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه جغرافیایی ایران جهت تأیید مکان استفاده شده درنام در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تأسیس به  اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری الزامی است.
 13. پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد از طرف متقاضیان پذیرفته نخواهد شد.
 14. استفاده از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه ، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و درصورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد.
 15. درثبت شرکتهای مشارکتی، می توان از نام کامل شرکت خارجی یا قسمتی از نام شرکت خارجی به همراه نام کاملاً فارسی و مصطلح (به عنوان پسوند) با ارائه مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن استفاده نمود.
 16. تخصیص عین نام با همان زبان و با رسم الخط فارسی به شعبات و نمایندگی های شرکتهای خارجی ممکن می باشد.
 17. موسسات غیر تجاری و شرکتهای تعاونی از پرداخت هزینه تعیین نام معاف می باشند.
 18. نامهای تائید شده قابل انتقال به غیر نمی باشند ( حتی با تنظیم سند رسمی )
 19. جهت ثبت شرکتهای تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای جداگانه درخواست گردد.
 20. در تعیین  نام شرکتهای تجاری تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی و نسبی رعایت مواد (117)، (141) ، (162) و (184) قانون تجارت الزامی است.
 21. درصورت پاسخ منفی به نامهای پیشنهادی نیازی به پرداخت مجدد مبلغ 40،000 ریال      نمی باشد. البته درصورت سپری شدن زمانی بیش از 3 ماه از تاریخ تأیید نام و درصورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف، و همچنین تغییرنام ، متقاضی می بایست نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نماید. 
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۱ مرداد ۱۱:۰۵ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

اهمیت ثبت شرکت ها و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما

یک ایده خوب می تواند موجب راه اندازی یک کسب و کار شود. ایده ای که موجب در آمدزایی و ایجاد شغل می شود. همگی می دانیم که کارگروهی نتیجه بخش است و در آینده می تواند بروز اتفاق های خوب را شاهد باشد. نکته ی جالب در اینجا این است که شخصیت حقوقی مانند شرکت ها نسبت به شخصیت حقیقی در ایران دارای اعتبار بیشتری می باشد. طبیعی است که مردم برای دوری از دردسر و سهولت پیگیری قراردادهایشان تلاش می کنند با افراد حقوقی معامله کنند. با ثبت شرکت می توانید در قالب یک شخص حقوقی فعالیت های تجاری خود را آغاز کنید و نگران هیچ مشکلی در آینده نباشید زیرا تحت حمایت قانون قرار می گیرید. شاید اکثر افراد از اهمیت ثبت شرکت ها برای کار خود آگاه نباشند. ما در این مطلب به اهمیت این موضوع میپردازیم.

ثبت یکتا - اهمیت ثبت شرکت ها

بهتر است بدانید زمانی یک شرکت تجاری را می توان معتبر دانست که به ثبت رسیده و از لحاظ قانونی به رسمیت شناخته شود. به بیان دیگر، ثبت شرکت موجب کنترل قوانین شرکت های تجاری توسط دولت می شود و به این ترتیب فعالیت شرکت ها طبق قانون و با حمایت آن صورت می گیرد.

مواردی از اهمیت ثبت شرکت ها برای کسب و کار

افراد با ثبت شرکت، همکاری های بیشتری از سوی ارگان ها، مراکز و حتی مردم دریافت می کنند. اگر بخواهیم اثراتی را که ثبت شرکت به شرکت می دهد بررسی کنیم، به نکات زیر می توان اشاره کرد:

 • زمانی که شرکت به ثبت برسد، قرارداد ها به رسمیت شناخته می شود و موجب جلوگیری از مشکلات بعدی مانند اظهار بی اطلاعی از اساس نامه و تصمیماتی که بین دو طرف به ثبت رسیده، می شود.
 • اهمیت ثبت شرکت ها به قدری زیاد می باشد که معامله کنندگان با شرکت بدون آن پای معامله نمی روند. زیرا فردی که اقدام به عقد قراردادی مهم با شرکتی می کند یا خواستار انجام معامله مهمی است، باید در مورد سرمایه شرکت، حدود اختیارات مدیران شرکت و توانایی و قدرت شخصیت حقوقی اطلاع داشته باشد.
 • از دیگر مزیت های ثبت شرکت، گرفتن مجوز، امتیاز و اعتبارهایی مانند وام های دولتی است که در موارد بسیاری، فقط به شرکت های داده می شود. هم چنین با ثبت شرکت می توانید امکان حضور در مزایدات و مناقصاتی را که برگزار می شود، پیدا کنید و از این طریق به سود بسیاری دست پیدا کنید.
 • طبق ماده ی 48 قانون اساسی، سندی که مطابق مواد فوق باید به ثبت برسد، اگر به ثبت نرسیده باشد، در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نخواهد شد.
 • ثبت شرکت موجب ترغیب مردم و سازمان های دولتی برای بستن قرارداد با شرکت ها می شود. زیرا با داشتن شماره ثبت، بهتر می توانند اعتماد کنند و مطمئن باشند که طرف قراردادشان شخصی حقوقی است.
 • هم چنین بر طبق قانون 195 قانون تجارت: ثبت کلیه ی شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات ثبت شرکت ها است.

هم چنین بخوانید:

تصمیم گیری، اداره و ثبت شرکت سهامی به چه صورت است؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ شهریور ۱۱:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت تغییرات شرکت چه مراحلی دارد؟

بر طبق ماده شماره 7 قانون ثبت شرکت ها، تغییرات در مورد نمایندگان شرکت یا مدیرهای شعبه آن باید به اداره ثبت شرکت ها اطلاع داده شود. اگر عملیاتی توسط مدیر سابق یا نماینده به نام شرکت انجام شود و در این زمان این تغییرات اطلاع داده نشود، عملیات شرکت محسوب می شود. مگر اینکه شرکت اطلاع شخص هایی که با استناد به این ماده مدعی حقی شوند، از تغییر نماینده یا مدیر خود به ثبوت برساند. آئین نامه مصوب 2 خرداد 1310 دوماه مهلت برای تقاضای ثبت تغییرات شرکت در شعبه آن یا نمایندگانی که در ایران دارد مانند نماینده عمده شرکت و تغییر اشخاص دارای صلاحیت دریافت ابلاغ و سه ماه مهلت برای تغییراتی که در خود شرکت که مکان آن در آسیا به جز شرق دور و اروپا باشد و در صورت وجود شرکت در جاهای دیگر مهلتی 4 ماهه داده می شود.

برای ثبت تغییرات شرکت این اطلاع به اداره ثبت شرکت ها رسانده می شود. درصورت منحل شدن شرکتی خارجی در ایران، باید شرکت متصدی تصفیه ی مقیم ایران را معرفی کند. این متصدی اصولا شخصی سرشناس یا یکی از شرکت های معتبر یا بانک هاست.


ثبت تغییرات شرکت - ثبت یکتا

درشرکت های سهامی خاص پس از اینکه تصمیمی راجع به افزایش سرمایه به وسیله ی انتشار سهام جدید صورت گرفت، باید مراتب با انتشار آگهی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، آگهی مربوطه را منتشر کرده تا صاحبان سهام مطلع شوند. مواردی که باید در این آگهی ذکر شود عبارتند از:

 • اطلاعات مربوطه به مبلغ افزایش سرمایه و مبلغ اسمی سهام جدید
 • حسب مورد مبلغ اضافه ارزش سهام
 • تعداد سهام هر صاحب سهم به نسبت سهامی که خود حق تقدم در خریدشان را دارد
 • مهلت پذیره نویسی
 • نحوه پرداخت

لازم به ذکر است در صورت گرفتن شرایط خاص برای سهام جدید، باید چگونگی شرایط مذکور در آگهی ذکر شود.
در شرکت های سهامی عام در آگهی که مانند شرایط بالاست، باید این نکته ذکر شود که برای دریافت گواهی نامه ی حق خرید سهامی که صاحبان سهام بی نام حق تقدم در خریدش را دارند، در مدت زمان معلومی که حداقل 20 روز باشد، به مراکزی که از طرف شرکت تعیین شده است و در آگهی ذکر شده، مراجعه کنند. این گواهی برای صاحبان سهام با نام باید توسط پست سفارشی فرستاده شود.

موارد لازم برای ثبت تغییرات شرکت طبق ماده ی 200 قانون تجارت

 • اساسنامه تغییر کند
 • کیفیت تبدیل شرکا یا تفریغ حساب یا خروج بعضی از آن ها از شرکت مشخص شود
 • مدیر یا مدیران شرکت تغییر کند
 • در مدت مقرر، مدت شرکت تمدید شود
 • شرکت منحل شود، حتی در مواردی که انحلال برای انقضای مدت شرکت بوده است
 • اسم شرکت تغییر کند

کسانی که می خواهند متقاضی ثبت تغییرات شرکت هستند می توانند از طریق سایت، تقاضای تغییرات را ارسال کنند. با اینترنتی شدن ثبت صورت جلسه تغییرات شرکت ها، افراد با سامانه های اینترنتی مورد نظر می توانند شرکت را ثبت کنند و نیازی به مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نباشد.

هم چنین بخوانید:

انجام کلیه امور مربوط به ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۳ شهریور ۰۵:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

بدون تردید اولین نکته ای که قبل از ثبت شرکت و به دست آوردن مجوز های لازم به آن فکر کرد، انتخاب نام شرکت می باشد. اگر شما در مورد مواردی که باید در انتخاب نام شرکت به آن توجه کنید، می خواهید بدانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

انتخاب نام شرکت - ثبت یکتا

نکات مهم برای انتخاب نام شرکت

 1. نام شرکت نباید لاتین باشد و باید ریشه فارسی داشته باشد.
 2. این نام باید با شئونات انقلاب اسلامی سازگاری داشته باشد.
 3. نامی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید تکراری باشد. برای این منظور، به سایت www.ilenc.ir مراجعه کنید.
 4. نام شرکت باید اسم خاص داشته باشد. دقت کنید که اسم خاص را جمع نمی بندند. اسم های خاص 4 دسته هستند:
 • اسم مخصوص برای حیوان: سیمرغ، شبدیز، رخش و ...
 • اسم مخصوص انسان: مهتاب، حامد، لیلا و ... ( البته در اینجا استفاده نمی شود)
 • اسم خاص اماکن جغرافیایی: رشت، آفریقا و ...
 • اسم خاص اشیاء: کوه نور، مروارید و ...
 1. اگر می خواهید از اعداد در نام شرکت استفاده کنید، باید به صورت حروف نوشته شود.
 2. از عنوان هایی مانند شاهد و ایثارگران و ... که مربوطه به بنیاد شهید و امور ایثارگران است، استفاده نکنید.
 3. از عناوین دانشمندان، شعرا و کاشف هایی که در عصر حاضر هستند، استفاده نشود.
 4. نمی توان از اسم مخفف که شامل حروف اول چندکلمه است یا ترکیبی از چند حرف استفاده کرد.
 5. عدم استفاده از کلماتی مانند پی وی سی و ...
 6. عدم استفاده از نام های زیر جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت
 • ملی ، ملت ، کشور ، انتظام ، نفت ، دادگستر ،  بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، پتروشیمی ، بانک ، نظام ،  بسیج ، جهاد جوانان ، آسانسور ، آژانس ، ایثار ، باور ، شاهد ، ایمان ، شهید ، شهروند ، آزاده ، ونوس ، جانبازان ، تکنو ، فامیلی ، ایتال ،  مترلژی ، فیلتر ، متریک نیک ، اورست ، میکروبرد ، تست ، استار ، تک ، مدرن ، کنترل ،  پیک ، امنیت، میهن ، کارواش ، فانتزی ، مونتاژ ،
 • اقتصاد ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا ، تک نو ، ایثارگران ، تکنولوژی ، دفتر، بیو

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

مدارک لازم جهت اخذ رتبه 4 پیمانکاری – مدارک رتبه 1 تا 4 پیمانکاری

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۱ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

مدیریت شغلی سخت است که مدیران باید با منابع و امکانات محدود انتظارات مشتریان را برآورده کنند. امروزه اطلاعات در اینترنت  هر 6 ساعت دو برابر شده و اطلاعات و دانش اجتماعی مردم بسیار بالا رفته است. در این شرایط مدیران وظایف سنگینی به دوش دارند و باید با قدرت رهبری و توانایی اداره کردن شرکت خود، نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت مشتریان انجام دهند. حال این سوال پیش می آید که پس از ثبت شرکت ، برای رسیدن به رموز مدیریت موفق ، چه چیز هایی را باید مدنظر قرار دهیم و انجام دهیم؟

رموز مدیریت موفق - خصوصیات یک مدیر موفق - ثبت یکتا

خصوصیات یک مدیر موفق و رموز مدیریت موفق

 1. مدیران کسانی هستند که خلاق، آینده نگر و کار آفرین هستند و به خوبی می توانند کارها را به متخصصین محول کنند.
 2. مدیری موفق است که با بهره گیری و استفاده از افراد معمولی، بتواند به دستاورد های فوق العاده ای دست پیدا کند.
 3. این مدیر تمام کارها را به صورت تیمی و نه فردی انجام می دهد و نتیجه ای که حاصل می شود، نتیجه کار تیمی اوست.
 4. مدیرانی در کسب و کار موثر هستند که دارای تفکر استراتژیک بوده و بتوانند همه موضوعات را از بالا ببینند و حل کنند.
 5. مدیر موفق مدیری است که قبل از گرفتن هر تصمیم، همه نکات را بررسی و پیش بینی کند و پیامدهای آن را در نظر داشته باشد.
 6. مدیر موفق مدیری است که زودتر از همه سرکار حاضر شده، سخت تر از بقیه کار کرده و دیرتر کار را تعطیل کند.
 7. امنیت یک مدیر موفق زمانی تامین می شود که دست به کارهای غیرمترقبه بزند و از تغییر کردن نترسد.
 8. تمام تلاش یک مدیر خوب باید ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مشتریانش باشد.
 9. شکست برای چنین مدیرانی معنی ندارد و از شکست ها تجربه های آموزنده ای کسب می کنند.
 10. این مدیران در مقابل تغییر شرایط عکس العمل نشان داده و با به دست آوردن هر تجربه و اطلاعاتی، برنامه ریزی جدید انجام می دهند.
 11. مدیری در کسب و کار خود موفق است که دیگران را مقصر نداند و دنبال بهانه جویی نباشد و مسئولیت کارها را به عهده بگیرد.
 12. از دیگر رموز مدیریت موفق است که از ایده های تازه و پیشنهادهای بهتر استقبال کنید و جایگزین ایده های قدیمی خودتان کنید.
 13. بهترین زمان برای اخراج فردی در شرکت، موقعی است که به آن فکر می کنید.
 14. تمام مدیران کارامد روی کاغذ فکر می کنند و تفکرات و ایده های خود را روی کاغذ می آورند.
 15. باید در حوزه کاری خودتان روز به روز اطلاعات جدیدتری کسب کنید تا از رقبای خود عقب نیفتید.
 16. وقتی کاری را به فردی واگذار می کنید باید مطمئن شوید که به درستی انجام می شود و آن فرد را مدیریت کنید نه اینکه از کار کناره گیری کنید!
 17. به کارمندان خود انگیزه بدهید تا عملکردی عالی از آن ها دریافت کنید. باید به آن ها ارزش و حس مهم بودن بدهید.
 18. مدیری موفق خواهد شد که باعث شود کارمندان و کارکنانش حس خیلی خوبی نسبت به او داشته باشند و از کار کردن در آن فضا لذت ببرند.
 19. از دیگر رموز مدیریت موفق ، آرامش ذهن اوست.
 20. کارکنان بی کفایت که آینده شما را تباه و اعتبارتان را خدشه دار می کنند، حذف کنید.

هم چنین بخوانید:

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت ساختمانی

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۱ مهر ۱۱:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

راه اندازی شرکت و ثبت شرکت نکته مهمی است که این روزها فکر بعضی از افراد را به خود مشغول کرده است. بیشتر مواقع موقع راه اندازی یک تجارت، به جزئیات کمتر اهمیت داده می شود. اما این را بدانید که هرکار و تجارتی، سختی های خودش را دارد که باید با درایت، هوشمندی و زمانبندی مناسب، اقدام به راه اندازی شرکت و در قدم بعد رتبه بندی شرکت کنید. برای این منظور ما 7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت را برای شما بیان می کنیم.

راه اندازی شرکت | ثبت شرکت - ثبت یکتا

گام هایی برای راه اندازی شرکت

 1. شناخت نیاز مردم و مشخص کردن محصول

شما ابتدا باید مشخص کنید چه محصولی را می خواهید روانه بازار کنید؟ شما باید اول به فکر برطرف کردن نیاز و شاد کردن مردم از این محصول باشید و کمتر به سوددهی بیاندیشید.

 1. قیمت گذاری محصول یا خدمت

از زیر قیمت فروختن محصول خود در ابتدای راه اندازی شرکت و کسب و کار خود نترسید. شما در ابتدا باید مشتری های خود را جذب کرده و به خرید محصولات خود ترغیب کنید.

 1. مشخص کردن زمان برای فروش اولین محصول

اگر برای فروش نخستین محصول خود به 6 ماه زمان نیاز دارید باید تا یکسال سرمایه خود را داشته باشید در غیراینصورت نمی توانید دوام بیاورید. با بودجه بندی سرمایه، ار استرس ناشی از کمبود سرمایه و عملکرد بد جلوگیری کنید.

 1. تعیین تفاوت شما با دیگر رقبا

آیا می دانید محصول یا خدمت شما چه وجه تمایزی با بقیه رقبا دارد و چه چیزی را بهبود داده است؟ روش ویژه باعث فروش بیشتر و عناصری مانند کیفیت و دقت از عوامل تاثیر گذار در رونق کسب و کار شما خواهند بود.

 1. بازار خود را مشخص کنید

برای فروش محصولات و ارائه خدمات نیاز به شبکه های اجتماعی دارید و در مرحله بعد می توانید برای حرفه خود وب سایتی راه اندازی کنید.

 1. یادگرفتن اصول فروش حرفه ای

شما باید یادبگیرید که خوب گوش کرده و خوب صحبت کنید. این دو عامل ترفندهای مهم فروشنده های موفق هستند.

 1. شناختن مراحل انجام و تکمیل پروژه

روندی برای تولید محصول خود درنظر داشته باشید تا بتوانید نتایج آن را تا حدی پیش بینی کنید. برای این منظور باید اولویت های خود را مشخص کرده و تعریف کنید.
 

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

چه نکاتی را باید در انتخاب نام شرکت رعایت کنیم؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۵ مهر ۰۶:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

4 ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما

پول یکی از مسائل مهمی است که باید در زندگی به آن توجه شود، حتی اگر هدف شما پولدار شدن نباشد، نمی توانید منکر مزیت های افزایش درآمد برای زندگی و بهبود کیفیت آن باشید. شما می توانید به راحتی مشکلات مالی خود را مدیریت کنید و به پول اضافه نیاز نداشته باشید. ما در اینجا ۴ ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما بیان می کنیم.

افزایش درآمد شرکت - ثبت یکتا

 • راه اندازی کسب و کار

بهترین کاری که برای افزایش درآمد خود می توانید داشته باشید این است که کسب و کار خود را راه بیندازید و سپس ثبت شرکت انجام دهید. شاید در ابتدا با شکست هایی روبرو شوید، اما قبل از شروع کسب و کار باید شغل ثابتی داشته باشید تا به وسیله آن بتوانید مخارج کسب و کار خود را برای مدتی تامین کنید. در این صورت مشکلی از لحاظ مالی برای شما پیش نخواهد آمد. با برداشتن گام های درست در مسیر رسیدن به هدف خود در آینده نه چندان دور نتیجه تلاش های خود را دیده و درآمد خود را می‌توانید افزایش دهید.

 

 • سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری می توانید در بلند مدت افزایش درآمد شرکت خود را شاهد باشید. سرمایه گذاری در بورس و خرید اوراق سهام، از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند. البته در این زمینه سود بیشتر نیازمند سرمایه گذاری با ریسک های بالاتر می باشد.

 

 • افزایش ساعات کار

این مورد می تواند یکی از عوامل مهم برای افزایش درآمد شما باشد. با اختصاص ساعات بیشتر در هفته به ساعات کاری خود، می توانید درآمد خود را افزایش دهید. اگر کارفرما دارید می‌توانید حتی از او ارتقای شغلی، اضافه حقوق و پاداش نیز دریافت کنید. این یک روش کوتاه مدت است، بنابراین اگر با گذشت چند ماه، به نتیجه ای که مطلوبتان بود نرسیدید، روش های دیگر را بررسی کنید.

 

 • شغل دوم داشته باشید

اگر در شغل اول شما اضافه کاری وجود نداشته باشد یا درآمدش افزایش پیدا نکند، به دنبال شغل دوم باشید. این نیز یک راه حل کوتاه مدت بوده که ممکن است در دراز مدت موجب بروز مشکلاتی برای زندگی و سلامت شما بشود. شغل دوم باید زمان کوتاهی داشته باشد و درآمد مناسبی بتوانید از آن دریافت کنید. اگر شغل دوم شما کارفرما دارد، با در مورد اهمیت حفظ شغل اولتان صحبت کنید. شغل دوم شما باید به گونه ای باشد که درآمد حاصل از آن بتوانند مخارج اضافی شما را تامین کند.

هم چنین بخوانید:

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ مهر ۰۹:۰۷ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

برای اینکه یک کسب و کار موفق داشته باشید باید دارای مهارت های سازمانی و انعطاف پذیری و برنامه ریزی خوب باشید، زیرا درآمدزایی کار دشواری است. ما در اینجا 9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق برای شما بیان می کنیم.

کسب و کار موفق - ثبت یکتا

مراحل ایجاد کسب و کار موفق

 • منظم بودن

 منظم بودن یکی از رموز موفقیت در کسب و کار است که موجب انجام کارها و عدم سردرگمی شما خواهد شد. شما باید روزانه فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید، تهیه کرده و با انجام آنها، آن کار را از لیست خود خط بزنید.

 • یادداشت برداری

تمام کسانی که کسب و کارهای موفق دارند، یادداشت برداری می کنند. با یادداشت برداری دقیق می توانید موقعیت مالی کسب و کارتان را متوجه شده و چالش های پیش رو را در نظر داشته باشید. با این کار میتوانید استراتژی های مناسب برای برداشتن چالش ها را پیدا کنید.

 • تحلیل رقبا

رقابت کردن موجب بهتر شدن نتایج کار شما می شود. برای اینکه موفق شوید، باید رقبای خود را تحلیل و آنالیز کنید تا بتوانید از نقاط ضعف آنها استفاده کرده و تبدیل به نقاط قوت خود کنید.

 • شناختن ریسک ها

شما باید در کسب و کار خود به ریسکهای حسابشده دست بزنید. ابتدا باید بپرسید جنبه منفی این کار چیست. در این حالت میتوانید بدترین حالت ریسک را در نظر داشته باشید. این ریسک ها می توانند پاداش های فوق العاده ای برای شما داشته باشند.

 • داشتن تمرکز

شما برای رسیدن به درآمد باید صبر و تمرکز داشته باشید و اهداف کوتاه مدت برای کار خود مشخص کنید.

 • ارائه خدمات با کیفیت

خدماتی که شما به مشتریان خود ارائه می دهید، باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد تا مشتری ترغیب شود به جای مراجعه به رقیبتان، به شما سر بزند.

 • ثابت قدم بودن

یکی از عوامل مهم در کسب درآمد، ثبات قدم می باشد. ثبات قدم موجب ایجاد عادتهای مثبت برای شما شده و با مرور زمان به کسب درآمد شما کمک خواهد کرد.

اگر شرکت دارید، باید ابتدا آن را ثبت کنید. ثبت شرکت و در ادامه رتبه بندی شرکت ، موجب می شود مشتریان بهتر بتوانند به شما اعتماد کنند و کار خود را به شما بسپارند.

 

هم چنین بخوانید:

20 ترفند در رابطه با رموز مدیریت موفق در کسب و کار

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۳ آبان ۱۰:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مستندات مالی برای پذیرش قرارداد پیمانکار ساجات

مستندات مالی برای پذیرش قرارداد پیمانکار ساجات که باید در ارتباط با قراردادهای دست اول قابل قبول در تجربه کاری شرکت پیمانکار گرفته شود، به اینصورت است:

 • ارایه مفاصا حساب برای خاتمه یافته ها
 • ارایه نامه تأیید از کارفرما برای کارهای در دست اجرا
 • نامه تأیید از کارفرما یا مفاصا حساب بیمه برای قراردادهای با دستگاههای دولتی

دقت کنید برای قراردادهای غیر دولتی یا قراردادهای خاتمه یافته "مفاصا حساب"، برای قراردادهای با کارفرماهای غیر دولتی، "مفاصا حساب بیمه" و برای کارهای دردست اجرا، از بیمه تأمین اجتماعی باید استعلام کنید.

در همه مستنداتی که گفته شد، باید موارد زیر مشخص شود:

 • نام پیمانکار
 • نام کارفرما
 • شماره و تاریخ قرارداد
 • تاریخ شروع و خاتمه قرارداد
 • موضوع کار
 • مبلغ حق الزحمه دریافتی

قرارداد پیمانکار ساجات - ثبت یکتا

مستندات مالی برای اخذ رتبه پیمانکاری

این مستندات که مرتبط با قراردادهای دست دوم قابل قبول در تجربه کاری شرکت پیمانکاری برای اخذ رتبه پیمانکاری باید گرفته شود به صورت زیر است:

برای قراردادهای با دستگاه های دولتی که پایان یافته است: تاییدیه کارفرما اصلی برای مشخص شدن تفکیک پرداخت میان پیمانکار اصلی و پیمانکار دست دوم و ارائه برابر اصل مفاصا حساب بیمه لازم است.

برای قراردادهای با دستگاه های دولتی که درحال اجرا است: باید ارائه نامه تائیدیه تایید شده توسط کارفرما اصلی که مشخص کننده تفکیک پرداخت میان پیمانکار اصلی و پیمانکار دست دوم باشد.

برای قراردادهای با دستگاههای غیردولتی خاتمه یافته است باید برابر اصل مفاصا حساب بیمه ارائه گردد.

برای قراردادهایی که با دستگاههای غیردولتی در حال اجرا است، از بیمه استعلام می شود. البته برای قراردادهای دست دوم منعقد شده پس از سال 90، فقط باید مفاصا حساب بیمه ارائه شود و جزو مستند مالی قابل قبول است.

در همه مستنداتی که گفته شد، باید موارد زیر مشخص شود:

 • نام پیمانکار
 • نام کارفرما
 • شماره و تاریخ قرارداد
 • موضوع کار
 • مدت پیمان
 • مبلغ اولیه پیمان

 نکات مهم درباره مستندات مالی قرارداد پیمانکار ساجات

 • امتیاز هر قرارداد تنها برای یک شرکت پیمانکاری می باشد.
 • برای قراردادهایی که به صورت دسته دوم بخشی از آن به پیمانکاران دیگر ارجاع داده می شود، امتیاز قرارداد بین پیمانکار اول ودوم متناسب با حجم کار انجام شده تقسیم می شود.
 • معتبر بودن تاییدیه های کارفرماهای دولتی وابسته به امضای یکی از مسئولین دارای مقام برسد.
 • قراردادهای دارای طبقه بندی، نیازی به قراردادن مستنداتشان در سایت ساجات ندارند و بعد از بررسی، ارزیابی می شوند.
 • در صورت ادغام دو شرکت مستقل پیمانکار و تشکیل شرکت واحد، شرکت جدید می تواند در تشخیص صلاحیت، از تجربه کاری شرکت های ادغام شده استفاده کند.
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۷ آبان ۰۹:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت طرح صنعتی و حقوق مربوط به آن

ثبت طرح صنعتی چیست؟ قبل از اینکه درباره ثبت طرح صنعتی صحبت کنیم، بهتر است بدانید که در زبان عامیانه، طرح صنعتی شکل و ظاهر کلی یک کالا می باشد اما در واقع طرح صنعتی خصوصیات ظاهری مانند ساختار، شکل، تزیینات و نقش به کار رفته در کالا توسط یک فرآیند صنعتی است که باعث جذابیت و زیبایی کالای موردنظر می شود. یافته ایجاد چشم نوازی و جذابیت کند.

ثبت طرح صنعتی - ثبت یکتا

ویژگی های طرح صنعتی

 • شکل کالا (ویژگی سه بعدی)
 • خطوط، تزئینات و رنگ های به کار رفته در کالا(ویژگی دوبعدی)
 • ترکیبی ویژگی های سه بعدی و دوبعدی

محصولات صنعتی و صنایع دستی از طرح صنعتی استفاده می کنند. اما شاید بخواهید بدانید طرح صنعتی شامل چه مواردی می شود؟

طرح صنعتی تقریبا همه وسایل را شامل می شود! از تجهیزات پزشکی و ابزارآلات فنی گرفته تا جواهرات، کالای شیک و تجملی، وسایل خانگی، ساعتها، ماشین، وسایل الکتریکی، کالاهای تفریحی و ... همگی شامل طرح صنعتی می شوند.

 

حقوق دارندگان ثبت طرح صنعتی

هنگام ثبت طرح صنعتی طبق قانون، مالکش دارای حق انحصاری جلوگیری از نسخه برداری غیرمجاز توسط شخص ثالث می گردد. بنابراین اشخاص ثالث طبق این حق نمی توانند محصولی که طرح در آن استفاده شده است، تولید، عرضه، صادرات، واردات کنند یا به فروش برسانند. شایان ذکر است قانون و شیوه عملکرد هر کشور، حوزه اصلی حمایت از طرح های ثبت شده را معین خواهد کرد. در ماده 28 قانون حمایت از اختراعات، طرح های صنعتی، علائم و نام های تجارتی مصوب 1386 جمهوری اسلامی ایران این حقوق به شرح زیر است:

 • بهره برداری از هر طرح صنعتی ثبت شده در ایران به شرط موافقت مالک آن، مشکلی ندارد.
 • ساخت، فروش و وارد کردن اقلام حاوی طرح صنعتی، جزو بهره برداری از یک طرح صنعتی ثبت شده می باشد.
 • اگر شخصی اعمال انجام شده در مورد بالا را انجام دهد، مالک طرح صنعتی ثبت شده می تواند در دادگاه اقامه دعوی کند.

هم چنین بخوانید:

تمدید ثبت طرح صنعتی

برند چیست و چرا باید آن را ثبت نمایید؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۸ آبان ۰۴:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

تمدید ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی موقعی که جدید و یا اصیل باشد، می تواند ثبت شود. اما شاید بپرسید ثبت طرح صنعتی چیست؟ درمطلب قبل درباره ثبت طرح صنعتی و حقوقی که مالک آن دارد، در مقاله ثبت طرح صنعتی و حقوق مربوط به آن صحبت کردیم. در این مطلب در رابطه با تمدید ثبت طرح صنعتی صحبت خواهیم کرد. طبق ماده 21، طرح صنعتی جدید طرحی است که از طریق انتشار یا با استفاده کردن، قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا تاریخ حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ جایی منتشر و افشا نشده باشد. اما برای تمدید ثبت طرح صنعتی چه باید کرد؟

تمدید ثبت طرح صنعتی - ثبت یکتا

نکاتی در رابطه با تمدید ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن، به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت. خواهد بود که این مدت برای دو دوره 5 ساله به صورت متوالی با پرداخت هزینه طبق ماده 28 نیز تمدید می شود. درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی، به مدت شش ماه قبل از اینکه مدت اعتبار ثبت طرح صنعتی در هر دوره منقضی شود، انجام می شود. بنابراین درصورتی که برای تمدید ثبت در مهلت مقرر شده درخواست ندهید، امکان درخواست آن به برای مدت مهلت 6 ماه بعد از اینکه اعتبار ثبت طرح صنعتی تمام شود، با پرداخت جریمه وجود دارد، درغیراینصورت ثبت طرح صنعتی از درجه اعتبار ساقط می شود.
درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی در دو نسخه توسط مالک طرح ثبت شده تهیه می شود. این درخواست بعد از امضا شدن، الصاق کردن تصویر نمونه طرح و پرداخت هزینه، برای تمدید به مرجع ثبت داده می شود. این مرجع بعد از اینکه درخواست تمدید ثبت و مدارک مربوط به آن را دریافت کرد، باید در دفتر مربوط وارد کند.

 

درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی باید شامل چه اطلاعاتی باشد؟

 • طبقه یا طبقات کالاهای موضوع طرح صنعتی
 • شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و طرح صنعتی موردتقاضا برای تمدید
 • مدارک مثبت هویت متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه تمدید
 • اسم و آخرین نشانی کامل مالک طرح صنعتی ثبت شده یا نماینده اش
 • حداقل شش نمونه از طرح و مدارک نمایندگی قانونی اش اگر درخواست تمدید توسط نماینده مطرح شود

مرجع ثبت باید در موقع تمدید ثبت، طبقه محصولات را بر اساس جدیدترین طبقه بندی بین المللی ثبت کرده و گواهی نامه تمدید ثبت طرح صنعتی را نیز ویرایش کند. این هزینه تغییر طبقات بادی توسط مالک علامت پرداخت شود.
تمدید ثبت طرح صنعتی تغییری در آخرین شکل ثبت طرح صنعتی ایجاد نخواهد کرد.
در صورتی که اسم، تابعیت، نشانی و اقامتگاه مالک طرح صنعتی تغییر کند، باید به مرجع ثبت اعلام کند و مدارک لازم را تهیه کند.
اگر تغییراتی در طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی ثبت شده ایجاد شود، مالک طرح صنعتی می تواند درخواست تغییرات مذکور در گواهی نامه طرح صنعتی، از مرجع ثبت بنماید.

 

هم چنین بخوانید:

مدارک و شرایط برای ثبت شرکت مختلط به چه صورت می باشد؟

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۹ آبان ۰۶:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

همه ی کمپانی های بزرگ در سراسر جهان با یکدیگر رقابت می‌کنند و تلاش می کنند به عنوان برند موفق معرفی شود. اگر برندسازی به صورت درست انجام شود، به عنوان اولین نام در ذهن مشتری تبدیل می شود. در غیر این صورت به عنوان یک نیروی آماتور شناخته می شوید. ما در اینجا 7 روش برای برندینگ بیان می‌کنیم.

برندسازی - ثبت یکتا

7 روش برندسازی

 1. ارائه اطلاعات به طراح

سعی کنید برای انجام پروژه خود طراح را عوض نکنید، زیرا خلاقیت ها و تفکرات طراح را نمیتوان عوض کرد و یک مسیر طی شده را طراح دیگر نمی تواند ادامه دهد.

 1. انتخاب فونت مناسب

انتخاب فونت مناسب می تواند کمک زیادی برای رساندن پیام شما به مخاطب تان شود و کشمکشی در ذهن مخاطب به وجود آورد.

 1. انتخاب رنگ مناسب

رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را می توانند در مخاطب شما به وجود آورد. مثلا رنگ قرمز قدرت، انرژی و احساس را به مخاطب القا می کند.

 1. درمیان گذاشتن جزئیات برند با مشتری

اعلام دقیق مشخصات شما در اینترنت و وبسایت، می‌تواند به خوبی شما را به مخاطب معرفی کند. وجود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام فیسبوک و ... در این کار به شما کمک می کند.

 1. مشخص کردن لحن گفتار

علاوه بر طرح و عکس هایی که شما برای برند خود منتشر می‌کنید، مشتری علاقه‌مند است که بداند شما دقیقا چه کسی هستید و مشکلاتش را چگونه برطرف می کنید. شما باید یک پیام واضح به مشتری خود نشان دهید. شناسایی مخاطب شما و لحن گفتار با او، فروش محصولاتتان را آسان خواهد کرد.

 1. صحبت مستقیم با مشتری

دلیل وارد شدن به نوع بیزینس خود را فهمیده و مشتری تان را شناسایی کرده و سپس با او به صورت مستقیم صحبت کنید. مشتریانی که سایت شما را همواره چک می کنند و تبلیغات شما را می ‌بینند، بیشتر علاقه مند هستند که اطلاعات شخصی شما مانند آدرس ایمیل و شماره موبایل را بدانند.

 1. الهام از برندهای موفق

در مواقع بروز مشکلات باید بررسی کنید برند های موفق چگونه به هدف خود رسیده اند. این برندها، ابتدا با ثبت شرکت و برند خود، به تبلیغات میپردازند. تبلیغات کامل محصول یکی از مهمترین قدم های آنها برای فروش محصولات جدیدشان بوده است که انجام داده اند. بنابراین با سرمایه گذاری در تبلیغات، کسب و کار و برند خود را به دیگران جدی نشان دهید.

 

هم چنین بخوانید:

9 راهکار برای ایجاد کسب و کار موفق

4 ترفند برای افزایش درآمد شرکت شما

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۳ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

از آنجایی که عدم وجود انگیزه در کارکنان یک شرکت موجب عملکرد ضعیف و سوددهی کم شرکت می شود، باعث شده تا کسب و کار نتواند به اهداف خود دسترسی پیدا کند. زیرا انگیزه کارکنان روی موفقیت و شکست یک کسب و کار تاثیر می گذارد. بنابراین ما در اینجا راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان را بیان می کنیم.

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان - ثبت یکتا

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان شرکت

 

 • فراتر بودن کار شما نسبت به بقیه

شما پس از ثبت شرکت ، ابتدا باید کاری انجام دهید که کارکنان شما احساس کنند شغلشان از کارهای دیگر فراتر می باشد. این الزام برای هر انسانی وجود دارد که بداند کارش دارای اهداف والایی می باشد. بنابراین موجب شده کارمند شما تعهد بیشتری نسبت به کارش پیدا کرده و برای بهتر شدن آن تلاش بسیاری کند.

 

 • جشن گرفتن دستاوردهای شما

طبیعتاً شما باید بر آینده خود تمرکز کنید، اما جشن گرفتن دستاوردهای شما موجب شده تا کارمندان به آنچه که تاکنون انجام داده اند، توجه کنند و موفقیت آن را بیشتر احساس کنند. شرکت های موفق هر ساله فهرستی از دستاوردهای تیم خود را تهیه کرده تا کارمندان بیشتر متوجه اهمیت کار خود شوند.

 

 • دادن زمانهایی به کارمندان برای دنبال کردن پروژههای مورد علاقه شان

انجام پروژه های شخصی درمیان مسئولیت های همیشگی کار باعث میشود کارمندان انرژی زیادی دریافت کرده و خلاقیت شان برای انجام کارهای شرکت افزایش یابد. برخی از شرکت ها، کارمندنشان در یک روز هر کاری را که به آن علاقه دارند، انجام می دهند. هم چنین به دلیل اینکه این اتفاق در زمان مشخصی می افتد، بسیار جالب می باشد.

 

 • دوری از روشهای معمول شرکت برای انجام کارها

از اینکه جلسات را در زمانهای مشخصی برگزار کنید یا مکان مشخصی برای آن داشته باشید، سعی کنید فاصله بگیرید و محیط را برای روحیه سازی و افزایش انگیزه و دوری از تکرار سوق دهید.

 

 • فراموش نکردن خوشگذرانی

شرکت اینترنتی فت والت در راکتون، خوشگذرانی را بخشی از برنامه کاری خود قرار داده است. این شرکت در هر ماه یک روز را برای ۵۵ کارمند خود مشخص می کند تا در این روز در مسابقات خانگی یا فعالیت هایی با سرگرمی های کوچک و حتی بازی بولینگ شرکت کرده و در آخر به افراد برنده جوایزی را اهدا می کند.

 

 • رتبه بندی شرکت

با رتبه بندی شرکت خود نه تنها پروژه های بیشتری به سمت شما می آید، بلکه کارمندان نیز احساس می کنند در شرکتی فعالیت می کنند که در زمینه کاری خود موفق تر از بقیه عمل می کند و انگیزه شان افزایش پیدا می کند.

 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

7 نکته طلایی برای راه اندازی شرکت

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آبان ۱۱:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

راز موفقیت شرکت های بزرگ چیست؟

آیا شما از راز موفقیت شرکت های بزرگ اطلاع دارید؟ آیا می دانید که چگونه می توان در مدت زمان مشخصی پس از ثبت شرکت و رتبه بندی شرکت خود، به موفقیت رسید؟ ما در اینجا سعی کردیم راز موفقیت شرکت های بزرگ و افراد موفق را از زبان خودشان بشنویم. با ما همراه باشید.

راز موفقیت شرکت های بزرگ - ثبت یکتا

راز موفقیت شرکت های بزرگ

 • انگیزه برای طی کردن مسیر موفقیت: اشتیاق

اولین عاملی که منجر به موفقیت می شود، اشتیاق افراد می باشد. یکی از طراحان اتومبیل به نام "فرمین توماس"، عامل اشتیاق را به عنوان انگیزه افراد و هدایت بخش برای دستیابی به موفقیت می داند. کسانی که به کار خود عشق داشته و انگیزه آن ها تنها کسب درآمد نیست، در شغل خود موفق هستند. چنین افرادی در آینده نه چندان دور به درآمد نیز می رسند.

 

 • تمرکز بر هدف

فیلمساز معروف به نام "نورمن جویسن" داشتن هدف واحد و تمرکز بر آن را از عوامل موفقیت افراد دانست.

 

 • کار مساوی است با تفریح!

تلاش و کار زیاد را می توان از دومین عامل موفقیت دانست. مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت های جهان به نام " روپرت مورداک "، کار و تلاش را عامل موفقیت شرکت خود دانسته است و به نظر او، چیزی که بهای زیادی داشته باشد، کار و تلاش بیشتری نیز می طلبد. پس از اطمینان از ثبت شرکت خود، این کار و تلاش می تواند برای شما حتی سرگرم کننده باشد. کسانی که به کار به عنوان وسیله سرگرمی خود نگاه می کنند، سخت برای آن تلاش می کنند و از انجام کار و تلاش زیاد خود لذت می برند.

 

 • تمرین و سعی مداوم و همیشگی

"الکس گاردا" که مدیرعامل شرکت موفق تولید بازی های رایانه ای است، معتقد است موفقیت فرمول جادویی ندارد و فقط به تمرین و ارتقای مهارت های خود نیاز دارد.

 

 • ارائه خدمات باکیفیت

یکی از پزشکان و استادان جراحی دانشگاه های آمریکا به نام "شرویت نولاند"، ارائه خدمات باکیفیت و ارزشمند به مردم را از عوامل مهم موفقیت شرکت ها و اشخاص دانست.

 

 • داشتن ایده های خلاق

"بیل گیتس" یکی از ثروتمند ترین مردم جهان و مدیرعامل شرکت ماکروسافت می گوید:" من یک ایده ناب و فوق العاده داشتم و می خواستم نخستین شرکت تولیدکننده نرم افزارهای ویژه رایانه های شخصی و خانگی را راه اندازی کنم و به هدف خود رسیدم!" و توانست به ایده و هدف خود برسد.

 

 • داشتن اراده محکم و محرک

دانشمند علوم دریایی به نام به نام "دیوید گالو"، داشتن اراده محکم و محرک را جزو عوامل موفقیت دانسته و تاکید زیادی بر آن دارد. کسانی که دارای اعتماد به نفس زیادی هستند، می توانند در تصمیم های خود محکم و با اراده باشند. اکثر افراد، از مادرهای خود به عنوان منبع انرژی و ایجادکننده انگیزه و دادن اراده محکم، یاد می کنند.

 

 • تحمل مشکلات و سختی ها

اگر بخواهیم یکی از عوامل موثر در موفقیت را ذکر کنیم، عامل سماجت و صبر هنگام برخورد مشکلات، تنها عامل برای غلبه بر سختی ها و ناملایمات می باشد. این خیلی مهم است که شما بتوانید روحیه خود را حفظ کرده و انتقادها و فشارهای اطرافیانتان، شما را دلسرد و ناراحت نکند.
 

هم چنین بخوانید:

7 راه برای برند سازی کسب و کار شما

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ آبان ۱۰:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی

برای اینکه عموم مردم از شرکت ها و موارد ثبت شده اطلاع پیدا کنند، اکثر کشور ها موارد و شرکت های ثبت شده را به وسیله منتشر کردن آگهی یا سایر راه های متداول، اطلاع می دهند. در قانون جمهوری اسلامی ایران باید آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی منتشر شود. بنابراین متقاضی ثبت فعالیت تجاری باید هزینه منتشر کردن آگهی را واریز کرده و رسید آن را با اسناد ضمیمه به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد.

روزنامه رسمی کشور ایران، روزنامه ای است که تمامی مسائل حقوقی و قوانین در آن برای اطلاع مردم درج می شود. این روزنامه زیر نظر قوه قضاییه بوده و جزو اسناد رسمی و دولتی محسوب می گردد.

از جمله وظایفی که روزنامه رسمی کشور برعهده دارد، چاپ و انتشار موارد زیر می باشد:

 • همه قوانین و مصوبات مجلس
 • مصوبات هیات دولت
 • آیین نامه ها
 • آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری

طبق اصل 69 قانون اساسی کشور، مذاکراتی که در مجلس شورای اسلامی انجام می شود باید علنی بوده و گزارشی از آن از طریق روزنامه رسمی یو رادیو به اطلاع مردم برسد و منتشر شود. در شرایط لازم و ضروری که مرتبط با مسائل امنیتی کشور می باشد، جلسه به صورت غیرعلنی برگزار می گردد و مصوباتش در صورت معتبر بودن و حضور شورای نگهبان، باید به تصویب 4/3 کل نمایندگان برسد.

آگهی ثبت شرکت ها

وظایف روزنامه رسمی و آگهی ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی

 • بعضی آگهی های قانونی قضایی مانند آگهی تاسیس و ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری منتشر و چاپ می کند.
 • منتشر کردن مفاد حکم قطعی راجع به اعتراض به علامت ثبت شده
 • اعلان لازم به دارنده مجهول سند تجاری طبق مواد 324 و 327 قانون تجارت منتشر می شود.
 • خلاصه نامه شرکت منتشر می گردد.
 • هر نوع شرکتی که در اداره ثبت شرکت به ثبت رسیده و تشکلی یا منحل شده است، درج می کند.
 • آگهی دعوت هیئت بستانکاران منتشر می شود.
 • منتشر کردن خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه آن پس از ثبت

در صورتی که تصمیمات مجمع عمومی دربردارنده مواردی مانند تصویر ترازنامه، انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن، افزایش یا کاهش سرمایه، انتخاب مدیران و بازرسان و تغییرات اساسنامه باشد، نسخه ای از صورت جلسه مجمع برای ثبت باید به اداره ثبت شرکت ارسال شود.

پس از اینکه تشریفات لازم برای ثبت انجام شد، در روزنامه رسمی منتشر شده و علاوه بر آن در ادامه تصمیماتی مرتبط با تغییرات سرمایه یا منحل کردن شرکت برای ثبت باید در روزنامه رسمی منتشر شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت در مناطق آزاد

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۳۰ آبان ۰۲:۰۸ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

استیو جابز موسس شرکت افسانه ای اپل است، شخصی که با شخصیت گیرا و انرژی نامحدود خود جزو یکی از مدیران منحصربه فرد و جذاب به نظر می رسد. او دارای استعداد سخنوری بسیار عالی می باشد و بسیار زیرکانه سخن می گوید. استیو جابز یکی از برترین مدیران آی تی در سال های اخیر بوده است. بنابراین می توان از زندگی و شخصیت چنین فردی، درس های بسیاری آموخت. اگر می خواهید راز موفقیت شرکت اپل را بدانید، با ما همراه باشید.

موفقیت شرکت اپل - ثبت یکتا

راز موفقیت شرکت اپل

 • سادگی: استیو جابز برای اینکه محصولاتش تنها نیازهای مشتری را برطرف کند، ایده های بسیاری را رد کرده است. این مورد را به سادگی می توان در محصولات شرکت اپل دید. طبق نظر مقاله نویسان مجله فورچون، جابز از آری گفتن به همه چیز متنفر بوده و ترجیح می دهد از افرادی صادق در تیم خود استفاده کند تا اینکه از ایده های نامناسب استقبال کند.

 

 • نگه داشتن ذهن به صورت ذهن افراد مبتدی: استیو جابز تاکید زیادی بر این داشته است که تمامی مسائل را با ذهنی باز بررسی کرده و به گونه ای تجربه کنید که انگار اولین بار است آن را می بینید و ذهن خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید.

 

 

 •  انتظار تعالی از خود: استیو جابز معیار کیفیت را یکی از معیار های مهم برای موفقیت شرکت اپل و تعالی افراد دانست. بهتر است بدانید موفقیت شرکت اپل تنها به این خاطر بوده است که جابز به غیر از کمال و موفقیت چیزی را قبول نمی کرد. این ویژگی باعث شده که برخی اورا دیکتاتور سازمان بنامند.

 

 • کشف و پرورش استعداد: شرکت اپل هرساله گردهمایی بزرگی با حضور رهبران و کارمندان برترش برگزار می کند. کارمندانی که دارای ایده های عالی و مهارت های قوی هستند. این شرکت به جهان نشان داد که کشف و پرورش استعداد از ساختار های سازمانی مصنوعی مهم تر است!

 

 • ایمان به پروژه های عجیب: جابز پس از اینکه شرکت اپل را ترک کرد، با پرداخت پنج میلیون دلار افرادی متخصص و زبده در زمینه گرافیک کامپیوتری را در قالب استودیوی پیکسار خریداری کرد و آن را در سال 2006 با قیمت 7.4 میلیارد دلار به والت دیزنی فروخت و جزو سهامداران بزرگ دیزنی گردید.

 

 • نترسیدن از تفاوت: جابز با نگاه متفاوت خود و سرمایه گذاری روی تفاوت ها، به موفقیت بزرگ خود و شرکت اپل دست پیدا کرد. استیو جابز بین رهبر و پیرو وجه تمایز قرار داد و این را نوآوری خود دانست.

 

 • داشتن عشق و علاقه به انجام کار: برای اینکه بتوانید کارهای بزرگ انجام دهید، باید واقعا آن را دوست داشته باشید و از انجام آن کار لذت ببرید. اگر به کاری علاقه و اشتیاق ندارید، نمی توانید در آن نوآوری ایجاد کنید.

 

هم چنین بخوانید:

راز موفقیت شرکت های بزرگ چیست؟

راهکارهای افزایش انگیزه در کارکنان و افزایش فروش

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۲ آذر ۰۷:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

شرایط و مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

قالی نوعی فرش است که واژه آن از شهری به نام قالین در ارمنستان گرفته شده است و از جنس پشم، الیاف پنبه و بعضا ابریشم می باشد. قالی بافی از دیر باز هنر دستی مردم ایران بوده است که نه تنها در ایران، بلکه در خارج از کشور نیز طرفداران خاص خود را دارد. بنابراین برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در این زمینه توسعه دهید و سود بیشتری کسب کنید، بهتر است به ثبت شرکت روی بیاورید. ثبت شرکت قالیبافی نه تنها اعتبار شما را بالا می برد، بلکه زمینه ساز ورود شما به عرصه های مختلف تجارت داخلی و خارجی می شود. با ثبت شرکت قالیبافی می توان از امتیازاتی همچون اخذ نمایندگی رسمی و دریافت وام و تسهیلات استفاده نمود.

ثبت شرکت قالیبافی - ثبت یکتا

مدارک برای ثبت شرکت قالیبافی

 • کپی کارت ملی و کپی کارت شناسنامه متقاضی
 • کپی کارت پایان خدمت
 • کپی اساسنامه، آخرین مصوبه هیئت مدیره و آگهی ثبت
 • کپی مدارک برای عدم ممنوعیت و در اختیار داشتن زمین برای احداث مجتمع
 • 4 قطعه عکس 3 در 4 مدیرعامل
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی
 • استعلام های مورد نیاز برای عدم منع قانونی راه اندازی و احداث کارگاه تولیدی از مراجع ذیربط دریافت شود
 • برای اجرای طراح یا اخذ تسهیلات مالی باید نسبت به توانایی مالی تعهد کتبی داد
 • مدارک و مستندات برای داشتن سابقه و مهارت فنی در رشته قالیبافی ارائه گردد
 • ارائه قرارداد منعقد شده بین بافنده و صاحب کارگاه
 • فرم تعهد نامه کارگاه توسط صاحبش تنظیم گردد

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت قالیبافی با مسئولیت محدود

 • دارای حداقل 2 نفر عضو باشد و حداقل سرمایه 1.000.000 ریال داشته باشد
 • بتواند کل سرمایه را پرداخت کند یا نسبت به آن تعهد بدهد
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا گردد
 • در صورت داشتن مجوز، آن را اخذ نماید

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت قالیبافی سهامی خاص

 • دارای دو نفر بازرس و حداقل سه نفر عضو باشد
 • سرمایه شرکت، حداقل 1.000.000 ریال باشد و بتواند حداقل 35 درصد سرمایه را به صورت نقدی پرداخت کند
 • ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی همه اعضا
 • اقرارنامه امضا شود
 • در صورت نیاز به صدور مجوز، آن را اخذ نماید
 • وکالتنامه رسمی برای اخذ مجوز تنظیم گردد
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه گردد
نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۵ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت کنسرسیوم به چه صورت می باشد؟

آیا می دانید شرکت کنسرسیوم چیست؟ اگر بخواهیم کنسرسیوم را تعریف کنیم و در ادامه هدف از ثبت شرکت کنسرسیوم را بیان کنیم، می توان گفت کنسرسیوم مشارکت چند شرکت، نهاد، دولت، شخص یا ترکیبی از آن هاست برای اینکه به هدف و سود مشترک خود برسند. درواقع کنسرسیوم به صورت اتحاد و ائتلاف چندین سازمان و شرکت یا افراد حقیقی و حقوقی است برای اینکه چند پروژه مشخص را با همکاری یکدیگر انجام دهند. این مشارکت گاهی برای رسیدن به اهداف مشترک اجتماعی، اقتصادی و ... در مدت نامحدودی برای پاسخگویی و بهره مندی قوی تر به تقاضای داده شده ایجاد می شود.

ثبت شرکت کنسرسیوم - ثبت یکتا

هدف ثبت شرکت کنسرسیوم

اگر بخواهیم هدف از ثبت شرکت کنسرسیوم و فعالیت در قالب چنین شرکت هایی را بیان کنیم می توانیم بگوییم این شرکت ها با پوشاندن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت یکدیگر، به بالاترین سود در فعالیت اقتصادی و کنترل بهتر افراد زیرمجموعه خود، به هدف خود می رسند و تولید یک فناوری یا کالا را منحصرا مال خود می کنند. از دیگر فواید ثبت شرکت کنسرسیوم می توان به جای انجام کارهای کوچک با سود کمتر، قرارداد همکاری با چند شرکت به صورت کنسرسیوم را بست تا به سود های کلان دست پیدا کرد. سود قابل توجه و کاهش هزینه، دو مزیت مهم و قابل توجه شرکت های کنسرسیوم در ایران و خارج از کشور می باشد.

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت کنسرسیوم با مسئولیت محدود

 • حداقل دو نفر عضو داشته باشد
 • دارا بودن حداقل 1.000.000 ریال سرمایه برای ثبت شرکت
 • شرکت برای پرداخت کل سرمایه تعهد بدهد
 • دو برگ شرکت نامه و دو برگ اساسنامه
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای شرکت
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • امضا کردن اقرارنامه و ارائه آن
 • دو برگ تقاضانامه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • در صورت داشتن مجوز، مجوز مربوطه ارائه گردد

 

شرایط و مدارک ثبت شرکت کنسرسیوم سهامی خاص

 • دارا بودن حداقل 1.000.000 ریال سرمایه برای ثبت شرکت
 • پرداخت نقدی حداقل 35 درصد سرمایه شرکت
 • دارا بودن دو نفر بازرس و سه نفر سهامدار مشروط به اینکه بازرسان نسبت فامیلی با اعضا نداشته باشند
 • امضا کردن اقرارنامه و ارائه آن
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کل اعضا شرکت
 • در صورت نیاز، مجوز مربوطه ارائه گردد
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای شرکت
 • اگر امور ثبت شرکت را وکیل شرکت انجام می دهد، باید وکالتنامه ای به نام وکیل تنظیم گردد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت خارجی در ایران

پادکست ثبت شرکت - چگونه شرکت ثبت کنیم

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۶ آذر ۱۰:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

7 رمز موفقیت بیل گیتس، کارآفرین موفق

بیل گیتس از جمله ثروتمندترین انسان های جهان است که تلاش های زیادی برای بهبود زندگی دیگران و جلوگیری از مرگ آن ها با کمک های خداپسندانه اش انجام داده است. او از کارآفرینان موفق در زمینه رایانه های شخصی است که قبلا مدیرعامل شرکت مایکروسافت بوده است. برای اینکه رمز موفقیت کارآفرینان موفق مانند بیل گیتس را بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

رمز موفقیت - ثبت یکتا

رمز موفقیت کارآفرین موفق

 • هدف گذاری بلند مدت: جالب است بدانید گیتس و دوست برنامه نویسش در ابتدای کارشان، با شرکتی تماس گرفتند و گفتند یک مفسر بیسیک برای ریزکامپیوترشان ساخته اند در صورتی که در واقعیت آن ها هنوز نتوانسته بودند این نرم افزار را توسعه بدهند. بنابراین با سرعت و فشرده کار کردن توانستند در مدت چند هفته این نرم افزار را تحویل داده و فروش خوبی کسب کنند. پس از آن گیتس شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد.
 • فکر آینده: بیل گیتس همیشه در نظر داشت که چگونه می تواند آینده را بهتر کند و جلوتر از رقیبان خود حرکت کند.
 • مغرور شدن پس از موفقیت: درس های بزرگی که می توان از بیل گیتس یادگرفت، مغرورنشدن او پس از موفقیت است. شما باید ضمن اینکه موفقیت را به یاد داشته باشید، باعث نشود ک اعتماد به نفس زیادی در شما به وجود آورد.
 • ارزش زمان: باید اهمیت زمان را دانست و کارها را بر اساس اولویت اهمیت آن ها انجام داد. هم چنین باید با افرادی که حس میکنید با شما صمیمی هستند معاشرت کرده و برایشان وقت بگذارید. شما باید مطمئن باشید که وقت صرف شده، برای انجام تعهدات مهم صرف می شود.
 • کیفیت کار: با وجود هزاران برنامه نویس در شرکت مایکروسافت و مدیرعامل بودن گیتس، شغل وی مانع از بازبینی و بازنویسی کدهای شرکت نمیشد. گیتس، کیفیت نرم افزار را باید تضمین میکرد و  به شدت پیگیر کارهای تیم و شرکت خود بود. بنابراین پس از ثبت شرکت فکر نکنید که مسئولیت بررسی کارهای کوچک به عهده شما نیست.
 • درس گرفتن از مشتریان ناراضی: بیل گیتس با وجود موفقیت های بسیار، انسان های زیادی را از خود ناراضی کرده است. این درحالی است که مردم همانقدر که از ویندوز انتقاد می کنند، از آن نیز استفاده می کنند زیرا بازخورد مشتریان برای مایکروسافت اهمیت دارد و روز به روز محصولاتش را ارتقا می دهد.
 • مطالعه زیاد: گیتس کتاب های زیادی می خواند و در وبلاگش نیز کتاب هایی را برای مطالعه پیشنهاد می دهد. رهبر موفق فردی است که تمام نظرات را در نظر بگیرد و به فکر های بکر اهمیت بدهد.

 

هم چنین بخوانید:

6 ترس برای راه اندازی کسب و کار جدید

آیا راز موفقیت شرکت اپل و استیوجابز را می دانید؟

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۶ آذر ۰۴:۰۹ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت؟

برای اینکه بتوان هر شرکتی را به رسمیت شناخت و دارای شخصیت حقوقی دانست، باید ابتدا برای ثبت شرکت اقدام کرد. بنابراین ثبت شرکت ها الزامی است و دولت باید بر تشکیل شرکت ها نظارت کند تا سوء استفاده ای صورت نگیرد. اما شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که چگونه می توان به جستجوی شرکت های ثبت شده پرداخت و این شرکت ها را استعلام کرد؟

انواع ثبت شرکت ها بعد از اینکه مراحل ثبت را تکمیل کردند و شماره ثبت را دریافت کردند، می توانند قابل پیگیری باشند و استعلام شوند. ما هم چنین در مقاله استعلام برندهای ثبت شده در ایران راهکارهایی ذکر کرده ایم.

جستجوی شرکت های ثبت شده - ثبت یکتا

راه های جستجوی شرکت های ثبت شده

 • یکی از منابع مهم و قابل استناد برای تمامی سازمان های دولتی و خصوصی، ارگان ها و تمامی اشخاص، مراجعه به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی اینترنتی http://ilenc.ir می باشد که در این سامانه با درج اطلاعات لازم می توان به استعلام شرکت های ثبت شده پرداخت. این اطلاعات شامل شماره ثبت شرکت، نام شرکت و شناسه ملی شرکت می باشد.

 • به دلیل آگهی شدن موارد مهم هر شرکت در روزنامه رسمی کشور، اگر می خواهید از ثبت شرکت خاصی اطلاع پیدا کنید می توانید به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی اینترنتی http://rooznamehrasmi  مراجعه نمایید. پرینت روزنامه رسمی ثبت شرکت را می توان از طریق این سامانه دریافت کرد. بنابراین با وارد شده به این سامانه و واردکردن حداقل یکی از اطلاعاتی که مورد نیاز است (شماره ثبت شرکت، یا نام شرکت  یا شناسه ملی شرکت)، اطلاعات شرکت موردنظر خود را جستجو کنید. هم چنین از طریق پورتال به نشانی http://rrk.ir  می توانید تمامی آگهی های قانونی از سال 1382 تا 1391 را به وسیله قابلیت جستجوی پیشرفته پیگیری نمایید.
 • برای هرگونه استعلام، می توان به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها نیز مراجعه کرد. هم اکنون با اجرایی شدن سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ارباب رجوع می تواند به سامانه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir به صورت غیرحضوری مراجعه کند و کلیه اطلاعات برای تنظیم درخواست ها و مدارک و موارد لازم بخشنامه های ثبت شرکت را از طریق پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت به آدرس http://sherkat.ssaa.ir پیگیری کند.

درصورتی که از طریق راه های ذکر شده اطلاعات شرکتی یافت نگردد، بدین معنی است که این مجموعه به عنوان شرکت و به صورت قانونی ثبت نگردیده است.

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۹ دی ۱۲:۱۰ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

لزوم ثبت شرکت تجاری برای ایجاد شخصیت حقوقی

برای اینکه بتوانید به شرکت خود شخصیتی حقوقی بدهید، باید برای ثبت شرکت تجاری اقدام کنید. زیرا بر اساس قانون تجارت، شرکت هایی که به ثبت رسیده اند، شخصیت حقوقی دارند.

بر اساس ماده 2 قانون ثبت شرکتها، ثبت شرکت نقطه ای برای رسیدن و ایجاد ماهیت حقوقی برای شرکت است. هیچ شرکتی نمیتواند قبل از ثبت شرکت، دارای شخصیت حقوقی شود. ثبت نقطه پایانی برای تکمیل تشریفات تشکیل شرکت حساب می شود. این قانون که برای افراد متقاضی ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت تجاری بدون ثبت مورد استناد قرار گرفته، برداشتی غیر از این دارد. شخصیت حقوقی شرکت بدون ثبت آن، پیامدهایی مانند مجازات کیفری و انحلال شرکت را به دنبال دارد.

ثبت شرکت تجاری - ثبت یکتا

هم چنین اگر شرکت تجاری مثل سهامی با تشکیل دارای شخصیت حقوقی شود، باید پیامدهای ایجاد این شخصیت و استفاده از حقوق آن را مجاز بدانیم.

بر اساس « استفاده از وجوه تادیه شده به نام شرکت های سهامی در شرف تاسیس ممکن نیست مگر پس از به ثبت رسیدن شرکت و یا در مورد مذکور در ماده 19 "»، اگر شرکتی بدون ثبت شرکت دارای شخصیت حقوقی شود، نمی تواند از وجوه و سرمایه خود که مزایای ابتدایی شخصیت حقوقی است، استفاده کند.

اگر نظریه ایجاد شخصیت حقوقی بدون ثبت شرکت را درست بدانیم، باید قبل از ثبت شرکت، مجامع عمومی برای اداره و تصمیم گیری امور شرکت تشکیل شود و برای افزایش یا کاهش سرمایه یا انتخاب بازرسان و مدیران تصمیماتی بگیرند. صورتجلسات باید در اداره ثبت شرکتها به صورت آگهی ثبت شوند.
حال ممکن است این پرسش به وجود بیاید که آیا مرجع ثبت شرکت ها که سابقه ای از شرکت مورد نظر ندارد، چنین صورتجلسه را قبول کرده و آگهی می کند؟ بی شک جواب این پرسش منفی است و قبول وجود شخصیت حقوقی برای این شرکت تجاری، به معنی پذیرش مشکلات آن و ضرر برای تمامی سازمان ها، اشخاص و اشخاص ثالثی است که با این شرکت تجاری دارای ارتباط هستند.
هم چنین تا زمان به ثبت نرسیدن شرکت، صدور ورقه گواهینامه موقت سهم یا ورقه سهم ممنوع و دارای مجازات نقدی یا حبس می باشد. در صورت تخلف از این امر، امضاکنندگان باید خسارات شخص ثالث را بپردازند. حالا با این وجود، آیا می توان شرکت سهامی را دارای شخصیت حقوقی دانست اما این شرکت از ابتدایی ترین نیاز خود یعنی نقل و انتقال سهام از طرف شرکاء ممنوع باشد؟

بنابراین توضیحات، برای داشتن شخصیت حقوقی باید به ثبت شرکت تجاری اقدام کرده و برخلاف قانون عمل نکرد.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت موسسه غیر تجاری

ثبت برند تجاری و الزاماتی که باید رعایت شود

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۶ دی ۱۱:۱۰ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت استان قم

گام اول برای ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت، ثبت شرکت در موضوع موردنظر است. بنابر قانون، هر شرکتی که می خواهد فعالیتی انجام دهد و تشکیل شود، باید تمامی مراحل ثبت شرکت را به همراه مدارک موردنظر فراهم شده، طی کند. در این مطلب به ثبت شرکت استان قم پرداخته و انواع ثبت شرکتهای استان قم را بیان می کنیم.

ثبت شرکت استان قم - ثبت یکتا

مراحل ثبت شرکت در قم

ابتدا به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه و فرم ثبت نام تکمیل شود. پس از اعلام تاییدیه نام شرکت در سامانه، مدارک از طریق پست ارسال شده و بارکد پستی در سامانه درج گردد. پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت قم، آگهی تاسیس شرکت در صورت عدم وجود مشکل در مدارک ارسالی، صادر می گردد و شماره ثبت و شناسه ملی برای درخواست ثبت شرکت اختصاص می یابد. در نهایت باید آگهی برای انتشار در روزنامه رسمی کشور ارسال شده و پس از چاپ آگهی و ثبت شرکت استان قم، می توانید فعالیت خود را در این استان شروع کنید.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت غیرتجاری

فعالیت هایی مانند فعالیت های خیریه، آموزشی، علمی، ورزشی و ... باید در قالب ثبت شرکت غیر تجاری ثبت شوند. اینگونه شرکت ها، باید دارای حداقل دونفر شریک باشند و به دوبخش موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضاء تشکیل نمی شوند و موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضاء تشکیل می شوند، تقسیم شدند.

در شرکت های غیرتجاری که هدفشان غیرانتفاعی می باشد، برای ثبت باید از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شده و در صورت پاسخ مثبت، برای ثبت اقدام کنند. اما در شرکت های غیرتجاری که دارای هدف مادی هستند، باید پس از ثبت شرکت، موسسین اقدام به دریافت مجوز فعالیت نمایند.

 

ثبت شرکت استان قم -  ثبت شرکت تجاری

این نوع شرکت ها در انواع شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی وجود دارند اما اکثر شرکت هایی که ثبت می شوند، جزو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشند.

 

اوراق ثبت شرکت در استان قم شامل چه مواردی است؟

اوراق ثبتی در استان قم با توجه به نوع شرکت متفاوت است.

مثلا در شرکت سهامی خاص اوراق قرضه شامل:

 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد اما در شرکت با مسئولیت محدود اوراق قرضه شامل:

 • تقاضانامه
 • اساسنامه
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه

می باشد. اوراق قرضه بقیه انواع شرکت نیز مشابه با این دو نوع اوراق قرضه است. این اوراق باید توسط موسسین یا همه شرکاء شرکت امضا شود.

 

هم چنین بخوانید:

ثبت شرکت - ثبت انواع شرکت و موسسه خصوصا در تهران و کرج

ثبت شرکت در اصفهان
 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۰ اردیبهشت ۱۸:۰۲ بعد از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت در کوتاهترین زمان توسط ثبت یکتا

در برخی زمان ها ممکن است شرایطی پیش بیاید که شما به دلیل شرکت در مناقصه یا مزایده و یا انعقاد قرارداد با دیگر شرکت ها یا اشخاص، نیازمند ثبت شرکت در کوتاهترین زمان ممکن باشید. ثبت فوری شرکت به صورت معمول بین 12 تا 16 روز کاری می باشد. ثبت شرکت قانونمداران یکتا برای تسریع امور ثبت شرکت موکلین محترم و بهره گیری از تجارت وکلا و کارشناسان متخصص خود، به ثبت فوری شرکت می پردازد.

ثبت شرکت در کوتاهترین زمان - ثبت یکتا

ثبت شرکت در کوتاهترین زمان

ثبت شرکت قانونمداران یکتا تمامی امور قانونی شما نظیر ثبت شرکت در کوتاهترین زمان، ثبت علامت تجاری یا ثبت برند، ثبت لوگو ... را به سرعت و توسط کارشناسان متخصص خود انجام می دهد. این ثبت شرکت در مدت زمان فعالیت خود، توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید و ثبت فوری شرکت را برای آن ها انجام دهد.

برای ثبت شرکت در کوتاهترین زمان، باید با پیچیدگی ها و حساسیت های خاص آن آشنا بود و در صورتی که با دقت کافی انجام نشود، ثبت شرکت انجام نشده و مدت زمان طولانی تری برای آن باید منتظر ماند. این هدر رفت زمان، ضررهای مالی جبران ناپذیری را به شرکت و اشخاص وارد می کند.ثبت یکتا با رزومه و پرونده های موفق خود در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند، ثبت شرکت شما را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد.

اکثر مشتریان و مراجعین برای ثبت شرکت، متقاضی ثبت فوری شرکت می باشند که این امر، به نحوه اجرای امور اداری نیز بستگی دارد. این موسسه، با استفاده از وکلای حرفه ای و زبده خود در امور ثبت شرکت و ثبت برند، توانسته است پروسه اداری ثبت شرکت را با حداقل زمان، به انجام برساند. ثبت فوری شرکت، از جمله خدماتی است که متقاضیان بسیاری دارد. سابقه درخشان ثبت یکتا نشاندهنده وجود کمترین مشکل در اجرای امور ثبتی می باشد.

متقاضیانی که خواهان ثبت شرکت در کوتاهترین زمان هستند، برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا مشاوره می توانند با ما در ارتباط باشند. هم چنین پس از ثبت شرکت، می توانند از امکانات، امتیازات و خدمات ثبت شرکت برای بهبود کیفیت خدمات و محصولات خود، استفاده کنند. با ثبت فوری شرکت، فروش خود را افزایش داده و شاهد پیشرفت های چشمگیر شرکت خود در زمینه اقتصادی و جذب مشتری باشید.

لازم به ذکر است عدم ثبت شرکت، موجب غیرقانونی و غیررسمی بودن تمام فعالیت های تجاری بوده و شرکت ثبت نشده ای که در حال فعالیت باشد، به عنوان متخلف شناسایی شده و مجبور به پرداخت جریمه نقدی می باشد.

ثبت یکتا، تمامی مراحل کاری و اداری مشتریان را کنترل می نماید و با اطلاع رسانی های به موقع و سریع خود، در جهت تکریم و خدمت رسانی به مشتریان و برطرف کردن نیازهای آنان، تلاش می نماید.

 

هم چنین بخوانید:

مراحل ثبت برند در سریع ترین زمان ممکن

ضرورت و مزیت ثبت برند

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۹ اردیبهشت ۰۷:۰۲ قبل از ظهر(2 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت دفتر حقوقی چه شرایط و مدارکی نیاز دارد؟

موسسات غیرتجاری برای اهداف غیرتجاری مانند امور خیریه، علمی و همانند این ها تشکیل می شوند و موسسین این شرکت ها می توانند قصد انتفاع داشته باشند یا نداشته باشند. موسسه حقوقی یکی از انواع شرکت های غیرتجاری است که در این مطلب درباره ثبت شرکت دفتر حقوقی و شرایط آن صحبت می کنیم. شرکت ثبت قانونمداران یکتا علاوه بر ثبت شرکت، در زمینه ثبت برند نیز می تواند شما را راهنمایی و مشاوره نماید.

دو نوع موسسه غیرتجاری داریم:

 1. نوع اول موسساتی است که هدفشان جلب منافع و تقسیمش بین اعضای خود نباشد که موسسات غیرانتفاعی نام گذاری می شود. مانند انجمن های اسلامی و موسسات خیریه و ...
 2. نوع دوم موسساتی است که هدفش جلب منافع مادی و تقسیمش بین اعضای خود یا دیگران باشد که موسسات غیرتجاری نامیده می شوند. مانند آموزشگاه های فنی و علمی و موسسات ارائه خدمات شهری و ...

ثبت شرکت دفتر حقوقی - ثبت یکتا

شرایط تاسیس دفتر مشاور حقوقی

برای ثبت شرکت دفتر وکالت شرایطی وجود دارد. این موسسات حقوقی شخصیتی حقوقی داشته و طبق مقررات توسط حداقل سه وکیل دادگستری که برای انجام مشاوره و وکالت و امور حقوقی دارای نام و عنوان می باشند، اداره می شود. اعضای این موسسه باید دارای شرایط زیر باشند:

 • تمدید مستمر پروانه وکالت
 • عدم وجود سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه 4 به بالا
 • عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات وکالت
 • عدم اشتغال در دفتر وکالت دیگر و عضویت در موسسات مشابه دیگر

 

شرایط ثبت شرکت دفتر حقوقی

 • دارابودن حداقل اعضا 2 نفر
 • حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت 1.000.000 ریال
 • حداقل یکی از وکلای موسسه حقوقی دارای سابقه وکالت ده ساله باشد
 • تابعیت موسسه ایرانی
 • دارای اساسنامه و ثبت در دفتر کانون وکلای دادگستری و اداره ثبت شرکتها
 • ذکر مشخصات کامل اعضای موسسه به همراه نام موسسه حقوقی
 • ارائه یک نسخه از آگهی انتشار به کانون وکلا ظرف مدت یک ماه پس از تاریخ انتشار آگهی

 

مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی

 • تکمیل اساسنامه و تقاضانامه حقوقی در 2 نسخه
 • کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل تمامی اعضای هیئت مدیره و شرکاء و نماینده شخصی حقوقی
 • در صورتی که اعضای هیئت مدیره از اشخاص حقوقی باشند، ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی حقوقی و نامه معرفی نماینده
 • حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوقی باشد
 • در صورت داشتن وکیل، اصل وکالتنامه یا کپی برابر با اصل شده آن

 

شرایط انتخاب نام برای ثبت شرکت دفتر حقوقی

 • ذکر کلمه موسسه در ابتدای نام انتخابی
 • نام انتخابی دارای معنی باشد و ترجیحا معنی آن با حوزه فعالیت موسسه متناسب باشد
 • نام موسسه حقوقی باید اسم خاص بوده و حداقل دارای 3 سیلاب باشد
 • واژه بیگانه و لاتین نبوده و با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد

 

هم چنین بخوانید:

هزینه ثبت شرکت و هزینه ثبت برند چقدر است؟

قوانین ثبت برند در ایران چیست؟

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۴ شهریور ۱۰:۰۶ قبل از ظهر(1 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

مراحل انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

کسانی که صاحب اشخاص حقوقی در موسسات تجاری و شرکت ها هستند، باید برای انتشار آگهی ثبت شرکت روزنامه رسمی خود اقدام کنند. به دلیل اینکه انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور و روزنامه های کثیرالانتشار از اهمیت بالایی برخوردار است، صاحبان اشخاص حقوقی باید با دقت وظایف قانونی خود را برای اجرای این تکلیف انجام دهند تا در آینده با مشکل و مانعی مواجه نشوند.

پس از اینکه ثبت شرکت انجام شد، برای اطلاع عموم مردم از موارد ثبت شده در اکثر کشورها موارد ثبت شده را با انتشار آگهی یا وسایل متداول دیگر به اطلاع مردم می رسانند. برای این منظور متقاضی که خواستار ثبت فعالیت تجاری خود می باشد، باید هزینه آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی را پرداخت کرده و رسید آن را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد.
روزنامه رسمی کشور، روزنامه ای است که تمامی قوانین و مقررات و موضوعات حقوقی را به اطلاع مردم می رساند. این روزنامه که سندی دولتی و رسمی است، زیر نظر قوه قضائیه است و مواردی که در آن انتشار می یابد، موجب به رسمیت رسیدن آن ها می شود. در این مطلب طریقه ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور را بیان خواهیم کرد.

ثبت شرکت در روزنامه رسمی - ثبت یکتا

طریقه ثبت آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

 1. مراجعه به پورتال روزنامه رسمی کشور به آدرس http://www.rrk.ir
 2. کلیک در قسمت ثبت نام کاربر جدید و وارد کردن شماره موبایل برای دریافت پیامک
 3. وارد کردن آدرس و کدپستی برای دریافت نسخه کاغذی روزنامه
 4. ورود به صفحه شخصی من و کلیک روی قسمت هزینه آگهی و پرداخت هزینه
 5. دریافت شماره پیگیری برای پیگیری مراحل ثبت آگهی خود

پس از انجام مراحل بالا آگهی ثبت شرکت شما در یکی از مراحل زیر قرار میگیرد:

 • دریافت شده از ثبت: پرداخت هزینه توسط متقاضی انجام نشده یا موفقیت آمیز نبوده است. بنابراین باید ابتدا برای پرداخت هزینه آگهی اقدام کنید.
 • آماده ارسال به چاپ: پرداخت هزینه چاپ با موفقیت همراه بوده است و آگهی برای چاپ ارسال می گردد.
 • در حال انتشار امضا نشده: آگهی درحال چاپ بوده اما تاکنون امضاء نشده است.
 • انتشاریافته امضا نشده: آگهی چاپ شده و در سایت موجود می باشد. نسخه امضاء شده آگهی تاکنون صادر نشده است.
 • انتشار یافته امضا شده: آگهی چاپ و امضاء شده است.

پس از اینکه 5 روز کاری گذشت، آگهی شما در پورتال روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و نسخه الکترونیکی آن را می توان دریافت کرد. همچنین فایل PDF آگهی قابل دانلود خواهد بود.

بهتر است بدانید مواردی مانند تصمیمات مجمع عمومی درباره انحلال شرکت، تغییرات سرمایه و نحوه تصفیه آن نیز باید در روزنامه رسمی کشور ثبت و منتشر گردد.
 

هم چنین بخوانید:

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۰ مرداد ۰۷:۰۵ قبل از ظهر(1 سال پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

چرا برای ثبت شرکت به مشاور نیاز داریم؟

 

یکی از سؤالات متداول متقاضیان ثبت شرکت، چرایی لزوم استفاده از مشاورین ثبت شرکت است.واقعا آنها چه کاری می‌کنند؟

اولین دلیل که به ذهن می‌رسد، عده‌ای افراد سود جو است که به واسطه جهل مشتریان تلاش در بزرگ نمایی مراحل ثبت شرکت دارند و تلاش در ارائه تصویری نادرست از این پروسه رو دارند تا افراد را مجاب کنند که توانایی لازم برای انجام این امور را ندارند.چرا برای ثبت شرکت به مشاور نیاز داریم؟

اما حقیقت امر چیست؟ آیا نظام اقتصادی ما واقعاً این‌قدر آشفته است؟ مسلماً جواب چیز دیگری است. با توجه به پیچیدگی‌های نظام اقتصادی ما و بروکراسی‌های پیچیده و گیج‌کننده که با قوانین متعدد که دارای تبصره‌ها و مفاد پیچیده هستند و همچنین مکرراً اصلاح می‌شوند. کار را برای متقاضیان به‌شدت سخت و طاقت‌فرسا می‌کند. پس‌نیاز به کسی که از زیروبم سیستم آگاه باشد و تمام قوانین و راهکارها را بلد باشد احساس می‌شود، این فرد کسی نیست جز یکی از چندین مشاور مجرب ما در ثبت یکتا تا پروسه ثبت شرکت را برای شما نه‌تنها کوتاه و ارزان کند بلکه آن را به‌کاری لذت‌بخش نیز تبدیل کند. به هر جهت بعضی از دوستان بازهم تمایلی به استفاده از این امکان عالی ندارند. ولی رسالت ما چیز دیگری است." کمک به فعالان اقتصادی برای شکوفایی کشور " پس حتی اگر تمایلی برای کار با ما را ندارید از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. بی‌صبرانه در ثبت یکتا منتظر تماس شما هستیم

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در تهران 54071-021 | 09127152571 | 09126010223

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۹ آذر ۰۷:۰۹ قبل از ظهر(2 هفته پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت های هرمی به صورت قانونی ( نتورک یا شبکه ای )

تعریف

شرکت‌های هرمی یا به قولی شبکه ای نوعی شرکت توزیعی و یا خدماتی هستند که به واسطه ساخت یک شبکه بزرگ از فروشندگان و عوامل توزیع بدون نیاز به جا و مکان زیاد می‌تواند یک منطقه، شهر و یا حتی کشور را پوشش دهد.

ساختار این گونه شرکت‌ها به خاطر شباهت به شکل هرم در ایران به هرمی معروف شده است. به این گونه که تولید کننده اصلی اجناس یا شرکت خدماتی مادر اقدام به استخدام تعدادی کار پرداز ارشد منطقه‌ای می‌کند و هر کدام از آنها در منطقه خود که گاهی بین یک یا چند شهر و یا استان و در موارد جهانی ( international ) شامل یک یا چند کشور می‌شود اقدام به استخدام کسانی به عنوان عامل فروش و یا به تعبیر دیگر مدیر میانی، بازاریاب یا مدیران منطقه‌ای کوچک‌تر می‌کنند و مسلماً آنها نیز تعدادی نیرو به عنوان فروشنده و ویزیتور جزئی را به کار خواهند گرفت. حالا ما یک شبکه هرمی نسبتاً کامل داریم، در پایین‌ترین رده این هرم که از همه وسیع‌تر هم هست مصرف کنندگان قرار دارند و به هر میزان که یک شاخه بتواند فروش بیشتری داشته باشد سود بیشتری هم خواهد کرد.

ثبت شرکت های هرمی به صورت قانونی ( نتورک یا شبکه ای )

پس به طور کلی این گونه کسب و کارها به چهار طبقه تقسیم می‌شوند.

1 – شرکت مادر و مدیران ارشد که سر شاخه هم نامیده می‌شوند

2 – مدیران میانی یا توزیع کنندگان اصلی

3 – فروشندگان و توزیع کنندگان محلی

4 – مصرف کنندگان

برند های نام آشنای زیادی از شبکه به منظور بالا بردن فروش خود استفاده میکنند.

یکی از نمونه‌های ملموس این نوع کسب و کارها شرکت‌های بیمه هستند. یک دفتر بیمه کوچک و یا یک ویزیتور به شخصه چیزی به شما ارائه نمی‌دهد بلکه خدمات کسی دیگر را با واسطه به شما می‌رساند چرا که فرد اصلی به دلایل مختلف امکان ملاقات با شما را به صورت مستقیم ندارد.

یک نمونه دیگر نمایندگی های فروش خودرو هستند که برندهای داخلی شرکت‌های درون کشوری ( domestic) و برندهای خارجی شرکت‌های بین المللی ( international) خواهند بود.

برای یک نمونه بسیار بزرگ‌تر می‌توان به شرکتی مانند SAFT اشاره کرد که تولید کننده انحصاری باطری‌های پیشرفته ( hi-tech) است و در خاور میانه تنها یک نماینده دارد.

ثبت شرکت های هرمی به صورت قانونی ( نتورک یا شبکه ای )

آیا شرکت های شبکه ای کلاهبردارند؟؟

یک طرز فکر اشتباه بین مردم و جود دارد که شرکت‌های هرمی را کلاه بردار فرض می‌کنند. در اینجا باید گفت تنها آن دسته از کسب و کارهای هرمی مجرم شناخته می‌شوند که خدمات و یا کالای حقیقی ارزه نکنند. پس به طور مثال اگر شما یک شرکت برای فروش پوشک با ساختار نتورک ثبت کنید کار شما هیچ گونه منع قانونی نخواهد داشت.

از دیگر تفاوت‌های یک شرکت سالم شبکه‌ای می‌توان به داشتن هیئت مدیره شفاف، دفتر، نشانی معتبر و از همه مهم‌تر شماره ثبت اشاره کرد.

توجه

عناصر بالقوه که توسط شما برای تشخیص و تعیین طرح های هرمی غیر مجاز باید مورد توجه قرار گیرند، به شرح زیر است:

ثبت شرکت های هرمی به صورت قانونی ( نتورک یا شبکه ای )

1- محصولاتی که هیج بازار واقعی در جهان ندارند.
2- محصولاتی که با قیمت های گران فروخته می شوند.
3- خرید های اجباری محصولات شرکت
4- طرح هایی که نتیجه آن صرفاً گسترش شبکه توزیع کننده است.
5- لزام به سرمایه گذاری نقدی قابل توجه
6- خرید های اجباری محصولات یا خدمات فرعی یا جانبی
7- طرح هایی که در آن محصولات شرکت کلاً یا به نحو قابل توجهی تنها مورد مصرف توزیع کنندگان واقع می شود.
8- طرح هایی که در آن توزیع کنندگان در موقعی که ادامه فعالیت نمی نمایند با لیست قابل توجهی از کالاهای فروخته نشده مواجه می شوند.
9- طرح هایی که در آن توزیع کنندگان بیش از آن که کالایی را از روی نیاز واقعی بخرند، آن را برای پیشرفت در پلن خریداری می نمایند.
10- طرح هایی که اگر اعضای آن خرید ننمایند با شکست روبه رو می شوند.
11-  طرح هایی که هیچ تاکیدی بر خرده فروشی به کسانی که مشتری نهایی هستند و در طرح عضو نمی شوند، ندارند.
12- طرح هایی که در آن توزیع کنندگان را به شرکت کردن معنادار پس از آن که توزیع کننده شوند، الزام نمی نماید.
13- طرح هایی که در آن دستمزدهای پرداختی به توزیع کنندگان بابت قرار گرفتن در سطوح بالا پرداخت می شود.
14- طرح هایی که در آنها پرداخت کمیسیون ها بر اساس خرده فروشی های واقعی نمی باشد.
15- طرح هایی که در آنها تاکید بیشتر بر عضوگیری است تا بر فروش محصول.
16- طرح هایی که شامل عناصر طرح های بخت آزمایی است که این طرح ها عمدتاً مبتنی بر شانس است تا مبتنی به تلاش هایی با حسن نیت برای فروش.
17- درآمدهای مبتنی بر تدلیس یا درآمدهای غیر منطقی مبتنی بر معرفی ها.

به علت ذات هرمی موجود در این شرکت‌ها هرکس زودتر و قوی تر وارد کار شود بالاتر از بقیه خواهد ایستاد پس طبیعتاً سهم بیشتری هم از بازار خواهد داشت پس وقت را هدر ندهید.

 

با توجه به مطالب بالا و سوء برداشت‌های مختلف از این حرفه که حاصل سود جویی عده‌ای معدود بوده است ثبت شرکت هرمی مراحل پیچیده‌تر و فیلترهای قوی‌تری را می‌طلبد و ما در ثبت یکتا این جا هستیم تا شرکت شما را در کمترین زمان ممکن و با پایین‌ترین هزینه به ثبت برسانیم.

مشاورین ما در ثبت یکتا آمده مشاوره رایگان در مورد سؤالات شما هستند.

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در تهران 54071-021 | 09127152571 | 09126010223

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۰۷ آبان ۱۶:۰۸ بعد از ظهر(2 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت تغییرات| مدارک و مراحل لازم برای ثبت تغییرات شرکت چیست؟

ثبت تغییرات شرکت

شرکت ها بعد از ثبت، ممکن است نیازمند تغییراتی در رابطه با اساسنامه یا موارد خاص دیگر باشند. منظور از این تغییرات، به طور کل تمام تغییرات و تصمیمات شرکت می باشد که در طی مواردی نظیر مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده یا جلسات هیئت مدیره صورت میگیرد.

فهرست مطالب

ثبت تغییرات شرکت در چه مواردی الزامی است؟

 • تغییر نام شرکت.
 • تمدید مدت شرکت، افزون بر مدت مقرر.
 • انحلال شرکت، حتی در مواردی که به دلیل انقضای مدت ثبت شرکت باشد.
 • تعیین کیفیت تفریق حساب یا تبدیل شرکا یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 • تغییر اساسنامه.
 • تغییر مدیر یا مدیران شرکت.
   

برای ثبت تغییرات شرکت ها نیاز به تنظیم صورت جلسه متناسب با تغییرات به منظور ارایه به اداره کل شرکت ها می باشد. در صورتی که صورت جلسه مورد تایید اداره کل شرکت ها قرار بگیرد، آگهی تغییرات ثبتی صادر می شود. در ادامه در رابطه با مراحل ثبت تغییرات شرکت بیشتر توضیح می دهیم. در صورتی که هرگونه سؤالی در زمینه ثبت تغییرات شرکت برای شما پیش آمد با کمال میل پاسخگوی شما هستیم.

بازگشت به فهرست

چگونگی اعمال تغییرات شرکت

تغییرات شرکت به سه حالت تنظیم می شود:

 1. مجمع عمومی عادی.
 2. مجمع عمومی فوق العاده.
 3. هیئت مدیره.
  در ادامه به طور مختصر این 3 مورد مورد بررسی قرار گرفته اند.

بازگشت به فهرست

وظایف مجمع عمومی عادی:

 • تصمیم گیری در رابطه با کلیه امور شرکت و همچنین تعیین خط مشی شرکت.
 • رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالبات و دیون شرکت و صورتحساب دوره عملکرد و سالانه شرکت. رسیدگی مزبور پس از استماع گزارش مدیران و بازرس یا بازرسان خواهد بود.
 • انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان.
 • تصویب ترازنامه و دستور تقسیم سود بین صاحبان سهام.
 • تعیین روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی ها و اطلاعیه های شرکت تا مجمع عمومی عادی سال بعد در آن انتشار خواهد یافت.

بازگشت به فهرست

وظایف مجمع عمومی فوق العاده:

 • تغییر در مواد اساسنامه (نظیر تغییر در نام شرکت؛ تغییر در موضوع شرکت ؛ تغییر محل شرکت).
 • افزایش یا کاهش سرمایه.
 • تغییر در عده مدیران و مدت خدمت آن ها و تعیین بازرسان.
 • اجازه صدور اوراق قرضه.
 • ایجاد سهام ممتاز.
 • انحلال شرکت.

بازگشت به فهرست

مدارک لازم جهت ثبت تغییرات شرکت:

 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی تمام شرکای جدید.
 • اصل مدارک شناسایی افرادی که خارج می شوند و حضور اشخاص خروجی در دفاتر اداره ثبت شرکت ها جهت امضاء.
 • لیست شرکا با میزان سهامشان.
 • کپی روزنامه آخرین تغییرات شرکت و هیئت مدیره.
 • کپی اساسنامه شرکت.
 • حضور تمامی شرکا و مدیر در صورت انحلال شرکت

بازگشت به فهرست

مراحل ثبت چند نمونه از تغییرات رایج شرکت ها:

تغییر نام شرکت

تغییر نام شرکت سهامی خاص:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم صورت جلسه و امضای هیئت رئیسه.
 • انجام تشریفات دعوت مطابق اساسنامه شرکت و قانون تجارت.
 • تحویل اصل صورت جلسه و لیست سهامداران حاضر در جلسه که به امضای آنها رسیده به اداره ثبت شرکت ها.
 • پرداخت حق الثبت جهت تغییر نام و تحویل فیش به اداره ثبت شرکت ها.
 • تحویل اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به اداره ثبت شرکت ها.
 • تأیید نام انتخابی توسط مسئول تعیین نام اداره ثبت شرکت ها بعد از تحویل مدارک

مراحل تغییر نام شرکت با مسئولیت محدود:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم صورت جلسه و امضای کلیه شرکا با قید نمودن میزان سهام خود در شرکت.
 • انتخاب و عنوان نمودن نام اعضای هیئت نظارت در صورت جلسه در صورتی که تعداد شرکا بیش از دوازده نفر باشد.
 • امضای صورت جلسه توسط هیئت نظارت.
 • مراجعه ی یکی از شرکا یا وکیل شرکت به واحد تعیین نام اداره بعد از یک ماه.
 • ثبت آگهی بعد از تعیین نام و اخذ موافقت مسئول مربوطه.

بازگشت به فهرست

تغییر آدرس شرکت

مراحل تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم صورت جلسه مربوط به تغییر آدرس شرکت و امضاء آن توسط کلیه اعضای شرکت.
 • در صورتی که تعداد اعضای  شرکت بیش از دوازده نفر باشد، مطابق با ماده 109 قانون تجارت، می بایست هیئت نظارت انتخاب شده و اسامی اعضای هیئت نظارت در صورت جلسه تنظیمی درج  گردد و به امضاء آن ها برسد.
 • صورت جلسه تنظیم شده می بایست حداکثر تا یک ماه بعد از تاریخ تشکیل مجمع عمومی فوق العاده توسط اعضای شرکت یا وکیل رسمی شرکت به اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود.
 • زمانی که اختیار تغییر محل شرکت طبق اساسنامه ی آن به اعضای هیئت مدیره داده شده باشد، می بایست صورت جلسه ای با موضوع ثبت تغییر آدرس شرکت تنظیم کنند و در صورتی که تغییر آدرس به خارج از شهرستان باشد، صورت جلسه به شهرستان مربوطه ارسال می شود.

مراحل تغییر آدرس شرکت سهامی:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم صورت جلسه مربوط به تغییر آدرس شرکت و امضای آن توسط هیئت رئیسه شرکت.
 • زمانی که اختیار تغییر محل شرکت طبق اساسنامه ی آن به اعضای هیئت مدیره داده شده باشد، می بایست صورت جلسه ای با موضوع ثبت تغییر آدرس شرکت تنظیم کنند و در صورتی که تغییر آدرس به خارج از شهرستان باشد، صورت جلسه به شهرستان مربوطه ارسال می شود.

بازگشت به فهرست

تغییر موضوع شرکت

مراحل تغییر موضوع شرکت سهامی خاص:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم  صورت جلسه و امضای آن به وسیله اعضای هیئت رئیسه.
 • دریافت مجوز در صورت نیاز و با توجه به تشخیص کارشناس.
 • تهیه ی لیست سهامداران که در جلسه حضور داشتند و امضای آنها.
 • تحویل اصل صورت جلسه، لیست سهامداران حاضر در جلسه، اصل روزنامه آگهی دعوت و مجوز اخذ شده به اداره ثبت شرکت ها.

مراحل تغییر موضوع شرکت با مسئولیت محدود:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده.
 • تنظیم صورت جلسه و امضای آن توسط شرکا همگی با قید کردن میزان سهامشان در شرکت.
 • مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در صورت نیاز به اخذ مجوز از مراجع در رابطه با موضوع  شرکت.
 • تحویل استعلام مربوط به مرجع ذیصلاح.
 • دریافت پاسخ استعلام در مهلت مقرر.
 • تحویل پاسخ استعلام و صورت جلسه به اداره ثبت.
 • امضای دفاتر ثبت بعد از تحویل مدارک توسط متقاضی.

بازگشت به فهرست

نقل و انتقال شرکت

 • حضور در جلسه و امضای صورت جلسه.
 • عدم نیاز به گواهی مالیات در مورد شرکت های با مسئولیت محدود (در صورتی که انتقال بین اعضای شرکت صورت گیرد).
 • گواهی نقل و انتقال (گرفتن مفاصا) از اداره دارایی در صورت تغییرات نقل و انتقال در شرکت سهامی.
 • پرداخت مالیات 4 درصد نقل و انتقال در مورد سهام با نام و بی نام.
 • عدم ثبت آگهی در مورد ثبت تغییرات شرکت نقل و انتقال سهام در صورت نداشتن گواهی مالیاتی.

بازگشت به فهرست

توجه:

برخی دستورالعمل های جدید جهت ثبت و تغییرات شرکت ها:
طبق بخشنامه ی 90/10/19-189751/90 ارائه ی گواهی عدم سوءپیشینه ی کیفری برای مدیران (مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره) و بازرسین شرکت های تجاری در مرحله ی تاسیس ضروری و به هنگام تغییرات، اظهار و تایید عدم سوءپیشینه ی کیفری مدیران و بازرسین در ذیل صورت جلسه ی مجامع عمومی و عادی (سالیانه و یا فوق العاده)کفایت می نماید.
طبق بخشنامه ی 90/3/2-39852/90 برای تاسیس و تغییرات نهادهای پولی و اعتباری از قبیل بانک ها،موسسات اعتباری،تعاونی های اعتباری،صندوق های قرض الحسنه،صرافی ها و شرکت های واسپاری(لیزینگ)نیاز به اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشد.
طبق بخشنامه ی 91/7/2- 120266/91 ایجاد و تغییرات نهادهای پولی و اعتباری برای تاسیس و تغییرات نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشند.
طبق بخشنامه ی 90/10/26-192938 /90 مؤسساتی که بدون مجوز از بانک مرکزی فعالیت داشته اند، برای تغییرات و انحلال آن ها نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما مؤسساتی که برای تاسیس اقدام به اخذ مجوز از بانک نموده اند کماکان با مجوز از بانک یادشده به عمل خواهد آمد.

با ما تماس بگیرید :

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در تهران 02166501809 | 02166502188 | 09127152571 | 09126010223

ثبت برند، ثبت شرکت ، رتبه بندی و اخذ گرید در کرج 19 الی 02634218014 | 09123438517| 09124991554

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۱۵ آذر ۰۵:۰۹ قبل از ظهر(1 هفته پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم

ثبت شرکت | راهنمای جامع ثبت شرکت

همانطور که میدانید ثبت شرکت ، به آن اعتبار می دهد اما هنوز هم افرادی وجود دارند که هیچ اطلاعی درباره مراحل و اهداف ثبت شرکت ها ندارند و علاقه مند هستند که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند. در همین راستا و برای رفع مشکل این عزیزان در این مقاله تلاش کرده ایم تا به بیان توضیحاتی درباره نحوه ثبت شرکت ها، انواع های شرکت های ثبتی، زمان و هزینه مورد نیاز برای این کار بپردازیم.

ثبت شرکت - ثبت یکتا

آشنایی با مفهوم ثبت شرکت

امروزه با توجه به فرهنگ حمایت از تولید ملی، افرادی که دارای ایده و تجربه هستند، در تلاش اند تا برای راه اندازی کسب و کارهای مستقل خود به دنبال تاسیس و ایجاد یک شرکت بروند.

برای راه اندازی هر کسب و کاری، ایده و ثبت آن از مهمترین دغدغه هایی می باشد که افراد با آن روبرو هستند.

در زمان های قدیم ثبت شرکت کار بسیار سخت و دشواری بود و برای انجام آن لازم بود که افراد زمان زیادی را برای مراجعه به ادارات گوناگون سپری کنند. اما امروزه این کار راحت تر و سریع تر از گذشته انجام می شود و تنها لازم است که افراد قبل از اقدام به ثبت شرکت اطلاعات خود را درباره مراحل و قوانین ثبت شرکت افزایش دهند و این کار را با دقت پیش بگیرند.

امروزه شرکتها و موسسه های زیادی وجود دارند که در زمینه ثبت شرکت ها فعالیت می کنند که در این بین موسسه «ثبت یکتا» یکی از بهترین شرکت هایی می باشد که با برخورداری از کادری مجرب و مشاوران حرفه ای، کلیه اقدامات لازم برای ثبت شرکت مورد نظرتان را انجام می دهند و برای اینکار به شما مشاوره های لازم را ارائه می دهند.

 

مراحل ثبت شرکت به چه صورت می باشد؟

بعد از اینکه زمینه کاری و فعالیت شرکت خود را مشخص کردید باید وارد مراحل ثبت آن بشوید. در وهله اول می توانید ثبت شرکت را به صورت آنلاین و از طریق سامانه اداره کل ثبت شرکت ها آغاز نمایید. به این صورت که وارد سامانه شده و در آن ثبت نام و مراحل لازم را طی می نمایید. توصیه می شود که قبل از این کار، کلیه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت، مانند نوع فعالیت شرکت، آدرس شرکت، مدارک مربوط به سرمایه اولیه و همچنین تصمیم گیری درباره نام شرکت را آماده نمایید.

لازم به ذکر است که برای ثبت یک شرکت حداقل وجود 2 نفر الزامی می باشد و افراد به تنهایی نمی توانند شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانند.

اگر قصد دارید که در آینده در مناقصات شرکت کنید و یا اینکه پروژه هایی را که از کارفرمایان دولتی برخوردار می باشند را دریافت نمایید، باید در نظر بگیرید که اشخاص حقیقی به هیچ عنوان نمی توانند در مناقصات شرکت کنند و برای شرکت لازم است که به عنوان اشخاص حقوقی شرکت نمایند.

به طور کلی هدف از ثبت شرکت ها، منسجم کردن فعالیت های شرکاء می باشد که همین عامل باعث به وجود آمدن انواع گوناگونی شرکت شده است.

به طور عمده بیشتر شرکت هایی که به ثبت می رسند، جزو شرکتهای سهامی خاص، شرکت های دانش بنیان و شرکت های با مسئولیت محدود می باشد که درباره هرکدام از آنها در این مقاله به تفصیل توضیح داده ایم.

لازم به ذکر است که در ایران، ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انجام می شود.

ثبت شرکت - ثبت یکتا

راهنمای ثبت شرکت

در اینجا به جزئیات اقداماتی که در فرایند به ثبت رساندن شرکت ها انجام می شود، پرداخته ایم.

 • واریز مبلغ مورد نظر برای تعیین نام شرکت و وارد کردن تمام اطلاعات فردی و حقوقی شخص متقاضی، واریز حق دریافتی تعیین نام و ثبت تمامی اطلاعات فردی و حقوقی متقاضی
 • تعیین نام شرکت
 • دریافت نسخه پذیرش که در صورت تکمیل بودن تمام اطلاعات، توسط کارشناس بخش پذیرش به فرد متقاضی داده خواهد شد.
 • وارد کردن اطلاعات اولیه توسط شخص متقاضی: در صورتی که اطلاعات متقاضی تایید و کارشناس پذیرش اطلاعات او را وارد سیستم ثبت نمود، لازم است که متقاضی اطلاعات را تایید و آن را برای تعیین نام و کارشناس نهایی ارسال نماید. در این مرحله نام های پیشنهادی متقاضی کارشناسی شده و بعد از بررسی های لازم یک نام برای شرکت انتخاب می شود
 • مشخص نمودن کارشناس ممیزی
 • تاسیس شرکت مورد بررسی قرار می گیرد.
 • بررسی نمودن سرپرستی
 • واریز هزینه لازم برای ثبت: در این مرحله متقاضی به واحد حسابداری ارجاع داده می شود و باید هزینه تعیین شده برای ثبت شرکت را واریز نماید.
 • ارسال پرونده به دفتر ثبت تاسیس: در این مرحله اطلاعات و پرونده شخص متقاضی وارد دفتر ثبت تاسیس شده و در آنجا ثبت می شود. لازم به ذکر است که در این مرحله صحت کلیه مدارک توسط متقاضی امضاء و شماره ثبت تعیین می شود.
 • مراجعه به دبیرخانه: برای تکمیل فرایند ثبت شرکت، در این مرحله فرد متقاضی مدارک پیش نویس را به دبیرخانه تحویل داده و پاکنویس آنها را دریافت می کند که تاریخ ثبت و صدور شرکت در نسخه پاکنویس نوشته شده است.
 • مراجعه متقاضی به واحد ریاست: در این مرحله لازم است که متقاضی برای اخذ امضاء نهایی نسخه اصلی مدارک خود را به واحد ریاست برده و تا امضاء را دریافت نماید. در مرحله بعدی مجدداً به دبیرخانه مراجعه و وارد ادامه روند ثبت شرکت می شود. بعد از اتمام این مرحله، فرد متقاضی موفق به دریافت نسخه اصلی به همراه مهر برجسته می شود.
 • دریافت فرم تعیین نام و پرداخت هزینه آن
 • لازم به ذکر است که در فرآیند ثبت شرکت ها، در صورت تایید نام شرکت، متقاضی تنها 2 ماه مهلت دارد تا شرکت را به ثبت برساند که در غیر اینصورت لازم است که متقاضی اقدامات لازم برای تمدید نام شرکت را انجام دهد.

 

برای کاهش زمان ثبت شرکت چه اقدامی میتوان انجام داد؟

ممکن است افراد فرصت کافی برای انجام مراحل ثبت شرکت را نداشته باشند، در چنین مواقعی برای سرعت بخشیدن به کارها امکان خرید شرکت ها فراهم شده است.

امکان تغییر تمامی بخش های شرکت های خریداری شده، به جز تغییر عنوان آن وجود دارد. به طور مثال افراد می توانند نام، سهامداران و ... شرکت را تغییر دهند اما نمی توانند یک شرکت سهامی عام را به سهامی خاص و ... تبدیل نمایند.

 

ثبت کردن یک شرکت چه مزایایی دارد؟

از مهمترین مزایای ثبت یک شرکت می توان به دریافت مجوز برای انجام فعالیت های اقتصادی و بازرگانی اشاره نمود.

علاوه بر این جلوگیری از رقابت های ناسالم اقتصادی که با پرداخت مالیات محقق می شود، یکی دیگر از مزایای بسیار مهم ثبت کردن شرکت ها به شمار می رود.

 

نکات مورد توجه در رابطه با نام شرکت ها

تعیین نام شرکت در فرآیند ثبت آن بسیار حائز اهمیت می باشد از این رو فرد متقاضی باید به آن توجه ویژه ای نماید. اداره ثبت شرکت ها در رابطه با نام شرکت ها قوانینی وضع کرده است که در صورت مغایرت داشتن یک نام با این قوانین، نام مورد نظر تایید نخواهد شد.

به طور مثال برخی از عناوین نیاز به اخذ مجوز دارند، که در رابطه با این نام ها فرد متقاضی در ابتدا باید مجوز های لازم را دریافت و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت نماید.

در صورت تایید و ثبت آگهی برای یک نام، مهلت آن نامحدود بوده اما در مقابل، نام هایی که آگهی نمی شوند تنها 3 ماه اعتبار خواهند داشت که برای شرکت های سهامی عام این زمان 6 ماه افزایش می یابد.

اولویت نام شرکت ها بر اساس تاریخ ثبت آنها می باشد که این اولویت بعد از تصفیه، منقضی خواهد شد.

لازم به ذکر است که به هیچ عنوان امکان انتقال نام های تایید شده وجود ندارد.

اسم های مشابه با اسم های ثبت شده و اسامی گمراه کننده، امکان ثبت نخواهند داشت.

اسامی خاصی که مختص به دولت هستند، مانند عنوان شهرها، عنوان کشور، نیروهای انتظامی و ارتش تنها با دریافت مجوز از مقامات دولتی امکان ثبت خواهند داشت.

 

چه شرکت هایی می توانند به ثبت برسند؟

به طور کلی با توجه به نوع فعالیت شرکت ها و همچنین افرادی که برای ثبت شرکت حاضر هستند، شرکت های ثبتی به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی و بررسی هریک از آنها پرداخته ایم.

شرکت های سهامی عام و سهامی خاص: مسئولیت افراد و سهامداران شرکت های سهامی عام تنها با توجه به میزان سهام آنها تعیین می شود و این شرکت ها جزو شرکت های بازرگانی به شمار می روند.

مقابل شرکت های سهامی عام، شرکت های سهامی خاص وجود دارد که این شرکت ها هم می توانند به صورت تجاری و هم به صورت غیر تجاری تشکیل شوند. اعضای این شرکت، شامل 3 سهامدار، یک علی البدل و 2 بازرس می باشد.

شرکت های با مسئولیت محدود: این شرکت ها، به شرکت هایی گفته می شود که فعالیت های تجاری انجام نداده و حداقل از 2 سهامدار تشکیل شده است.

شرکت های تضامنی: این شرکت ها حتی اگر فعالیت های تجاری انجام ندهند، بازهم باید با عنوان شرکت های تجاری به ثبت برسند. تعداد سهامداران این شرکت مانند شرکت های با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر می باشد.

شرکت های نسبی: میزان فعالیت اعضای تشکیل دهنده این شرکت ها براساس نسبت سهامی که دارند، تعیین می شود. اعضای تشکیل دهنده شرکت های نسبی باید بیشتر از 2 نفر باشد.

شرکت های تعاونی تولید و مصرف: در این شرکت ها حداقل سرمایه سهامداران باید بیشتر از 50 درصد باشد. دستگاه های دولتی نیز می توانند مانند سهامداران و سرمایه گذاران این شرکت در شرکت های تعاونی مصرف نقش بسیار تاثیر گذاری داشته باشند و سهامدار آن محسوب شوند.

شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی: این شرکت ها برای انجام فعالیت های تجاری بین 1 یا چند نفر و با مسئولیت های محدود تر تشکیل می شود. این شرکت ها در تلفیقی از شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های تضامنی به شمار می روند.

ثبت شرکت - ثبت یکتا

آشنایی با انواع شرکت های مدنی

شرکت های مدنی که به آن شرکت های غیر تجاری گفته می شود، شرکت هایی هستند که تعدادی از سهامداران برای انجام اموری توافق کرده و اقدام به تشکیل شرکت های غیر تجاری می نمایند. میزان سود سهامداران غیر تجاری بر حسب میزان سهامی که دارند، تعیین می شود و هرکس براساس آن سود می برد. در اینگونه شرکت ها مالکیت سرمایه بر عهده شخص مالک آن سرمایه می باشد و هیچ ارتباطی به شخص حقوقی شرکت ندارد.

شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های دانش بنیان و شرکت های سهامی خاص جزو شرکت های غیر تجاری به شمار می روند.

 

ثبت شرکت سهامی خاص به چه صورت انجام می شود؟

پیشتر به انواع شرکت هایی که می توانند به ثبت برسند اشاره کردیم. اکنون می خواهیم نحوه ثبت هریک از آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

شرکت سهامی خاص، اولین شرکت ثبتی می باشد که هر سرمایه دار با توجه به میزان سرمایه ای که برای شرکت گذاشته است، در آن مسئولیت دارد، که به همین دلیل به این شرکت، شرکت سهامی خاص گفته می شود.

در شرکت سهامی خاص، میزان سرمایه های وارده به شرکت به سهام تقسیم شده و هر فرد با توجه به میزان سهامی که دارد، در سود و زیان شرکت سهیم خواهد بود.

اگر قصد دارید که یک شرکت سهامی خاص را به ثبت برسانید، نیاز به 5 عضو خواهید داشت که از این 5 نفر، 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس می باشد که این اشخاص نباید با یکدیگر ارتباط فامیلی داشته باشند.

در حال حاضر میزان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص، حداقل صد هزار تومان می باشد که 35 درصد آن در زمان ثبت شرکت به وسیله بانک و در حسابی که متعلق به شرکت است، بلوکه خواهد شد که این مقدار بعد از اتمام مراحل ثبت از بلوکه خارج می شود.

در اینگونه شرکتها، سهامداران وظیفه تامین سرمایه برای ثبت شرکت را برعهده دارند و این مقدار باید به صورت سهام در بین تمامی شرکا تقسیم شود.

افرادی که در اینگونه شرکت ها سهام دارند، به راحتی می توانند معاملات اقتصادی انجام دهند، اما مجوز استفاده از آن در بازار بورس را نخواهند داشت.

سهام اینگونه شرکت ها به راحتی و بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی، می توانند انتقال داده شوند.

 

نحوه ثبت شرکت های سهامی عام

در مقابل شرکت های سهامی خاص، شرکت های سهامی عام قرار دارند که اینگونه از شرکت ها، بخشی از سرمایه توسط مردم عادی و با فروش اوراق مشارکت و یا اوراق قرضه به آنها تامین می شود. سهام این شرکت ها بر خلاف شرکت های سهامی خاص، قابل خرید و فروش در بازار بورس می باشند.

اگر قصد دارید که یک شرکت سهامی عام راه اندازی کنید و آن را به ثبت برسانید، نیاز به افراد بیشتری دارید تا بتوانید به کمک آنها سرمایه مورد نیاز شرکت را تامین نمایید و هیچ گونه محدودیتی در تعداد افراد شرکت های سهامی عام وجود ندارد.

برای انجام اقدامات و تصمیماتی که در اداره امور اینگونه شرکت ها مورد نیاز می باشد، لازم نیست که همه سهامداران ابراز رضایت نمایند، بلکه تصمیمات لازم توسط هیأت مدیره گرفته خواهد شد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت های سهامی عام، پانصد هزار تومان می باشد.

ثبت شرکت - ثبت یکتا

نحوه به ثبت رساندن شرکت های تضامنی

در شرکت های تضامنی کلیه سهامداران می توانند به صورت جداگانه فعالیت اقتصادی مدنظر خود را انجام دهند. در شرکت های تضامنی، یک سهامدار به عنوان شریک ضامن انتخاب می شود و این شخص باید در زمان ورشکستگی و یا بدهکار شدن شرکت، تمام بدهی ها را پرداخت نماید.

به طور کلی بیشتر فعالیت های انجام شده در شرکت های تضامنی به صورت توافقی بوده و ضرر کردن مانع از پرداخت طلب طلبکاران نخواهد شد. صرافی ها جزو شرکت های تضامنی به شمار می روند.

برای ثبت شرکت های تضامنی لازم است که قراردادهایی براساس میزان مشارکت سهامداران، فهرست سرمایه های نقدی و غیر نقدی هر کدام از سهامداران، تنظیم آیین نامه های داخلی، اساسنامه شرکت ها و ... تنظیم شود.

 

نحوه ثبت شرکت های با مسئولیت محدود چگونه است؟

در اینگونه از شرکت ها که حداقل از 2 نفر تشکیل می شود، میزان سرمایه شرکت به تعداد سهام تقسیم نخواهد شد، میزان مسئولیت هر فرد براساس مقدار سرمایه ای که به شرکت وارد کرده است، تعیین می شود.

اگر قصد دارید که یک شرکت با سرمایه محدود را به ثبت برسانید لازم است که نکات زیر را حتماٌ مورد توجه قرار دهید:

 • در شرکت های با مسئولیت محدود مدیرعامل شرکت، کل سرمایه شرکت را در اختیار دارد و برای این کار نیاز به دریافت گواهی بانکی ندارد.
 • حق رأی در شرکت های با مسئولیت محدود با توجه به میزان سرمایه تعیین می شود.
 • مدیران شرکت های بامسئولیت محدود برای ماندن سمت خود هیچ محدودیتی ندارند. اما اگر در اساسنامه مدت زمان آن قید شده باشد، باید مطابق با همان عمل کنند.

 

همه چیز درباره ثبت شرکت های تعاونی

همانطور که گفته شد، در شرکت های تعاونی افرادی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اهداف دیگر در قالب یک شرکت گرد هم می آیند که سهام ها به صورت یکسان در بین تمامی سهامداران تقسیم می شود. این شرکت ها با توجه به فعالیت های اقتصادی که انجام می دهند به 2 دسته شرکت های تعاونی تولیدی و شرکت های تعاونی توزیعی تقسیم بندی می شوند.

در زمینه ثبت شرکت های تعاونی باید بگوییم که این شرکت ها به 2 صورت شرکت های تعاونی عام و شرکت های تعاونی خاص به ثبت می رسند. که در شرکت های تعاونی عام، هر شرکت با توجه به نوعی تعاونی که از طرف وزارت تعاون مشخص می شود، می تواند عضو جدید بگیرد. تعداد سهامداران مورد نیاز برای ثبت این شرکت ها، حداقل پانصد نفر می باشد و میزان سود سهام به طور یکسان به همگان توزیع داده خواهد شد.

در شرکت های تعاونی خاص، برخلاف شرکت های تعاونی عام در عضویت اشخاص جدید محدودیت وجود دارد.

 

به ثبت رساندن شرکت های نسبی

مراحل ثبت شرکت های نسبی مانند مراحل شرکت های تضامنی می باشد. ارکان اصلی شرکت های نسبی، شرکاء و مدیر می باشد. در این شرکت ها مدیر هم می تواند از بین شرکاء و هم می تواند خارج از شرکت انتخاب شود. برای ثبت اینگونه شرکت ها، نیاز به تنظیم اساسنامه، مشخص کردن میزان سرمایه های نقدی و غیر نقدی هر یک از شرکاء و تنظیم شرکت نامه می باشد.

ثبت شرکت - ثبت یکتا

اخذ المثنی برای مدارک ثبت شرکت

از جمله اتفاقاتی که ممکن است پیش بیاید، گم شدن یا ازبین رفتن مدارک ثبتی شرکت هاست. دراینصورت باید برای اخذ المثنی مدارک ثبتی به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کرد. برای این منظور، باید وکیل رسمی دادگستری به همراه فرم مرتبط با اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت که توسط اعضای هیئت مدیره امضا شده باشد، به همراه مدارک هویتی تمام اعضا به اداره ثبت شرکت ها رفته و بعد از واریز هزینه و تحویل مدارک، برای اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت اقدام کند. بعد از انجام این مراحل، بخش مربوطه استعلام های موردنیاز را انجام می دهد. وقتی مدارک درخواستی متقاضی آماده شد، به ایشان تحویل داده می شود.

مدارکی که می توان برای اخذ المثنی آن ها اقدام کرد برحسب نوع شرکت، شامل موارد زیر است:

 • اخذ المثنی اساسنامه، تقاضانامه، شرکتنامه، صورتجلسه برای شرکت با مسئولیت محدود
 • اخذ المثنی اساسنامه، صورتجلسه، اظهارنامه برای شرکت سهامی خاص و موسسه غیرتجاری

 

آدرس شرکت برای ثبت آن چه اهمیتی دارد؟

یکی از مهمترین ارکانی که در ثبت شرکت ها به آن توجه ویژه ای می شود، آدرس شرکت می باشد.

اگر فردی قصد ثبت هر نوع شرکتی را داشته باشد، حتماً نیاز دارد که تاییدیه های لازم برای آدرس شرکت را از اداره پست دریافت نماید.

آدرسی که به اداره ثبت شرکت ها داده می شود، حتماً باید تجاری باشد.

ثبت شعبه استان ها علاوه بر ثبت در مراجع مورد تایید نیاز به ثبت در همان استان نیز دارد.

 

اساسنامه و شرکتنامه چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

منظور از اساسنامه سند هویتی شرکت ها می باشد که در آن عنوان شرکت، عنوان مدیران، وظایف هر یک از مدیران، هدف از سرمایه گذاری و ... درج می شود.

اما شرکتنامه تنها مختص به شرکت های با مسئولیت محدود، نسبی و تضامنی می باشد. شرکتنامه در حقیقت یک سند تجاری بوده که توسط 2 یا چند شریک مورد امضاء قرار می گیرد.

شرکت های نسبی، تضامنی و مسئولیت محدود بعد از ثبت شدن، نیاز به ارسال یک نسخه از شرکتنامه دارند.

 

اطلاع از هزینه های لازم برای ثبت شرکت ها

اگر قصد ثبت شرکت خود را دارید ولی نمی دانید که برای این کار چه مقدار پول نیاز دارید به شما توصیه می کنیم که با یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت ، تماس حاصل نمایید تا بتوانید از هزینه ثبت شرکت مطلع شوید.

موسسه ثبت شرکت ثبت یکتا، یکی از بهترین شرکت هایی می باشد که با استفاده از خدمات آن، می توانید با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای ثبت شرکت خود را انجام دهید.

 

نویسنده : ثبت یکتا
آخرین بروز رسانی: ۲۲ آبان ۱۹:۰۸ بعد از ظهر(1 ماه پیش)

نظرات


نظر شما چیست؟

لینک های مهم